Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 14. ledna 2018 17:48

Korsičanka Scandal ma teda tiež zaujíma podľa recenzií. Ale aj s Vierkou sme sa zhodli, že tie vône idú tak nejak na rovnakej vlne, takže potrebovať (pri ich cene) budem len jednu (aj to je až moc!!!). Teda aspoň som nateraz o tom presvedčená 

Cervanek
Avatar
14. ledna 2018 18:00
Reakce na sisa.b:

milacka Enigma EdP  

​a panska nebo damska? Je v nich dost rozdil ( jednu dobu jsem myslela, ze to bez ni - bez

panske nevydrzim, ale odolala jsem)

Jinak damske  Scandal a Innuendo v c.p. jsou nadherne i v edp - ale vzdy toho necham kvuli cene.

Scandal mi pripomina Jardins de Bagatelle od Guerlaina, ale Roja ji ma zivejsi

Innuendo je z jineho soudku.

Vsechny vyse uvedene jsou jeste z prvni rady Rojy. 

Kdyz ale nic jineho, stoji za to je zkouset pro predstavu. 

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 14. ledna 2018 18:03

sisa.b To je jasné, netřeba mít více podobných vůní, i když se trošku liší. Ale je to opravdu třída. Myslím, že cena na notinu - i když jsem na ně teď právě naštvaná - je výborná

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 14. ledna 2018 18:20

Cervanek dámska sa mi páči. 

Korsičanka áno, ceny na notino sú fakt pekné za Roju. 

Offline blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 14. ledna 2018 19:48

Ex Nihilo: Venenum Kiss

Polibek růže v hustém krémovém santalu. Santalová koupel z ní částečně smyla pomerančové neroli a zjemnila orientální auru z muškátového oříšku, šafránu a semišové kůže. Uhladila i jemně zakouřenou ambru.

Juliette Has a Gun: Sunny Side Up

 Moderní syntetická vůně s velkou dávkou dřevitého Iso-E-Super, který připomíná nalakované cedrové dřevo, a menší dávkou mošusového semínka. Ale buďto má něco do sebe, nebo si můj nos začíná na tento typ vůní zvykat. V laboratoři se pohybují i zelenobílé jasmínové molekuly, mísí se s krystalky soli, kokosovým krémem a mléčně santalovým dřevem. A hlavně, s celkem pěkným máslovým kosatcem.

Offline jerry
Avatar
9015 příspěvků moje polička 15. ledna 2018 19:15

Chaos (Donna Karan) - ambrové dřevo v závoji sladkého sametového prohřátého kadidla a sladkého červeného pepře. Vůně teplá, leč zároveň i mírně svěží, lehká a hebká jak hedvábný šál. Nepřipadá mi ani jako ryze dámská, ale spíš unisexová. V produkci DKNY ční nad "jablky všeho druhu" jak Mont Everest nad Milešovkou.

Night Veils: La Selle (Byredo) - čajové lístky vytažené z vychlazeného silného černého čaje uložené do nové kožené kabelky a přikryté nepatrně ohořelou březovou kůrou. A vše překryl černý závoj z typicky nasládlého kašmeranu.

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 16. ledna 2018 07:08

Fruitchouli Flash (Tauerville)

Ovocná chypre "moderní", ve které najdeme určité prvky nálady ze Shangri-La (Hiram Green), ale stižené hipísáckým bohémstvím 1969 Parfum de Revolte (Histoires de Pafums). Meruňka zde je stejně sytá a zralá až sirupovitá jako v Une Rose de Kandahar, doplněná krémově šťavnatou bílou broskví. Kolem si to v kruhu, držíce se za ruku, tančí blíže nespecifikované bílé kytky, aby pak únavou padly svorně vedle sebe na hebký měkký polštář z pačuli.

V téhle vůni se mísí zvláštní nádech dětské radosti (a gumového míčku) a šílenství v očích Viktorky od splavu. Dávkovat nutno velmi opatrně, není to "jenom" např. Mugler a má potenciál vyklidit větší protor než šalinu v ranní špičce...

Co obecně na Tauerville oceňuju je konečně absence typické Andyho březové kůry s ropnou skvrnou na hrubé kůži. A to, že člověk za svoje peníze nedostane nejdražší polívačku vůbec (ahoj, Pierre a Bois Naufragé), ale opravdu koncentrovaný držák, kterého se 3 dny nezbaví :)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 16. ledna 2018 08:21

andry to vypada jako vune, kterou bych mela rozhodne vyzkouset!

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 16. ledna 2018 10:06

viktorka_od splavu hihi, no tak to se povedlo 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 16. ledna 2018 10:17

andry 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 16. ledna 2018 11:14

1926 Turandot, Puccini (Parfum)

Za zády noc, co přikrývá zem,

dívám se za obzor v kolébku slunce,

dívám se za obzor v modlitbě díků

a cítím tu vůni, v níž rodí se den …

Vůně země uvolňující vlhké pačuliové aroma. Tmavá zemina, která zlacena teplem slunečních paprsků dává život sladké vůni žlutého narcisu. Vůně vanoucího vzduchu přinášejícího vzdálené pozdravy pomerančových a jasmínových kvítků. Vůně života sálajícího hlubokým dechem jantarové ambry a prohřáté hebkosti kůže. Vibrující vůně věčných zázraků …  

Offline alibi blogger
Avatar
3959 příspěvků moje polička 16. ledna 2018 12:52

Dalia ach...

Offline Luna
Avatar
10439 příspěvků moje polička 16. ledna 2018 14:21

No ja ted testuju a jsem unesena z Cornubia, ta mi snad, holka zlata, nahradi starej Boucheron! A navic ujizdim na te krabicce

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 20:14

milacka 

Darinko, na mé poličce přistane pro změnu Cierge de Lune, z té mám po dlouhé pocit, že je dělaná pro mě. A vidím, že máš Gabrielle. Ona je tak odsuzovaná, zkouším už ji tři měsíce a mám pocit, že mi sluší. Dav dělá své, odsoudili ji, takže jsem stále na vážkách. Co ti fakt závidím, je Lilac, to je třída.

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 21:24

woman27 Ďakujem ti, Lilac si mimoriadne cením, jeho cesta ku mne bola dosť strastiplná. Gratulujem ti ku kúpe Cierge de Lune, zima jej tak veľmi pristane....

Gabrielle je síce zatracovaná, ale daj  na svoje pocity, nedaj sa ovplyvniť negatívnymi reakciami, hlavne, ak sa v nej cítiš dobre, to je podstatné. Moje pocity z nej boli zo začiatku rozpačité, asi som očakávala vďaka jej názvu niečo veľkolepejšie, ale časom som zmenila názor, jej elegancia mi vyhovuje. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 21:28

woman27 pokud jde o Gabrielle já naopak měla dojem že by to mohla být vůně třeba pro mě, když ty "dospělé" chanely mi nevoní, že jsem taková skutečnými parfémy nepolíbená asi, tak jsem k ní fakt přistupovala bez předsudků. a opravdu, asi hodinu po aplikaci je ta vůně krásná. jenže ten začátek prostě pro mě je první dojem hrozně důležitý. a já cítím syntetický jablečný osvěžovač. zkoušela jsem to s časovým odstupem několikrát. škoda

nebýt toho začátku tak bych si ji klidně pořídila, jestli ho tam nemáš a líbí se ti tak fakt nevím proč ne? btw (už jsem to tu teda někde psala) jsem nedávno cítila na kolegyni pěknou vůni a ona se sama od sebe pochlubila že má novou - byla to ta opovrhovaná "lavýbelka" (a z flakonu mi velmi, velmi nevoní) jí sluší, tak proč ne.

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 19. ledna 2018 12:42

viktorka_od splavu 

Hezky jsi to vystihla - mně se líbí "dospělé" vůně od Chanelu a proto podprahově cítím, že se ke mně Gabrielle nehodí, i když překvapivě na mně se rozvoní sice poměrně nudně, ale hezky. Podobně jako Chance Vive a taky jsem si ji nekoupila nejsem to já. Ale se jen neplácám v Gabrielle, tak něco taky přidám:

Cierge de Lune (Aedes de Venustas) - bez slunce se Cereusu nedaří a chřadne. Navečer rozkvétá, v noci kvete velkými bílými květy a odkvétá ráno. Připomíná mi to lidský život. „Kaktusová“ fáze mi voní zeleně, mírně hořce a mám tam tón bílých květů. To je ale jen chvíle, vůni vnímám jako pudrovou a vzhledem k tomu, že pudrové vůně miluji, věděla jsem, že to bude láska. Je veskrze moderní, sytá, suchá pudrová. Kombinace růžového a černého pepře jí dodává pikantnost, bílé pižmo hebkost. Je zvláštně proměnlivá, v úvodu je suše a teple pudrová, srdce příjemně chladivé jako letní noc a koupu se na chvíli ve vůni bílých květů a k ránu mi zní kostelní zvony a cítím vzdálenou vůni kadidla, po probděné noci mě ukolébává krémová vanilka a vůně semišových rukaviček - byl to sen, nebo je to skutečnost? Reálná i snová, denní i noční, prostě svá. Pro mě zvláštní ojedinělý počin, který zatím doma nenašel své příznivce. Popis nestačí, zkoušely jsme tři a na každé z nás se rozvoněla úplně jinak, jen já jsem objevila její krásu.

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 19. ledna 2018 22:59

Dnes ne, minulý týden, Tundra Rouge Bunny Rouge. Líbí moc, ale asi bych ji neunosila, jen k ní nábožně přivonívala, a je taková trochu dražší

Offline jerry
Avatar
9015 příspěvků moje polička 21. ledna 2018 14:39

Laudano Nero (Tiziana Terenzi ) - sladké ambrové dřevo, do kterého se postupně začala prolínat zakouřená pryskyřice a vůně pomalu doutnajících suchých bylin a nepatrný štipec sladkého kouřového oudu. Vůně temná jako černočerná noc....a nádherná....

Royal de Rauch (Madeleine de Rauch) - sprška ledových aldehydových krystalků, ze kterých vykvetla jemná zeleně květinová směs, uhlazená, zaoblená...v tom nejpozitivnějším slova smyslu starodávná. A hodná svého "královského" názvu.  

Offline blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 21. ledna 2018 22:56

Le Jardin Retrouvé: Cuir de Russie

Ach, to je ale krásná kůže, tato ruská kůže. Prý inspirace ruským baletem a Nižinským, večerem v opeře. Vidím to tam taky. Lóže s dámami, které mají položené kožené glacé rukavičky, vějíře a kukátka na zábradlí, ve vzduchu se vznáší vůně jejich parfémů s máslovým ylang ylangem a pudrovými fialkami a trochou pačuli. Dřevěná prkna jeviště a v záři reflektorů on, bůh tance.

Cuir de Russie, tentokrát jako jemná květinová kůže hlavně pro ženy.

www.berkshirefinearts.com