Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 14. prosince 2019 23:21

zdensy To máš pravdu. Lost Cherry vlastně ani není typem vůně, který by odpovídal tvému parfémovému vkusu. 

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 14. prosince 2019 23:40

Carner Barcelona: Cuirs 

Kůže se dřevem. S kořením, kterému dominuje římský kmín v závěsu s šafránem, ve kterém se objeví kůže s pačuli, dřevitý oud, semišové labdanum a nakonec i nasládlá zelená pryskyřice a cedr. Časem dostane vůně trochu olejovitý a trochu kouřový tón a přikloní se spíš na pánskou stranu.

Offline zdensy
Avatar
1046 příspěvků moje polička 14. prosince 2019 23:46

wendulka , škoda, že mým typem opravdu není, tehdy jsem se na ni moc těšila. No,  je jí v obchodě všude dost

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 15. prosince 2019 20:12

Lancôme: Santal Kardamon 

Pomerančová šťáva zahuštěná marcipánovou tonkou a sladkou likérovou vanilkou, neroli a zeleně svěží tobolky kardamomu. Vlastně je to gurmánka, ale pěkným protipólem k sladkosti je pudrová semišová kůže, lehké santalové dřevo a stopa kouře. Příjemná vůně na podzimní a zimní dny.

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 15. prosince 2019 23:44

Tiziana Terenzi: Lince

Nejprve vás pozve na sklenku ledového zeleného čaje s plátkem pomeranče a lékořicovým anýzem, aby vám k němu posléze nabídla mléčně bílé mandle obalené v husté polevě ze sladkého pomerančového květu a vanilkového cukru tak, jak je znáte např. z Dragée od Reminiscence s mléčným santalem místo cedru. A jako bonus navíc přidá i několik zralých fíků s pižmovým kosatcem.

Hendley Perfumes: Fume

Zcela souhlasím s recenzí ModestMourek. Fume přináší přesně to, co slibuje a to vůni půlnočního táboráku v jehličnatém lese. Dřevo doutná prostřednictvím meditativního kadidla s vetiverem, které s přehledem strčí Cardinala do kapsy, zatímco okolní vlhce zemitý mech s hořkým zeleným galbanem příjemně chladí a šálek uzeného kouřového čaje Lapsang s kostičkou hořké čokolády zahřívá.

Offline jerry
Avatar
8889 příspěvků moje polička 16. prosince 2019 20:34

Niral (Neela Vermeire Créations) - svěží, s pudrově semišovými závany a s dojezdem v podobě kosatcového pudru se sametovými fialkovými lístky. Éterická, s minimální intenzitou.

Vaniglia Eau de Parfum (Acqua di Parma) - sladký kosatcový pudr se sladkým bílokvětinovým pylem a hodně zakouřená temná vanilka se suchým tabákem. Ovšem v dojezdu vylezl laciný nakyslý cedr, který celkový dojem mírně pokazil. Ale i tak povedená vůně s dobrou výdrží.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 16. prosince 2019 23:07

Lancôme: Patchouli Aromatique 

Sladké krémové pačuli se zeleným bylinkovým tónem a stopou vetiveru, a tak už zůstane od začátku do konce. Příjemná se střední výdrží. Byl by to slušný mainstream, na exkluzivní řadu trochu málo.

Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 16. prosince 2019 23:19

blackviolet 

opravdu příjemná, zkoušela jsem minulý týden v Paříži, mají teď nově na Champs Elysées svůj Maison (kousíček od Guerlainu)....a zůstala se mnou skoro celý den.

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 17. prosince 2019 14:04
Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 17. prosince 2019 15:46

alibi Díky za krásné shrnutí, mně tady ty vzorky už nějakou dobu leží a ještě jsem ani nezačala zkoušet.

Ozkan vypadá slibně.

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 17. prosince 2019 16:00

blackviolet děkuji. říkala jsem si, že Ozkan prozkoumám ještě víc, ale máme doma smutné období a vlastně se nevoním ničím a ani teď nic nezkouším

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 17. prosince 2019 16:02

alibi To je mi líto a nedivím se, že na to není nálada. To zase přijde, bude líp!

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 17. prosince 2019 16:34

blackviolet děkuji

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 19. prosince 2019 10:36

Red Shoes Fath´s Essentials

...první nástřik a

delikátně mýdlový grep.

Lahodný, čistý, vymydlený/zbavený svíravé citrusovosti, jakoby ohlazený do oloupaného grepového citronu...

Pačuli, kašmír, dřeva mi v nose čarují dojem nových dámských kožených střevíců v nasvíceném regále luxusního butiku, vonícího prachama, vysokým plyšem koberců, s cinkáním fléten, když znuděny vybíráním zboží distingovaně usrkáváte jemné bublinky...

...a pak - vůně měkne, a zvonivý smích a je tady potvora -

lehce rozmazlená high society potvora,

rozvalující se v hlubokých křeslech, kabela švihnutá někde v polštářích a jakoby proud vzduchu vznikající z pomrkávání jejích uhlově černých nalepovacích řas pro ni sám hledal NĚCO v těch nablýskaných regálech...

Hladce citrusová delikátní aldehydovka z tmavorudých bobulí s velejemným drhnutím zásluhou pelargonií a sametových růží.

Ta vůně  chladí jak žulové schody a současně vnímáte jakési nachové teplo...

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 19. prosince 2019 10:46

Erotikon Pigmentarium

Čokoláda.

Hustá, chladnoucí, v nějakém vintage butiku...

...podprahová vůně temných pryskyřic a

kov. Kovová dochuť na jazyku, v chřípí. Jak olíznout plechový/kovový tepaný pohár...

...ale to nejspíš hrst pepře vmíchaná do hnědočerné hutné hmoty vytváří dojem ocelových pilin a mikroskopické vlásky ze zázvoru a vysoké procento samotné čokolády způsobují delikátní a příjemnou nakyslost.

Tmavá, podstatou těžká, vůně, požitkářská, erotická, ano, název sedí...

Nic pro křehýny.

...jen tango a rudé víno...

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 19. prosince 2019 10:57

Bois Fuchsia Les Parfums de Rosine

Banánová růže.

Banánovoličiová růže.

Pichlavá a měkká zároveň.

Maliny a jejich pikantní nakyslost a drhnutí z listů a mikrotrnů na houževnatých šlahounech, tak často snažících se spoutat vaše kotníky i lýtka, když se prodíráte lesním maliním a v dlaních u toho drtíte kuličky černého rybízu...

A po chvíli už jen zeleno z onoho téměř neprostupného houští, nyní navíc rozdrceného pevnými koženými botami...

Škoda. Začátek téměř skvostný, lahodný a originální.

Konec - rychlý a na nic.

A nebo - přečkat líbivý začátek a vůni - delikátně koženozelenou, drhnoucí, originální darovat osobité dámě...:

Hm. Co už

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 19. prosince 2019 11:06

Black Hashish ArteOlfatto

Likér, whiskey, koňak...

...prostě drahý chlast.

Začátek je sakra dobrý!

Pálivě ledové kadidlo

a

něco zeleného..?. Marjána.? Je mi z toho lehce zle, ale současně to nasávám s jakousi zvrácenou rozkoší...

Podprahově, mám dojem, jako bych ležela na kožených sedačkách ve stydnoucím autě, vzdálené mikrostopy pachu gumy a benzínu, a na patře poslední zbytky, kapky ginu...

Ty vole, to je dobrá vůně! Originální v tom nejlepším smyslu slova. Kvalitní.

A cítit ji na tom správném guy - to bych asi já měla na sobě mít zas Erotikon...

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 19. prosince 2019 12:02

...prostě On vůně umí!

(nemusím nic psát, souhlasím s jerry ...)

Ombre Leather  Tom Ford

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 19. prosince 2019 23:09

Masque Milano: Love Kills 

To je ale hezká pižmová ovocná růžička. S mošusovým semínkem působí čistě a umytě jako nevinná láska. Pelargonie a pačuli ji okoření a k okvětním plátkům přidají stonky se zelenými listy. Cedr a syntetické pižmo trochu píchají jako dřevité trny na stonku. Láska nebude jen procházka růžovou zahradou, na cestě budou čekat i pěkně trnitá houští.

 

Offline 0zero7
Avatar
10740 příspěvků moje polička 19. prosince 2019 23:53

Zkousela jsem par vzorku Byredo a nejvic se mi libi 1996, je spravne prastena. Online pisou, ze pepr a Juniper, plus kuze a vanilka nakonec, ja v tom citim trochu plastu nebo gumy, trochu mi intenzitou a typove pripomina Chanel Coromandel, ale mozna jsem mimo uplne.

Bal d'Afrique je prijemny, teplejsi, vic zensky nez pansky se mi zda, i kdyz oznaceny unisex. Hezka vune, klidne by mohla doplnit fajn ten zapad slunce v AFrice. Citrus je hezky, ale zmizi na me po chvili. Celkove vydrz neohromila. Stejne jak u Black Saffron. U toho jsem doufala ve vic kuze, na me se rozlozi v libivou skoromasovku, hezka, ale nic z ceho bych byla urvana. 

Nejvic me zaujal 1996, je JINA. Akorat by mohla vydrzet dyl.

Jeste jsem zkousela Armani Prive Bleu Turquoise, vanilku nemusim (respektive nemusim jako hlavni nosic vune, nejradsi ji mam v oblibenem L'Instant edp), ale tady mi nevadi, se soli je zajimava a kadidlo to lehce nakopne. V lete v teple by mohla vonet jeste zajimaveji nez ted. Hezka vune, zajimava oproti jinym vanilkam. a krasny flakon.