Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 11. zaří 2017 00:12
Reakce na Korsičanka:

No Gábinu snesu taky, ale na rozdíl od ní bych se nezlobila, kdyby mi Sparkling Sand někdo daroval. Tak asi tak.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 11. zaří 2017 00:17
Reakce na janejane:

Dovezu a uvidíme, co provede na Tobě. Pokud jde o mě, necítím z ní chemické citrusy, calone anebo přespříliš vetiveru apod., což u mořských vůní bývá obecně dost problém. Jen je to studené moře, ani náznak léta, i když svěží je.

Offline Luna
Avatar
10439 příspěvků moje polička 11. zaří 2017 13:07

Stilletos on Lex Jul et Mad

Tak že Jul et Mad mě celý život sledujou, to už víme, ale že vyhrabali i můj červený deníček z dětství? No...tak dobře. Ono to dětství sice vždy tak růžové nebylo, ale přece jen se v něm vyskytl občasný nadýchaný růžový obláček a Stilletos on Lex mi jeden připomněla. Prázdninové dopoledne na vesnici, se svou nejlepší kamarádkou Evičkou máme důležitý úkol: Natrhat březové větvičky a ozdobit je barevnými stuhami, aby předzahrádka její babičky, plná růžiček, které měly barvu andělských prdýlek, byla v plné parádě na blížící se hody. Rychle uklízet, škrobit spodničky a pak se natřásat večer u cimbálky. Když je vše hotovo, zavolá nás babička do svého starého domu, na bílém ubrusu už jsou nachystány dvě sklenice domácí bezové šťávy a miska tvarohových koláčků. Všude bílo, uklizeno, otevřeným oknem  do kuchyně nakukují drobné karafiátky a občas dostanou lehký zásah háčkovanou záclonkou. Nikdy nezapomenu na tu prázdninovou vůni...Evičko, babičku jsem ti vždycky záviděla, a až vyrostou naše dcery a budou se chtít vdávat, tuhle vůni jim prostě koupíme. To je vůně slavnostního okamžiku, který se nezapomíná. :)

Offline slniecko admin
Avatar
17576 příspěvků moje polička 11. zaří 2017 13:58

Bvlgari - Splendia: Jasavá zelená vôňa. Príjemná, optimistická, veľmi jednoduchá v dobrom zmysle slova. Niekde medzi zelenými white linen a francúzskymi provensálskymi verbenovkami (aj keď v zložení uvedená verbena nie je, prinajmenšom ja ju tam cítim, rozhodne viac, než magnóliu a narcis). Až na ten detail, že táto neuveriteľne na tento typ vône dobre drží.

Bvlgari - Irina: Zdá sa, že Bvlgari nákupci niekde splašili obrovské zásoby magnólie, tak ju teraz potrebujú dávať do všetkého.
No, vôňa luxusného mydielka. Začína veľmi jemnými aldehydmi, cez neurčitý veľmi ľahko kvietkový závan prejde do jemne krémovej vône čistoty. Krásna, príjemná, luxusná, ale skoro neviditeľná.

macko.pu
Avatar
11. zaří 2017 16:16

ROJA DOVE Scandal 

všechno dobrý, kvalita surovín určite špičková, len čo z toho keď to trochu nudí, takých podobných vôní je na trhu mraky

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 11. zaří 2017 16:24
Reakce na Luna:

A hrušky? Kde máš hrušky? Neříkej, že babička byla škrt a nedala.

Offline Luna
Avatar
10439 příspěvků moje polička 11. zaří 2017 16:27
Reakce na wendulka:

Já je tam nemám  Ale je to dobře, protože já hrušky v parfemech děsně nerada 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 11. zaří 2017 16:36
Reakce na Luna:

Ty tam ty hrušky fakt nemáš? To je jedna z hlavních věcí, proč jsem se do Stilettos zamilovala.

Offline Luna
Avatar
10439 příspěvků moje polička 11. zaří 2017 16:43
Reakce na wendulka:

No teda, teď mi to bude vrtat v hlavě...možná to u mě bude ta hruška převlečení za bezovku. Půjdu to ještě otestovat! Škoda, ze ta vzpomínka je nepřenosná. Jo a to, ze jsme si musely barvit jarmilky na černo, pac tehdy se nedaly sehnat černé boty ke kroji jsem tam radši nepsala.  Ta bublajici barva tam je taky trochu cítit, ale příjemně 

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 11. zaří 2017 16:45
Reakce na Luna:

Tiež som tvoju (krásnu) recenziu čítala 2x, aby som sa uistila, že si fakt na hrušky zabudla  (alebo teda nenašla)

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 11. zaří 2017 17:48
Reakce na Luna:

To je tak krásný. Hruška nebo bézovka, jedno! Ten pocit ale!  (jinak mně Stilletos připomíná Champs-Elysées - náladu při prvním zkoušení a tak trochu i tu vůni samotnou).

Cervanek
Avatar
11. zaří 2017 18:31
Reakce na Luna:

Opět krásné čtení o Stilettos - nostalgické, ze staré knížky.

Omlouvám se za troufalost, ale bude i obrázek? Akvarel?

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 11. zaří 2017 19:40

Etat Libre d'Orange: La Fin du Monde

Marně přemýšlím, jak to Etienne de Swardt s Quentinem Bischem s tím Koncem světa vlastně mysleli. Nečekejte žádnou apokalyptickou vizi, žádný pocit negativity a existenčního zmaru, jímž je román z pařížského zločineckého prostředí La Fin du Monde filmée par l'Ange Notre-Dame, který údajně posloužil jako inspirace, prosycený.

Tohle je odpoledne na venkově, kdy se za pepřově osvěžující dešťové přeháňky procházíte lány obilí. V ruce přitom držíte pytlík slaného máslového popcornu. Jakmile déšť ustane, ulehnete s ním na přilehlou louku, poroustlou mrkvovou natí a kosatci a pozorujete, jak se na blankytně modré obloze opět stahují šedá mračna a znovu se pomalu zvedá vítr, aby zlehka zvířil prach.

Offline Luna
Avatar
10439 příspěvků moje polička 11. zaří 2017 20:02
Reakce na domenica:

Moc děkuji, normálně jsem skoro zamáčkla slzu...Jinak ta babička ještě žije, bude jí 90 je úžasná.  Tu mou kamarádku vychovala, žila bez mámy a ta "recenze" je fakt spis pro psychoterapeuta  Z toho dne mám i fotku, jsem na ni já v kroji a vypadam jak kretén.se jinak říct nedalo...

Offline Luna
Avatar
10439 příspěvků moje polička 12. zaří 2017 11:29
Reakce na wendulka:

Tak zkouším znovu a když vím, že tam je hruška, tak ji zkouším najít a to co je hruška, tak na mě děla dojem toho léta, hrušky mi nevoní, třeba Petite Cherie je pro mě horší než pověstná SM!!! Ale tady je naštěstí šikovně obroušená tím karafiatem a zabij mě, ale já cítím tvaroh, teplý, takovou tu náplň v kynutem teste 

Jinak, moje náhradní babičko, všechno nejlepší k dnešnímu svátku!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 12. zaří 2017 11:45
Reakce na Luna:

možná kdyby babička dělala hruškový kompot s hřebíčkem, jako moje maminka, a pak jsem ho jedla ledový... hlavně nesměly hrušky v něm být rozvařené, ale křupavé.

broskve (ta petite cherie) mi ovšem dost značně nevoní:-)

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 12. zaří 2017 13:58
Reakce na Luna:

Ne, Petite Chérie je úplně jiná hruška. Tu už taky nedávám.

S tou hruškou je to jak píše Viktorka. No a jak tě čtu, v tvým případě to teda asi bude ten ovocnej tvaroh.

Offline 999
Avatar
17566 příspěvků moje polička 12. zaří 2017 17:51
Reakce na wendulka:

Byla jsem na 100% přesvědčená, že Baccarat rouge EdP je přesně pro mě, ale dnes jsem vyzkoušela i Extrait a fakt nevím, jestli se na mě nehodí víc...

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 12. zaří 2017 18:48
Reakce na 999:

Tak pokud jde o mě, mně se čistý parfém určitě líbí víc než edp, ale takhle na dálku těžko posuzovat, tak až se zase potkáme.

Offline alibi blogger
Avatar
3959 příspěvků moje polička 14. zaří 2017 08:49

Visa (Robert Piguet)

Tato klasická orientální vůně, byla na trh uvedena v roce 1945. Současná Visa z roku 2007, kterou jsem zkoušela, má být pokus o co nejlepší ztvárnění její původní podoby. Musím bez okolků přiznat, že mi učarovala, přestože se ke mně vůbec, ale vůbec nehodí. Je to vůně veliká, osudová a já jsem proti ní neviditelná šedá myška. Mám pocit, že nosí ona mne a ne já ji. Jenže… doputovala ke mně v pravý čas, chladnější podzimní dny a kousavé sluníčko se k ní hodí. A veliké štěstí taky je, že se ke mně nedostala dříve. Ještě před rokem bych ji určitě zavrhla.

Vůně je totiž velmi pačuliová, pačuli jí prostupuje od začátku do konce. V úvodu je až pronikavé, ovocné, oslazené broskvemi a hruškami. Potom se jeho údernost malinko uhladí, začíná vystupovat jemný kožený podtón a vynořují se i květiny - pomerančový květ, který vnímám z květin nejsilněji nejspíš proto, že jeho vůni podporuje mandarinka. V závěru, kdy vyplave na povrch vanilka, a ovoce v pačuli se malinko balzámově připeče (benzoin), je vůně snad úplně nejkrásnější.

Myslím, že jsme já a Visa spolu ještě neskončily, každý den v ní totiž nacházím něco nového a každým dnem mi taky připadá, že je umírněnější a ke mně laskavější.

A kterou vůni typově mi připomíná? Z těch, které znám důvěrněji, je to Angel Eau Sucrée 2015 – pačuli, vanilka, ovoce (v Sucrée jsou to červené bobule) a karamelová připálenost. Ale milý Cukřík není tak rafinovaný a nenosí síťovaný klobouk.