Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 24. června 2018 11:05

whiskas Aha, děkuji za vysvětlení. 

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 24. června 2018 19:54

Dnes jsem zkoušela od Forda Soleil Blanc ...rovnou putoval do tužebníku. Moc krásná vůně. Ach jo, já chtěla redukovat viktorka_od splavu  děkuji zase za radu co vyzkoušet 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46137 příspěvků moje polička 24. června 2018 20:02

Renusatko maličkost

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 24. června 2018 20:15

viktorka_od splavu jen teda nevím, jestli jsem zkoušela EDT nebo EDP. Nevíš co v tom Douglasu měli? 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46137 příspěvků moje polička 24. června 2018 21:06

Renusatko edp, jestli myslis vankovku. ja mam ted edt odstrik a rekla bych citrusovejsi a min jde do prostoru. ta edp je rozpinavejsi:-) mozna by mohla byt az otravna

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 24. června 2018 21:08

viktorka_od splavu jj, Vaňkovka. No tak uvidím. Možná nějaké porcování, kdyby proběhlo 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46137 příspěvků moje polička 24. června 2018 22:12

Renusatko já uvidím jak si budem rozumět s tou edt, kdyžtak bych se přihlásila:-)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46137 příspěvků moje polička 25. června 2018 19:32

Afrodisiaco S.A.C.K.Y

V prvnim závanu jakoby konvalinky... vůně oproti mému očekávání studená. Drsné pačuli a suchá citrusová kůra, až prášková. Ostrý jasmín, co až štípe v nose. Nahnilé banány. Erotika??? Spíš mi malinko připomíná to cosi, co mi vadí v montalkách.

Po drahné době furt nic. Jedna kolegyně praví: tyčinky jako když vejdeš do etno obchodu. Druhá: Obvazy z lékárničky. P 3-4 hodinách se to zlepší: ledový nahnilý jasmín. Tu erotiku nějak nechápu a furt mi připomíná konvalinky (nejsou tam, ale takový ten chlad)

Po šesti hodinách mírně dřevité bílé květiny. Docela hezké. A pak už se to jen lepší na hladivě květinovou, mírně pylově nasládlou vůni... a něco jako karafiát? No kdyby to tak bylo od začátku, řeknu nádhera. Vášeň ovšem 0.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 25. června 2018 19:48

viktorka_od splavu Celkem dlouho už chci poznat některou vůni této značky. Ale asi to žádný zázrak není, co? 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46137 příspěvků moje polička 25. června 2018 19:52

Dalia no spíš mi asi nesedí, jinak od devíti ráno pořád voní.. a teď už vážně hezky. Předchozí recenzentky popisují rozvonění do krásy po půl hodině.. to by se vydržet dalo. Určitě doporučuju zkusit:-)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46137 příspěvků moje polička 26. června 2018 14:08

a ještě

China White Nasomatto

velmi... dřevěné. spíš finské než čínské - sauna, dřevěná místnost s dřevěnými polínky a svazky bylin a kadidlem připraveným na provonění doutnajících uhlíků v kovovém koši uprostřed místnosti obložené dřevěnými prkny. mezi polínka se omylem dostalo i pár dřevěných kostek napuštěných dehtem. ale jsou tam i sušené květiny. pomalu je přisypávají na ohniště, které jen slabě řeřavými uhlíky doutná.
ale mohla by to být i čínská lakovaná krabička. se snítkou vonných bylinek uvnitř. ale na to je tam hodně kadidla.. mají v číně kadidlo? jo taak, herák. hm. to nevim, nečichala jsem:-)
jedna z bylinek je sušená máta, rozhodně! a taky voní tak trochu jako by med uschnul na prášek a rozfoukával ho horký vzduch nad rozpáleným topeništěm. a tabákový list... a vanilkový lusk...
vzala jsem si do sauny taky velkou kostku mýdla, teď tu silně voní, jak je rozpálená v tom horku. a taky tam mám dojem přikládají agarové dřevo a to je důvod, proč je tahle sauna tak vzácná a drahá.

Offline Miru
Avatar
13868 příspěvků moje polička 26. června 2018 17:40

Cocaine Franck Boclet

Červené bobule, hořký pomeranč, pod tím tabák a karamel.

Jo, tohle přesně tam je.

Hned na začátku tyto ingredience sedí v první řadě způsobně jak prvňáčkové.

V pár vteřinách ale jak kdyby jim někdo chlejstnul do jejich čistých a nezkažených tvářiček sklenici plnou hustého až hutného silného likéru...

...prvotní dojem z vůně - Alien Absolu sjetý průměrně kvalitním brkem...

(= karamelem sladce ochucený a ztěžklý jasmín v plném zelenotrávovém teplém oparu)

Asi je to fakt nějakej fet...

...chci říct´, že na jednu stranu

se vůně tváří jako by nic, jako normální, nekomplikovaná gurmánská vůně s jemnými orientálními tóny.

Ovšem na stranu druhou -

Cocaine je vůně velmi barevná, téměř nejde jednotlivé ingredience(i když, zaměříte-li se na každou jednotlivou, opravdu tam je),

jejich tanec v šíleném tempu, zachytit,

a přesto tvoří harmonický celek...

...no, jako člověk, jenž si šlehnul.

Aneb - chlípná orchidej, mlaskavě poživačná tuberóza, dekadentně prachová lilie, hříšně svůdná vanilka, temné pačuli, tabák macerovaný v cukrově sladkém a tuhém karamelu, zakápnutý čerstvou pomerančovou šťávou předvádí svůj rej.

Zajímavá vůně.

Originální a příjemná.

Offline Martula
Avatar
1752 příspěvků moje polička 26. června 2018 17:53

Miru Miru, věděla jsem, že jestli má tuto vůni někdo dokonale popsat, tak jsi to ty

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 26. června 2018 18:08
Offline alibi blogger
Avatar
3968 příspěvků moje polička 26. června 2018 20:13

viktorka_od splavu jsi se hezky rozepsala 

Miru sugestivní !

Offline alibi blogger
Avatar
3968 příspěvků moje polička 26. června 2018 23:10

Zkouším L'Air de Rien a je neuvěřitelně poutavá 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46137 příspěvků moje polička 27. června 2018 09:58

alibi já ji několikrát zkoušela v notinu, pro mě je to na hraně toho případu "to je tak vošklivý, až je to vlastně pěkný" ale bohužel (nebo bohudík?:-)) se přiklání víc na stranu vošklivýho:P

Offline alibi blogger
Avatar
3968 příspěvků moje polička 27. června 2018 09:59

viktorka_od splavu jsem na tom podobně :)

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 27. června 2018 14:53

Ambra Aurea (Profumum Roma)

Koňakovorumové aroma s třtinovým cukrem,

Houstnoucí tmavá čokoláda, která se líně táhne jako med.

Dřevitost s tabákem a jemné závany živočišnosti…

Je to husté, je to tmavé, nasládlé a trochu tajemné.

Žádná složka nevyčnívá a nekřičí, všechno vnímám v náznacích, jako za ojíněným sklem, 

I obraz postavy sedící v setmělém pokoji s krbem, který protínají mihotající se paprsky světla od ohně. On nebo ona drží v jedné ruce brandy a v druhé doutník a na stolečku jsou odložené kousky hořké čokolády a opodál stojí kovová miska s tavícími se krystaly nahořklých pryskyřic …

Velmi uklidňující a relaxační.

Offline Miru
Avatar
13868 příspěvků moje polička 27. června 2018 16:07

L´Orée Du Bois Fath´s Essentials Jacques Fath

Mix vůní 

(3:1:1)

Nanban Arquiste : Daim Blond : Frapin 1270

...na ingredience a barvy bohatá vůně vyžaduje spíše minimalistický outfit...