Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 12:11

euridike 

Asi by se mi líbili oba "Neandertálci" - i ten Dark (Blamage zrovna zkouším a fakt se mi líbí).

Naštěstí jsou to lákadla nedostupná, takže lépe ani nezkoušet.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 12:26

euridike uáááá, tie by som chcela vyskúšať už dlho, tie flakóny sú bombové. A obsah, pdľa toho, ako píšeš, rozhodne lákavý.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 12:28

jerry Tak Blamage je v mém soukromém žebříčku vysoko nad oběma zmíněnými, vůbec se nedivím, že se Ti líbí - ovšem mně se od Nasomatto líbí prakticky všechno, to je jako s CdG...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 12:36

slniecko Flakony jsou skvělé, hlavně celý ten příběh a postup výroby... Vůně jsou zajímavé, zkoušení mě bavilo, i když to bylo docela divoké, vzorky totiž neměly klasickou formu tekutiny ve vialce, ale dostala jsem takové malé plastové kapsle - "bubliny" - uzavřené staniolovým víčkem, které už po odtrhnutí nešlo nijak zavřít, přelít do jiné vialky taky dost dobře nešlo, takže to byl trochu problém, proto jsem je spotřebovala relativně rychle. Pro mě je to zase především vůně-zážitek...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 12:39
Reakce na Fleur:

euridike Naopak - díky, že nám rozšiřuješ obzory. O tuhle značku bych asi běžně nezavadila.

​Díky, to já určitě zase přijdu s nějakou podobnou záležitostí, jak se znám...

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 13:36
Reakce na euridike:

 ovšem mně se od Nasomatto líbí prakticky všechno, to je jako s CdG...

​Mám to taky tak...

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 17:20

jerry děkuji, tak příště budu vědět, jak se toho zbavit.

Online andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 18:54

Blackmail (Kerosene)

Víte, jak se Lutensova Fumerie Turque jmenuje a taky má vonět jako turecká kuřárna? Nu, to možná někdy v době ottomanské říše. Dnešní designová kuřárna vodních dýmek aka shisha lounge totiž voní jako Blackmail.
Nejprve zapalujeme samozápalný uhlík. Úplně mu to nejde, trvá několik pokusů, než začne pořádně žhnout, takže místnost je plná kouře, nasládlého a trochu pikantního, ale je ho opravdu hodně. Tabák je sladce ovocný, černé a červené bobule, a jak vyfukujeme jemný dým, vůně ovocného tabáku se postupně mísí s kouřem a získává nad ním mírnou převahu. Vůni černo-červených bobulí podkresluje krémová vanilka – nejlepší část této vůně - a kouř mezitím získal dřevitý nádech. A tahle směs tmavé sladkosti a hřejivě drhnoucího kouře z tuctu dýmek zaplní celou místnost, vedlejší místnost, chodbu, a je cítit až venku před vchodem.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 08:51

andry Skvělá recenze na skvělý Blackmail...

Online andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 15:16

Bleu Abysse (Les Parfums de Rosine)

Růže, pokud tu být měla, se úplně ztratila a místo toho tu máme mořský útes, kde vlny za tisíc let vytvořily převis, kam slunce nedosáhne, a tam voní mořská voda, nazelenalá řasami, a minerální ambra, lehounce hřejivá, studeně kadidlová. Vlastně modrá hlubina – trefné!

You Or Someone Like You (Etat Libre d'Orange)

Pozdní jaro přechází do léta a u studánky s křišťálově čistou, ledově chladnou vodou se u země mlaďounké lístky máty proplétají mezi jahodníky… Utrhneme si pár snítek, zavoní chladivá míza a vánek přinese i vůni kvetoucích bezinkových keřů opodál, lehneme si na záda do trávy, posloucháme zurčení vody, šumění stromů, a identifikujeme pohádkové tvary v oblacích.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 17:55

andry Ta jsi normálně básnířka!

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 10. dubna 2020 10:12

OPARDU Puredistance

V království Opardu panuje nejisté příměří mezi Tuberozou I. Velikou a její lehce utiskovanou šlechtou, v jejímž čele stojí sir Karafiát Rudý a lady Růže Stolistá. Křehká rovnováha je vystavěna na vratkých základech smlouvy, podle níž mají panovat společně a nerozdílně. Na dodržení této dohody opatrně a z dálky dohlíží bílá eminence Syringa. Konec je otevřený. Záleží na tom, kdo další vstoupí do hry...

Opardu = tuberóza, která mi připomíná Mámu z Futuramy, jež pod maskou postarší laskavé dámy skrývá srdce diktátora + další květiny, které se společnými silami snaží s tuberózou vyrovnat síly a krok

Offline Biely kvet
Avatar
4027 příspěvků moje polička 10. dubna 2020 11:27

euridike Úžasné, ako vždy!

Online andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 10. dubna 2020 19:06

Parfums MDCI:

Fetes Persanes

Krémová vanilka s drobnými černými zrníčky z vyškrabaného vanilkového lusku, smíchaná s bílým pižmem, lehká jako našlehaná pěna. Prachový kardamom a na špičku nože černého pepře dodá pikantnost; suché pačuli s kouřově pryskyřičnatým guajakovým dřevem zase uklidňující, meditativní charakter. Ta vůně se na kůži vyloženě rozplývá a vanilka je tu jedna z nejhezčích.

Nuit Andalouse

Květiny! Všude! Kam se podíváš! Zářivé, sluneční, jasné a se zlatými odlesky. Vanilkově sladký pomerančový květ, tropický ylang, krémová gardénie, šťáva ze zralých pomerančů a mandarinek ve sklenici freshe s ledem, namodralý proužek kouře z odložené hřebíčkové cigarety (jsme přece ve Španělsku..!) a hlavně – květinový pudr s nádechem oranžového Lipa. Za doprovodu vůně stovek kvetoucích bílých květin prodchnutých bílým pižmem se po dni stráveném pod žhnoucím sluncem na sklonku večera usadíte na terasu s trámy ze santalového dřeva a vychutnáváte si život.

Le Rivage des Syrtes

Lehce zakouřený ananas řízlý suchou zelení a sytými, sladkými květinami, které na konci přecházejí až do líčidel. Na mě poněkud divoký mix...

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 10. dubna 2020 19:55

andry Děkuji za Fêtes Persanes

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 10. dubna 2020 23:29

Poslední vůně od Meo Fusciuini se mi zdají spíš pánské. Žádná už mě nešokovala

 Little Song Meo Fusciuni - Hned v začátku káva s náloží tabáku. Zatím co káva se hned vytrácí, tabák nabere na síle. Bohužel je to tabák typu popelníček. Teprve mnohem později se ke slovu dostanou ostatní složky, ale pouze v omezeném množství. Od všeho trochu. Okvětní lístek růže, plátek citrónu, špetka zázvoru a pižma. Je to takový pánský klub. Doutníky a luxusní alkohol. Líbí se mi, ale zdá se mi naopak víc pánská.

 Odor 93 Meo Fusciuni - Zkouška jen na papírek. Možná tím, že to není na kůži, tak se mi nezdá nijak nebezpečná. Určitě by mi v tomhle parfému udělal neplechu narcis, který i z papírku má trochu animální nádech. Když se od toho  oprostím, tak zbytek je kadidlová vůně s trochou citrusů, zeleným tabákem a špetkou bílých květin. Gumový tón jasmínu a tuberózy se ještě výrazně objeví v závěru. Určitě zajímá, ale víc ji zkoušet nebudu. 

Spirito Meo Fusciuni - Charakterizovat ji můžete jako dřevitou, svěží a kořeněnou. Vetiver tuhle vůni posouvá hodně pánským směrem až k pánské kolínské. Je zde pronikavý, čerstvý a štiplavý.  Kdybych ji měla k něčemu přirovnat, tak Aventus. Hřejivá a chladivá zároveň,  zemitá, citrónová, s doteky  bylinných tónů, mírně kořenitá, kouřová.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 11. dubna 2020 08:57

Biely kvet Děkuju...

Renusatko

Online andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 11. dubna 2020 16:50

Copper (Comme des Garcons)

Jako olizovat měděnou trubku. Doslova. Ta čichová iluze je mimořádně zdařilá.

V horké páře rozpouští pryskyřičnatá vanilka, do které nasypeme černý pepř, co jsme si v potu tváře vlastnoručně rozdrtili v měděném hmoždíři. Možná ta štiplavá zázvorová šťáva se zeleným galbanem a suchý tabákový list dohromady to mají na svědomí, možná tu žádné trubky ani hmoždíře nejsou, ale proč teda všude kolem vidím kovově lesklé hnědooranžovo?

Aura Sublime (Bijon)

Začíná vanilkou lehkou jako vánek a čerstvě vymačkanou šťávou z limet a citrusů, pokračuje pudinkovou vanilkou jakoby zředěnou vodou na způsob vinného střiku (= barbarství) a končí poctivou smetanovou vanilkovou zmrzlinou s bíločokoládovou tonkou a hebkým bílým pižmem, prohřátou jemnou ambrou. Jako hladit samet. Ládovat Häagen-Dasz. Pobíhat po Madagaskaru.

Z té střední fáze jsem trochu rozpačitá, ale závěr je perfektní.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46048 příspěvků moje polička 11. dubna 2020 20:52

euridike andry achach vaše popisy Aury Sublime mi způsobují neodolatelné toužení

Online andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 11. dubna 2020 20:59

viktorka_od splavu no, nejméně za zkoušku stojí zcela určitě