Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. zaří 2018 09:58

Fleur Přivezu ti v listopadu vzorek na přičichnutí.

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 28. zaří 2018 12:52
Reakce na wendulka:

Parfums BDK: Wood Jasmin

Voní jako švestkový kompot se skořicí a hruškový kompot s hřebíčkem, na které jste pozváni do kamenného vinného sklípku, vyzdobeném tureckými růžemi a jasmínem, abyste po usazení na kůží polstrované židle kromě nich ochutnali i lahodnou medovinu zdejšího sklepmistra. Uvnitř to přitom voní kadidlem a smetanovou madagaskarskou vanilkou.

​Ten název je evidentně krycí.

Popis je moc pěkný a zmínka o Aziyadé vysloveně lákavá.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. zaří 2018 13:02

jerry To je. 

Ten jasmín tam dělá tu medovost  ale úplně jinou než by člověk při tomhle názvu čekal. 

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 28. zaří 2018 13:52

wendulka Ty vado, kdes tu značku zas vyhrabala? Vypadá jich víc dobře Za 170 Euro - nekup to

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. zaří 2018 14:19

Korsičanka Já na ně už dlouho koukala na polském Mood scent bar, potom jsem je vyzkoušela prvně letos na jaře v Paříži v Jovoy. Ale byla to jen rychlovka na papírky. Tak jsem si řekla  že se k nim musím vrátit a následně zjistila, že nejlíp vyjdou vzorky z oficiálních stránek, když jich objednás aspoň šest, byť si účtují drahé poštovné 12 euro navíc. 

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 28. zaří 2018 14:34

wendulka No, já koukala, když nakoupíš za 50,-, je dodání zdarma. Ale bez zkoušení to nerisknu. To by se nás muselo dát na vzorky dokupy víc, aby byla objednávka zadarmo - 26 vzorků, počítám Nebo se o poštovné šábnout. Ale to už se tě netýká.

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 28. zaří 2018 20:27

Dalia 

Musc Intense - taky mě provokuješ. Hruška, růže, jasmín...

Hezká a lákavá recenze, navnadila mě.

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 28. zaří 2018 20:28
Reakce na wendulka:

Parfums BDK: Wood Jasmin

Voní jako švestkový kompot se skořicí a hruškový kompot s hřebíčkem, na které jste pozváni do kamenného vinného sklípku, vyzdobeném tureckými růžemi a jasmínem, abyste po usazení na kůží polstrované židle kromě nich ochutnali i lahodnou medovinu zdejšího sklepmistra. Uvnitř to přitom voní kadidlem a smetanovou madagaskarskou vanilkou. Milovníci Aziyadé by tuto návštěvu měli podniknout povinně!

​No a ty provokuješ už tuplem.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 28. zaří 2018 23:27

Atkinsons: 41 Burlington Arcade

Tahle citrusová kolínská, grepová s pepřem, skrývá nejedno překvapení. Kromě pepře na nás vyhrne celou náruč koření jako třeba kardamom a muškátový oříšek a pak vytáhne svou silnou zbraň - krásnou černou lékořici, která je zároveň kouřová a dřevitě vetiverová. I krémové pižmo je lékořicově zakouřené, ale současně zjemněné sladkou balzamickou ambrou. Zdálo by se, že to bude vyloženě pánská vůně, ale díky tomu, že je černá a přesto vzdušná, kořeněná, ale i krémově balzamicky sladká, by se mohla líbit i dámám. Aspoň by si ji třeba rády sem tam vypůjčily. A bonusem je také její velice dobrá výdrž.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 29. zaří 2018 17:41

Ex Nihilo: Viper Green 

As cool as the pale wet leaves 
of lily-of-the-valley
She lay beside me in the dawn. (Ezra Pound)

Konvalinky v hlubokém vlhkém lese, plném roztodivných sytě zelených čarodějných bylin, ze kterých se dá uvařit lektvar na nemoc i na smrt. Ale i z těchto mokřin vede cesta ven, k okraji lesa s keři ozdobenými několika kvítky jasmínu. Světlo přichází zahalené v pudrovém kosatci s pár stíny zemitého pačuli.

www.pixabay.com

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 29. zaří 2018 18:26

blackviolet Je možné ji přirovnat k nějaké jiné vůní, co myslíš? Konvalinky nikdo neuvádí

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 29. zaří 2018 18:57

Korsičanka Tiež som zvedavá, recenzia blackviolet ma ihneď zaujala, ako asi vonia lektvar na nemoc i na smrt?

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 29. zaří 2018 19:03

blackviolet Moc pěkný popis, i když vůně pro mě asi nebude.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 29. zaří 2018 19:06

blackviolet Popis zajímavý a vím, že nemusím zkoušet. Tyhle vůně nejsou pro můj nos. 

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 29. zaří 2018 19:15

milacka Já na ni koukám na ebay už podruhé - bohužel je nabízena z UK a ti mi často píší: UK only

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 29. zaří 2018 19:34

Korsičanka ty si už ebay- expertka, takže k tomuto sa ja neviem vyjadriť, jednu vôňu mám z ebay, ale za ňu vďačím sprostredkovateľke Sise. 

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 29. zaří 2018 19:39

milacka Vím, kterou.

Ze zelených vůní u mě vede zatím arabka Shumukh, druhá je Soleil de Jeddah a třetí Bracken. Figment až na 4. místě.

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 29. zaří 2018 19:45

Korsičanka Soleil de Jeddah som si užívala v Andalúzii, teda okrem iných odstrekov, dokonca zožala kompliment.

A viem, že vieš

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 29. zaří 2018 19:52

blackviolet Ta Viper Green zní hodně zajímavě.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 29. zaří 2018 19:55

blackviolet Viper Green zní úžasně! Má prosím něco společného (nemyslím složení, spíš pocity, atmosféru) s A Midsummer Dream?