Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46137 příspěvků moje polička 29. června 2018 22:22

Renusatko asi jak která. Noir jsem fakt milovala v zimě a teď jsem ji musela odložit. jiné, co mi přišly hrozné se mi zase až teď začaly docela líbit... 

Offline alibi blogger
Avatar
3968 příspěvků moje polička 29. června 2018 22:24

Renusatko ad Shanghai Lily - rozhodně tvůj popis láká k vyzkoušení 

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 29. června 2018 22:25

viktorka_od splavu Ještě jsem zkoušela White Suede a to je teda pro mě kalamita. Valím oči. Kde se mi v téhle vůni bere kouř, cigarety a zahulený pokoj. Napřed taková vůně čistoty a bílého pižma a potom tohle. Semiš tomu nepřidá. U téhle vůně si značím ne, white Musk ve spojení s kouřem a semišem, to je naprostá katastrofa. Nakonec z ní zbývá celkem nezajímavá musková vůně. 

A Santal Blush ta naopak ....Od téhle vůně jsem nic nečekala. Její složení je trochu mimo moje oblíbené položky. Přesto je hodně překvapivá. V začátku nasládlé dřevo, kořeněné a možná maličko oudu, který jsem ale bez znalosti složení neuměla zařadit. Výraznější je tady vůně pryskyřice. Po delší době vůně zjemní a rozvoní se do příjemné gurmánky. Takový vývoj jsem u ní nečekala a překvapila.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46137 příspěvků moje polička 29. června 2018 22:26

Renusatko santal blush vůbec neznám, ta mě zajímá!

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 29. června 2018 22:28

viktorka_od splavu alibi vzorky vezmu. 

Offline alibi blogger
Avatar
3968 příspěvků moje polička 29. června 2018 22:29

Renusatko děkuji, těším se moc

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46137 příspěvků moje polička 29. června 2018 22:30
Offline Fleur blogger
Avatar
6094 příspěvků moje polička 30. června 2018 18:36

Cuir X La Parfumerie Moderne: Začátek voní jako kožená kabelka zmáčená studeným podzimním deštěm. Kabelka se před ním schová do kavárny, v teplé místnosti začne schnout, ostřejší tóny ustoupí a rozvine se mírně sladká pryskyřičná ambra s lehkou koňakovou stopou. Tuto "interiérovou" fázi vůně bych okamžitě brala, ale nechce se mi kvůli ní nejdřív courat ve studené plískanici. 

Online jerry
Avatar
9063 příspěvků moje polička 01. července 2018 17:34

Plum Blossom Limited Edition (Jo Malone) - na začátku éterické sametové květinky, ale rozvoněla se do tuctové květinové pižmovky. Taky éterické.

Rose Extrême (M. Micallef) - růže i se stonkem a zelenými lístky ponořená do sladce kouřové směsi ambry a pryskyřice, po rozvonění ozdobená plátky sušených broskví. Sytá a poctivá vůně, dělající svému názvu čest...

Offline blackviolet
Avatar
3332 příspěvků moje polička 01. července 2018 22:17

Miller et Bertaux: Indian Study/Santal+++

Indian Study je studie o santalu. Najdeme tady santal s kořenitým tónem, santal hladce dřevitý, santal natřený leštěnkou na dřevo a nakonec santal krásně krémový. Santalový ráj.

Offline alibi blogger
Avatar
3968 příspěvků moje polička 02. července 2018 16:36

Při přečtení názvu vůně Oeillet Bengale od Aedes de Venustas moje první asociace patřila bengálskému ohni - pyrotechnické směsi do ohňostrojů. Ale z flakónu jsem nic výbušného necítila. Reklamní popisky mi poskytly vodítko - prý mám ve vůni nalézt "čínskou růži, která se touží stát karafiátem" takovou, která "si hrála s ohněm".

https://alibi-notes.webnode.cz/l/oeillet-bengale-aedes-de-venustas/

Offline Korsičanka
Avatar
12851 příspěvků moje polička 02. července 2018 17:31

alibi Mně asocioval název na první mrknutí oko bengálského tygra

Offline alibi blogger
Avatar
3968 příspěvků moje polička 02. července 2018 18:08

Korsičanka o tom v reklamních cancech píšou taky, prý je tam v jantarovych pryskyřicich či co :)

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 03. července 2018 21:41

alibi U mě v případě Oeillet Bengale zůstalo opravdu jen u té touhy hřebíčku stát se karafiátem. Jinak je to povedená vůně, to jo, jen ten karafiát nikde.

Offline Luna
Avatar
10452 příspěvků moje polička 03. července 2018 22:33

Korsičanka Teda ten Tauer mě dnes zabije!!! Jak se mi ta Rose Flash líbila, tak to drží jak sviňa a nemůžu to umýt!!! A připomíná mi to vyžvýkaný bonbony...

Offline Korsičanka
Avatar
12851 příspěvků moje polička 03. července 2018 22:35

Luna To víš, Andyho Tauerville musíš aplikovat lehkou rukou!

Offline Luna
Avatar
10452 příspěvků moje polička 03. července 2018 22:41
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46137 příspěvků moje polička 03. července 2018 23:06

Luna Korsičanka jojo, vembloud taky drzi i po sprse:-) jesteze jsem se od te ruze drzela dal, to mi bylo jasny

Offline Korsičanka
Avatar
12851 příspěvků moje polička 03. července 2018 23:12

viktorka_od splavu A taková je krásná

Offline Fleur blogger
Avatar
6094 příspěvků moje polička 04. července 2018 08:07

Luna Korsičanka jojo, vembloud taky drzi i po sprse:-) jesteze jsem se od te ruze drzela dal, to mi bylo jasny

​Tím myslíš L´Air du désert marocain? Pravda, byla na tobě poněkud animální...

Já jsem zase vyhodnotila jako nepoužitelnou vůni Musc Noble od Guerlainu. Začátek je nádherný, ale je to, jako když se v 17. století svlékne šlechtic: pod navoněnými vrstvami oblečení číhá živočišné pižmo, zpocený kůň... Doufala jsem v náhradu za Ambre Éternel, ale začínám být skeptická. Budu muset pro jistotu vyzkoušet i v méně teplém počasí.