Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 09. prosince 2019 21:56

Tonka 25 (Le Labo) - pryskyřice - sladce balzámově vláčná a dřevo - sladce vanilkové, se svěžím pápěrkovým pižmem.

Oud & Bourbon Vanilla (Pàris à la plus belle) - dřevitá s lehkým suchým pačuliovým nádechem, pačuli však poměrně rychle vystřídala temná semišová vanilka s jemným fialkovým pudrem a pár krystalky karamelu.

Online zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 09. prosince 2019 22:42

Soleil Neige Tom Ford, nasládlá rajcovka.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 09. prosince 2019 23:29

zdensy Recenze má dost rozporuplné

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 15:24

Korsičanka 

...složení má krásné

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 15:47

Miru To ano, taky ji určitě vyzkouším

Offline milacka
Avatar
5469 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 16:11

Na Gibraltari som včera vošla do jednej z desiatok parfumérií  a bola som milo prekvapená, aký veľký výber vôní značky Tom Ford som v nej našla. Tabacco Oud bola manželova TOP vôňa s neskutočnou výdržou, držala sa na ňom aj po sprche.

Ja som sa odvážne nastriekala Fucking Fabulous, možno som aj zamorila okolie, ale ja som si vôňu užívala. 250 ml balenie mi predavačka ponúkala za 400,-€.

A milo ma prekvapil Hermes Voyage edp, dávam do tužobníka. 
Momentálne skúšam značku Zarkoperfume a tu som si našla dvoch adeptov na možnú kúpu. 

Zajtra navštívime Barcelonu, mala by som sa vyhýbať parfumériám, ale ako sa poznám, určite sa im nevyhnem a možno aj niečo kúpime. A vyskúšam aj Soleil Neige, ten som včera nevyskúšala. Zapisujem si.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 16:35

milacka Ty nejsi žádná troškařka, teda

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 12. prosince 2019 00:19

Comme des Garçons - Amazingreen

Veľmi príjemná zelená vôňa, kombinácia čerstvej zelenej trávy a so štipkou Aury od Muglera (ale táto je staršia). Bude tam pravdepodobne tiež použitá niektorá rovnaká molekula, tipla by som si to na tú "tigriu ľaliu".

Offline milacka
Avatar
5469 příspěvků moje polička 13. prosince 2019 20:55
Reakce na zdensy:

Soleil Neige Tom Ford, nasládlá rajcovka.

​Tak sa mi ju predsa podarilo vyskúšať a mňa sklamala. Nasládla rajcovka akurát pre teenegerov. Teda z môjho pohľadu. Na Toma Forda až príliš krotká a ľúbivá krémová vôňa, biele kvety s vanilkovopižmovou stopou. Niežeby nebola pekná, ale kde je Fordova špecifičnosť, inakosť, rozporuplnosť, podlomené kolená??? 
Viem si ju predstaviť na neveste, pekný voňavý nekonfliktný obláčik okolo nej, ktorý nikoho "nezabije", ale naopak podčiarkne svojou mäkkou čistotou jej výnimočný deň. 


Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 13. prosince 2019 21:16

milacka A když ji srovnáš s Métallique???

Online zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 13. prosince 2019 21:24

milacka , mně se moc líbí. Dosud každý Ford mi na kůži posléze vyrobil pánské tóny, Soleil Neige je měkce ženská až do konce. Např. Lost Cherry mě hluboce zklamala, pouťová vůně. Moc se mi však líbila Sahara Noir navzdory maskulinním tónům, tu bych nosila

Offline milacka
Avatar
5469 příspěvků moje polička 13. prosince 2019 21:25

Korsičanka Metallique sa mi páči viac, hlavne jej začiatok, uvítala by som u nej väčšiu trvácnosť aj razantnosť, ale Tomovu "inakosť" v Metallique mám, v Soleil Neige žiaľ nie.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 13. prosince 2019 21:27

milacka To jsem čekala, bohužel to píšou i mnozí kolegové na parfémových webech A co ty sis dovezla nového z cesty Středozemím?

Offline milacka
Avatar
5469 příspěvků moje polička 13. prosince 2019 21:28

zdensy Lost Cherry sklamala aj mňa, v tom sa zhodneme. Soleil Neige je pekná ženská vôňa, ale taká všeobecne ľúbivá....

Online zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 13. prosince 2019 21:30

milacka , to ano, líbivá, ale tak nějak rafinovaně

Offline milacka
Avatar
5469 příspěvků moje polička 13. prosince 2019 21:41

Korsičanka Poskúšala som toho dosť, v Las Palmas mali na letisku veľmi dobré ceny značka Chanel Venise, Biarritz, Riviera, ale rozhodla som sa pre Toma Forda a ešte ma čaká Bratislava, písala si, že by sa mi mohla páčiť jedna z noviniek 1907, tak rozhodnutie padne aj tam. A ako som písala vyššie, padli mi do oka aj dve vône značky Zarkoperfume. Ceny boli rovnaké ako sú na nete, tak môžem zvažovať a ako ma poznáš, kým sa u mňa zrodí rozhodnutie, tak sa pekne vytrápim.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 14. prosince 2019 12:43

True Lust Rayon Violet De Ses Yeux (Etat Libre d`Orange) - Sladká ambra s dřevem a výraznou růžovou růží a fialkou začala docela rychle ztrácet dech. Trochu se vzpamatovala a nadechla se prohřátého sladce kouřového ambrového dřeva (tady je zřetelná podoba s Putains des Palaces), aby pomalu dozněla v podobě pudrově kouřové pryskyřice. Intenzita je určitou slabinou, výdrž jakbysmet.

Lady Korloff (Korloff Paris) - bílé květiny se sladkou ovocnou svěžestí, nedusivé, příjemné. Rychle se ale vytratily, aniž by se stihly byť jen rozloučit.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 14. prosince 2019 22:35
Reakce na zdensy:

Např. Lost Cherry mě hluboce zklamala, pouťová vůně. 

milacka 

Tak ono asi bude záležet na kůži a momentálním rozpoložení. Pro mě je to naopak od Plum Japonais další Ford, byť z těch líbivých, v kterém jsem se třeba já našla a vyloženě si v ní libuju .

Naopak Metallique třebaže se na mně nakonec vzpamatovala, jde mimo mě. Soleil Neige mě nebaví vůbec.

Akorát Sahara Noir se mi líbí, ale ty echt kadidlovky pro mě na dlouhodobé nošení už nějak nejsou.

Online zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 14. prosince 2019 23:13

wendulka ,jo, Sahara Noir patří mezi jeho top. U mě to není ani tak o chemii kůže, na kůži si totiž přímo nedávám žádnou vůni, i když přes blůzu stejně s pokožkou reagují.  Spíš je to líbí x nelíbí, ve většině případů se mi vždy potvrdí "první dojem - správný dojem".

Online zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 14. prosince 2019 23:19

Dlouho mi cizí lidi nepochvalili vůni, dnes se s pochvalami roztrhl pytel, na Soleil Neige. Sluší mi a prd je mi po tom, ze má razítko líbivosti. Už mam v hledáčku i něco serióznějšího, co by tu prošlo :-)