Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline cashic
Avatar
31 příspěvků moje polička 30. června 2019 16:20

slniecko Baiser de Florence vypadá hodně dobře, rozumím správně, že po vanilce tam není ani vidu ani slechu? :)

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 30. června 2019 16:25

cashic na mne sa rozhodne neprejavila.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 01. července 2019 15:31

Imaginary Authors: Saint Julep 

Ledová drť s lístky máty, střik vodky a vychlazená sodovka. Pohár ozdobit hoblinou mandarinkové kůry a pak jen sedět u baru a pozorovat promenádu u moře ze stínu cypřiše. V prázdné sklenici s mátou zbude pár krystalků nerozpuštěného třtinového cukru.

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 04. července 2019 18:17

Alex Simone: Tellement Bleu

Tak skôr sivomodrá, ako modrá. No zase som raz neodolala svojej vášni pre "modré" vône, ale tentokrát to napodiv nedopadlo vôbec katastrofálne. Nie, žiadne "vodné" tóny, žiadne "azúrové pobrežie" z mendelejevovej tabuľky, ani nič podobné. Príjemná vôňa krotkého pomarančového kvetu, akokeby "zaprášená" kardamomom. Pripomína mi sídlisko v lete.

Karl Lagerfeld: Les Parfums Matières: Fleur de Mûrier

Takto nejako som si predstavovala, že by mohla voňať Mure et Musc od Artisanu, ale nevoňala. Toto je veľmi jemne černicová vôňa s kvietkami a pižmom, nenápadná, ale príjemná a netuctová.

Boucheron: Orange de Bahia

Krásna pomarančová vôňa so zeleňou, pôsobí ko pomarančový plod vykukujúci zpomedzi lístia pomarančovníka. Veľmi vydarené.

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 05. července 2019 18:01
Reakce na cashic:

Ahoj, snad nebude vadit, když se sem vmísím se svými dnešními dojmy z Embruns d'Ylang, o které tu ještě není zmínka: je opravdu slaná, jako když se nadechnete nad rozbouřeným mořem. Mimo to je velmi krémová, připomněla mi Slona od Kenza, působí stejně exoticky - pro mě je to hustý světle žlutý smetanový puding ozvláštněný kořením a v tomto případě i tou solí. Celek podle mě docela zradila lékořice, která je tady až žvýkačková - ale zkoušela jsem jen na papírku, takže mi chybí srovnání.

​Hm, mně by možná nevadila ani ta lékořice...

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 05. července 2019 18:35

Ex Nihilo: Lust in Paradise

Ano, nejmladší členka rodiny, která má na rozdíl od Deliny a Deliny Exclusif svá růžová léta ještě před sebou. Stejně jako Delina miluje i tato pivoňková dívka s růžolícími tvářičkami procházky po pláži a skotačení ve vlnách. Díky výraznějšímu liči překypuje ještě větší svěžestí. Jen je škoda, že to při své dívčí nerozvážnosti občas trochu přežene s cedrovou aviváži na svých letních šatech.

Ex Nihilo: Viper Green

Naprosto souhlasím s recenzí blackviolet. Viper Green je díky kombinaci látky rosyfolia, galbana, zemitého pačuli a vetiveru vůní konvalinek a vlhkém zeleném lese - konvalinek, které mohou být jedovaté, ale mohou být i kouzelnými kvítky, jejichž dotykem se jakýkoliv člověk zamiluje do toho, koho prvního spatří, pro něž král elfů Oberon se svojí korunou s jasmínových kvítků  vyslal Puka ve Snu noci svatojánské

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 10. července 2019 13:36

Sorriso (Profumum Roma) - luxusní bonboniéra, ve které jsou namíchány pralinky z několika druhů hořkých čokolád s kokosovým, vanilkovým a karamelovým krémem, pár kousků je naplněno pomerančovým likérem. Některé z pralinek jsou obaleny v kakaovém prášku smíchaném s vanilkovým pudrem a ozdobené mandlovými hoblinkami. Po rozvonění se přidala ještě nezapálená vanilková svíčka na santalové misce.

Ôud Bouquet (2016) (Lancôme) - růže utopená ve zcukernatělém syntetickém medu a nakyslý jakožeoud. Všeho je moc - moc sladkosti, moc syntetiky, moc neuspořádanosti.

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 10. července 2019 18:28

jerry Huš s kokosem v Sorriso. Běda Ti, jestli mi tam v zimě vyleze, až zase vytáhnu odstřik, třikrát běda!

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 10. července 2019 18:55

wendulka 

Já kokos ve vůních ráda nemám, ale tady je natolik zanedbatelný, že mi nevadí. Stejně do zimy zapomeneš, co by ti mělo vadit

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 10. července 2019 21:17

Pierre Guillaume / Collection Croisière: Aqwindia

Vydáváme se na okružní plavbu výletní lodí kolem středomořské Korsiky. Usednete k jednomu ze stolků pro hosty na vyhlídkové palubě, v jehož středu stojí váza s kosatci, které přestože pod ostrým sluncem začínají pomalu uvadat, stále krásně voní. Naslouchajíc tříštění mořských vln o trup lodi, kdy vám jemná bríza čechrá vlasy, objednáte si pro osvěžení sklenici ledového zeleného čaje s lístky máty a misku sušených fíků a mandlí

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 11. července 2019 09:46

Etro: Raving 

Oblak suché najemno namleté skořicové kůry, ve které se mihne ovocný tón broskve a citrusově svěžího zázvoru, a která se nejdřív usadí na zeleně pryskyřičném galbanu a pak zahalí skořicovým závojem balzamickou ambru s vanilkou.

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 11. července 2019 15:31

blackviolet Tuhle vůni mi, prosím, připomeň, až začnu na podzim a v zimě skuhrat, že sháním nějakou netuctovou skořicovou.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 11. července 2019 16:58

Fleur Tak tohle ona určitě je .

Offline Friga
Avatar
1548 příspěvků moje polička 13. července 2019 14:21

Stora Skuggan: Fantome de Maules

Zeleny, svezi zacatek s citrusy, do ktereho se postupne vkrade koreni s levanduli a lehce pudrove pizmo. Usadi se do pudrove drevite polohy se zbytky svezesti. Je v ni jakysi zvlastni lehce synteticky ton, ktery ale neni rusive synteticky, naopak vuni ozvlastnuje. Zajimava a elegatni vune, jen vubec neumim popisovat tak, aby to znelo zajimave :)

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 13. července 2019 18:08

Friga Dobrý popis , dovedu si tu vůni podle popisu představit a to je důležité. Dej to i do komentářů.

Offline Friga
Avatar
1548 příspěvků moje polička 13. července 2019 21:17

blackviolet Dekuju! Ze tri vuni znacky me tahle zaujala nejvic. 

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 14. července 2019 10:14

Friga to znie zaujímavo a teda aj flakón zaujímavo vyzerá.

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 14. července 2019 16:05

Pacific Lime (Atelier Cologne) - čerstvě vymačkaná sladká mandarinková šťáva i s kouskem citronové kůry, po rozvonění se přimíchalo pár kousků nepřezrálé nektarinky. Svěží a osvěžující ovocný koktejl, sytý, ale beze stopy ulepenosti. Tohle se hodně povedlo

Gardenia (Penhaligon's) - zelená gardénie, sladká, s lehoučkým skořicovým dřevem a zelenými fialkovými lístečky (a jeden malý rozkvetlý hyacint kdesi v dáli). Po rozvonění jemná vrstva tonkového pudru. Povedená vůně, navíc něžná (což je ale spíš důsledek ne zrovna velké intenzity).

Offline Friga
Avatar
1548 příspěvků moje polička 15. července 2019 07:15

slniecko vune urcite stoji za vyzkouseni, ale nevim, jestli je nekde na Slovensku ci v CR k sehnani. Tady ji maji v Helsinkach v butiku Beam. Prodavac rikal, ze znacka kompletne vse vyrabi ve Svedsku, vcetne flakonu. Vune neni nejlevnejsi, ale ma dobrou vydrz. 

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 15. července 2019 08:59

Friga recenze i ten flakonek vypadá zajímavě :) a koukám, že syntetiku přiznává i ve složení