Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 07. ledna 2018 08:38
Reakce na domenica:

​Momentálně je butik poblíž Palais Royal, jen pár metrů od jednoho z butiků Parfums de Nicolai. Já se tam při příští příležitosti (doufám, že velmi brzy) vypravím, protože se už delší dobu chystám na prohlídku šperků a bižuterie. Pořád se rozhoduju, jestli zalovím zde nebo u Sylvie Toledano. 

​Přesně tam jsem ho hledala. A zatímco butik Parfums de Nicolai jsem našla bez problémů, ten Anna Rivka ne.

alibi Díky.

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 07. ledna 2018 14:51

Konečně jsem objevila sadu zašantročených ambrových vzorků!

Ambre russe: Carské Rusko v romantické představě tradované ve francouzských salónech, kde emigrovavší zchudlá šlechta dává volný průchod vzpomínkám nad sklenkou toho nejjemnějšího koňaku.
Sluncem zalitým březovým hájem projíždí otevřený kočár, který veze panstvo z jitřní bohoslužby. V záhybech plédu na rozpraskaných kožených sedačkách je ještě cítit nasládlé kadidlo, vozka si na sedátku pokradmu zapálil sváteční dýmku, ale už se blíží domov a s ním vůně bohatě prostřené snídaně. Pro děti je tu kaše s medem, skořicí a rozinkami a vše prostupuje vůně silného černého čaje.

Zkoušela jsem ji před deseti lety, kdy mi připadalo, že vozka si hned zrána přihnul vodky víc, než je zdrávo, a na kozlík se vyškrábal po proflámované noci načichnutý tabákem v zablácených kožených holínkách. Nyní je to v hladké kůži vázaný a secesními zlacenými motivy zdobený výtisk ruské klasické knihovny. Nádhera!

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 07. ledna 2018 14:55

Fleur To jsou časové rozdíly ve vnímání, že?

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 07. ledna 2018 15:25

Korsičanka Tehdy byl u nás docela problém dostat se k jiným než mainstreamovým vůním, vzorek jsem si přivezla z Francie a vůně mi připadala neuvěřitelná, nakolik se vymykala všemu, co jsem do té doby zkoušela a nosila. Souběžně jsem testovala tehdejší novinku L´Instant Magic (a ten jsem si následně pořídila). Ambre Russe jsem si teď ze zvědavosti chtěla připomenout - tušila jsem, že dojem bude jiný .

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 07. ledna 2018 15:32

Fleur Tak tyto dvě vůně jsou asi hooodně odlišné, že? I když já právě miluji tu rozmanitost a pomocníky-vůně k vyjádření mých pocitů a stavů Teď jsem se pročetla k překladům Baudelairovývh básní o vůních v Květech zla a skoro všichni naši překladatelé mi hovoří z duše:)

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 07. ledna 2018 16:09

Krigler...celkově ze tří vzorků musím říct, že je to hodně zajímavé a povedené. 

Pleasure Gardenia 79 - KvětinováKrásná jemná gardénie, máslově hladká se stopou bílých květů jasmínu. Nic výrazného, ukřičeného. Pižmo vše uhlazuje a usměrňuje a vanilka přidá trošku sladkosti. Nádherné složení.

Dolce Tuberose 43 - Kde se mi tam vzala hořká čokoláda v začátku? Celkem výrazná a dál nic. Květiny, pomerančový květ a pořád čokoláda. Já vůbec necítím tuberózu, ale spíš gurmánskou vůni s vanilkou, tu by tam mohl dodat heliotropin ve spojení se sladkým ylangem. Na tenhle typ vůně bych si vůbec nevsadila, že se mi bude líbit, ale je to další nádhera. 

Subtle Orchid 10 - První dojem karamely, takové kulaté bílo-karamelové, tuhé bonbóny, které jsem vždycky milovala. Jen tím to mohlo nějak končit, protože potom se mi do vůně vkrade tón, který neskutečně ruší, objevuje se a mizí, je gumový, rušivý a je to pravděpodobně ta orchidej. Malé množství pomerančové kůry. Bílé květiny nikde. Když vymizí ten pro mě nepříjemný tón, tak se mi vůně moc líbí a je nositelná, ale 10ml mi bude asi stačit. A takové slibné složení to bylo. 

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 07. ledna 2018 16:47

Fleur V souvislosti s tvými odlišnými dojmy mě teď napadá, jestli takhle náhodou vůně Parfum d´Empire neprošly se změnou redesignu flakonů i určitou reformulací, protože já jsem Ambre Russe zkoušela zcela jistě ještě z toho původního a mé dojmy dost odpovídají tvým původním.

Renusatko Tak jako ono se dá svým způsobem říct, že je Dolce Tuberose gurmánskou tuberózou, ale teda taky bych si bývala netipla, že se ti bude líbit. To jsou věci.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 07. ledna 2018 17:11

wendulka já bych ji  ani zkoušet nechtěla, ale Martula mi nabídla vzorky a sama jsem hodně překvapená.

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 07. ledna 2018 17:19

wendulka Vida, tenhle aspekt jsem zcela pominula! To by mohlo vysvětlit ten obrat od drsné, téměř syrově surové podoby vůně k dnešní aristokratické uhlazenosti.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 07. ledna 2018 17:22

Fleur Při nejbližší příležitosti si opatřím vzorek té současné a podám hlášení.

Offline blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 07. ledna 2018 22:14

Il Profumo: Cortigiana

Luční květiny a zelené bylinky svádí nerovný boj se sladkým třešňovým dropsem, který si vezme na pomoc vanilku a vítězí na plné čáře.

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 13:14

Fleur To je tak fantastický popis, úplně ten výjev před sebou vidím. A taky když čtu tvé recenze, tak mám chuť vyhodit spisy Lenky Šustrové do koše, mám vždyck pocit, že ta ženská prostě neumí česky!

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 13:46

Luna Kdepak! Lenka Šustrová nemá po celodenní šichtě v lékárně (a ještě rychle zalít muškáty za oknem!) čas na nějaké kudrlinky. Je ráda, že má konečně chvilku času pro sebe, sedne si a píše - rychle, přesně, ze slov načrtne obraz, který je přiléhavější než fotografie.

Cervanek
Avatar
08. ledna 2018 14:30

Renusatko me vnimani Tebou zminovanych Krigleru je naprosto odlisne. Ne ze vzorku, ale z flakonu:

43 Dolce Tuberosa = No 22 v edt

79 Pleasure Gardenia = Gardenia extrait z rady Les Excl. Chanel

10 Subtle Orchid = gurmanka, v chladnych dnech vanilkovo-karamelove Creme Brulee, v teplych dnech kourova vanilka a la nedostupna Dareen od Arabian Oudu 

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 14:53

Poté, co se doma nenachází ani kousek vánočního cukroví, mohu konečně začít opět zkoušet gurmánské vůně.

O Kiss Me Intense jsem dokonce jednu chvíli uvažovala při hledání mandlového náhradníka za L´Instant Magic, ovšem s obnovením jeho výroby už podobnou starost naštěstí neřeším. A je to dobře, protože Kiss Me Intense na sobě snesu maximálně hodinu, potom mě už začíná otravovat.

Květinová gurmánka s téměř guerlainovským rukopisem (na který má Patricia Nicolai ostatně právo, v mateřské linii pochází z rodiny Guerlainů). Připomíná mi marcipánové dražé se sladkou lesklou polevou v pistáciově zelené barvě. Jednou otevřený sáček s bonbóny se nedá jen tak odložit, poleva taje na prstech, které se do něj stále dobývají, v ústech příval hořkých mandlí a zeleného cukru, dokud chutě nesplynou v neurčité hořkosladké moře s ostrůvky anýzu a pražených oříšků. Pomerančový květ s otočníkem v určité fázi připomenou Quand vient la pluie, jenomže Kiss Me Intense se odehrává za slunečného dne, není v ní místo pro překvapení či tajemství. Působí jako bezprostředně vlepená pusa dětskými rty, jež jsou ještě v koutcích zbarvené od mlsání bonbónů, na jemně napudrovanou maminčinu tvář. Je to milé, ale kdo by měl chuť chodit celý den se sladce zelenou šmouhou?

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 15:17

Fleur  - pěkné

Je to milé, ale kdo by měl chuť chodit celý den se sladce zelenou šmouhou?

 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 17:46

Cervanek No jo, pak mám něco zkoušet podle recenzí . Chanel tam nemám ani omylem. Vzorky jsou ty na šlíchnutí, tak bych velký rozdíl nečekala. To jsou ty naše nosy. 

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 23:10

Ex Nihilo: Citizen X

Je díky citrusově pryskyřičnatému mastixu, drcenému pepři, pižmovému kosatci a ambrovým dřevům vůní čistě vyprané pánské košile, kterou si váš drahý oblékl, otírající se o vaše tělo v momentě, kdy se k vám nakloní, aby vás políbil. Jeho dvoudenní strniště vás lehce škrábe na tváří, zatímco jeho dech příjemně hřeje.

(https://i.pinimg.com)

Ex Nihilo: Amber Sky

Pamatujete zlatavou pryskyřičnatou ambru ze skončené Ambre Orient z řady Armani Privé? Tohle je její reinkarnace místo tymiánu osvěžená trpce pomerančovým koriandrem a citrusovou pelargónií a postrouhaná muškátovým oříškem a zahuštěná vanilkou a bíločokoládovou tonkou s mandlovými podtóny na mléčném santalově cedrovém základu.

Offline černá káva
Avatar
1911 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 08:19

wendulka Vendulko 

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 10:01

černá káva Citizen X? No co co. Miru mi určitě rozumí.