Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Friga
Avatar
1565 příspěvků moje polička 15. července 2019 09:59

alibi taky jsem koukala :) je to opravdu jen takovy ton, zvlastne prijemny a nerusivy. Kdyby vune stala min, tak bych si ji byla rovnou koupila. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. července 2019 21:22

Ex Nihilo: Love Shot

Ano, je propracovanější variací na Coco Mademoiselle. Tam, kde na mně chanelovské citrusy vytváří odér koupelnového čističe, Love Shot nabízí k osvěžujícímu bergamotu pikantně sladké bobulové ovoce s jemnou pivoňkou. Jasmín v ní je příjemně ovocný a společně s malinovým akordem, kořenitým pačuli a pižmem mi něčím typově připomíná i Boisé Torride. Jen zde místo cedru máme v základu chanelovský vetiver.

Bella Bellissima: Blue Diamond Oud

Je asi nejuhlazenější variací na Soleil de Jeddah s typově stejným pomerančovým květem, heřmánkem, pudrovým kosatcem, tóny sametu, balzamckou ambrou, jemnou kůží a vůní zralých meruněk. Oproti ní v úvodu nabízí kromě vanilkově sladké mimózy  i hrst černého rybízu. Tato složka nepatří k mým úplně nejoblíbenějším, neboť většinou má podobu rybízového listí, ovocného sorbetu nebo bonbónu, avšak zde vnímám zralé autentické černé bobulky. Medovvost Soleil v Blue Diamond Oud nahrazuje nepřeslazený karamel, tlumený jemným kadidlovým a dřevitě oudovým podtónem.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 16. července 2019 19:14

D.S. & Durga: Amber Teutonic

Kdo by neznal pohádku bratří Grimmů o Jeníčkovi a Mařence. Dvě děti, které se v různých variacích ztratí nebo jsou odvedeni do lesa. Když nastane tma, Jeníček vyleze na strom a v dálce spatří světélko, co je dovede k perníkové chaloupce. A proč jsem si na ní vzpomněla? Amber Teutonic vás totiž zavede do kardamonově temných lesních hvozdů s jehličnatými cedry, modříny, jedlemi a borovicemi, v nichž se málem zabloudíte, dokud v sametově černé pryskyřičnaté temnotě nezahlédnete zářivý záblesk. Je jí zlatavá balzamická ambrová chaloupka s došky z perníkově sladké skořice.z již nevyráběné Ambre Orient z řady Armani Privé.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 16. července 2019 20:41

Memo: Oriental Leather 

Mýdlo a suché koření - kardamom, pikantní pepř, skořice a hřebíček. Pelargónie voní trochu jako růže se zelenými listy z koriandru a kůže na sebe nechává čekat. Zato se objeví zemité pačuli s levandulí a se sladce hladkým benzoinem a vanilkou. A kůže? S trochou fantazie možná, možná, trochu pudrového semiše. Ale i tak je krásná.

Miller et Bertaux: Study #17

Osvěžující sprška kyselé rebarborové šťávy s bergamotem, zelenými bylinkami a rybízovými listy. A už jenom náznak květin v podobě jasmínu a jemné pačuliové mýdlo.

Offline cashic
Avatar
31 příspěvků moje polička 16. července 2019 21:44

wendulka ten obrázek tohle jde okamžitě do wishlistu na vyzkoušení... dneska mi Ambre Fétiche vypálila čichové buňky, takže tato by mi mohla v rámci ambrovek spravit chuť... i když ten název zní taky docela zlověstně

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 17. července 2019 06:58

cashic 

Inu já kdybych neměla Ambar del Sur, tak nad ní silně zauvažuju.

No hele pokud ti Ambre Fétiche vypálila čichové buňky, tak nevím, nevím... To je přece takovej sametovej beránek. Teda byla, než ji zreformulovali. Jako je pořád dobrá, ale už to není ono.

Offline cashic
Avatar
31 příspěvků moje polička 17. července 2019 11:06

wendulka koukala jsem, že jsem zjevně slabší jedinec a to jsem měla vzorek od ModestMourka, tudíž asi původní... no co se dá dělat, v tomhle kostele mě nechcou... ale zase Myrrhe Ardente, která vás nechala chladnými, se mi líbila

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 17. července 2019 14:01

wendulka Tohle pro mě zní jako "musíš nutně zkusit"...

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 18. července 2019 10:20

Garuda (Jul et Mad) -  zakouřený oudový balzám, na počátku odlehčený sladkou mandarinko-pomerančovou šťávou, se štědrou porcí šafránem zapudrované jemné kůže.

Beau de Jour (Tom Ford) - počáteční nálož čerstvě sušené levandule s tymiánem je vysloveně omamná. Po rozvonění bylinky překryl jemný prach ze suché hlíny smíchaný s ambrovým dřevem. Luxus pro pány

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 19. července 2019 18:53

Kintsugi: Uvedení vůně na trh provází obraz hrnčíře, který v jarně rozkvetlé zahradě pod magnólií opravuje nádobu starou technikou kintsugi, spočívající v přiznaných prasklinách vyplněných zlatým, stříbrným či platinovým práškem. Miska protkaná prasklinami je i na flakónu. Vůně začíná poměrně zostra begamotem, jako kdyby se teprve v tuto chvíli rozlétla miska na několik střepů. Tmelí je mírně omamná vůně magnólie, prohřáté ambrovým sluncem, skoro sklouzává až k medovému nádechu. Sytě květinová část trvá nejdéle, minimálně tři hodiny, ale jsme stále na zahradě, kde květiny doprovází i pačuli v podobě čerstvě zkypřené hlíny. Až v závěru se ukáže slibované zlaté žilkování, protože květiny vystřídá dřevitě pryskyřičnatá vůně lehce zjemněná vanilkou. Nejvíc se mi líbí právě tahle fáze, je příjemná jako večerní slunce, které líně zapadá, už protivně nepálí, ale hřeje a v jeho teple se rozvoní i to, co by v prudkém poledním žáru zaniklo: suché dřevo, nepatrně mýdlové bílé květiny, křehká vanilka, pryskyřice... Ten samotný závěr mi připomíná nějakou vůni, kterou jsem nosila. Nemusím si dlouho lámat hlavu - poslední hodina je ve znamení 24 Faubourg.

Kintsugi má vynikající výdrž a jde hodně do prostoru; 30 ml bych měla opravdu doživotně.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 19. července 2019 18:57

Fleur  prave mi prisel email z vavavoom s informaci o nove vuni a ty uz ji mas vyzkousenou!

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 19. července 2019 19:01

viktorka_od splavu Já jsem zkoušela už před časem ze vzorku a dnes jsem si dojmy jen potvrdila pořádným nástřikem. Ta prostřední květinová část je sice moc hezká, ale není to úplně můj styl, tak nevím... zase ten závěr...

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 19. července 2019 19:17

Fleur Já ji zkoušela taky už v květnu na srazíku, ale jen ze vzorku z Esxence 1 střikem. Už tehdy jsem ale věděla, že ji budu chtít Právě ty různorodé vrstvy mě lákají. A když říkáš, že navíc končí jako 24 Faubourg...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. července 2019 14:50

jerry Jj, Beau de Jour je jednoznačně pánská, ale za to velmi povedená levandulovka.

Fleur Mně původně při zkoušení ze vzorku zaujala víc Love Kills, nicméně po opakovaném zkoušení spíš vkládám naděje to Kintsugi. Jsem zvědavá, zda stihne do srpna dorazit i do Bratislavy, když to nestihla do mé návštěvy Brna.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. července 2019 16:38

Philly & Phill: Punks in Paradise

Je koženou vůní, kombinující senné a oříškové akordy konopí, hořkou zeleň galbana a suchou dřevitost muškátového oříšku s ovocnými tóny sušených švestek, hruškou, přezrálou broskví a tropickým ylangem, který ji společně s navlhle zemitým pačuli a ambroxanem v základu dodává lehce exotický nádech.

Lalique: Illusion Captive 1898

Je sytě žlutou růží se skořicovým žilkováním, která právě vykvetla ve stínu fíkovníku a kolem níž právě prolétla bergamotově zelená vážka, aby se usadila na prosluněný jasmínový keř, jenž ji přilákal svojí ovocnou vůní. Dřevitá myrha s pryskyřičnatým labdanem, kořenitým pačuli, suchým vanilkovým luskem a mandlovou tonkou v základu pak naznačí, že se jedná o růži z orientální zahrady.

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 24. července 2019 12:47

Oud (Robert Puguet) - trouchnivějící dřevo, kouřová pryskyřice, čerstvé piliny plné smůly a něco sladkého, mírně živočišného oudu. Teplá dřevitá vůně, sytá, v arabském stylu.

1957 (Chanel) - hedvábné bílé pižmo v hlavní roli - bergamotový pudr, svěží a nasládlý, se na začátku promíchal se semišovým pudrem kosatcovým, po rozvonění se přidal vosk se zbytky medové sladkosti s trochou pižmové zeleně. Dojezd je pižmově neroliový. V této fázi mi připadá jak ozvěna Hermèssence Cuir d'Ange. Líbivá v nejlepším slova smyslu...

Offline Biely kvet
Avatar
4027 příspěvků moje polička 24. července 2019 15:24

jerry 1957 Chanel Presne!

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 24. července 2019 21:22

wendulka Kintsugi už je v 1907:) A já snad příští týden budu mít odstřik

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. července 2019 21:23

Korsičanka A i v Bratislavě nebo jen v Košicích?

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 24. července 2019 21:25

wendulka Teď jsi mě dostala:) Já koukala jen na stránky