Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline jerry
Avatar
8992 příspěvků moje polička 25. prosince 2018 08:53

wendulka 

Ano, všeho je tak akorát. 

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 25. prosince 2018 09:12
Reakce na jerry:

wendulka 

Ano, všeho je tak akorát. 

​Kéž by se mnou Rose Rouge spolupracovala jako s vámi. Na mně je to hlavně kakao + pačuli + černý rybíz z La Vie Est Belle a růže jen ostýchavě někde v pozadí.

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 25. prosince 2018 11:34

Civet (Zoologist)

Sladce indolické květiny, mezi nimiž dominuje tuberóza a ylang, jen s nádechem pikantně kořenitého karafiátu, podmalované hřejivou živočišností, vytvářejí dojem napětí, příjemného napětí. Jako nervozita před třetím rande…

V drydownu, kdy květiny ustoupí do pozadí, je patrná pro mě naprosto geniální práce s labdanem, které voní jako dřevo, seno, stará kniha, ale suše, nikoli jako sklep, na pozadí lehce gurmánském, s kávovými zrnky, s nesladkou krémovou vanilkou, s podtónem pálených pryskyřic a hebké kůže.

Úžasná vůně do zimy, zlatá, působící dojmem mimo tento čas, ale nikoli retro, prostě jen když poté, co jste v duchu oškubali stovky symbolických kopretin, na chvíli zavřete oči.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 25. prosince 2018 12:25

andry Krásné!  Po této vůni jsem pokukovala už před časem. Myslím, že by mě dokázala oslovit.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 25. prosince 2018 14:54

Rose Rouge (Van Cleef & Arpels)

Slečna Ro …

Říkám si slečna Ro a říkám si tak jen já. Ostatní mi říkaj všelijak, ale já slyším jen na to, na co chci. „Růžičko voňavá“ už mi ovšem dlouho nikdo neřekl …

René podlehl vábení hada z ráje a v jeho podkroví se už pěknejch pár týdnů roztahuje ta madam, která se stala příčinou mýho morálního úpadku v dědkově záhonu růží, a jejíž vůně na mě teď syčí z temnejch koutů společnýho schodiště každej den. Zpočátku jsem přemejšlela, že bych třeba mohla madam trochu vylepšit design černýho laku na jejím před domem zaparkovaným mazlovi, případně jí zajistit rychlej sešup z horního patra až dolů a svést to na ty její štekle. Ale pomstychtivý a vražedný představy jsou jedna věc a jejich realizace věc druhá. Prostě na to nemám. A vlastně si teď říkám, jestli by mi René za něco takovýho vůbec stál.

Dnes je krásnej zimní den. Z nebe se ladně snášej obrovský vločky sněhu a na zemi už z nich vznikla parádně nadýchaná bílá peřina. A k dobrýmu pocitu přispělo i dunivé klapnutí starejch vrat našeho gymplu, protože to vnímám jako pomyslnej start prázdnin. Zimní prázdniny … konečně! Rána, ve kterejch mě z postele nebude tahat vřískající budík, vůně cukroví, atmosféra Vánoc … a teta a já a vzpomínky na jiný Vánoce s našima, ale taky odhodlání se v těch vzpomínkách nenimrat a být tetě dobrou společnicí. Vždyť ona mě má možná i ráda. A tak se courám zasněženým městem pomalu domů a svět kolem mi přijde takovej zvláštní, zasněnej …

Mami?

Pohled velkejch hnědejch očí. A v hlavě mi znějí slova a známej hlas. Tak jdu za ním a za tím pohledem a okamžik se mění v němej úžas, když po sněhu není najednou ani památky. Nejenom po sněhu, ale i po všem, co znám. Kde je chodník z kočičích hlav, po kterým jsem před chvílí šla? Kde jsou domy, co znám, ulice, auta a lidi? Místo toho všeho jsem někde, kde to neznám a nedohlédnu dál, než k těm očím, který se na mě upřeně dívají. Znám ten pohled plnej něhy a tichýho úsměvu, kterej doprovázel těch pár občas pronášenejch slov … „ty jsi dámou mého srdce, moje malá“.

Mami?

Jsem v pořádku.

Kde jsi?

Blízko …

Sedím v šeru kostelního ticha na tvrdý dřevěný lavici. Musela jsem usnout a zdálo se mi o mámě. Co jinýho by to bylo než sen? Zimou zkřehlé tělo se nechce zvednout, ale měla bych jít. Ale než se zvednu k odchodu něco mě přinutí kouknout se vedle sebe a ve stejnou chvíli vzduch kolem zesládne po růžích, malinách a zavoní i hořkým kakaem a včelím voskem. Běží mi hlavou, že tu vůni přece znám a nevěřícně se dotýkám karty se srdcovou dámou, kterou někdo tady na té staré kostelní lavici asi ztratil …

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 25. prosince 2018 17:27

Dalia  Nemám sice ani tušení, jak ta vůně asi voní, ale čte se to krásně.

Offline rozarka
Avatar
3975 příspěvků moje polička 25. prosince 2018 17:28

Dalia Skoro mě to rozplakalo,krásný čtení 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 25. prosince 2018 17:33
Reakce na Sweet Potato:

Dalia  Nemám sice ani tušení, jak ta vůně asi voní, ale čte se to krásně.

​Mému nosu voní hlavně malinově a růžově a v základu vnímám vosk a trochu suchého kakaového prášku. Taková gurmánská růže, poměrně dost sladká. Děkuji! A také rozarka 

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 25. prosince 2018 17:39

Dalia Dali, uvedomuješ si svoj talent? Nádherné 

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 25. prosince 2018 17:39

Dalia myšička moc pěkná... ale slečna Ro, ta mě dojala 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 25. prosince 2018 18:15

milacka alibi Děkuji, dámy! 

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 25. prosince 2018 18:17

Dalia Krásne ako vždy! 

Offline blackviolet
Avatar
3323 příspěvků moje polička 25. prosince 2018 21:17

Roja Parfums: Karenina 

Barevná kytice upletená z mnoha květů sladěných barvami a vůněmi do dokanolosti. Růžové karafiáty s červenými růžemi, bílými gardéniemi, fialovými fialkami a žlutými plumériemi, mezi nimiž vykukují zelené listy. Anna Karenina kráčí zamyšleně komnatami v čistě naškrobených světlých šatech a velkou kytici omotanou vanilkovou stuhou aranžuje do vázy na dřevěném stolku ve svém budoáru.

Cervanek
Avatar
26. prosince 2018 10:22

blackviolet Velmi trefná recenze. V chladném období je Karenina překrásná ♥️

Offline blackviolet
Avatar
3323 příspěvků moje polička 26. prosince 2018 11:33

Cervanek Je . Cítím ji z ruky už druhý den. Škoda, že ji přestali dělat.

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 26. prosince 2018 11:39

blackviolet červené karafiáty s ružami...začínam ľutovať, že som sa jej vždy vyhýbala len kvôli názvu....táto hrdinka mi vždy mimoriadne liezla na nervy.

Cervanek
Avatar
26. prosince 2018 11:43

blackviolet 

nevím, zda výroba byla úplně zastavena.

Jsou vůně, které se  už na e-butiku neprodávají,

avšak jsou k mání v kamenném butiku a jde si je koupit

i elektronickou cestou.

Některé vůně jsou v "Heritage Collection". Např. Lilac, Unspoken a

asi i další. A třeba Lilac je pak veden jako Lilac Heritage Parfum.

Karenina jako "Karenina"

tyto prodeje má na starosti Ashley z Customer Servicu Roja Parfums 

Offline blackviolet
Avatar
3323 příspěvků moje polička 26. prosince 2018 11:46

slniecko Ten karafiát tam mám asi nejvýraznější. Jedna z nejlepších květinovek, jaké znám. Tomu rozumím , ale je nutné ji chápat v kontextu doby.

Offline blackviolet
Avatar
3323 příspěvků moje polička 26. prosince 2018 11:49

Cervanek Já jsem ji právě v butiku nenašla a navíc píšou na Parfumo, že byla výroba zřejmě zastavena, takže jsem měla za to, že se už opravdu nedělá. Dobré vědět, dík za informaci.

Cervanek
Avatar
26. prosince 2018 11:55

blackviolet já vím, že na parfumo.de je to uvedeno.

Kareninu i Lilac jsem si kupovala letos v první polovině roku.

Jednoduše jsem si Rojovi postěžovala v messengeru, jak mi je líto, že výroba vůní skončila,

a on mě jednoduše převelel na Ashleyho Clarka, zbytek jsem dořešila s ním.