Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 26. prosince 2018 21:22

Dalia Krásné čtení!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 26. prosince 2018 21:30

wendulka Děkuji, Vendulko. 

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 27. prosince 2018 01:18
Online Martula
Avatar
1745 příspěvků moje polička 27. prosince 2018 10:09

Exquisite - Bella Bellissima

Záplava opulentních květinových tónů. Medový ylang, lilie se spoustou pylu, jasmínový keř. Postupně se přidává mošusový základ a přetváří květinovou zahradu v luxusní mýdlo. A právě v tu chvíli marně hledám ve složení šeřík - cítím totiž podobné tóny jako v Opardu - a květinová zahrada v plném letním slunci se definitivně přeměňuje ve vůni bílého naškrobeného prádla s rozkvetlou snítkou šeříku.

Perfect Night - Bella Bellissima

Africká noc. Stánek s kořením na tržnici v Maroku, horký vítr z pouště, suchá tráva a kouř z ohniště. Meditativní vůně.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 27. prosince 2018 14:19

Martula S tím šeříkem v Exquisite máš pravdu, taky mi ke konci připadalo, že v tom mýdle cítím i šeřík.

Online Martula
Avatar
1745 příspěvků moje polička 27. prosince 2018 16:19

blackviolet Jsem ráda, že mě s tím šeříkem nešálí nos 

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 27. prosince 2018 17:25

Bella Bellissima: Perfect Night

Suchá teplá letní noc. Svěžest grapefruitové šťávy se rychle rozpustí v obláčku kouřového kadidla okořeněného zázvorem, vetiverem s vůní sušícího se sena a vzdušně zemitého kosatce.

Blend Oud: Oud Saphire

Krásná orientální oudová růže. Podobným vůním se vymyká sladkou fialkou v úvodu, ovocná růže s dřevitým oudem je pak sice krásně arabského ražení, ale sladký benzoin s vanilkou z ní udělají hladkou a balzamicky sladkou růžovou delikatesu, která je jemně poprášená fialkovým pudrem.

Blend Oud: Ghazal 

Od arabské značky překvapivě jemná květinová vůně. Po citronu a mandarince se objeví sladké maliny a s nimi jarní květiny jako pivoňka nebo zelená frézie. Možná i ta konvalinka by se našla. A pak se tato jarní kytička s vůní malin stane sametově hebkou krémovým pižmem a santalem. Jemná, ale s dlouhou výdrží.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 28. prosince 2018 22:51

Bottega Veneta: Parco Palladiano XIII Quadrifoglio 

Citrusovo bylinková krémová vůně, zpočátku sladká, ale sladkost pomalu ustoupí dřevitému základu. Má překvapivě dlouhou výdrž, i když se drží spíš u těla.

Online jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 29. prosince 2018 17:25

Musc Noble (Guerlain) - suchý dřevitý prach smíchaný se šafránem, živočišný balzám a uschlé růže i se stonky. Arabka pro evropské nosy.

The Collector: Rose Oud (Alexandre.J) - růže, santal a ambra - tradiční arabský trojboj. Na začátku připomněla svěžejší a lehčí Armaniho Prive Rose d´Arabie, ale silná nálož bílého pižma ji poslala mezi tuctovky. A oud se zjevně ukryl do hluboké ilegality. A že prý nikovka - kdejaká arabka za pár korun má v sobě víc originality, o výdrži nemluvě. Vzpomenu-li si na stejnojmennou vůni od Y. Rochera, tak, jeho Rose Oud vítězí na plné čáře.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 29. prosince 2018 18:24

Blend Oud: Safari 

Zajímavá citrusově nakyslá směs dřevitého oudu, koriandru, pačuli a zeleného papyru. Originální a nezvyklá, ale při druhém zkoušení, když už vím, co čekat, se mi líbí. Zvlášť když se ve vůni objeví tóny chypre díky větvičníku a k nim tabákové listy a kadidlo bez kouře. Přiklopíme dřevěnou pokličkou a - abrakadabra - máme tady kůži ve skoro fordovském stylu, trochu živočišnou a trochu něžnou.

Online jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 31. prosince 2018 18:05

Love Tuberose (Amouage) - bílé květiny zasypané krystalky cukru a zalité jemným vanilkovým krémem - chvílemi ale krém květiny výrazně upozaďoval. Nejhezčí je pro mě úplný konec v podobě lehkého pudru s jemným liliovým pylem. Pěkná, líbivá...bohužel však zároveň i jednotvárná. Sladkost je skoro až úderná a ubíjející - typově mi to připadá jako analogie LVEB se všemi negativy. Pro mě je naštěstí výdrž podstatně kratší, než jsem u Amouage zvyklá.

Basil & Neroli (Jo Malone) - zelená neroliovka s čerstvě utrženou bazalkou, zalitá jakožecitrusovým čističem koupelen, se zřetelným zatuchlým tónem. Divná vůně...

Offline Miru
Avatar
13809 příspěvků moje polička 31. prosince 2018 18:34

jerry ...tak v Tvém podáními je Love Tuberose velmi sympatická!

Online Martula
Avatar
1745 příspěvků moje polička 01. ledna 2019 08:45

Tak jsem ji díky jedné dobré duši odtud a fungující poště přece jen stihla vyzkoušet ještě včera -

tedy v roce 2018

Lost Cherry - Tom Ford

Velké a krásně zralé černé třešně v nepřeslazeném kompotu, do kterého někdo přidal pro lepší chuť spoustu amaretta. Třešně a mandle. Mandle výrazné, vůně amaretta postupně zjemní a přejde v mandlový marcipán.Na chvíli se mi vybavil Hypnotic Poison. Růžová esence spolu s jasmínem posouvají vůni opojnějším směrem, než by to dokázaly třešně samotné. A balzamický základ vytváří hřejivě sametový dojezd. Trochu jsem se bála, aby dvojsmyslný název a provokativně rudý flakon nebyly jen reklamním tahákem a nepřebíjely vůni samotnou. Postavit vůni této cenové kategorie na třešni a nesklouznout k bezduché ovocence, považuji za dost riskantní. Vyšlo to na jedničku. Lost Cherry bude velký hit a zaslouží si to.

Offline Miru
Avatar
13809 příspěvků moje polička 01. ledna 2019 09:19

Martula 

...zní to nááádherně!

Online jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 01. ledna 2019 10:13

Martula 

Navnadila jsi mě natolik, že mi vůbec nebude vadit, když ji vyzkoušám až letos.

Online Martula
Avatar
1745 příspěvků moje polička 01. ledna 2019 10:49

jerry 

Miru Myslím, že by se ti mohla líbit.

Offline Miru
Avatar
13809 příspěvků moje polička 01. ledna 2019 10:58

Martula 

...o tom nepochybuji! Jen abych měla možnost ji někde zkusit..!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 01. ledna 2019 11:15
Reakce na Martula:

Tak jsem ji díky jedné dobré duši odtud a fungující poště přece jen stihla vyzkoušet ještě včera -

tedy v roce 2018

Lost Cherry - Tom Ford

Velké a krásně zralé černé třešně v nepřeslazeném kompotu, do kterého někdo přidal pro lepší chuť spoustu amaretta. Třešně a mandle. Mandle výrazné, vůně amaretta postupně zjemní a přejde v mandlový marcipán.Na chvíli se mi vybavil Hypnotic Poison. Růžová esence spolu s jasmínem posouvají vůni opojnějším směrem, než by to dokázaly třešně samotné. A balzamický základ vytváří hřejivě sametový dojezd. Trochu jsem se bála, aby dvojsmyslný název a provokativně rudý flakon nebyly jen reklamním tahákem a nepřebíjely vůni samotnou. Postavit vůni této cenové kategorie na třešni a nesklouznout k bezduché ovocence, považuji za dost riskantní. Vyšlo to na jedničku. Lost Cherry bude velký hit a zaslouží si to.

​Krásná recenze! 

Offline Biely kvet
Avatar
4020 příspěvků moje polička 01. ledna 2019 12:03
Online Martula
Avatar
1745 příspěvků moje polička 01. ledna 2019 12:12

Dalia Biely kvet Děkuji