Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 13. dubna 2020 10:18

Miru

Ano, mně se líbí, je těžší – ale únosně, měla jsem zbytek vzorku od kolegyně, které se tedy tahle vůně krutě nelíbila, ovšem ona je na lehké ovocné vůně… Ale potřebovala bych ji prozkoušet víc, 24 hodin je málo, budu se muset poohlédnout po vzorku.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 13. dubna 2020 10:42

euridike 

...hmm...

Tak jsem na něj jukla, a ještě se mi zamlouvá Bluebijou

Offline jerry
Avatar
8982 příspěvků moje polička 13. dubna 2020 11:18
Reakce na wendulka:

Dolce & Gabbana: Velvet Sicily

Jeden z mála vzácných důkazů, že reformulace určité vůně nemusí být vždy nutně ke škodě.

​Přesně tak. I když mě se tedy líbí i původní Sicily, ale dozrála jsem k ní až v době, kdy už se dávno nevyráběla. V.S, by se mi líbila ale při objemu flakónu bych ji měla na doživotí.

Online andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 13. dubna 2020 12:53

Tubereuse Criminelle (Serge Lutens)

Tahle vůně je legendární svým začátkem v podobě naftalínových kuliček proti molům a já mám dodnes v živé paměti ten horor takového odéru i po letech od prvního setkání.

I dnes začala takto, byť o poznání méně hororově. A pak. Nesladké bílé květiny. Prostě jen holá realita a lehké indoly jasmínu, nahořklého pomerančového květu a naprosto přirozený ovocný podtón tuberózy, co se nás nepokouší omámit nebo dokonce uvést do bezvědomí. Květin není záplava, jen několik pečlivě vybraných, stojí ve vázách se svými listy a lodyhami po jedné, jako solitéry, a jejich bílé květy září ve zšeřelé místnosti a vystupují ze stínu. Na podstavce jejich váz pomalu usedá kořenitý prach hřebíčku a muškátového oříšku, co se lehce zvířil naším příchodem. Když se usadí zase na své místo, ucítíme za květinami i staré zhaslé svíce, těžké závěsy, navoskovanou podlahu. Je tu ticho. TICHO. A nás polévá horko, snad z lehce znervózňující poetičností této scenérie - a jediné, co zase rozpohybuje čas, je, když si vzpomeneme, že máme v puse eukalyptový bonbón, který jsme samým údivem zapomněli cucat.

Erotikon (Pigmentarium)

Na prach pomletý kakaový prášek, oslazený vanilkou a pikantně okořeněný, je podkreslený vlhkým, ztěžklým pačuli s náznakem hřejivého, lehce živočišného pižma - a štiplavého sterilovaného zázvoru v nálevu,  co dostanete k sushi. Ovšem spíš než vůně roztoužená či erotická je to vůně poněkud zapařená - sklepní pačuli a zázvorový nálev mají zkrátka navrch, byť se kakao snaží...

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 13. dubna 2020 13:30

andry KRÁÁÁSNĚ jsi Kriminálnici popsala. Smekám

Offline jerry
Avatar
8982 příspěvků moje polička 13. dubna 2020 17:46

Rue des Lilas (Phaedon) - sytý šeřík plný nasládlého nektaru, se zelenými lístky a větvičkami plnými mízy. A po rozvonění ale šeřík zařala utlačovat jemná pudrová konvalinka. Pěkná jarní květinovka - radostná a sršící energií.

Oud Immortel (Eau de Parfum) (Byredo) - no, oud...jak se to vezme - spíš dřevo v podobě dřevitého prachu se sladkým růžovým pepřem, posléze dřevitý prach s kadidlem v podobě sladkého kouře i sladké pryskyřice se k oudu přiblížil akorát tak na dostřel. Téhle oudovky opravdu netřeba se bát - je spíš vůně dřevitá...a povedená.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 08:54
Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 09:03

alibi 

...ano, to je ono - vystihla jsi autora. Je to temný mág...

...už když jsem ho na fotkách viděla poprvé, mě hned napadlo, že

 i když by se mi jeho vůně třeba líbily, a zaujaly by mě i kladně, pochybuji, že by byly pro mě na nošení.

On svým výzorem je totiž ode mě strašně jinde.....

(a nebo by se stal pravý opak a svůj zjev/podstatu by nacpal i do svých flakonů a z jeho kompozic by se pro mě staly drogy, závislosti... ...a to je vlastně smrt...)

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 09:20

Miru děkuju. zaskočilo mne, jak je podobný mé představě, kterou jsem získala z jeho popisků i vůní, když jsem pak hledala fotky :D

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46045 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 10:07

alibi barman super povidani jako vzdy. ja carodejnikovy lektvary zrovna taky zkousim, dodam snad vecer, ale takovou jizdu jsem nezazila bohuzel

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 10:09
Reakce na Miru:

(a nebo by se stal pravý opak a svůj zjev/podstatu by nacpal i do svých flakonů a z jeho kompozic by se pro mě staly drogy, závislosti... ...a to je vlastně smrt...)

​Temný, ale niečím aj fascinujúci mág. Možno jeden uhrančivý pohľad a lietaš v tom tiež, ako spieva Paľo Habera v jednej piesni. Chcela by som zažiť jeho prezentáciu parfumov, vedieť čím sa vonia, vyskúšať všetky jeho parfumy.

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 10:11

alibi Ďakujem za zaujímavé čítanie

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 10:13

alibi Díky za další skvělé čtení...

Offline Biely kvet
Avatar
4027 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 10:22

alibi ....olizování jedovaté žáby Kam na tie výrazy chodíš? Tvoje recenzie úchvatné, ako napokon vždy. Tie vône musia byť echt originál. Meo Fusciuni vyzerá byť tajomný a svojím spôsobom príťažlivý muž, ale tie jeho lektvary by som asi nepredýchala.

Offline Biely kvet
Avatar
4027 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 10:25
Reakce na milacka:

​Temný, ale niečím aj fascinujúci mág. Možno jeden uhrančivý pohľad a lietaš v tom tiež, ako spieva Paľo Habera v jednej piesni. Chcela by som zažiť jeho prezentáciu parfumov, vedieť čím sa vonia, vyskúšať všetky jeho parfumy.

​Presne si vystihla moje pocity.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 10:32

alibi Neshodneme se v hodnocení Notturno (tam bych si - nebýt toho ananasu z plechovky - dala říct, ale po přečtení tvého textu si už nejsem jistá ), ale ve výsledky jsou ty dojmy vlastně stejné, pokud jde o pocit a ne o jednotlivé složky.

A ty jeho vůně jsou stejně chaotické jako texty o nich, jakoby se ještě pořád hledal. Přiznám se, že mě ta celková stylizace do Čarodějova učně lezla na nervy.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 10:38

alibi Zatím mám dost podobný názor, mimio Luce, která se mi naopak líbila hodně. Koukám, že zatím Narcotico vyvolává nejšílenější pocity .

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 10:47
Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 10:50

viktorka_od splavu milacka euridike Biely kvet děkuju, za vyzkoušení rozhodně stojí.

od svých parfémových začátků pořád čekám na svou "top" negativní recenzi, něco takového, jako napsala mmaat na arome na Ninfeo Mio, tak jsem se s Notturno dočkala :D

Fleur mě ta jeho "dekadence" taky byla nepříjemná

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 10:52

Renusatko mě se líbí little songes, l ´oblio i dvojka a svým způsobem i jednička