Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 16:10

Korsičanka .

Teint de Neige (EdT) je už dlouhá léta moje oblíbená zimní pudrovka, EdT je dostatečně intenzivní a schytala jsem na ni dost komplimentů. Letos už mi bohužel došla a příští bude až další zimu. Teď už myslím na jaro

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 16:57

Rose Extreme (Micallef)

Laskavé pokynutí letního bytí …

Okvětní plátky růže namočené ve šťávě zralých broskví. Růžové aroma s ovocným akcentem, špetkou dřevitosti a letmým dotekem vanilky.

Snivě usměvavá vůně léta.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 22:59

blackviolet Do Evropy zatím ještě nedoputovala, ale dívala jsem se, že nově se pár vůní Imaginary Authors objevilo kromě polské lulua objevilo i na ALZD a essenza nobile, tak pokud jim taky dorazí, určitě zkus. Tvůj názor na ni by mě velmi zajímal.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 23:05

wendulka už jsem si dala do "chci zkusit", tak snad se k ní jednou dostanu

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 00:23

nestíhám v poslední době diskutovat. ale všechno čtu. krásné recenze všechny píšete. 

Moon Dance (Juliette Has a Gun)

Za vůní hustou tak, že by se dala krájet a dost možná ještě dál, je palouček kouzelný. Ve dne je docela obyčejný, ale sotva ho večer přikryje černočerná tma, začnou se tam dít podivuhodné věci.

https://alibi-notes.webnode.cz/l/moon-dance-juliette-has-a-gun/

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 10:15

alibi  ... dokonalé!

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 10:23

alibi Kouzelná recenzia, tebe to išlo vždy pri akejkoľvek recenzii. Krása.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 10:32

alibi Krásná pohádka. Zajímalo by mě, jak to s tou vílí stařenou nakonec dopadlo .

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 12:22

Louis Vuitton Contre Moi

Je to už více než rok, kdy jsem s Wendulkou zkoušela vůně v pražském butiku LV. Upřímně se přiznám, že se mi tam ani nechtělo jít. Nebyla jsem na to oblečená a připravená na pohledy personálu dávající mi najevo, že tam nepatřím. Tak jsem se zavěsila za Wendulku a snažila se být co nejvíc neviditelná. Celá řada tehdy nových parfémů byla přinejmenším moc zajímavá. Ale ta jedna vůně...

Pořád jsem na ni myslela, i po dlouhé době. Contre Moi.

Contre Moi je vyznání. Sladké. Láskyplné. Není to lehká cesta, ze začátku útočí moje stará známá bílá lepící pasta se svou svíravou chemickou... vůní? Ani nevím. Takový krátký návrat do dětství. Pak, když trochu ustoupí, z Contre Moi mi vystoupí sladké ovocné tóny, které taky nejsou úplně mým šálkem kávy. No a pak přijde k té "kávě" cukrárna. Kakao, lepkavá čokoládová poleva, šlehačka. Contre Moi prochází fází nejistoty, dospívání - a je to pro ni samou nelehká fáze. Jenže najednou se přistihnu, že se snažím zachytit tu úžasnou hebkou vanilku. S lehkými tóny bílých květin, které ji jen zlehka nadnášejí. Zbožňuju pomerančový květ! A magnólii... Magnólie mi voní po citrusech a svěží aviváži. Každý strom má jiné květy, které jinak voní. Ovoce a sladkosti jen tak zdálky podkreslují. Působí sametovým dojmem, ale vůbec to není jednotvárně sladká vůně, zůstane jí určitá dávka komplikovanosti a nesourodosti. Je dospělá a už se dobře zná. Už nechce být neviditelná. Je to vyznání sama sobě.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 14:45

Dalia milacka blackviolet děkuji 

Podle mě to muselo dopadnout podle víliných představ. A ted má víla prosperující seznamovací agenturu :)

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 14:47

Evanilla to zní zajímavě. Krásný popis 

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 22:40

alibi Děkuji Ale zase ta cena...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 00:03

alibi Opět velmi sugestivně podáno. Díky za pozvednutí nálady.

Evanilla Jsem ti říkala už tehdy, že je dobrá. Na tyhle věci mám čuch.

Online Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 31. ledna 2018 12:10

wendulka Musím ti moc pochválit recenzi na Zagorsk.  A jsem ráda, že se ti taky líbí. Mně opravdu přijde to kadidlo úplně originálně zakomponované. Já bych ji tak děsně chtěla, ale mně prostě to balení přijde moc velké. Myslím, že jarní vánek by jí dost seděl! No, ještě zauvažuju.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 31. ledna 2018 13:25

Luna Díky, ale na Tvoji nemá ani náhodou.

Tak mně se kostelní kadidlovky v podstatě líbí všechny, ale trochu mi na nich vadí, že skoro furt jsou to jen různý oapkující se kombinace s dřevem, jehličím a případně sladkým či nesladkým kořením, což má tendenci ve finále působit stroze nebo těžkopádně. Tady je to kadidlo samo o sobě sice taky těžkopádný, ostatně jako v každé vůni tohoto typu od Comme des Garcons (Avignon a další), ale ten zrmzlej kosatec s nesladkou fialkou, ledovej vítr sníh a březový drhnutí dělají tu tíživost přitažlivou a originální.

Fakt kam se hrabe Cardinal nebo Eau de Madeleine. Ale víc než odstřik bych v momentálním rozpoložení nedala. Však píšu, že potřebuju dospět.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 31. ledna 2018 13:47

wendulka Luna taky mám poznačen Zagorsk k vyzkoušení. kadidlovky vůbec nemusím, ale vaše popisy a hlavně fotka Luny mě rozhodně nenechávají chladnou

Online Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 31. ledna 2018 13:52

wendulka alibi NO zrovna jsem si Zagorsk šla stříknout na ruku ze vzorku, já ji ale potřebuju čím dál víc...Doufám, že ten název není nějak závadnej, že třeba v Zagorsku nemá Putin chalupu nebo tak a nebylo to jak ten ruskej polibek tehdá...Rozumíte, aby mi ji tu náhodou někdo nezprotivil 

Je krásná, jdu šetřit, kašlu na Black Perfecto.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 31. ledna 2018 14:01

alibi Ale bacha, tohle je ještě drsnější než Gothic Angel. Ovšem fascinujícím způsobem.

Luna Nevím o ničem, ovšem u Putina si člověk asi nemůže být ničím jist.

Neboj, já určitě ne.

Mňo ale slušely by ti obě. Nicméně teda jestli to fakt myslíš vážně, tak se hlásím, že ti ráda ulevím od jednoho odstříčku pro aromaterapeutické účely.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 31. ledna 2018 15:08

wendulka to jsem si právě myslela, že je drsný. je třeba zkoumat své hranice :D

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 31. ledna 2018 15:11

alibi Tak to každopádně.