Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 07. června 2019 18:05

alibi super!!! Akurát som sa chcela spýtať, či tam niekto bol.

A Nandan Road raz budem potrebovať.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 07. června 2019 23:27

viktorka_od splavu Biely kvet Miru slniecko děkuji

slnieckojj 17 Nandan Road časem bude 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 11. června 2019 23:49

Bella Bellissima: Exquisite

Po úvodní záplavě citrusové svěžesti s aldehydy vás obklopí záplava bílých květů v čele s krotkým jasmínem, pomerančovým květem s pudrově sladkou mimózou z Pleasures Gardenia, jen v Exquisite gardénii vystřídal máslově ovocný ylang ylang s něžnou lilií, které v základu doplní světlá dřeva s lehkým náznakem mechového akordu. Šeřík v ní sice nenacházím, nicméně souhlasím s Martulou, že vytvářejíc dojem luxusního květinového mýdla a pudřenky, působí podobně pastelově jako Opardu.

Parfums de Nicolaï: Vie Chateau Intense

Nemůžu říct, že by mi evokovala zrovna piknik u zámečku na francouzském venkově jako blackviolet, nicméně je to velmi povedená klasická lesní mechová chypre ve stylu jako např. Vol de Nuit, ovšem s plnokrevnějším jasmínem a bergamotem, doplněným bylinkami. V tomhle případě však nezůstane jen u procházky lesem a zavede vás i na přilehlá pole se snopy sena a sušeného tabáku.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 21. června 2019 21:48

Baikal Gris (Areej Le Doré)

Russian Adam, sídlící v Thajsku, patří k těm nemnoha parfumerům, kteří si sami vyrábějí vonné složky do svých parfémů. Jeho Baikal Gris je poctou jezeru Bajkal a šedé ambře (franc. ambre gris), voskovému výměšku trávicího traktu vorvaně tuponosého (Physeter macrocephalus), který dlouhodobým působením vzduchu, světla a mořské vody zoxidoval z původního černého zapáchajícího na šedý vonící.

Zemité sušené zelené řasy se zde snoubí s přírodní šedou ambrou, která voní po starém papíru a jemně vydělané kůži povoskované včelím voskem, zároveň však vzdušně, místy až slaně. Kůže postupně přibírá kouřové podtóny a šedá ambra po hodině přechází na nasládlý skořicový krém, který svede nerovný boj se závěrečným drsným suchým kouřem. Projekce je slabší, výdrž přesahuje 5 hodin. Je to geniální vůně s podílem přírodních vonných složek přes 90 %.

Cervanek
Avatar
21. června 2019 22:05

ModestMourek vidím, Jakube, že Ti Areej le Dorée též nedal spát.

Děkuji za krásnou recenzi

Mám na cestě z The Perfumed Courtu též ještě 3 minivzorky a doufám, že mi po neděli dorazí.

Zatím mám  zkušenost jen s Malik al Taif a úplně mě svou krásou dostala.

Myslím, že je to naprostá špička,

kterou snad lze v parfumérství dosáhnout,

a to jak s výrobou ingrediencí, tak samotné namíchání.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 21. června 2019 22:32

Cervanek Díky. Nedal mi spát. Jsem rád, jsem mohl vyzkoušel alespoň jednu vůni z poslední kolekce. To přírodní složení je prostě cítit. Které vzorky sis objednala?

Cervanek
Avatar
21. června 2019 23:38

ModestMourek jeste jednou Malik al Taif, Oud Luwak a Walimah (a 2 Lutense co neznam)

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 22. června 2019 06:56

ModestMourek Popsal jsi Baikal Gris dokonale. Já jen dodám, že v ní mám ještě i trochu borovicového jehličí. Podobně jako v Russian Musk, kterou už bohužel neseženu

Offline blackviolet
Avatar
3320 příspěvků moje polička 23. června 2019 21:10

Parle Moi de Parfum: Une Tonne de Roses 

Pastelově růžové růže s bledě zelenými lístky, s ovocným sladkokyselým podtónem, rozprostřené na bílém ložním prádle, které bylo uložené v dřevěném prádelníku s kousky jasmínového a kosatcového mýdla. Růže čistá, mýdlová, pudrová, něžná...

Maison Incens: Figue Aoudii 

Zelené fíky na dřevěných větvičkách v koženém vaku z nevydělané kozí kůže. Spolu s fíky se v něm nachází i pomerančový květ, ylang ylang, pár fialek a pudrový kosatec. Zní to trochu divoce, ale vyplatí se počkat. Květiny utlumí živočišnost, pár hoblin oudového a ohořelého cedrového dřeva spolu s kořenitým santalem jim dodají hloubku a pižmo všechno uhladí na krémově pudrovou koženou květinovku.

Offline blackviolet
Avatar
3320 příspěvků moje polička 25. června 2019 20:49

Parle Moi de Parfum: Tomboy Neroli 

Neroliovka, která není ničím zvláštní. Nahořklé neroli se sladkým pomerančovým květem a poněkud syntetickým dřevem, tak trochu pánská kolínská. Asi to, i podle názvu, byl záměr.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 26. června 2019 13:06
Offline blackviolet
Avatar
3320 příspěvků moje polička 26. června 2019 23:05

Evody: Zeste d'Or 

Citrusovo bylinková osvěžující vůně. Citron s bergamotem a rozmarýnem je jen decentně ovoněný nasládlým koriandrem a podpořený zeleně lesní pryskyřicí elemi a dřevitým vetiverem.

Offline cashic
Avatar
31 příspěvků moje polička 28. června 2019 17:34

Ahoj, snad nebude vadit, když se sem vmísím se svými dnešními dojmy z Embruns d'Ylang, o které tu ještě není zmínka: je opravdu slaná, jako když se nadechnete nad rozbouřeným mořem. Mimo to je velmi krémová, připomněla mi Slona od Kenza, působí stejně exoticky - pro mě je to hustý světle žlutý smetanový puding ozvláštněný kořením a v tomto případě i tou solí. Celek podle mě docela zradila lékořice, která je tady až žvýkačková - ale zkoušela jsem jen na papírku, takže mi chybí srovnání.

Offline blackviolet
Avatar
3320 příspěvků moje polička 28. června 2019 18:18

cashic Díky za první dojmy, zní to dobře, jen doufám, že lékořice tam nebude moc. 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 28. června 2019 18:28

blackviolet Já tam lékořici nemám vůbec. Pro mě je to slunný den na pláži, ta mořská sůl tam je, ale pro mě ne příliš intenzivní, spíš "přinesená vánkem od moře". A já tam mám teda nějakým záhadným způsobem v jedné fázi ještě kokos, což je má spíše neoblíbená složka, ale tady mi nevadí, je takový jakože "suchý" a krotký. Obvyke bývá (pro mě) intenzivní a obtěžující, tady ne.

Offline blackviolet
Avatar
3320 příspěvků moje polička 28. června 2019 18:31

Panenka Tak to je dobře . Kokos v malém množství mi nevadí.

Offline cashic
Avatar
31 příspěvků moje polička 28. června 2019 18:31

blackviolet Ve srovnání s Jungle L'Élephant se mi zdá méně kořeněná, ta lékořice tam ani tak výrazná nebyla, za tu žvýkačku (prvně mě napadl takový ten gumový přeslazený pendek) asi může kombinace s něčím jiným ve složení, měl by tam být i med...

Offline blackviolet
Avatar
3320 příspěvků moje polička 28. června 2019 18:39

cashic Možná je tam trochu tuberózy a jasmínu, ty to dělají .

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 28. června 2019 19:20

cashic to znie sakramentsky dobre!

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 28. června 2019 19:22

No a ja som poskúšala nejaké vône od Ella K. (a cápem sa po rukách...)

https://www.leparfumlechic.sk/ella-k/