Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 29. zaří 2018 19:55

Korsičanka No jedině k nějaké konvalinkové, která jde do pudrova, ale já nejsem moc expert na konvalinkové vůně. Ona to není taková zelená pecka, jak to na první pohled vypadá, když se usadí, je to opravdu vzdušné, pudrové, květinové a líbivé.

janejane Renusatko Díky, je pěkná, ale pro mě taky není.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 29. zaří 2018 20:00

Martula Možná jen ten začátek, ten zelený lužní les, jinak žádné stromy, žádné pryskyřice, opravdu jen ta pudrová konvalinka. Aspoň na mně, třeba vyzní na někom jinak.

wendulka Ty jsi na konvalinky?

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 29. zaří 2018 20:04

blackviolet Na nošení ne, ale baví mě je zkoušet.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 29. zaří 2018 20:10

wendulka Mě taky. Jen jednou jsem uvažovala pořídit konvalinku - Muguet Porcelaine, ale pak se na mně jednou divně rozložila jako odstátá voda s nahnilými stonky. 

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 29. zaří 2018 20:38

blackviolet Na mně díkybohu voní konvalinková Hermèssence pěkně Ale Zmijí Zeleň jsem si taky představovala jinak - i podle popisů na fragrantice

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 29. zaří 2018 23:33

Parfums BDK: Rouge Smoking

Osudová dáma v červeném miluje třešňovou žvýkačku se šťavnatou ovocnou náplní. Ráda ji zapíjí růžovou limonádou, ještě radši ale sladkou kokakolou a zajídá vanilkovými sušenkami kousky mandlí a polevou z bílé čokolády. Pak už jenom vytáhne pudřenku a s pomocí jemného bílého pižma si doladí make-up a se svou červenou latexovou kabelkou může vyrazit do ambrově pryskyřičnaté noci.

Parfums BDK: Oud Abramad

Je nevlastní starší sestrou Rose Nacrée du Désert. Obě jsou semišově šafránovými růžemi se zázvorovým prachem, oudem a pačuli. Oud Abramad je však po svém arabském otci živočišnější a kadidlově zakouřenější.

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 30. zaří 2018 07:55

wendulka 

Ta Rouge smoking - nevyznívá lacině.? A co výdrž a intenzita.?

Online Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 30. zaří 2018 09:19

Miru Hned, jak jsem začala číst recenzi wendulka , vzpomněla jsem si na tebe, že tahle vůně by tě mohla zajímat. Tedy až na tu červenou latexovou kabelku!

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 30. zaří 2018 09:33

Miru Fleur No nějak jsem tam musela dostat kašmeran přece. Jako tady je v míře, kde ho snesu a líbí se mi, ale je velmi pravděpodobné, že Miru třeba nebude vadit vůbec.

Miru  Rouge Smoking je sladká, hustá a mně přijde i prostorová, ale ty to můžeš vnímat zase úplně jinak.

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 30. zaří 2018 10:03

Fleur 

...latex mi neva, jen bych dala černý

wendulka 

...tak to zní fakt dobře!

Online jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 30. zaří 2018 23:06

Moscow Mule (Juliette Has a Gun) - svěží sladké citrusy, perlivé, chladivé, poté sladké ambroxanové ambrodřevo. Jsem z ní dost na rozpacích - na niche značku je to žalostně málo.

The Dark Side (Francesca Bianchi) - na začátku je to docela drsný úder dřevěnou palicí obalenou ve sladce zakouřené kůži, pravda trochu zjemněný medovým karamelem s jemným ovocným (snad sušená švestka) nádechem. Postupně kouřovost kůže ustoupila, i něco málo pudru se objevilo a zpod sladké kůže šibalsky mrknul malý roztomilý živočich.

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 01. října 2018 08:22

jerry Díky za přesný popis TDS, o níž stále přemýšlím a stále nákup nezaslouženě odsunuji, až... Malý roztomilý živočich svým šibalským mrknutím pobavil.

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 01. října 2018 11:29

blackviolet Ex Nihilo: Viper Green  popis láká k vyzkoušení

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 01. října 2018 11:32

Luna Hashtag 27 87 Dalia Musc Intense (Parfums de Nicolai)

rozdílnější recenze takto vedle sebe snad ani nejde najít 

Hashtag 27 87 neznám a moc ráda bych poznala, a Musc Intense (Parfums de Nicolai) je na mě dost sladký

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 01. října 2018 14:00

alibi Vyzkoušej, je zajímavá.

milacka S tím lektvarem jsem to myslela tak, že v tom lese se najdou byliny léčivé i ty s opačným účinkem , k tomu svádí už ten název.

Offline slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 01. října 2018 18:58

Zeromolecole:

Lalao - Má vraj voňať, ako materské mlieko. A skutočne má fázu, ktorá sa k tomu výrazne blíži. Teda, začína ako klasické teplé mlieko, upokojujúca vôňa hrnčeka s teplým mliekom pred spaním. Potom, ako sladne príde na chvíľu oná kýžená matersko-mlieková fáza, ale ako vanilka s curom postupujú, mení sa skôr na Sunar. Evokuje mi to trochu detstvo, keď som chodila tajne vyjedať lyžicou z krabice práškový určený môjmu mladšiemu bratovi...

Nuvole - Veľmi pokojná, jemne citrusová vôňa s bavlneným tónom. Zaujímavé je, že bavlnená je od začiatku, citrusy sa jemne pridávajú postupne. Čakala by som opak.

Stromboli - Sviežozelená vôňa, jemne strihnutá machovým tónom. Nenásilne prázdninová.

Bollicine - Kadidlo na veselý spôsob, to je fakt originálne. "Bollicine" sú po taliansky bublinky, názov odkazuje na šampaňske, ktorého vôňu má napodobňovať. Za mňa tak skutočne začína, ale tk ako v skotočnom šampaňskom, bublinky vyprchajú a ostáva jemne nasládla vôňa so stopami kadidla a púdru.

Nerocacao - Lalao, do ktorého bolo primiešané instantné kakao. Alebo vianočné kokosovo-kakaové sušienky.

Offline slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 01. října 2018 19:56

Zoologist

Camel - Moja prvá myšlienka pri nástreku bola, že síce neviem ako smrd...teda ako, ehm, vonia ťava, ale ak by som nad tým rozmšľala, tipovala by som, že takto nejako. Proste niečo ako exteriérová stajňa, na ktorú navrch praží slnko a dostane z toho, akoby som to...proste zdôrazní, čo môže. Ale našťastie, to je len úvod, ktorý by síce vyprázdnil bez problémov električkový vozeň, ale netrvá extra dlho...no respektíve, raz tá hrôza skončí. No a potom postupne prejde to skvelej vône starého vzácneho vyzretého dreva, vysušeného na tropickom slnku. A drží. Tentoraz už našťastie.

Dragonfly - Krásna, nežná kvetinovo-púdrová vôňa. Paradoxne voči názvu je v nej niečo hladko-sucho-teplé, a heliotrop s pivóniou pôsobia mimoriadne romanticky.

Hummingbird - Tak toto musí byť veľmi spokojný kolibrík s plným bruškom. Poletuje v letnej záhrade plnej kvetov a ovocia, ktorá v kvapkách rosy vydáva všetky možné vône, podľa toho, kam práve zasvieti slnko, alebo z ktorého kúta zavanie jemný vánok. Rozkošná, veselá, premenlivá vôňa.

Nightingale - Radostné, vzdušné, čerstvé kvetinové tóny, slávik spieva vysoko vo vzduchu. Neskôr sa unaví, vráti sa do trávy  - zavanúzelené a jemne drevité tóny. A nakoniec, ako slnko zohrieva zem, vystúpia emité tóny živíc a oudu. Bohužiaľ na mne dlho nevydrží.

Panda (2017) - Veľmi pokojná, mierne zelená a mierne nasládla vôňa. Trošku mi pripmína Kenzovho Tigra. Ďalekovýchodné tóny osmantu, zeleného čaju a magnólie v spojení so zelenými tónmi evokujú kľud bambusového biotopu.

Offline Luna
Avatar
10426 příspěvků moje polička 01. října 2018 21:13

slniecko Cela znacka me nesmirne zajima.  Treba se nekdy dostanu ke vzoreckum. Fakt ty popisy zni dost dobre.

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 01. října 2018 22:01

Luna Tak buď vyzkoušet do Blavy, nebo do Krakova

Offline slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 01. října 2018 22:45

Luna ktorá z tých dvoch ?

Korsičanka 

Apropó, nehovorili sme na letnom stretku, že pred Vianocami ešte v BA? Či sa to nebude stíhať po Brne?