Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 06. listopadu 2019 20:49

prďola Spadané listí si nepamatuju, zato oříšky ano a dojem podzimu rovněž. Za mě číslo jedna z vyzkoušených Alkemií.

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 06. listopadu 2019 21:05

Panenka vzpomínám, že jsi oříšky zmiňovala, ale už jsem si nepamatovalu u které vůně ... ono to bylo docela hektické, i když jsem obdivovala tvůj systém značení vyzkoušených vůní! člověk se furt něco učí!

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 06. listopadu 2019 21:15

prďola No jo, já jsem ta úřednická myš, pořádek musí bejt. ;-) Jen na stavu domácnosti se mi to nějak nedaří...

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 06. listopadu 2019 21:27

Panenka Nene, naplňuješ tím tu definovanou kategorii naprosto dokonale! Někde člověk tu frustraci z přemíry pořádku vybít musí... a kde jinde, než doma? znám to

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 06. listopadu 2019 21:33

prďolaFrustrace z přemíry pořádku

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 07. listopadu 2019 10:46
Reakce na Panenka:

prďolaFrustrace z přemíry pořádku

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 07. listopadu 2019 12:01
Reakce na Panenka:

prďolaFrustrace z přemíry pořádku

​Tou teda netrpím

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 07. listopadu 2019 20:29

Perfumista (Anatole Lebreton)

Ach, kéž by igelitová vlaječka... Růže v igelitu, jen dovedně maskovaném. Samotná růže je moc pěkná, sytě květinová, šťavnatá, ale ne ovocná, a je tu i se stonkem, listy, trny, takovou tou dřevitou zelení kolem. A k tomu klasické a poněkud retro mýdlo, hoblinky tuhle a támhle, uložené mezi prádlem v šuplíku - takže i trocha toho déle odloženého povlečení a taky dřevěný (ehm, dřevotřískový) prádelník... 

A do toho pořád ten igelit, jako když koupite puget v supermarketu a nevybalíte ho a kytka byla orosená a venku bylo horko, jenže ten igelit je takový ten tuhý, jak bývaly obaly na sešity. Perfumista v pláštěnce

Ne, ta růže je pořád pěkná. Jen si ji musíte vyselektovat a ignorovat ten zbytek.

P.S., resp. PR: It's more than a fragrance, it's you... - a já teda upřímně doufám, že to nejsem já, že se spletli...

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 07. listopadu 2019 20:49

Grimoire (Anatole Lebreton)

Oho, tak tohle je hotová chaloupka na kuří nožce, takové doupě, kde i to malé okno je zatažené těžkým zaprášeným závěsem a v tom jediném paprsku světla víří prach a všude jsou různé police a dřevěné skříňky a nádobky a více či méně usušené bylinky (a možná i krysí ocásky, dračí oči v různých nádobkách a tak). Místo podlahy je udusaná hlína, v místnosti jsou náhodně umístěné svíčky, zapálené i napůl vyhořelé, se ztuhlým odkapávajícím voskem připomínajícím krápníky v jeskyni, taky nejrůznější vonné tyčinky tu kouří a čmoudí, vonné balzámy, i jedlové větvičky v ohništi, nad kterým v obrovském kotli líně buble (blp....... blp.......) nazelenalá hustá tekutina... a dlouhé tenké prsty svírají tisícistránkovou knihu v kožené vazbě, ručně psanou černým inkoustem na zažloutlém papíře, s notně osahanými listy, občas mezi nimi nějaká ta snítka bylinky, a z kotle stoupá magický dým... Nevím, jak vy, já to tipuju, že dneska bude k večeři elixír mládí, tak snad se tahle šarže povedla.

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 07. listopadu 2019 21:23

Bois Lumiere (Anatole Lebreton)

První dojmy jsou docela dechberoucí:

Medová sauna ve welnessu...? Otevřete dveře a náhle vás pohltí horká sladkost, až zalapáte po dechu...

Tak či onak, tady se najde mix zpoceného těla, značné množství sladkého medu (dobře korespondujícího s pižmem) a nějaká ta deska, lavička či aspoň polínko z masivu. Hřeje to, je to hladké, husté, labužnické, podmalované slaměnkami rozloženými na navoskovaném plátně a jinak než v barvě zlatého jantaru si to představit nelze. Překvapivě to ovšem není jedlá vůně; vybaví se mi žlutá pole obilí, mírně se vlnící krajina, jasně modrá obloha a sbor manuálně pracujících lidí v čistých lněných halenách a se srpy. Normálně obrázky nedávám, ale tady si to nelze odpustit:

Dle popisku Paul Gauguin - Senoseč v Bretani. Nemůžu potvrdit ani vyvrátit, protože nemám nejmenší tušení, jak mě zrovna taková představa napadla.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 07. listopadu 2019 21:33

prďola Kruci, ty mě s těma padajícíma hvězdama teda pěkně lákáš zase...

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 07. listopadu 2019 21:36

andry Grimoire a Bois Lumiere mě taky při zkoušení bavily

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 07. listopadu 2019 21:40

wendulka no jak byl první dojem z BL "jak to může někdo nosit, to je jak když vylezeš z fitka a misto sprchy na sebe vyklopíš kýbl medu", tak po rozvonění se mi líbí nejvíc - ale svoje dělá oproti Grimoire i to, že já ty kouřový "meditativní" vůně fakt na sobě moc nemusím.

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 07. listopadu 2019 21:43

wendulka ony jsou ve své podstatě a složením hrozně jednoduché, ale fakt moc pěkně namíchané. měla jsem tu vůni na sobě během těch několika chladnějších dnů a paráda! počítám, že blížící se vánoční čas bude pro tu vůni naprosto ideální

mám ten minirollon, můžu připravit a poslat vzorek... vím, že s časem to máš asi všelijak

Offline RoSa
Avatar
8147 příspěvků moje polička 07. listopadu 2019 21:56

prďola jak to objednáváš? přímo z toho etsy sem k nám? co celníci?

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 07. listopadu 2019 22:03

RoSa jj, objednávám přímo z etsy. nejdřív jsem z opatrnosti objednala 1 rollon + 2 vzorky a protože to jde v bublinkové obálce, v celní deklaraci byla uvedená cena pod limitem, takže ok. v druhé objednávce jsem brala 2 rollony + 2 vzorky, v celní deklaraci bylo uvedeno nějakých 23 USD, takže opět bez vyclívky

jenom bych řekla, že se vyplatí vzít najednou těch rollonků víc (třeba se s někým dalším domluvit) a to kvůli poštovnému, které je myslím 14 USD. v obou případech jsem měla objednávky do 10 dnů doma.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 07. listopadu 2019 22:03

Hiram Green: Voyage 2019 

Verze z roku 2015 mi připomněla indický krámek. I tentokrát Hiram zůstal v Indii a úvodní tóny citrónů s kořením ve vůni nechal. Místo kůže, pačuli a jasmínu použil lotosové květy, vůbec ne akvatické, ale něžné sladce medové růžové kvítky. Místo krámku je tady hinduistická svatyně ozdobená girlandami těchto krásných květů. A u nich už známá ambra, balzamická a trochu zakouřená, se svazkem vanilkových lusků.

Hiramovy limitky jsou snad jeho nejpovedenější vůně a tato nová verze ještě předčila tu předchozí.

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 07. listopadu 2019 22:39

prďola Píšeš zajímavé recenze u neznámých vůní. Moc pěkné. Přimlouvala bych se i za uložení na stránku parfému, v těch tématech se to potom špatně hledá.

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 07. listopadu 2019 22:40

Ještě kdyby se někdo zajímal o Alkemia vůně - ony jsou tady v takových nevzhledných lahvičkách, ale ty rollony vypadají naopak velmi sympaticky...

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 07. listopadu 2019 22:45

Renusatko Moc díky!

Možná ne úplně rozumím, kam bych měla ty recenze ukládat... prosím o návodný link na ty správné stránky