Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 24. listopadu 2019 12:06

You Or Someone Like You (Etat Libre d'Orange) - počáteční nepříjemné štiplavě živočišné tóny se ztratily pod náporem čerstvě usušených bylinek smíchaných s bylinkami sušenými. A zvýrazněný sušený bezový květ je přímo relaxační. Jenže co je to platné, když se v závanech začal vracet onen "živočich", tentokrát rovnou v podobě fekální. Ovšem po úplném rozvonění je to konečně ono - větvička černého rybízu i s hrozny přezrálých bobulek v obláčku sladce citrusového pižma. Nebýt toho zpropadeného živočicha, byla by to pro mě jasná volba...

Soleil Neige (Tom Ford) - tělový krém s broskvovou vodkou, nanesený na povoskované zelené listy. Dojezd je prapodivně syntetický.

Offline prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 24. listopadu 2019 19:17

Alkemia: Miel de Sauvage et Tabac

Další variace na tabákovou vůni - to se mi nikdy neomrzí. Název slibuje divoký med a tabák, vůně svému názvu opravdu dostojí.

Úvodní tóny patří lehce nasládlému medu s dobře rozpoznatelnou stopou včelího vosku. Krásně hřejivému medu, ke kterému se postupně přidává úžasná vůně šťavnatého dýmkového tabáku. V závěru se přidává kouřová ambra, která vůni dodává hloubku.

Vůně působí poměrně hutně, autenticky a velmi sexy; výdrž přesahuje 6h. Zkoušela jsem extrait, v nabídce je i olejový parfém s nižší koncentrací.

zdroj obrázku: www.etsy Alkemia

Offline prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 25. listopadu 2019 21:51

Alkemia: Smoke & Mirrors

Tato vůně byla údajně vytvořena pro vrstvení, ideálně pro utlumení příliš sladkých vůní nebo pro uhlazení a zjemnění chypre a dřevitých vůní. K tomu, abych ověřila zda vrstvení opravdu zafunguje, jsem se zatím nedostala... protože tato vůně je magická sama o sobě.
Složení je velmi jednoduché a výsledek opravdu velmi povedený - cítím krásný autentický kouř z dohasínajících dřevěných uhlíků. Průzračný kouř s lehounkou stopou kadidla, kterou chvilkami nahrazuje svěží vanilka. A to je všechno... posvátný, lehce nasládlý kouř, který se vznáší kolem mě.

Možná, že samotná vůně není vhodná pro nošení "mezi lidi", ale pro moje osobní potěšení je naprosto ideální. Výdrž přesahuje 10h.

zdroj obrázku: www.etsy Alkemia

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 25. listopadu 2019 22:06

prďola krásný popis. zrovna nedávno jsem přemýšlela nad tím, jak je to s těmi vůněmi "nevhodnými mezi lidi" - jak se to vlastně pozná?

Offline prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 25. listopadu 2019 22:22

viktorka_od splavu díky!

myslím, že s kategorií "vůně mezi lidi" a "soukromá vůně" to bude hodně záležet na nositeli. já jako introvert si klidně vezmu i hodně nestrandarní vůni mezi lidi, za předpokladu, že se drží u těla a nebude na mě upozorňovat široké okolí (což zrovna Smoke & Mirrors není).

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 25. listopadu 2019 22:23

viktorka_od splavu Taky úplně přesně nevím, co je nevhodné:) Mně řekl jen muž párkrát,  že to je terpentýn a asfalt...Nikdo jiný nikdy nereagoval Třeba to máme jen my v hlavě, že se voníme něčím odlišným...Nebo nesmíme přehánět nástřik? Ale to platí i u mainstreamu přeci.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 25. listopadu 2019 22:40

Korsičanka no přehnaná aplikace je jasná, to se mi dokonce povedlo že jsem i já sama sobě "smrděla" s mainstreamem:-) ale to myslím taky rozezná jen ten kdo se víc přiblíží, protože ta vůně i při nestřídmé aplikaci nemá velký dosah.. myslím teda:-P

vůně s velkým dosahem naopak věřím že můžou obtěžovat, ale pak zas nevím jak poznám která je ok a která ne, nebo žádná z těchhle ne? (Santal Royal pod širým nebem muž shledával jako obtěžující, já jako žádoucí na o pět metrů dál sedící osobě)

prďola tak to jo už chápu, "mezi lidi"=drží se u těla

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 26. listopadu 2019 10:02

viktorka_od splavu Já to zkouším doma, že se s nějakou mně milou naimpregnuju (8 střiků) a je fakt, že obtěžovala už i mě a to si myslím, že snesu dost.

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 26. listopadu 2019 13:08

Elixir (Essence de Parfum) (Roja Parfums) - jemná směs sladkého ovoce a ledového květinového pižma s nádechem medu i se zbytky včelího vosku. Nekonfliktní, jemná až éterická...a taky obecně líbivá, zároveň však kvalitní (typově jako Meteorites Le Parfum). Bohužel zásadní slabinou je výdrž - u této cenové kategorie bych čekala víc než pár desítek minut.     

Rose de Grasse & Fruity Accord (Pàris à la plus belle) - pižmovka s neidentifikovatelnými květinami, po rozvonění vypodložená mokrým starým mechem. Univerzální název odpovídá univerzálnímu (navíc lacině drogerkovkému) obsahu. Nikovky si představuji jinak...     

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 29. listopadu 2019 13:30
Reakce na prďola:

Alkemia: Stag Moon

Kombinace vůní whiskey nebo rumu, různých dřev a kůže bývá většinou spojována s gentlemany v pánském klubu, tato vůně ve své krásně temné podobě přichází tichým krokem po tlejícím podzimním listí. Takže tu sedím ve svém "kancelářsky naslušno", ale na kůži cítím zachycenou vůni nočních lesních rejů, můj druhý tajný život ;-)

Vůně se otevře výrazným akordem rumu a dřeva lehce zesládlého hřebíčkem. Velmi pozvolna se k přetrvávajícímu hřebíčku začnou přidávat tóny dřev, mechů a jemné semišové kůže - dokonale tak vytváří dojem spadaného listí, které právě začíná tlít. V drydownu se k atmosféře mlhavého podzimního lesa přidá hebká zakouřená vanilka.

Vůně je unisexová, nejde příliš do prostoru, výdrž je kolem 4h. Zkoušela jsem extrait, v nabídce je i olejový parfém s nižší koncentrací.

zdroj obrázku: etsy.com - eshop: Alkemia

Nos tě vskutku nebalamutil. Stag Moon si kódové označení ooo rozhodně zaslouží. Můj včerejší jednoznačný vítěz.

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 29. listopadu 2019 13:33
Reakce na prďola:

Alkemia: Smoke & Mirrors

Tato vůně byla údajně vytvořena pro vrstvení, ideálně pro utlumení příliš sladkých vůní nebo pro uhlazení a zjemnění chypre a dřevitých vůní. K tomu, abych ověřila zda vrstvení opravdu zafunguje, jsem se zatím nedostala... protože tato vůně je magická sama o sobě.
Složení je velmi jednoduché a výsledek opravdu velmi povedený - cítím krásný autentický kouř z dohasínajících dřevěných uhlíků. Průzračný kouř s lehounkou stopou kadidla, kterou chvilkami nahrazuje svěží vanilka. A to je všechno... posvátný, lehce nasládlý kouř, který se vznáší kolem mě.

Možná, že samotná vůně není vhodná pro nošení "mezi lidi", ale pro moje osobní potěšení je naprosto ideální. Výdrž přesahuje 10h.

zdroj obrázku: www.etsy Alkemia

​Souhlasím, Smoke & Mirrors mi přijde škoda vrstvit. Je dobrá sama o sobě a jakmile vyprchá ta úvodní fáze vyhasínajících uhlíků, za mě teda mezi lidi úplně v pohodě.

Offline prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 29. listopadu 2019 13:51

wendulka Díky za reakci 

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 29. listopadu 2019 14:23
Offline prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 01. prosince 2019 13:39

Sauf: Contre Bombarde 32

Pokud bych měla vůni krátce porovnat s podobnou LAVS, která je od stejného parfuméra (Filippo Sorcinelli), tak Contre Bombarde jednoznačně vítězí.

Vůně se otvírá lehce citrusovou pryskyřicí elemi, která ostatně ve vůni dominuje i při jejím dalším rozehřívání. Elemi je v úvodu harmonicky doplněná hořkým pomerančem a jalovcem. Postupně začíná svěží úvod krémově sládnout a k santalovému dřevu a cedru se přidává krásně zapracovaná kadidlová pryskyřice. V této poloze - svěží elemi, kostelní kadidlo a hřejivá dřeva - vydrží vůně nejdéle, v drydownu zesládne ambrou a karamelem, obojí zlehka poprášené vanilkou.

Vyznění vůně je optimistické a  uklidňující, výdrž přesáhla 7 h.

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 01. prosince 2019 17:19

Pigmentarium: Murmur

Proplétá vzájemně propolisově ambrovou a pačuliovou růži tak, jak ji známe už od dob Midnight Poison. Ačkoliv obsahuje oud podobně jako Noir de Noir, nemá rozhodně její ostré kočičí drápky. Jde totiž ruku v ruce s cibetkou, hebkostí pižma a jemně kořenitou, hřejivě mléčnou dřevitostí santalu a právě díky němu tak kromě dojmu teplé koňské srsti může navozovat pocit intimnosti a smyslně rozpálené pokožky blízkého člověka. Za mě zatím určitě to nejlepší, s čím značka přišla.

Alkemia: Miel de Sauvage et Tabac

Ano, tenhle med je divoký. Zřejmě díky kombinaci s propolisovou ambrou se totiž ještě v plástvích se včelím voskem, na něž napadaly drobounké kousky sušeného tabáku. V další fázi pak med na chvíli sice malinko zcukernatí, no naštěstí ne natolik, aby z toho začaly trhnout zuby, než se ustálí do závěrečné pryskyřičnaté ambrově-medové podoby.

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 01. prosince 2019 19:57

alibi veľmi pekné...ja ich tu suším a nie a nie sa k nim dostať, ale tak toto ma navnadilo, dám ich aspoň navrch...

A hej, na prvé privoňanie mi prišli také ľahunké.

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 01. prosince 2019 20:01

slniecko  lehounké jsou 

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 04. prosince 2019 11:09

Paris - Venise (Chanel) - jemně svěží neroli s popraškem lehoučkého vanilkově nasládlého pudrového prachu z labutěnky, smíchaným s jemně mletým kosatcovým mýdélkem. Něžná romantická vůně.  

 I Am Trash – Les Fleurs du Déchet (Etat Libre d'Orange) - na začátku se mihnul sladký šťavnatý čerstvě rozkrojený pomeranč, který se rozvoněl do gumových medvídků rozpuštěných v multivitaminovém džusu (ale nic ulepeného - naopak - příjemná letní vůně pro dorostenky). Ovšem dojezd v podobě vzdušného sladkokyselého zeleného jablka je dost syntetický a vlezle otravný.     

  

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 06. prosince 2019 14:51
Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 08. prosince 2019 19:26

Jehanne Rigaud: Jaspe Rouge 

Pudrově balzamická a dřevitá vůně se stopou chypre, která nepůsobí úplně jako retro, ale jako taková docela moderní klasika.

Balzamické dřevo je příjemně kořenité díky šafránu, svěže zelené pačuli má květinový podtón a není příliš zemité. Guajakové dřevo, cedr a kašmeran, kterého není kopec a který vyvolává spíš obraz poprašku pudru na dřevech, jsou jakoby zachumlané v suchém pačuliovém mechu.