Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline jerry
Avatar
8983 příspěvků moje polička 04. zaří 2017 18:41

Asian Green Tea (Creed) - na začátku skutečně jemně citronový zelený čaj, který se ale rozvoněl do jemně zelené, nasládlé, slabě ovocné vůně. Výkon v tomto případě rozhodně neodpovídá vysoké ceně.

Oud Essentiel (Guerlain) - jemná kůže se svěžím decentním oudem a kouřovým, medově ambrovým dřevem. Po rozvonění ještě studeně svěží nádech. Podle složení i podle popisu by to skoro vypadalo na nějakou hutnou arabku, ale opak je pravdou - vůně je sice v arabském stylu, ale je odlehčená a oud je velmi mírumilovný.

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 04. zaří 2017 19:04
Reakce na Dalia:

Krásné...Memory Motel taky zkouším, ale kdy se dostanu k popisu... 

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 04. zaří 2017 20:01
Reakce na Luna:

Tak ale šup, šup, milá Měsíční dámo, ten mě zajímá:)

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 04. zaří 2017 20:09
Reakce na Korsičanka:

Měsíční dámo  Zrovna jsem si chtěla koupit šaty s potiskem měsíců a jinak ten můj nick vlastně jako Měsíc vůbec neměl být, jsou to zkratky dvou jmen a náhodou vytvorily slovo..  A jinak neboj, čas si na Memory motel najdu.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 04. zaří 2017 20:10
Reakce na Luna:

Díky!:) Těším se i na viděnou

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 04. zaří 2017 20:52

Maison Incens: Chypre Isli

Kdo by podle názvu očekával tradiční chyprovku, přepočítal by se. Příjemně svíravý bergamot a mandarinkovou kůrou a bílé květiny se zelenými výhonky v první fázi sice naznačuje klasickou osmdesátkovou vůni, ovšem tropický ylang s vůní už značně přezrálých banánů společně s pomerančovým květem, vlhkým zemitým pačuli a kořenitě mléčným santalem vás již nenechají na pochybách, že tady se nalézáte v božských zelených zahradách jen s tím rozdílem, že tahle není tak toxicky brčálová, jak Eden dokáže někdy být.

4160 Tuesdays: The Dark Heart of Old Havana

Podle názvu to možná vypadá, že by mohlo jít o dramatickou a smyslnou vůni. Vlastně ani nepobrala moc tabáku na to, aby se dala označit za Kubánku. Je to spíš kavárna, kam jste si zašli s kamarádkou na cappuccino, k němuž si dáte kávový dort, zdobený kandovaným pomerančem a našlehané vanilkové soufflé..

macko.pu
Avatar
05. zaří 2017 15:43

MONTALE Intense Cafe

... nemám rád montalky, priznávam, niežeby sa mi všetky nepáčili, to nie, ale vadí mi, to že sa hrajú na niečo extra, (aj s primerane extra cenou samozrejme) a extra nie sú... sú na úrovni arabských olejíčkov za pár eur, ten ich syntetický oud je presne ten istý, ktorý je v tých spomínaných olejíčkoch, navyše sa všetky tie vône opakujú, to ich oud - rose combo je snáď v každej

no, aby som len nehanil, Intense Cafe je určite jedna z tých lepších, aj keď namiesto kávy tu zase prevláda ta ich typcká ruža... ale priznám, celkom dobré, ale určite by som to nekúpil

P.S. to Rochas Man za tretinovú cenu, to je iné latte macchiato

Online viktorka_od splavu
Avatar
46048 příspěvků moje polička 05. zaří 2017 16:08
Reakce na macko.pu:

mě by zajímalo, co mají Montale vůně v tom základu, co mi tak velmi nevoní... oud to není a je to ve všech co mají u nás v Notinu + Mancera, to je nějaká jejich odnož? tam je to taky... pach staroby

a na papírku to neudělá, jen na mně. tak jsem možná divná já:-)

macko.pu
Avatar
05. zaří 2017 16:26

mě by zajímalo, co mají Montale vůně v tom základu, co mi tak velmi nevoní... oud to není a je to ve všech co mají u nás v Notinu + Mancera, to je nějaká jejich odnož? tam je to taky... pach staroby

a na papírku to neudělá, jen na mně. tak jsem možná divná já:-)

... to bude určite tá ich ruža, v kombinácii s oudom, ja to tiež cítim v každej a vytvára to taký chemický syntetický základ k tym im parfémom... mancera je humbuk, to sa mi zdá že pierre montale odišiel k nim a začal robiť pre nich, alebo založil manceru, neviem presne ako to bolo... ale polovica z tých parfémov je tá istá ako montale, sa mi zdá, len som číítal, manceru nemám preskúšanú

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 05. zaří 2017 18:05

šafrán by to nemohol byť ?

macko.pu
Avatar
05. zaří 2017 18:31
Reakce na slniecko:

šafrán by to nemohol byť ?

... a vieš že máš možno pravdu???  

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 05. zaří 2017 18:50
Reakce na macko.pu:

Tak, istá si nie som, ale podobným spôsobom mi zvykne vadiť šafrán v arabkách...

macko.pu
Avatar
05. zaří 2017 18:57
Reakce na slniecko:

Tak, istá si nie som, ale podobným spôsobom mi zvykne vadiť šafrán v arabkách...

... no budeme si musieť dať spicha s viktorkou, aby sme rozlúštili túto veľkú záhadu :)))

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. zaří 2017 19:39

Já tipuju paculi, protože tak nějak podobně bych jeho vůni v Montalkach taky popsala a taky mi ve většině z nich vadí. 

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 05. zaří 2017 21:00

Začína to vyzerať na väčší spich ...

Online viktorka_od splavu
Avatar
46048 příspěvků moje polička 05. zaří 2017 21:32
Reakce na wendulka:

ja fakt nevim, zatim se mi zadna teorie nepotvrdila. citim to ve vice vunich ale montalky vedou. ve white patchouli od forda to neni

jak voni safran nevim

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. zaří 2017 21:39

To je různé. Šafrán mívá nasládlou, teplou, aromaticky kořenitou až hořkou vůni, která jde v tom nejideálnějším  případě příjemně do semišova. Ale jako u všeho záleží jednak na kvalitě samotného šafránu a jednak na jeho kombinaci s ostatními složkami a pak z toho třeba taky může vylézt zaprášená guma a podobně.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46048 příspěvků moje polička 05. zaří 2017 21:44
Reakce na wendulka:

tak to spíš nebude ono. žádná guma. ta je v Alienech a to bude asi fakt tím šafránem, ale tohle starobní není guma

podezřívala jsem a ještě trochu podezírám neroli, ale nevím jak to zjistit...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. zaří 2017 22:03

Pozor! Není guma jako guma. V Alienech ji vytváří kašmeran v kombinaci s jasmínem.

No neroli by "starobně" mohlo vonět. To máš pravdu. Má teplou, svíravě hořkou citrusově nazelenalou vůni, ale to bych zrovna neřekla, že je nějak extrémně často používaná složka v těch Montalkách.

Offline jerry
Avatar
8983 příspěvků moje polička 05. zaří 2017 23:11

mě by zajímalo, co mají Montale vůně v tom základu, co mi tak velmi nevoní... oud to není a je to ve všech co mají u nás v Notinu + Mancera, to je nějaká jejich odnož? tam je to taky... pach staroby

a na papírku to neudělá, jen na mně. tak jsem možná divná já:-)

Já bych spíš podezírala santal - ten se totiž vyskytuje v Montalkách skoro vždy (někdy víc a někdy míň, ale je tam).