Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Biely kvet
Avatar
4025 příspěvků moje polička 14. listopadu 2019 12:11

alibi Super!

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 14. listopadu 2019 12:24

Mogadess (Maria Lux)

Asi se stávám fanynkou Alessandra Gualtieriho.

U mě se, oproti poměrně dost recenzím, žádné Vánoce nekonají; na místo toho se ocitáme na břehu řeky s břehy pokrytými terakotovou hlínou. Kam dosáhne voda, je hlína mokrá a mazlavá, výš je suchá a místy rozpraskaná. Stojí tu malý domorodý chrám, částečně postavený z té hlíny, částečně ze dřeva. Vejdete dovnitř – na malém oltáříčku ze santalového dřeva stojí v nádobce z vydlabané tykve horký kakaový nápoj zasypaný mletou skořicí a mletým kardamomem a vedle doutnají pryskyřice a balzámy a kolem jsou sladké pomerančové květy a pomerančová kůra a celé trubičky skořice a tobolky kardamomu a terakotová soška pohanské bohyně.

Je to kořenité, trošku gurmánské, neobvykle nakombinované a hodně se mi to líbí.

Offline Korsičanka
Avatar
12832 příspěvků moje polička 14. listopadu 2019 16:58

andry Není se čemu divit - vždyť je to autor vůní Nasomatto a ty jsou všechny zajímavé

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 14. listopadu 2019 17:03

Korsičanka a Orto Parisi, ja vim

Offline Korsičanka
Avatar
12832 příspěvků moje polička 14. listopadu 2019 17:05

andry No jasně

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 14. listopadu 2019 17:08

Biely kvet jerry děkuji :)

andry to zní ale hodně dobře!

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 16. listopadu 2019 17:02

Sundazed (Byredo)

Zase nic složitého… Sladký pomerančový květ s vanilkou a měkkým bílým pižmem ala Mon Precieux Nectar, přecházející mírou hebké sladkosti až k cukrové vatě Reminiscence Dragée, s přidanou hořkostí neroli a strouhlou mandarinkovou kůrou, což vůni nadlehčuje a osvěžuje. Nepochybně je to vůně zalitá sluncem.

 

L’Haleine des Dieux (Serge Lutens, Section d’Or)

Předražená ambrovka. Kvalitní, jasně, ale podobná jako 100000 dalších. Sladké pryskyřice, hustá krémová vanilka, kašmeranová sladkohebkochumlavost, dřevitost, suché pačuli s labdanem ala staré knihy i s koženými vazbami a mezi nimi založené suché lístky šalvěje. Maličká knihovna bez oken, s dřevěnými regály od podlahy po strop a k nim přistavené schodky a žebříky, svazek vedle svazku, osvětlená několika lampami. Klidná vůně, odpočinková a zahřívací.

Offline Korsičanka
Avatar
12832 příspěvků moje polička 16. listopadu 2019 18:00

andry Se Sundazed souhlasím - v parném létě je jedinečná! A dík za recenzi tohoto Lutense, už nebudu toužit ani zkoušet:)))

Offline blackviolet
Avatar
3315 příspěvků moje polička 16. listopadu 2019 18:40

Givenchy: Encens Divin 

Božské kadidlo. Růže s pikantním ovocným pepřem v obláčku kadidla. Zeleně dřevité tóny šáchoru splývají s labdanem, náznakem dřevitého oudu a balzámem tolu. Nakonec kouřové dřevo objímající růži v kadidlovém oparu.

Offline Korsičanka
Avatar
12832 příspěvků moje polička 16. listopadu 2019 18:48

blackviolet Ty jsou krásné, že? Martula  má kouzelný nos A i ten Hadí hlas je jemný - až dnes jsem se odvážila ho vyzkoušet

Offline blackviolet
Avatar
3315 příspěvků moje polička 16. listopadu 2019 18:52

Korsičanka Jsou. Martula má dobrý čich na vůně, to víme . Hadí hlas mám taky rozzkoušený a brala bych všechny tři. Každá jiná a všechny jsou kouzelné.

Offline Korsičanka
Avatar
12832 příspěvků moje polička 16. listopadu 2019 18:58

blackviolet Líbí se mi jako protiklad k vůním indies, které zkouším zas jinde. Mám ráda protiklady 

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 16. listopadu 2019 19:48

blackviolet Leni, mám radost, že se ti mé nové úlovky líbí

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 16. listopadu 2019 19:49

Korsičanka No já jsem si říkala, kdy Hada konečně vyzkoušíš

Offline Korsičanka
Avatar
12832 příspěvků moje polička 16. listopadu 2019 19:55

Martula Je taky krásnej a jemnej. Jenom à la Oud Al Melka - jestli teda nemám něco s nosem

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 16. listopadu 2019 20:03

Korsičanka Já v něm cítím velkou podobnost s Oud Al Melka.

Offline Korsičanka
Avatar
12832 příspěvků moje polička 16. listopadu 2019 20:11

Martula Ten působí nejen na mě, ale i na okolí jako červený hadr na býka 

Offline blackviolet
Avatar
3315 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 22:11

Gucci: The Voice of the Snake 

Oudová vůně s oudem, který osciluje mezi sladkou ovocnou něhou, květinami a jemně dřevitou živočišností. Za ním hned pačuliová hadí kůže, suchý šafrán s růží a ambra.

Orientálka s oudem, který patří k těm nejjemnějším, luxusní dřevěná skříňka ozdobená orientálními motivy z hadí kůže, ve které se skrývá sladká ambra a růže s šafránem.

Offline jerry
Avatar
8963 příspěvků moje polička 20. listopadu 2019 11:44

Cuir Blanc (Evody) - název slibuje bílou kůži a ona tam opravdu je - je semišově jemná a lehce poprášená kosatcovým pudrem, pod kterou se schovává fialka v dvojí podobě: jako malé kousky natrhaných zelených lístečků a sladký fialkově-ovocný bonbón. Nebesky krásná...     

Splendia (Bvlgari) - zeleně svěží květiny, pižmově nasládlé, které se rozvoněly do nakrojené citronové kůry se štědrou porcí cedru a vlhkem nasáklým starým polosuchým mechem. Jsem z ní dost na rozpacích - jako průměrný mainstream snad ano, ale exkluzivka?     

Offline blackviolet
Avatar
3315 příspěvků moje polička 20. listopadu 2019 21:17

Parfums BDK: Crème de Cuir 

Přesně jak slibuje název, dostanete krémovou kůži. I začátek se hodně povedl, šťáva z mandarinky a ananasu je doplněná zeleně trpkým bergamotem a do této svěžesti se pomalu prolíná pižmový krém a bílá semišová kůže. Po nějaké době se krém mění v suchý pudr a semiš dostane podklad z kořenitého santalu.