Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 02. ledna 2019 18:05

Luna Já - výtvarný antitalent? Renusatko na té ulici pracuje:)))

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 02. ledna 2019 18:23

Korsičanka To jsou teda indicie...Uplna pevnost Boyard. 

Cervanek
Avatar
02. ledna 2019 21:23

Obrázek: zdroj twistedlily.com

Tentokrát se Hiram pustil na jinou dráhu a kromě březového dehtu použil celkem nevinné ingredience, ze kterých vyšla dost neobvyklá a trochu i "uzená" dehtová až kožená vůně s vanilkou, ze které je mi celý den horko

Hyde - Hiram Green

To je teda pecka! "Uzený" dehet s vůní jedlí a lístečky tabáku s vanilkou. Horká vůně, až to pálí. Slyším i to bouchnutí při zážehu hořáků těžkého kovárenského lisu pro ukování náprav do vysokorychlostních vlaků, kde v jinak ledové ocelárenské hale je rázem vedro. Bravo!

Online viktorka_od splavu
Avatar
46033 příspěvků moje polička 02. ledna 2019 21:29

Luna to najdeš snadno, je to prakticky přesně pod petrovem

Cervanek to zní úžasně! 

bouchnutí při zážehu hořáků těžkého kovárenského lisu pro ukování náprav do vysokorychlostních vlaků, kde v jinak ledové ocelárenské hale je rázem vedro

Cervanek
Avatar
02. ledna 2019 21:31

viktorka_od splavu jo, takové myšlenkové pochody mi lítají hlavou 

Cervanek
Avatar
02. ledna 2019 21:32

(zdroj obrázku: tormoelandt.com)

Normálně bych se nákupově nerozjela, kdyby mi Vero Kern před vánocemi neodešla na druhý břeh. Vzhledem k tomu, že její vůně jsou mou srdeční záležitostí a zatím není jasné, jak to s prodejem dále bude, ( i když tajně doufám, že bude pokračovat a protože jsem na dně Mito edp, musela jsem koncentraci Voile d ´Extrait risknout). Flakón mi přišel dnes jako poslední z ALZD s kouskem Ritter čokolády Spekulatius a vzorky, mezi nimi i Hyde Hiram Green, o němž píši výše. 

Mito - Voile d´Extrait

Mito v koncentraci Voile d ´Extrait je oslavou Vily d´Estée v Tivoli,která je známá svou krásnou architekturou, kde se pojí klasicismus s modernou nejen pro vilu samotnou ale i koncepci zahrady.Vůně Vero Kern také kopíruje myšlenkovou koncepci retro glamouru a moderny a zaujme na první přičichnutí. Podobně jako v sesterské EDP i zde nelze přehlédnout silice z pampelišek a sedmikrásek s velkokvětou magnólií; EDP je možná o něco vzdušnější. Mito ve Voile d´Extrait však přece jen krásnější, tajemnější a hlubší říká mi můj nos. Z Voile d ´Extrait vyzařuje radost a smích ze společenského dýchánku dam a pánů, kteří se scházejí na odpolední párty v této malebné části Mediteránu, kam doletí vůně z navlhlé trávy z rosy či mlžného oparu za lehkého cigaretového kouře. Bravissima!

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 02. ledna 2019 21:34

Dusita Paris: La Douceur de Siam 

Májová růže vonící sladce po tropickém ovoci, po mangu, ananasu, liči. Sama růže je pak spíš malinová a kromě ovocného má i čajový podkres. S tropickou plumérií, ylang ylangem a hřebíčkem je z ní zase růže orientální a její zelené lístky jsou ty z fialek. Nakonec je růže hebká krémová se santalem, ambrou a vanilkou.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 02. ledna 2019 21:37

Cervanek To zní hodně zajímavě. Hiram je originál. Už mám objednaný vzorek.

Cervanek
Avatar
02. ledna 2019 21:41

blackviolet jsem zvědavá, co na ni řekneš. Zde by stačila klidně i 10 ml miniatura. Je to dost nářez.

ještě mi ze vzorků přišla Tvoje skořicová ambra od Penhaligon´s "Kensington Amber", kterou musím prozkoumat podrobněji, ale první dojem na mě vykoukl dyňový kompot se skořicí - ale ještě se to může změnit. 

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 02. ledna 2019 21:52
Reakce na Cervanek:

blackviolet 

ještě mi ze vzorků přišla Tvoje skořicová ambra od Penhaligon´s "Kensington Amber", kterou musím prozkoumat podrobněji, ale první dojem na mě vykoukl dyňový kompot se skořicí - ale ještě se to může změnit. 

​U mě to bylo spíš jablko , ale jen na chvíli.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 03. ledna 2019 20:36

Norne (Slumberhouse)

Jemně zakouřené jedlové jehličí okořeněné hořkými bylinami zvolna sládne kadidlem a uhlazuje se sametovým mechem. Nádhera. Spojily se zde parfémy Good Fir 11 (Krigler) a Yatagan (Caron). Vůně se drží spíše u kůže a vydrží přes 8 hodin.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46033 příspěvků moje polička 03. ledna 2019 20:42

No. 08 Une Rose Chyprée Tauer Perfumes

nádherná, úžasně proměnlivá, sytá, s neskutečnou výdrží... mohla bych vršit superlativy, ale raděj přispěju dojmy a pocity:

hrubě sekané citrusy a čerstvé světle zelené konečky smrkových větviček

bum! ležím naznak mezi sazeničkami v lesní školce, kolem sebe rozsypané rozmačkané citrony, vysypaly se ze síťovky a rozbily o pařízek, vytéká z nich šťáva. hořká a sladká současně. 

odpočívám ještě pořád otřesená po pádu. slunce svítí slabě... odněkud se line vůně kosatců a růží... láká mě abych vstala a šla za ní

vcházím pod stromy a jdu šerým chladným lesem, podzimní les.. chlad, listí, mech.. 

až přijdu k jeskyni. je to alibabova jeskyně. loupežníci vaří v kotli orientální voňavou směs, koření, vonné pryskyřice, zlato se blyští všude kolem, horko od kotle, odlesky plamenů. můžu se ohřát a dostanu i skořicový koláček máčený v medu a vanilce.. zatímco venku ledový vítr honí vlhké listí.. nakonec usínám vzadu, daleko za ohněm, chráněná v teple, přikrytá vzácnými koberci, s talířem cukroví, vanilkovými rohlíčky, skořicovými šneky, anýzovými sušenkami...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 03. ledna 2019 20:45

viktorka_od splavu  ... parádní příběh na dobrou noc. 

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 03. ledna 2019 21:05

viktorka_od splavu Skvělá recenze! Jsem na ni po 2 letech zvědavá:)

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 03. ledna 2019 21:06

ModestMourek to zní naprosto neodolatelně!

viktorka_od splavu usmívám se. nemůžu to zastavit :)

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 03. ledna 2019 21:09

Dusita Paris: Oudh Infini 

Oudh Infini je jako zabořit obličej do heboučké sobolí kožešiny.

Oud je skvělě vybalancovaný mezi živočišností a květinovou něžností. Připomíná sice na začátku arabského plnokrevníka, ale vzápětí je medový a rozzářený růží. Cibetková živočišnost je zkrocená pomerančovým květem, sladkým benzoinem a krémovým santalem.

Dusita Paris: Le Sillage Blanc 

Chypre s větvičníkem, výraznou zelení galbana, zemitým pačuli a nahořklým pelyňkem. Svěží tóny v podobě  neroli s pomerančovými květy vůni odlehčí a pár čerstvě utržených tabákových listů a kůže ji posune směrem ke krásné old fashioned klasice.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46033 příspěvků moje polička 03. ledna 2019 21:17

Dalia Korsičanka alibi děkuju a poslední jmenované dvojnásob já se usmívám když přivoním ke hřbetu ruky, kam jsem si prosím pěkně před 10 hodinama vůni stříkla.. přísámbohu že jsem se mezitím několikrát myla! ale ten pocit pohody v teple a sladkém voňavém měkkém útočišti je prostě 

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 03. ledna 2019 21:24

viktorka_od splavu Ty si ma teda namotala, musím vyskúšať....

Cervanek
Avatar
03. ledna 2019 21:24

ModestMourek krásně vyjádřeno. Norne je skutečný extrait elixir. V mrazivých dnech vynikne obzvláště 

Cervanek
Avatar
03. ledna 2019 21:24

ModestMourek krásně vyjádřeno. Norne je skutečný extrait elixir. V mrazivých dnech vynikne obzvláště 

viktorka_od splavu zajímavý příběh  - jo jo - chyprovky ty Andy umí dobře namichat - před ca. 5 lety jsem po ní šílela - to byla k mání jen ve vybranych buticich a prodávala se v jen 30 ml barevných perličkovýcb flakóncich s dřevěnou zátkou, kterou postupně přesunem do padesátek nahradil plast a i flakón se změnil - vůně naštestí ne. Andy si stále drži vysokou laťku i v relaunchech

Dnes ji mám jen  k občasnému přičichnutí z miniatury, což mi bohatě stačí (s jeskyní vůni však spojenou nemám - spíš s dřevenou chalet ve švýcarských Alpách)