Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 10:04
Reakce na wendulka:

černá káva Citizen X? No co co. Miru mi určitě rozumí.

wendulka Citizen X - by se mi podle toho, co píšeš mohla líbit. bojím se jen toho proklatého pepře, který mi vždy spolehlivě přebije vše ostatní

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 10:11

alibi Jj, ten pepř jí kloní chvílemi na pánskou stranu. Ae mně se několik unisexových a pánských vůní, zejména na bázi kolínské líbí, tak Citizen X si k nim teď taky řadím.

Offline černá káva
Avatar
1911 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 11:03

wendulka  Ale já také. Neboj, a móc dobře

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 11:39

Figue Aoudii (Maison Incens)

MAISON INCENS je francouzský parfémový dům založený v roce 2013 Philippe Constantinem. Všechny výrobky jsou vyráběny se zřetelným zaměřením na řemeslné zpracování a kvalitu. Jejich niche vůně se snaží pomoci jejich nositelům vymanit z davu.

Figue Aoudii - vytvořili v roce 2014 Jean Claude Gigodot a Zhurikhina-Nesa.

HLAVA: bergamot, pomeranč

SRDCE: fík, ylang ylang, fialka, kosatec, kůže, cedr

ZÁKLAD: oud, santalové dřevo, ambra, živočišné tóny, pižmo

Hlavní přírodní složky: Orris, cedr z Virginie, malajský puškvorec, santal z Nové Caledonie, haitský vetyver, somálské kadidlo, hřebíček a celer.

První vůně s oudem, která mne opravdu okouzlila. Nejspíše proto, že oud ve vůni není vůbec silný, žádná hnojůvka ani desinfekce, dělá jen vůni zajímavější.

Můj nos se nedrží pyramidy a hned první nádechy patří fíku, nepřezrálému plodu. K němu se po chvíli přidá pomerančový květ v podobě přezrálého pomeranče s živočišným pižmem. Poslední ovocný akord patří malinko banánovému ylang-ylangu, který ten lehce navinulý pomeranč vyvede z ovocného salátu do zlatavé květinové záře. Fialový dojem z vůně stále zůstává, přestože fíky už necítím, spíše neurčitou impresionistickou fialovou kytici. Na řadu přichází nasládlá ambra a dřeva s oudem - přidávají ten zakouřený dojem (jako vychladlé spálené dřevěné uhlíky), kosatec zase na hebkosti. Přestože živočišné tóny ambry, oudu a pižma jsou v základu patrné, paradoxně více "živočišný" byl pro mne ten pomerančový květ v úvodu. Konec je neuvěřitelně uhlazený a krásný. Pokud bych měla vypíchnout pouze pro mne nejvýraznější složky, které vnímám po celou dobu v různé intenzitě bude to pomerančový květ, ylang-ylang a mírumilovný ambrový oud.

Vůně je velmi svůdná, ale ne vyzývavá. Jakoby patřila krásné urozené ženě, obrněné svým majestátem i přirozenou plachostí. Nikdy vám své city nevyjeví na potkání. Ale její vřelé srdce, které k vám přes její zorničky probleskuje, velmi toužíte získat.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 15:06

Teda Libu, to zírám! Co ty nedokážeš z mé vůně vyčíst?! Budu se jí muset večer navonět, neb v Bratislavě říkala prodávající v 1907 ještě, že je silně afrodiziakální

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 15:20

Korsičanka děkuju... ex post jsem četla Štefanův článek a podle toho je to čiré afrodisiakum :D

https://nicheweek.blogspot.cz/2015/04/elixir-pozitkov.html

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 15:32

alibi Jak tady nedávno zmiňovala Renusatko, jako kdybys popisovala úplně jinou vůni, než jakou jsem v létě zkoušela. Mně bohužel skoro vůbec nesedla. Zato ke Korsičanka se hodí dokonale.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 15:47

wendulka A není na mě moc sladká?

Už jsi určo doma a...dobrý?

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 15:53

Korsičanka Prej sladká...

Jj, od včera. Dobrý. Ale už teď jsem z toho nesvá. Já neumím marodit a být zavřená doma, chci do práce...

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 15:59

wendulka Neblbni a odpočívej - voňavé weby, recenze, zajímavé knihy z městské knihovny, spánek, filmy....Ach jo, chci už do důchodu...ale za jiný peníz

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 16:05

Korsičanka To dělám při práci, ale využít tak celý den nějak neumím, je to na mě málo akční. Si to vyměníme, ne?

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 16:07

wendulka Jooo! Ale bez pooperačního stavu:(

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 16:08

wendulka Vendy, ty jsi číslo. Prej "já chci do práce" :D

Cervanek
Avatar
09. ledna 2018 18:08

Established Cognac 66 Krigler

Velmi kvalitní koňak s kousky jablek a nasátou vůní dřeva z barrique rousse z limousinského dubu, ve kterém je skladován v tmavém sklepě (Paradise). Po nástřiku se vůně této vzácné tekutiny rozlévá pomalu.Drží se spíš u těla, za to však dlouho a má plnou chuť, vůni a zahřívající vlastnost, podobně jako třeba Rémy Martin XO Excellence.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 11. ledna 2018 20:36

Maisìa Gabriella Chieffo - To bohužel ne, ne, ne. Narcis prostě ne. Vyleze vždy a všude. Přerazí vše. Z celé vůně mě zaujaly ty ostré tóny. Tak to bych souhlasila. Ostré, jak břitva. Chtěla bych tam mít fíky, dřevo, citróny, ale mám tam ty ostré tóny, smradlavý narcis a popel...prostě pěkně hustá a ostrá směs. 

Asi po hodině jí nemůžu upřít jistou zajímavost a nevšednost. Nic konkrétního z těch složek, které v ní mají být, nemůžu najít a určitě ji nepřivítám na poličce. 

macko.pu
Avatar
12. ledna 2018 14:48

holy shit!!!

každý z nás perfume maniakov hľadá svoj svätý grál, žeby som ho našiel????

XERJOFF Alexandria II

pamätajte si názov tohto parfému, o 20 rokov neskôr bude v knihách pravdy, parfémoch, ktoré zmenili svet:)))

oud s levandulou, kto by to kedy povedal, že také niečo môže byť tak krásne, sofistikované, nádherné????

11....  nie 12 bodov z 10, i am speechless

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 12. ledna 2018 16:33

macko.pu Líbí se mi, ale že bych kvůli ní nespala...

macko.pu
Avatar
12. ledna 2018 16:36
Reakce na Korsičanka:

macko.pu Líbí se mi, ale že bych kvůli ní nespala...

​... nenecháš ma ani zamilovať (sa), to je robota

(aj tak som, a basta)

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 12. ledna 2018 16:39

macko.pu  Že by Xerjoff dostal takového zkušeňáka?

macko.pu
Avatar
12. ledna 2018 16:41
Reakce na Korsičanka:

macko.pu  Že by Xerjof dostal takového zkušeňáka?

​no vidíš, mám nejakú slabú chvíľku, tak sa to proste stalo:)))