Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 21. ledna 2018 23:43

Lady Day (Maria Candida Gentile)

Zdá se mi zpočátku podivně vodnatá. Andělika je fajn, ale trochu zahuštěná, ne jako tady, kde ji někdo naředil okurkovou limonádou bez citronu, zato s pár kapkami zelené dužiny čerstvě vymačkané z nařízlého stonku aloe (ano, aloe) plného vody. Do toho někde za rohem váza s jednou maličkou gardénií...

Co je dobré: není tu ani náznak shnilé zeleně nebo žampionů. Vůně je lehká, jarní... Jenomže já se prostě nechci a nehodlám cítit jako vodní víla. Ovšem kdo rád vodní vůně řekněme částečně ve stylu Water Calligraphy od Kiliána, protože to je to jediné, co mi připomíná, tzn. bez hrůzy zvané vodní tóny jako oficiální složka, jen prostě neskutečně vlahá jen díky kombinaci složek... - ten bude spokojen, protože objektivně je zajímavá a pěkně zpracovaná.

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 22. ledna 2018 00:03

Une Rose de Kandahar (Tauer)

OK, takže Andy má v portfoliu čtyři růže... a každá je opravdu hodně jiná. Touto jsem dnes byla dost zaskočená, protože si ji pamatuju jako růži čerstvou, byť ne svěží (plus mínus úroveň v Heeleyho Hippie Rose), zalitou šťavnatou, sytou meruňkou... I omyl. Kolem se rozvinula geniální ambra s růží (Harem Soiree od Arte Profumi, ale ne tolik orientální tíhy) a já nechápala, kde se to bere. Krásná, tou meruňkou jen podbarvená, takže je tu ovocně marmeládový nádech... a k tomu čokoládové pačuli (PG 02 Cozé) s nasládlým dýmkovým tabákem (věřila bych, že ho dal i do Vanilla Flash) a příjemně navlhlým dřevem s lehoučkým posypem na prach rozemleté skořice. Vlastně je trochu gurmánská... trochu kořenitá... trochu květinová. A nádherná.

Cervanek
Avatar
22. ledna 2018 09:36

blackviolet Mohu jen potvrdit, že tato Cuir de Russie je krásná kůže. Naprosto odlišná od Chanelu, která je též krásná.

a značku oživil tento mladý pár, no pár ve středních letech, Michel Gutsatz se svou manželkou Clara Feder

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 22. ledna 2018 10:47

Exultat (Maria Candida Gentile)

Křehkost tajená …

Za lehce štiplavou clonou kadidla a citrusů, do rámu ze dřev vsazená, světa chaldu tajená … křehkost. Půvabná fialka v pudrové auře.

Něžně fialková vůně, jejíž kontury se rozplývají v šedavě kouřovém závoji, aby se po chvíli objevily posíleny pryskyřičnou jehličnatostí. Fialka nevinně dekadentní.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 22. ledna 2018 11:14

andry A já mám v Lady Day modelínu, heč.

Dalia Exultat jsi vystihla dost přesně.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 22. ledna 2018 11:23

wendulka Děkuji, Vendulko.  A musím podotknout, že se mi dost líbí! 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 22. ledna 2018 11:51

Dalia Věřím. Ona není třeba tak líbivá jako Insolence, ale má v sobě půvab. Mně mrzí že jsem ji poznala v době, kdy byly jen ty stovkové flakony. To 15 ml cestovní balení by mi bývalo úplně stačilo. Já jak dost často zápasím s fialkovou sladkostí, která je i zde, tak v půlce flakonu už ji bývá na mě moc.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 22. ledna 2018 13:17

wendulka Je to taková vůně "náladovka". Mít ji, nosila bych ji jen občas. 100 ml by i na mě bylo moc.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 22. ledna 2018 17:34

blackviolet To si musím přidat do seznamu vůní k vyzkoušení. V poslední době mi kůže učarovala.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 22. ledna 2018 20:07

Fleur Mně právě taky. Už od podzimu hledám tu pravou. Cuir de Russie od Le Jardin se mi moc líbí a hledám k ní ještě něco trochu drsnějšího, ale aby to zase nebylo jako pánská voda po holení nebo koňské sedlo u táboráku .

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 22. ledna 2018 20:14
Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 22. ledna 2018 22:47

slniecko Tam ta kůže ale asi nebude hlavní složkou? I když to vypadá zajímavě.

Zkusila jsem znovu Cuir Ottoman a je moc pěkná, ale víc orientálka než kožená.

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 23. ledna 2018 00:25

blackviolet Fakt?? No, tak na mne je Cuir Ottoman totál a len koža....takže teda za Leather in Nude neručím...

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 23. ledna 2018 17:40
Reakce na jerry:

Laudano Nero (Tiziana Terenzi ) - sladké ambrové dřevo, do kterého se postupně začala prolínat zakouřená pryskyřice a vůně pomalu doutnajících suchých bylin a neopatrný štipec sladkého kouřového oudu. Vůně temná jako černočerná noc....a nádherná....

 

​Ano je krásná..., na recenzi jsem si jaksi netroufla, ale nedávno jsem v ní objevila zvláštní tón - když se přinesou jablka z lehce navlhlého, zatuchle plesnivého sklepa, tak je to cítit z jejich slupky, což mi nevoní. Ale tady, v této vůni, je to neuvěřitelné pěkné a přitažlivé, že by podoba oudu, kterou zatím neznám? 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 25. ledna 2018 09:34

Manhattan Rose (Krigler)

Ztracená v růžovém snu …

Sytě olejnatá vůně růže je srdcem celé kompozice, srdcem tlukoucím s neochvějnou silou a svým duchem přebíjející jak úvodní lehce štiplavé tóny mýdla, tak i nahořkle citrusový dech pelargonie.

Velebnost nádherného květu přitahujícího veškerou pozornost jen a jen k sobě.  

Offline Lu
Avatar
161 příspěvků moje polička 25. ledna 2018 17:49
Reakce na blackviolet:

Fleur Mně právě taky. Už od podzimu hledám tu pravou. Cuir de Russie od Le Jardin se mi moc líbí a hledám k ní ještě něco trochu drsnějšího, ale aby to zase nebylo jako pánská voda po holení nebo koňské sedlo u táboráku .

​Já řeším obdobný problém! Ráda uvítám nové objevy.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 25. ledna 2018 18:07

Lu Hledání ideální kožené vůně pokračuje . Včera jsem přezkoušela paralelně Tuscan Leather a Cuir Noir. Cuir Noir sice moc pěkná, ale orientálka a tu momentálně nepotřebuju. Zato Tuscan Leather je mojí favoritkou. Zkoušela jsem ji před lety a připadala mi pánsky drsná. Teď vůbec. Je to přesně kůže, jakou bych si představovala, má u sebe špetku kadidla a v pozadí cítím tu malinu .

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 25. ledna 2018 20:39

Ylang Ylang Nosy Be (Eau de Parfum) (Perris Monte Carlo) - sladce citrusový vanilkový pyl s kapkou sladkokyselé ovocné šťávy ze všeho nejvíc připomíná koktejl s pryskyřičnými bublinkami, ozdobený krémovým ylang-ylangem a zapudrovaným pomerančovým květem a tvrdým medovým bonbonem. Přes ylang-ylang uvedený v názvu to není žádná bílokvětinová smršť...vůni po rozvonění odlehčuje směs ledového bílého pižma s labdanovým prachem. Časné ráno na plážovém baru...

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 25. ledna 2018 23:34

Maître Parfumeur et Gantier: Cuir Fétiche

Cuir Fétiche je možná trochu zavádějící název, tato kůže je květinová a elegantní, i když současně vábivá a svůdná. Jemný kožený tón nás provází po celou dobu, zprvu je kořenitý s pelargónií a bergamotem a vzápětí nás překvapí bohatá květinová chypre s ylang ylangem, růží s pačuli a jasmínem, zahuštěná teplou živočišnou ambrou. Nakonec je kůže, ted už spíš semišová, zahalená do obláčku z krémového santalu, pudrového kosatce a vanilkového balzámu. 

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 26. ledna 2018 11:17

Dulcis in Fundo (Profumum Roma )
Jsem moc ráda, že se mi jako na zavolanou objevil v obálce vzorek této vůně, protože mám i Vanitas a tyto dvě vůně přímo volají po konfrontaci. Vanitas je „velká vanilková vůně“, Dulcis in Fundo se může zdát jako její mladší nevyvinutá sestra, ale tyto dvě jsou sice kamarádky, mají podobný druh ctitelů, ale ve finále si jako tu „svou“ po dlouhém randění vybere jednu z nich, neb každá má své přednosti. Vanitas je pro mě lehce dekadentní, nedochvilná, koketní dáma, která má trochu „frňák nahoru“. V jádru je to dobrá holka, ale vedle ní, či s ní budete k nepřehlédnutí.
Dulcis in Fundo se tváří jako způsobná dívenka, hned na začátku rozbalí svou ošatku pomeranců, citrusů, mandarinek a citrónů a pomalu začne loupat kůru, chvíli jsou to trpké citrusy, vzápětí lahodné mandarinky, pár kapek navinulého citrónu a nakonec si slastně oloupe pomeranč, šťáva jí stéká po prstech, lehká pikantnost kůry zůstává. Úvod je nádherně ovocně svěží, tak synchronizovaný orchestr citrusových plodů jsem snad ještě nepotkala. A poté se podává vanilkový krém, poctivý od kuchaře, který pečlivě střeží jeho recept. Mírně nasládlý, rozhodně nic pro milovníky sladkostí, kteří touží po sladkém tak, až trnou zuby. Krém je hladký, našlehaný a voní tak něžně, hladce klouže do krku a vy se ocitáte na vrcholu blaha. Všude kolem je vůně vanilky a kouzelného citrusového plodu naklonovaného do jednoho z kouzelného stromu.
Tuto vůni nevnímám vyloženě jako zimní vůni, myslím si, že i v chladnějších letních dnech bude moc hezky povlávat kolem nositelky.