Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Biely kvet
Avatar
4027 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 06:43

prďola Pod každým parfémom je komentár k vôni, nájdi parfém, daj pridať komentár a píš!

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 09:02

andry hodně mě zarazil ten igelit v Perfumistovi (který zmiňuje i Fleur), protože všechny ostatní vůně, které jsem zkoušela, byly naprosto bez nějakých umělých rušivých tónů. škoda

blackviolet už se těším, až Voyage vyzkouším

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 09:41

Biely kvet ahaaa! diky

Online andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 10:00

alibi jinde neni

Online jerry
Avatar
8980 příspěvků moje polička 08. listopadu 2019 20:41

Ambre d´Alexandrie (Boucheron) - ambrovka v podobě teplého štrůdlu se skořicí, ve které jsou místo rozinek malinoostružiny namočené ve sladkém karibském rumu. Tady se evidentně opisovalo u Hermessence Ambre Narguilé...a nutno uznat, že se opisovalo na výbornou.

Hermann à mes Côtés me Paraissait une Ombre (Etat Libre d'Orange) - sušené kopřivy promíchané s kopřivami čerstvě nakrouhanými, postupně přecházející do podivné syntetiky s ledovým něcojakopižmem. A po rozvonění pak vzdušně "kopřivová" syntetika. Je to divné, hodně divné...  

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 09. listopadu 2019 14:12
Reakce na alibi:

Blackbird (Olympic Orchids)

https://alibi-notes.webnode.cz/l/blackbird-olympic-orchids

​Musela  jsem se k tvojí recenzi vrátit a přečíst si ji znovu kosáka právě zkouším a už podruhé jsem z něj tak nadšená, že jsem před chvíli koupila 30ml ... krásná vůně, skvělá recenze

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 09. listopadu 2019 14:42

prďola děkuji. Krásný nákup. Lulua má samá lákadla 

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 09. listopadu 2019 14:48

alibi to má! škoda, že nemá toho kosáka ve větším, ale jenom vzorek. ale hlavně, že se dal sehnat

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 10. listopadu 2019 08:16

Děkuji blackviolet za vzorečky, byla radost je zkoušet

Embruns d´Ylang - Guerlain

Nádherně sytý krémový ylang vyvolávající pocit sluneční záře, se sprškou z mořské pěny. Vůně sladká a slaná zároveň. Jako když u moře vyjdete zmáčení z vody, zvednete ze země spadlý kvítek ylangu, přivoníte k němu a olíznete si rty. Mírné kořeněné tóny vůni trochu ohřívají, takže ji vidím jako dobře nositelnou i v chladnějším počasí a ne jako vysloveně letní záležitost. Jde hodně do prostoru a bude to typ vůně, která zanechává za nositelkou obláček pro potěchu okolí. Takže vlastně jen potvrzuji to, co zde už napsala blackviolet a wendulka - se vším souhlasím.

Taklamakan - Stéphane Humbert Lucas

Tato pouštní vůně je postavená na ambře lehounké a vzdušné jako poletující písek ve svěžím ranním vánku. Žádné dusivé horko ani beznaděj nekonečných dun. Tohle je poušť nedaleko oázy, se sladkými kořeněnými tóny připravovaného čaje s masalou a s broskvovou vonokvětkou vonící v zahradě uprostřed ničeho. Pryskyřičně balzamická vůně odlehčená vonokvětkou a kosatcem, hedvábně hladká.

Cuir Fétiche - Maitre Parfumeur et Gantier

Ten název je rozhodně zavádějící. Čekala jsem koženou pecku a nic takového se nekoná. Ano, jemný semišový tón tuto vůni provází od začátku až do konce. Hlavní jsou ale květinové tóny a pačuli, chypre klasika. A docela výrazná ambra v základu. V každém případě moderně zpracovaná a nadčasová vůně na téma starých dobrých chypre z dob před reformulacemi.

Harem Rose - Fort & Manlé

Hodně svěží růže. Nesladké zpracování damašské růže, ve které dřevité tóny a vetiver vytvarovaly stonek a lístky a jen podtrhují vůni květu, takže na mně vlastně působí jako soliflor.
Zkouším v chladnějším počasí, možná by v teple více vynikly i balzamické tóny ze základu.. takto cítím opravdu "jen" růži. Nádhernou růži.

Eau de Bain - Guerlain

Mandle v cukru a bergamotové kvítky napadané do zeleného trávníku. Pohodová a uklidňující vůně bezstarostného letního dne.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 10. listopadu 2019 10:51

Martula Rádo se stalo, i já děkuji .

Moc pěkné recenze, vnímám to podobně.

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 10. listopadu 2019 15:19

January Scent Project: Dinudisit

Dinudisit (Sea Flowers) je další z vůní značky January Scent Project, po které jsem sáhla a potvrdila si to, co jsem napsala při zkoušení vůně Eiderantler - John Biebel má vzácnou schopnost kombinovat neobvyklé složky do vůní s krásným finálním vyzněním. I v případě této vůně zní seznam složek velmi avantgardně až podezřele (mořské tóny... karamel... celer?! co to je?!?!), výsledkem je moderní, zábavná a podmanivá vůně.

Už ve veselém květinovém úvodu, ve kterém se uplatní zejména tóny narcisu a bergamotu, se začíná ozývat lehce slaný a zemitý tón, který vůni provází od začátku až do drydownu... celerové semínko. Eh! Jaképak verbální zjemňování, prostě celer! Ale jen v stopovém množství, krásně zapracovaný a uhlazený hořkosladkým karamelem. Postupně se přidávají akvatické tóny a jasmín, ale díky dokonale vyváženému protikladu "celeru s karamelem", nepůsobí nijak otravně. V drydownu vůně zesládne a změkne lahodným včelím voskem a ambrou.

Vůně působí optimisticky a hřejivě, vodní tóny nejsou nijak výrazné. Výdrž je přes 5h.

zdroj obrázku: www.januaryscent.com

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 10. listopadu 2019 17:01

prďola  Líbí se mi hodně, i když celeru na mně málo, jak víš.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 10. listopadu 2019 17:21

prďola celer! Neuvěřitelné :)

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 10. listopadu 2019 17:39

Korsičanka na mě taky málo (jemně), ale od samého začátku až do konce

alibi jj, po petrželové nati, mrkvovém kosatci, houbičkách a paprice došlo konečně i na celer!

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 23:17

January Scent Project: Burvuvu

Burvuvu bývá označována jako Biebelův mistrovský kousek, takže jsem ji začala zkoušet s velkou zvědavostí a očekáváním. Přiznám se, že první kolo se mi vůbec nechtělo vůni rozebírat a vnímat po složkách více nebo méně rozpoznatelných, jen jsem si ji užívala.

Burvuvu vnímám jako ideální vůni pro raně podzimní dny, dny s lehce navlhlým chladem zrána, ale s příslibem krásně prosluněné procházky podzimním listnatým lesem. Ráda se nechám zlákat a s prvním nadechnutím cítím čerstvou vůni dřeva a bylin. Ve vzduchu je cítit, že pod loňskými listím určitě najdu pár hub, melancholické podzimní paprsky dopadají na divoce rostoucí keř růží, které ještě nestihly odkvést... Cedrové dřevo a hebká vůně růží dominují, v drydownu vůně lehce medově sládne. Skoro závistivě musím konstatovat, že mužské kůži tato vůně sluší mnohem víc - dřevo a růže dostává navíc ten správný sexy náboj.

V celkovém vyznění působí harmonicky, skoro konejšivě. Výdrž se pohybuje kolem 4h.

zdroj obrázku: www.januaryscent.com

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 13. listopadu 2019 08:33

prďola Jó! To je přesný popis. Za mě taky nakonec - pro chlapáka! Ale ke strohému kalhotovému kostýmu bych se jí klidně navoněla

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 13. listopadu 2019 08:54

Korsičanka že? mně přišla jako naprostá unisexovka, ale na tom mužském vyzní mnohem líp

Online jerry
Avatar
8980 příspěvků moje polička 14. listopadu 2019 10:23

Fougère Platine (Tom Ford) - na začátku dřevo a kadidlový kouř v rozvalinách kamenného kostela. Rozvoněla se do podoby prohřáté nasládle dřevité kouřové vůně obklopující kovovou misku se zbytky ohořelých bylin. Přestože je to unisex, pro mě je to vůně ryze pánská.

Ahlam (Roja Parfums) - opulentní dřevitá oudovka s ambrou, bohužel však i s výrazným ostře kysele kořeněným pánským tónem. Všeho je nějak moc...a nezachránila to ani následná hromada krystalového cukru, ze které až trnou zuby.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 14. listopadu 2019 10:45
Online jerry
Avatar
8980 příspěvků moje polička 14. listopadu 2019 11:34

alibi 

Recenze fotka

A ta nádherná barva tekutiny...