Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. zaří 2018 23:49

Perris Monte Carlo: Bergamotto di Calabria

Citrusovky nepatří mezi vůně, které bych nějak zvlášť vyhledávala. Nicméně vezme-li si je do parády Luca Maffei, nemůže to dopadnout špatně. A skutečně ne. Je perfektním ztvárněním příjemně svíravého bergamotu ještě na větvičce, nazelenalého od petitgrainu, neroli a jasmínu a doplněného nesladkým pomerančovým květem. Mikroskopickou kapku sladkosti v dřevitém základu přidá až nadýchané bílé pižmo s pudrovým kosatcem.

Parfumerie Particulière: Tonka Fever

Značka sice v souvislosti s touto vůní hovoří cosi o horkém odpoledni na Corcovadu s výhledem na Rio de Janeiro, já osobně to podobně jako v případě Lutensova Bornea či Suma Oriental vidím na výlet nákladní lodí se zásobami dřevěných soudků s rumem, kakaem, vanilkou a bílou čokoládou s tím rozdílem, že v Tonka Fever po rozvonění dominuje skutečně hlavně plnotučná tonka.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 24. zaří 2018 09:26

wendulka Ty nové citrusovky od Perris mě taky docela zajímají, máš všechny tři? 

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. zaří 2018 10:34

blackviolet Mám 

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 24. zaří 2018 16:23

Vétiver (Creed)

Paradoxně původním vetiverovým parfémem od značky Creed není Original Vetiver, nýbrž Vétiver. Větvičníkový bergamot a mýdlový zázvor v něm přecházejí na směs vetiveru, pravé ambry a cedrového dřeva, která voní po starém papíru, staré kůži, vlhké zemi, minerální pryskyřici a dřevu nasáklém kadidlovým kouřem. Závěr potom patří nahořklé hřejivé ambře. Něco takového jsem v parfému ještě necítil, ovšem některé tóny mi připomínají Oud 777 (Stéphane Humbert Lucas 777) a Ex Voto (WienerBlut). Vsadil by se, že za to může přírodní ambra. Projekce je slabší, nicméně výdrž přesahuje 6 hodin. Výroba byla žel ukončena.

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 24. zaří 2018 20:37

Wild Bluebell (Jo Malone) - Květinky - pižmově nasládlé, lehké a vzdušné. Po rozvonění krátkou chvíli zelená sladší pižmovka, ze které nakonec zbyla éterická konvalinka.

Intense So Iris (Montale) - dřevitý a hodně suchý kosatec s kouskem zelené mrkvové natě, poprášený prachem z vysušené hlíny. Na to, že Montalky bývají lehce olejové (ostatně proto je jejich výdrž nadprůměrná), jsem si zvykla, ale v tomto případě je to vysloveně konzistence CPO ve spreji. A taky proto je výdrž i vysoce nadprůměrná.

Online Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 25. zaří 2018 01:24

jerry Hm, dávala mi tento Iris kdysi ovonět Náťa a fakt byl pěkný - a to já na kosatcovky moc nejsem.

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 26. zaří 2018 14:46

Hashtag 27 87

27...Možná taky Klub 27, hned mě to napadlo, když jsem si přičichla...Kdo to nezná, tak Klub 27 je fajnová partička, do které by nejeden rád patřil, než zjistí, že pro členství musí udělat docela velkou oběť, a sice, zemřít ve 27 letech. Kurt Cobain, Jimi Hendrix, Amy Winehouse, Janis Joplin, Jim Morrison, možná už by to mohlo stačit, žejo...No a mezi náma, komu by se do toho chtělo, že? Mě sice ve 27 letech život moc taky nebavil, škola za mnou, v práci nuda jak na večírku křížovkářů, ale zas abych za sebou dobrovolně sklapla víko to teda zdaleka nebylo. Hashtag má sice v sobě trochu toho mrtvolnýho kadidla, ale taky svěží vánek, který prorokuje lepší zítřky, ale musíte si na ně počkat. Škoda, že ta slavná parta neměla o kapku trpělivosti navíc... 

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 26. zaří 2018 15:20

Luna 

...to má ta vůně tak mizernou výdrž.?.

V databázi o ní - pro mě - nejlépe píše jerry, a pak i Vendulka,

složení má přitažlivé a ty recenze zní všechny lákavě

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 26. zaří 2018 16:06

Miru Výdrž má dobrou, práveže když to hned nezabalíš, dočkáš se moc pěkného konce.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 26. zaří 2018 16:07

Luna 

...tak teď to zní fakt hodně dobře!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 27. zaří 2018 20:25

Musc Intense (Parfums de Nicolai)

Tik a tak

tak a tik

lásku čas mění

na pouhý zvyk …

Stop!

Tak a tik

tik a tak

čas běží pozpátku

a zvyk mění v pohádku …

O čem?

O lásce mimo čas

a světě kdesi v nás …

Hruška „máslovka“ prohřátá sluncem, do žluta zbarvená a s vůní po létě je v dlani tak hebká, že nutí k hlazení. Za zády záhon s kyprou hlínou plný růží od rudých po bílé. A ve vlasech snítka jasmínu, co uvízla tam jen tak mimoděk. Co chtít víc? Snad vůbec nic, snad něco jen, snad žít si sen a pohádku napsat o nás dvou, když mám v srdci stále vůni tvou pižmově tulivou …

Něžná, měkká, květinovo-pižmová vůně s ovocnou stopou.

Offline Biely kvet
Avatar
4025 příspěvků moje polička 27. zaří 2018 20:34

Dalia  Krásna recenzia a vôňa je pekná, kedysi som mala vzorku. Stála by za hriech! 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 27. zaří 2018 20:41

Biely kvet Také se mi líbí. Ale na nákup to zatím nevidím. Líbila by se mi spíš na léto.

Děkuji! 

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. zaří 2018 20:46

Luna Miru Hashtag je dobrá vůně. A ta parelela, kterou Luna vymyslela je dost trefná.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 27. zaří 2018 20:50

wendulka 

...jo, nějakým způsobem mě fascinuje.

Má podle mě styčné body s Tomo Her, White Suede, s vůněmi Zadig Voltaire...

...prostě vzdušné měkké kadidlo, bílou barvu, nedostižnost...

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. zaří 2018 21:21

Miru Tomo Her neznám. S těmi druhými nemá.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. zaří 2018 23:46

Parfums BDK: Wood Jasmin

Voní jako švestkový kompot se skořicí a hruškový kompot s hřebíčkem, na které jste pozváni do kamenného vinného sklípku, vyzdobeném tureckými růžemi a jasmínem, abyste po usazení na kůží polstrované židle kromě nich ochutnali i lahodnou medovinu zdejšího sklepmistra. Uvnitř to přitom voní kadidlem a smetanovou madagaskarskou vanilkou. Milovníci Aziyadé by tuto návštěvu měli podniknout povinně!

Parfums BDK: Bouquet de Hongrie

Mohla by být romantickou svěží růžičkou, vybízející k rozevlátým letním šatům a posezení v cukrárně u sklenice černorybízové domácí limonády, ozdobené lístky jahodníku pod rozkvetlou hrušní. Jenže to by ji nesměl srážet mainstreamový ambrový základ s cedrem.

Offline Mína
Avatar
239 příspěvků moje polička 28. zaří 2018 00:25

Dalia 

Krásný text, opakuju si ho pořád dokola  A cukrátkově růžový obrázek s ním hezky koresponduje.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 28. zaří 2018 07:57
Reakce na wendulka:

Parfums BDK: Wood Jasmin

Voní jako švestkový kompot se skořicí a hruškový kompot s hřebíčkem, na které jste pozváni do kamenného vinného sklípku, vyzdobeném tureckými růžemi a jasmínem, abyste po usazení na kůží polstrované židle kromě nich ochutnali i lahodnou medovinu zdejšího sklepmistra. Uvnitř to přitom voní kadidlem a smetanovou madagaskarskou vanilkou. Milovníci Aziyadé by tuto návštěvu měli podniknout povinně!

​Ach jo, do jakého sklípku mě zase coby příznivkyni Aziyadé posíláš...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 28. zaří 2018 09:41

Mína Moc děkuji. To mě těší.