Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 06. července 2018 15:32

Renusatko Já jsem si v úplných niche začátcích pořídila kdysi padesátku Noix de Tubereuse, ale v půlce jsem pak flakon poslala stejně dál, protože já a tuberóza, že ano.... Z těch dalších se mi ještě docela líbila L´Air de Rien a to bylo tak všechno. Čímž ovšem rozhodně nechci říct, že by ty vůně nebyly povedené. Jen to zkrátka není můj styl, no.

No furt lepší byt zamořenej Aventusem, než kdyby právě přišel z hokeje, ne?

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 06. července 2018 15:39

wendulka  jasně, jen tady do večera asi nic jinýho neucítíme.  

Mám půjčených 5 vzorků, tak si udělám představu o značce. 

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 06. července 2018 15:43

Renusatko Tak Angela bys musela vyvětrávat možná ještě déle.

Jinak jo, je určitě dobré se seznámit i s touhle značkou.

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 06. července 2018 15:50

Renusatko jj. ta růže u mě kdysi zabodovala , kosatec ani ne :)

https://alibi-notes.webnode.cz/l/ruze-stokrat-jinak/

Rose En Noir (Miller Harris) - Růže s tabákem a petitgrain. Netíživá vůně, neolejovitá. Ženská, která umí nosit vázanku. Dnešní druhé místo.

https://alibi-notes.webnode.cz/l/kosatec/

Terre d'Iris (Miller Harris) - V mechu, jehličí a smůle vyválený citron ozdobený snítkou šalvěje a pomerančovým kvítkem, který se mávnutím proutku promění na krém tuhý jako stará Nivea.

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 06. července 2018 16:01

wendulka Mne tiež pripadá viac pánska, ale proti gustu......poznáš? 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 06. července 2018 16:06

alibi  jsem zvědavá na ostatní. 

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 06. července 2018 16:10
Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 06. července 2018 16:11

Renusatko ty tři další jsem zatím zkoušela jen zběžně . Prozkoumám je lépe , až se mi vrátí 

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 06. července 2018 20:26

Guerlain: Aqua Allegoria Passiflora - na začátku příjemně kyselé citrusy (bergamot, trocha grepu, kyselý citrónek a trocha svěžě sladké mandarinkové šťávy s typickou jiskrou), hodně zelená. Poté už připomíná vodu se šťávou, domácí šťávou. Domácím bezovým sirupem (ve vůni je to ale mučenka a sladí ylang ylang) nebo hruškovou šťávou? Průhledný džbán s ochucenou vodou, s limetou či citronem? Nebo "odvar" z gumových medvídků? Ale jen toho bílého (hruška, citron), oranžového (pomeranč-mandarinka) a zeleného (jahoda) ;-).  

Vůně je zajímavá, příjemná a určená jednoznačně dámám. Po 4-5 hodinách zůstává při tělě nádech ylang ylangu a chutí hodně vycucaného bonbonu či nesladkou chutí nezralého melounu (nebo té bílo růžové "dužiny" blízko zelené slupce), ale hodně naředěného ledovou vodou (přetrvává nádech lehce kyselého zeleného bergamotu). V této fázi je nejpříjemnější. Výdrž na AA velmi dobrá (přes 6 hodin).

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 08. července 2018 22:19

Acqua di Biella

Cashmere Twill

Vlněná esence v úvodu je kousavá. Přesně tak mě kdysi kousaly vlněné svetry. Následuje zeleň s citrusy, nahořklá až palčivá. Hodně osvěžující.

A potom… lakovaná polička ve skříni, větrový bonbón a vedle odložená snítka čerstvě utržené máty.

Teplý dřevitý tón – kosatec, (často mi voní „ploše“, hladce a dřevitě). Potud pěkné. 

Ovšem záhy se to zvrhne do pronikavě ostré vůně (směs ostrého koření), která má sílu a výdrž.  Sladkost, kterou cítím je taky ostrá…, no, vlastně to voní jako silné květinové mýdlo,… mýdlo s kosatcem a růží.

Cashmere Twill na mě působí tak trochu jako moderní kolínská, vyrobená podle prastarých receptur, vzbuzující ostrý pocit čistoty. Myslím, že kvalitu surovin nezapře a myslím, že by více slušela muži.

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 08. července 2018 22:23

Acqua di Biella

Kid Mohair

Jemná, ženská a konejšivá.

Od počátku je lehce ovocně nasládlá, teplá a květinově kořeněná. Všechny ingredience jsou umně promíchané do krémové podoby, která si uchovává špetku pepřové ostrosti. Je to vlastně luxusní krém, který ve mě vyvolává nostalgii, protože v sobě spojuje parfemaci krému mandlového a norkového.(ovocná složka, která na chvíli udává tón, naštěstí po čase zmizí, ruší mě tam).

Vzdálenou podobu vidím v L´Heure Bleue edp, (to ta kapka nostalgie mi ji připomněla). Jen v LHB má krém jinou vůni a je mnohem jemnější a hladší a hlavně v něm není ovoce.

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 09. července 2018 13:01

...zkoušela jsem ji kdysi, tak zkusím znovu a stručně -

Angelique Noir Guerlain

je 

lahodná...

...hořkosladké pohlazení v úvodu, konejšivá hloubka uprostřed, klidný jas na konci.

 Jako by jste míchali L´Instant Guerlain EdP s Amande Sucrée Sinfonia di Note a kápli do toho erotizující esenci z Hypnotic Poisonu.

Poctivá práce parfémového domu, kvalita každým coulem, požitek z možnosti nosit, z možnosti vlastnit.

Neokázalý luxus.

Vůně pro každý věk -

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 10. července 2018 22:34

Evody: Couleur Fauve

Čerpá inspiraci z obrazu "Radost ze života" od Henriho Matisse jakožto jednoho z nejvýznamnějších představitelů fauvismu, což je umělecký směr z počátku 20. století, podobný německému expresionismu. Typickým znakem bylo využívání zářivých barev jako zlatá, oranžová a červená, jimiž se mělo dosáhnout čistoty kompozice. Cecile se podobného efektu pokusila dosáhnout s pomocí růžového pepře a jásavého bergamotu, který smíchala se zlatavě pryskyřičnatou ambrou a koženým labdanem, pačuli, vanilkou a medovým benzoinem. Přidala i špetku živočišného kastorea, čímž prý chtěla dodat vůni na smyslnosti. Kromě něj neopomněla ani svůj rukopis, zastoupený typickým tónem jemně kořenité a ovocné turecké růže s pačuli, skořicí, hřebíčkem a zázvorem. Ve mně osobně totiž vyvolává dojem tlustého vlněného svetru a ponožek, které jste si na sebe navlékli, abyste se v nich posadili ke krbu společně s hrnkem vánočního svařáku. Tulivá zahřívací vůně pro dlouhé zimní večery.

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 11. července 2018 15:53

Les Frivolités: Zavřu oči a jsem někde na počátku 70. let 20. století v obyčejné venkovské hospodě, v ruce skleněný půllitr příliš těžký pro dětské zápěstí, orosené sklo příjemně studí a v nose štípou bublinky červené točené limonády. Malinovka.

Když mi ji wendulka dávala zkoušet, pravila jsem, že takhle měla vonět La Petite Robe Noire. Je v ní totiž ta dětská nevinnost i špetka rafinovanosti.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 11. července 2018 16:05
Reakce na Fleur:

Je v ní totiž ta dětská nevinnost i špetka rafinovanosti.

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 11. července 2018 16:16

wendulka Škoda, že na mně víc nevystoupí ta kůže. Myslela jsem si, že to bylo horkem, ale i dnes, v chladnějším počasí, je ten kožený tón velmi jemný a cítím ho prakticky jen se zápěstím těsně u nosu.

Offline blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 11. července 2018 18:40

Fleur Já jsem se úplně lekla, že ta dětská ruka bude svírat půllitr piva .

Offline blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 11. července 2018 18:45

Bijon: Menthe Froide

Chladné aldehydy, suché byliny rozpadlé na prach s citronem, bergamotem a sladkou mandarinkovou kůrou. Zelená levandule, kmín - a konečně máta, která studí v nose, jako by byla v kusu ledu. A nakonec chladné kadidlo, které zahalí mátu do kouřového obláčku, a dřevitý vetiver.

Studený mentolový kouř. Unisex, ale podle mě bude víc slušet pánům.

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 11. července 2018 18:46

Fleur 

...ááá! Maliny, nevinnost.?

A co výdrž a intenzita.?

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 11. července 2018 19:00

Fleur  píšu si. Zajímá mě. Kožený tón mi chybět nebude. Jak se ale znám, tak já ho tam zrovna mít budu.