Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Renusatko
5424 příspěvků moje polička 26. ledna 2018 11:43

woman27 kråsná recenze. Mám doma obě. Podobnost jsem v nich nehledala a musīm říct, že Dulcin se mi líbila víc ze vzorku než potom z rozprašovače. Takže jsem ji nakonec pŕelila do přiloženého rolonku a dobrý.

Offline woman27
236 příspěvků moje polička 26. ledna 2018 11:54

Renusatko 

A která je bližší tobě, Reni?

Offline Dalia
6777 příspěvků moje polička 26. ledna 2018 15:33

Epic Woman (Amouage)

Od chvíle zrození můj dech je v tvém …

Zeleně dřevitá vůně sládnoucí opojností růžových květů prostupuje dechem chladnoucí země v podvečerním tichu. Životadárná vlhkost vydechovaná zemí umocňuje mnohost nuancí těchto kouzelných vonných akordů. Kdoví odkud přilétl kmínem okořeněný vánek, který s sebou přináší i sladké skořicové pohlazení. Skotačivě se zatočí nad prodlužujícími se stíny a roztančí šedavé proužky dýmu z nedalekého ohniště.

Příroda dýchá a já s ní …

Offline Renusatko
5424 příspěvků moje polička 26. ledna 2018 15:55

woman27 Mně asi spíš nakonec Vanitas. Vanilku mají společnou, ale tím asi podobnost pro mě končí. Dulcis  je  vůně citrónového koláče, který je sladký a kyselý zároveň. Jde jen těžko říct, ke které straně se přikloní blíž. Cítím taky čerstvě oloupanou mandarinku. Takže vanilka s citrusy. 

U Vanitas to vidím víc propracované...recenzi jsem dávala k parfému.

Tahle vůně dokazuje, že i vanilka ve vůních může být pokaždé jiná a zajímavá. Já vidím vanilkový krém, ale ne zrovna crème brûlée. Spíš teplý krém v misce a něm horké maliny. Vanilka, je sladká jen tak akorát, nic lepkavého a přeslazeného. Malinko hořký pomerančový květ ji bráni sklouznout do přílišné sladkosti.  Dohromady velice  pěkný začátek. Cítím v ní docela dost intenzivně ovoce, červené zralé maliny a pomerančovou šťávu, která později úplně nahradí pomerančový květ. Šťáva z pomeranče není už ani hořká, ani kyselá. Je to takové osvěžující a jemné. Myrha tam má tak pouze roli jemného kadidlového a pryskyřičného  tónu. Vůně je "jedlá", ale dietní.

Offline Korsičanka
8762 příspěvků moje polička 26. ledna 2018 16:28

Dnes mi dorazil vzorek vůně, jež mi unikla v mých počátcích: Teint de Neige od L. Vlloresiho:)

Moc se mi líbí. Máte někdo zkušenost, jakou mají výdrž EdT a EdP, a má-li někdo parfém?

Které jiné vůni se podobá? Soavissimě?

Offline Korsičanka
8762 příspěvků moje polička 26. ledna 2018 17:00

Renusatko Píšu SZ.

Offline wendulka spravce
13834 příspěvků moje polička 26. ledna 2018 21:00

Dalia Já jsem na Manhattan Rose zvědavá, jak se předvede v teple, až se s ní pořádně navoním.

Offline wendulka spravce
13834 příspěvků moje polička 26. ledna 2018 21:04

Dalia S Epicem si bohužel moje kůže vůbec nerozumí. Ale když teď čtu tvoji recenzi, tak to úplně odpovídá tomu, když jsem kdysi měla příležitost očichat si ji na WildOrchid.

Offline sisa.b
1231 příspěvků moje polička 26. ledna 2018 21:07

Korsičanka áno, ale tá sa mi páči oveľa viac  TdN má na mne pánsky podtón, Soavissima je málinko sladšia. Skrátka moja top púdrovka 

Offline Korsičanka
8762 příspěvků moje polička 26. ledna 2018 21:12

sisa.b Díky za odpověď. Já v ní žádný pánský ton necítím - je to krásný pudr a má na toaletku dobrou výdrž

Offline blackviolet
2481 příspěvků moje polička 26. ledna 2018 21:12

Parfums de Nicolaï: Patchouli Intense

Slyším to, co jiní neslyší,

bosé nohy chodit po plyši.

Sametové jako plyšový polštářek je pačuli Patricie Nicolaï. Není zelené, není dřevité neřkuli sklepní. Je hladké a voňavé jako tabulka čokolády se skořicí, kterou jsme vybalili ze staniolu.

Intenzita snad vychází z bylinek, levandule a kořenité pelargónie, které s pačuli nesou pečeť vůní chypre v nicolaiovském duchu. Růžové mýdlo, stopa kouřového kadidla a nakonec ambrová hebkost s vanilkou dotvoří obláček, který nás unáší do bezčasí.

Kdo mé naději však zabrání

ani strach, že přijde zklamání,

abych nekles pod tvá kolena.

Nejkrásnější bývá šílená.

(J. Seifert: Píseň o lásce)

Offline Dalia
6777 příspěvků moje polička 26. ledna 2018 21:13

wendulka S ohledem na to, jak jsem dříve na sobě Epic nesnesla, tak jsem nyní velmi překvapená tím, jak je mi s ním dobře. Něco se v mém vnímání vůní změnilo. A vlastně nejen ve vnímání vůní. Už pár týdnů pozoruji, že mě velmi přitahuje zelená barva nejrůznějších odstínů. A to je pro mě taky nové. 

Offline Dalia
6777 příspěvků moje polička 26. ledna 2018 21:15

blackviolet To je krásné! Hned si jdu vůni vložit do "chci zkusit".

Offline Korsičanka
8762 příspěvků moje polička 26. ledna 2018 21:15

blackviolet Krásně jsi ji ztvárnila spolu s mým oblíbeným básníkem 

Proto asi zdobí moji poličku.

Offline blackviolet
2481 příspěvků moje polička 26. ledna 2018 21:23

Korsičanka Dalia Děkuji . Protože nemám dar psát poezii jako některé z vás, nezbývá mi než citovat.

Offline wendulka spravce
13834 příspěvků moje polička 26. ledna 2018 21:25

blackviolet Ty jo, jako bys psala o úplně jiné vůni. Teda mně se Patchouli Intense líbí i tak, ale to je teda rozdíl. Krásná recenze.

Offline blackviolet
2481 příspěvků moje polička 26. ledna 2018 21:30

wendulka Mě to právě teď taky překvapilo, jak jsem to vkládala. Ale na tobě asi pačuli rádo ukazuje svou drsnější stránku . Na mně je tak sametové, že mi hned vyskočily ty Seifertovy verše.

Díky .

Offline wendulka spravce
13834 příspěvků moje polička 26. ledna 2018 23:40

Imaginary Authors: O, Unknown!

Vzpomínáte na stříbrošedý zemitý kosatec z Iris Silver Mist? To je on, v úvodu osvěžený citrusy, ale bez mrkvové natě, drhnoucího vetiveru, tíživé pryskyřičnatosti a mléčným santalem místo cedru. Melancholii nahradil japonský čajový obřad na mechovém paloučku, při němž se podává aromatický Lapsang Souchong.

Imaginary Authors: Saint Julep

Je odpovědí Joshe Meyera na Pierrovu Mojito Chypre. Jen limetku nahradily citrusové tóny magnólie se sladkou tangerinkou a jeho sklenice mojita je kromě obsažené chladivé máty navíc i ledově vychlazená a kromě bílého rumu do ní Josh přikápnul i trochu bourbonu. Ideální osvěžení pro horké letní dny.

Offline Luna
5484 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 09:21

blackviolet Krasne,  Na Intense Patchouli se taky chystam, ze bych neco napsala...Ja ji mam zase uplne jinou.

Offline blackviolet
2481 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 10:28

Luna Tak to se těším na tvoji verzi .

wendulka Ta kosatcovka by se mi asi líbila.