Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 15. dubna 2020 11:01

euridike 

...a mně se zas moc líbí, když vůni právě popíšeš slovy - sytá, oblá, vláčná - protože takovou konzistenci vůně miluju, protože mi to připomíná tavenou skelnou hmotu nebo pryskyřici v hustém ale éterickém provedení, klouže to, a někdy je to až trooošinku mazlavé, pocitově. No, a to je moc pěkné, takové tekoucí zlato...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 15. dubna 2020 11:27

Miru 

Taky mám takové vůně ráda , obecně nejsem na „svěženky“, s výjimkou některých citrusových a vodních/vzdušných vůní – Eau des Merveilles Bleue Hermes, Hermessence Epice Marine Hermes, Mugler Cologne

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 15. dubna 2020 11:35

euridike 

...

No, a na mně zase ty Hermes kulatý flakony nevoní vůbec, je to fakt nepěkný.

Od Hermes bych brala jako svěženku Galop. A nesvěženku z luxusní řady Cuir d´Ange, Ambre Narquile.

Jinak - přišla jsem na to, že vůně pro mě nesmí být prvotně líbivka, v podstatě by měla být trochu ošklivá, a pak se rozvonět do zajímavosti, přitažlivost. Když vůni líbivou pro lid, tak by musela mít hooodně vrstev, aby bylo pořád co objevovat asi...

Je to náročný, s těmi vůněmi...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 15. dubna 2020 11:38
Reakce na Miru:

Jinak - přišla jsem na to, že vůně pro mě nesmí být prvotně líbivka, v podstatě by měla být trochu ošklivá, a pak se rozvonět do zajímavosti, přitažlivost. Když vůni líbivou pro lid, tak by musela mít hooodně vrstev, aby bylo pořád co objevovat asi...

... přesně tak ...

A Galop se opravdu povedl - velice...

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 15. dubna 2020 21:23

Guerlain - Bouquet de Paris

Ružový púder. Silou a projekciou silne pripomína pleťový púder od Caronu. Tu sa však k nemu pridá pár rastlinných tónov, asi akokeby tá ruža chcela kričať, že aj pod tým zásypom prežila. Asi na ten malý karafiátik, ktorý sa jej z povzdialia chechtá.

Alkemia - Evil Temptress

Sladká, sladká ruža...ale nie dezertne, skôr ľahko do likérova. A potom usušená s ľahko šafránovo-semišovým podtónom. A napokon zakonzervovaná v mede. Nádherná vôňa, nadčasová, rozhodne by si zaslúžila nejaký parádny flakón.

Houbigant - Essence Rare (2018)

Nevnucujúca sa, ale exkluzívna. Nehýri originalitou, ale rozhodne kvalitou srší na sto honov. Keď exkluzívne esencie, tak exkluzívne esencie. Jazmín, ruža a santal ako drahé, luxusné a totálne klasické zložky, usporiadané tiež totálne klasickým spôsobom, rozžiarené mandarinkou a konvalinkami. Vôňa, ktorá stavia latku vkusu a luxusu na ťažko prekonateľnú úroveň. Pripomína mi dámu, ktorá pôjde aj na poštu v na mieru šitom kostýme a s perlami presne po kľúčnu kosť na krku.

Roja Dove - Elixir (Essence de Parfum)

Božské!!! Nežné, krehké, vyslovene evokujúce farbu tekutiny. ak by ružové diamanty voňali, voňali by takto. Kytičky kvetov z krištáľu, ako romantický darček pre mladé dievča. Nádherná, nežná, krehká, nevinná, pritom vyžarujúca kvalitu. Na konci príduvšie ľadové pižmo vôňu na koži akoby zakonzervovalo, takže síce drží, ale drží veľmi tesne pri koži.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 15. dubna 2020 23:28

Néroli Outrenoir (Guerlain) - svěží a osvěžující kombinace nasládlého petitgranu a suchého zeleného čaje s bergamotovou lehce štiplavou silicí, postupně přecházející do drhnoucích suchých bylin s náznakem ukrytého nektaru. I čaj doznal změny - ze suchého zeleného čaje se stal silný černý a velmi horký, se znatelným tónem zakouřeného dřeva a kapkou broskvové vodky. Začátek je sice osvěžující, ale po rozvonění svádí vůně k relaxaci, ba dokonce přímo k lenošení.

Velvet Gardenia (Tom Ford) - svěží gardénie, vzdušně zelená a pomalu se ukládající na hedvábný polštářek naplněný sladkým senem s jemným pudrovým nádechem. Je to takřka gardeniový soliflor - ale velmi jemný (žádná zbraň hromadného ničení) a s velmi dobrou výdrží.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 16. dubna 2020 10:03

...tak to je přesně ten typ vůně, o které jsme se o pár příspěvků dříve bavily

s euridike 

Mon Seul Désir Jul et Mad

Řekněme, že začátek je hodně nepěkný...

...prostě oud, pepř, muškátový ořech, a přestože vůně už nyní působí teple, z téhle počáteční kombinace sálá chlad.

Ale - a zkrátím to - stačí vůni dát čas a na kůži se vám rozleje - a teď to přijde -

sytá, oblá, plná, vláčně táhlá tavená, lehce olejovitá, hustá zlatistá hmota, étericky hutná a líná, jemně temně obskurní,

nasládlá...

Nesnáším oud ve vůních.

Ovšem tady se jim ho podařilo přetransformovat do ultra luxusní černé lesklé, akorát silné kůže, jež je právě onou, výše zmíněnou hmotou s požitkem přelévána( jak vysoký steak hedvábným sosem),

obtékáná(jak vše živé lávovou masou),

slastně opatlávána(jak prsty od medu) a vtahována do svých vonných osidel...

...zlatočerná...

Vysoce kvalitní konzistence.

I vůně

(a potřebuje kontrast, klidně různý...)

Offline clothilde
Avatar
1778 příspěvků moje polička 16. dubna 2020 10:11

slniecko Alkemia - Evil Temptress - to musí být krása... zapisuji si na seznam přání

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 16. dubna 2020 10:15

Venom of Angel Piotr Czarnecki

Kokos, olibanum a pepř. A je to jak nějaký chlast.

A chvilka zelenkavé čerstvé říznosti z rozdrcených břečťanových lístků

a pak už jen oblo, lehce naalkoholově našlehané medově smetanové kokosovo, s podprahovými mikrostopami delikátní kůže(olibanum),

slast.

Jakobych přes tu konzistenci vůně, i přes její, pocitově tmavou barvu, viděla...

...nádherná vůně

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 16. dubna 2020 10:26

Miru No vida, takže sis u Jul et Mad našla něco pro sebe - ta kombinace hřebíčku, skořice a lehounké "zatuchlosti" mi na začátku připomíná návštěvu nějakého dlouho opuštěného starého domu, pak se vše zjemní, zhoustne, prohřeje a zhebkne - a voilà - je tu pryskyřičné dřevo a sametový semiš, celé je to najednou na přivření očí a tiché užívání si té vůně...

//A vidím, že i ohledně Venom of Angel se shodneme...//

jerry Je to tak, Velvet Gardenia i Neroli Outrenoir jsou skvělé, Tvoje recenze taky...

slniecko Taky si díky Tobě přidávám další adepty na vyzkoušení, díky...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 16. dubna 2020 10:33

euridike 

...jenže ten Mon Seul Desir má intenzitu "noszabořenývkůži". Hm.

A na jednu stranu se zdá zajímavá, ale na druhou - hm, jsou to jen umně poskládané ingredience a nic víc.

Za to ten Venom - ten je naopak, po usazení se na kůži, relativně jednoduchý. Ale omyl. V té vůni jako bych se pořád snažila něco zachytit  a nevím, co.?.!

...pomíjivost krásy, okamžiků..?

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 16. dubna 2020 10:43

euridike 

Díky. Mám doma spoustu zkušebního materiálu - akorát čas mi chyběl. Při home office se ale testuje jedna báseň  

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 16. dubna 2020 10:57
Reakce na Miru:

...jenže ten Mon Seul Desir má intenzitu "noszabořenývkůži". Hm.

A na jednu stranu se zdá zajímavá, ale na druhou - hm, jsou to jen umně poskládané ingredience a nic víc.

​Tak ony asi všechny vůně Jul et Mad jsou především umně, s citem a vkusem, poskládané kvalitní ingredience, u některých to dokonce i stačí, alespoň do určité míry - ale Ty prostě potřebuješ víc - aby ta vůně měla něco pod povrchem...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 16. dubna 2020 11:00
Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 16. dubna 2020 11:03

jerry To jsme na tom podobně, já včera večer znovu zkoumala Kismet, nějak jsem si k němu ještě nevybudovala takový "vztah", abych o něm mohla něco napsat, tak na tom pracuju... //Kdybych tak ve všem jiném byla takto důsledná a uvědoměla...//

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 16. dubna 2020 11:52

euridike 

...jo, furt jsem chtěla vidět, jak vypadá Piotr Czarnecki a našla jsem ho.

Tanečník, učitel tance, designer...

...on má ve výrazu, sálá z něj vášeň(pro cokoliv),

smyslnost(jo, trapný slovo, ale u něj to jinak napsat nejde),

na povrchu bezelstnost, ale svojí oběť si pěkně povodí a pak ji dostane tam, kam potřebuje...,

on určitě není jen vzornej a spořádanej občan..., jak to říci, myslím, že má hodně rád dobré věci...

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 16. dubna 2020 12:51

Miru Něco mezi naším Budařem a Putinem ve výzoru

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 16. dubna 2020 12:53

Korsičanka 

já jsem neřekla, že se mi líbí, ale co z něj jakoby cítím...

(Budař ani Putin se mi nelíbí a nic mi z nich ani nevyzařuje)

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 16. dubna 2020 13:17

Miru No, ještě z Putina aby Mně vyzařuje z Giuseppe Imprezzable zas, a dost

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 16. dubna 2020 14:33

Miru Korsičanka  Já jsem si ho musela najit.  Ale za mě dobrý, mi se libi i ten Budař, já nemám vkus.