Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 21. listopadu 2019 14:07

4160 Tuesdays: Red Queen

Vůně růží, která mi ani nepřipadá květinová - spíše jako šťavnatá růžová hmota, kterou bych při prvních nadechnutích nejraději snědla, vypila a vykoupala se v ní. Po chvíli se objeví dřevité a větrově bonbónové tóny - jako růžové Lipo v zatuchlém sklepě :) V této podobě zůstává několik hodin, je to taková moderní chypré s růží a nádechem jemné zatuchlinky.

4160 Tuesdays: Who Knew?

Vůně je opravdu podle uvedeného složení s jahodami a čajem, jen to pořadí mi připadá jiné. Uzený čaj Lapsang Souchong cítím od začátku, spolu se svěžími a jahodovými podtóny. Předpokládala jsem, že ovoce odezní a zůstane čaj a ambra, ale postupně se objeví růže, celý záhon čajových růží a k tomu směs lesního ovoce. I jahody zůstávají, statečně se drží zuby nehty, takže vůně je hlavně o lesním ovoci, jahodách a růžích, s velmi lehkým orientálním nádechem. Připomněla mi léto a zkoušení "montalek" před mnoha lety. Téhle vůni dám šanci raději až začátkem léta.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 21. listopadu 2019 14:07

4160 Tuesdays: Captured by Candlelight

Captured by Candlelight je dokonalá adventní a vánoční chuťovka. Nejdříve kořeněná čokoláda, trochu skořice, kardamom, také ovocná marmeláda - vybavil se mi perník s polevou a ovocnou náplní, který býval vždy v mikulášském pytlíku. Po chvíli se vůně přesune od Mikuláše k vánočním svátkům, zavoní vánoční stromek s jehličím a čokoládovými figurkami ve staniolu. Po úplném rozvonění je sušší, je dlouho po vánocích a stromeček už jsme odstrojili - větve jsou suché, jehličí pichlavé a mezi ním jsme našli prázdné stanioly, které tam nějaký záškodník schválně nechal po snědení čokoládové figurky. Krásná vůně, ale užívám si ji jen soukromě, bohužel má velmi slabou projekci i výdrž.

4160 Tuesdays: Be Careful What You Wish For

Spojení ovoce a drsných tónů mi od samého začátku nedělá dobře. Ovoce mi připadá hořké (grapefruit?) a zároveň plesnivé (pomeranč?) až mazlavé (želé z lesního ovoce?). K tomu drhnoucí kožené tóny, chvílemi hutné jako něco spáleného (pneumatiky). Po rozvonění to není o moc lepší, podivné lesní ovoce přetrvává a z kožených tónů se vyklubala směs vzácného oudu a pačuli, což vnímám jako odpudivý pach hořící černé skládky pneumatik. Možná má tahle vůně naznačit, že za sladkým splněním tajného přání může následovat peklo... S dalším rozvoněním se pach spáleniny utlumí, oud přechází do sladka, ale to divné ovoce zůstává. Těžko říct, jestli mi připadá horší ta "horní" sladkokyselá ovocná vrstva, nebo ta "spodní" dřevitá spálená... tahle vůně fakt není pro mě.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 21. listopadu 2019 14:18
Reakce na daniela:

4160 Tuesdays: Who Knew?

Vůně je opravdu podle uvedeného složení s jahodami a čajem, jen to pořadí mi připadá jiné. Uzený čaj Lapsang Souchong cítím od začátku, spolu se svěžími a jahodovými podtóny. Předpokládala jsem, že ovoce odezní a zůstane čaj a ambra, ale postupně se objeví růže, celý záhon čajových růží a k tomu směs lesního ovoce. I jahody zůstávají, statečně se drží zuby nehty, takže vůně je hlavně o lesním ovoci, jahodách a růžích, s velmi lehkým orientálním nádechem. Připomněla mi léto a zkoušení "montalek" před mnoha lety. Téhle vůni dám šanci raději až začátkem léta.

​Nevyť toho Lapsang Souchongu to znie dobre. Je ho tam moc?

Offline jerry
Avatar
8982 příspěvků moje polička 21. listopadu 2019 14:21

daniela 

Ta "vánoční" se mi podle tvého popisu líbila tak, že bych se už už koukala, kde se to dá koupit. Ta poslední věta mě dokonale zchladila

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 21. listopadu 2019 14:34

slniecko Lapsang Souchongu je tam bohužel málo a jahody hodně

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 21. listopadu 2019 14:38

jerry Přesně, chvíli jsem byla nadšená, ale pak jsem zjistila, že okolí vůni téměř necítí - a já za hodinku už taky ne. Mám jen vzorek, možná kdyby se člověk pořádně zlil z flakónu...

Za možnost vyzkoušet vůně 4160 Tuesdays tímto velmi děkuju svěženkář Ten má mezi nimi ale jiného favorita

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 21. listopadu 2019 14:53

daniela no, ale to je presne to, v čo som dúfala ...lapsang nie je môj favorit ani na pitie, zato jahody...

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 21. listopadu 2019 22:32

Widian: New York 

Orientální a lehce gurmánská květinovka. I takový může být New York, proč ne, hlavně když ho vytvoří parfumérský dům z Abu Dhabi.

Svěží bergamot s mandarinkou brzy dostane gurmánskou příchuť díky karamelu, rozhodně ne přeslazenému. Karamel jen lehce přisladí květinové srdce z kosatce, jasmínu a růže se zeleným bylinkovým pačuli. S tabákovými listy rozjásaná karamelová květinovka potemní, v New Yorku se začíná stmívat. Ale přestože se tady nikdy nespí, dostaneme i podušku z vanilkové tonky a krémového pižma.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 22. listopadu 2019 10:53
Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 22. listopadu 2019 11:28

alibi ZAJÍMAVÉ! Tuhle značku jsem vždy chtěla vyzkoušet a asi budu muset v Le Chic v Bratislavě. I když po tvém dokonalém popisu a vyzkoušení jediného vzorku dost váhám...Ale tebe obdivuji, Li, jak tě baví vypátrat historii značky a skvěle popsat sadu vzorků

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 22. listopadu 2019 11:44

Korsičanka děkuji

Markéta z Doteku říkala, že měli v Miláně velmi honosný stánek, že se tam až bála jít. :) Ale ty vůně mi tedy honosné nepřipadaly. sada vzorků i ten sešitek byly parádní, ale ty vůně mne velmi zklamaly. možná, kdyby prezentace byla jednodušší, tak bych očekávala méně a hodnotila lépe

p.s a mají je i v Praze v Dea Orh

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 22. listopadu 2019 11:59

alibi 

DO nenavštěvuji, neb jsem tam několikrát naznačila, že koupím JO a nakonec jsem jí nepropadla. Jsou tam velmi ochotné dámy a je mi hloupé tam chodit, povídat si s nimi a... nic nekoupit Je to zvláštní, neb v Ingredients i jinde tenhle pocit nemám

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 22. listopadu 2019 12:04

Korsičanka chápu

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 22. listopadu 2019 12:42

Korsičanka rozhodne za skúšku stoja...ja mám v takom neurčitom pláne, že si asi raz kúpim Rausch.

alibi super! Ako súhlasím, že tie vône majú tak trochu iný ráz ako tie, na ktoré sme zvyknuté, sú menej emocionálne, ale mne sa páčia. Inak ten chlap mal 11 detí, mnohí z nich v parfumérskom remesle pokračovali, takže značky Max Schwarzlose, Franz Schwarzlose a Eduard Schwarzlose s ním súvisia.

Ale aj tak je strašne zaujímavé, že vlastne parfumérstvo vyhodnotil ako podstatne výnosnejšie, ako výrobu hudobných nástrojov...

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 22. listopadu 2019 12:54

slniecko jestli jsem to dobře pochopila, tak spíš tedy vyhodnotil, že pro syny je lepší než výroba klavírů ty lékárny - myslím, že teď jak pozoruju to přebujelé množství lékáren, by se jeho dětem lékárny vyplatily víc :)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 22. listopadu 2019 14:26
Reakce na daniela:

4160 Tuesdays: Captured by Candlelight

Captured by Candlelight je dokonalá adventní a vánoční chuťovka. Nejdříve kořeněná čokoláda, trochu skořice, kardamom, také ovocná marmeláda - vybavil se mi perník s polevou a ovocnou náplní, který býval vždy v mikulášském pytlíku. Po chvíli se vůně přesune od Mikuláše k vánočním svátkům, zavoní vánoční stromek s jehličím a čokoládovými figurkami ve staniolu. Po úplném rozvonění je sušší, je dlouho po vánocích a stromeček už jsme odstrojili - větve jsou suché, jehličí pichlavé a mezi ním jsme našli prázdné stanioly, které tam nějaký záškodník schválně nechal po snědení čokoládové figurky. Krásná vůně, ale užívám si ji jen soukromě, bohužel má velmi slabou projekci i výdrž.

​Hm, to je škoda s tou projekcí a výdrží, jinak to totiž zní jak rajská hudba.

andry Mogadess je dobrá.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 22. listopadu 2019 14:43

alibi no, tak on ich hlavne potreboval nejako uživiť...

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 22. listopadu 2019 15:29

wendulka jerry Vzorečky 4160 Tuesdays vezmu na sraz, snad se konečně zase objevím

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 22. listopadu 2019 18:21

Alkemia: Blackberry Noir

Slibný název, jednoduché složení deklarovaných ingrediencí, které snadno rozjede olfaktorickou představivost. To vypadá na příjemnou pikantní a temnou čajovou vůni, kterou ráda zařadím ke svým ostatním čajovkám...

Vůně se uvede ostružinovým furé, které sice trvá jen chvíli, ale moc příjemné mi není. Když bonbonková ostružina vyvane, zůstává po ní slabá vůně ostružinového čaje, na můj vkus příliš dietní. Stále čekám, kdy se začne ke slovu hlásit ten silný černý čaj, který by mohl tak krásně zesládnou slibovanou ambrou. A nic... ambra se ani nedostavila.
Škoda, taková promarněná příležitost! Anebo jen nedostatečné zralá CPO vůně? Zkusím se k ní vrátit za 2 - 3 měsíce a dát ji další šanci.

zdroj obrázku: www.etsy.com Alkemia

Offline jerry
Avatar
8982 příspěvků moje polička 22. listopadu 2019 19:04

daniela 

Dej vědět, jestli dorazíš - jestli ti mám vzít ty Demetery.