Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 05. zaří 2017 23:38
Reakce na blackviolet:

O'Driù - Eva Kant

Jako inspiraci k této vůni si vybral Angelo Orazio Pregoni Evu Kant, v našich končinách asi neznámou, ale v Itálii zřejmě populární komiksovou hrdinku a partnerku Diabolika, se kterým tvoří zlodějský tým. Invenci Angelovi nelze upřít, Eva Kant má být zločinecká vůně, criminal fragrance, tak jak to asi bude vonět?

Eva Kant je v první řadě vůně velmi proměnlivá. Nejdřív se na vás vyhrne směs květin, koření, levandule, vanilky, citrusové šťávy a to tak, že to ani nestačíte sledovat. Na chvíli se vyprofiluje heřmánek, za chvíli ho přemůže čertvý zázvor, ten zase podlehne kardamomu. Jako když sledujete film, obrazy se mění, ale přece je tam nějaká hlavní linka. Ta nás přivede ke květinám, citrusové magnólii a tropickému ylang ylangu v doprovodu lehce zakouřené myrhy a zelených bylinek. Za nimi probleskuje gurmánský tón vanilky. A jak tenhle film skončí? Z dramatu se stane love story, krémově santalová a balzamická s vanilkou, s probleskující magnólií se zelenými lístky.

www.vogue.it

No musím říct, že přestože se mi líbí asi zatím nejvíc, tak mi z těch tří vůni, které jsem si pro začátek objednala, dala asi nejvíc zabrat, než jsem v ní konečně našla dějovou linku. Je to totiž vážně jedna velká zlodějská honička:

Ovocná levandule tu utíká před dešťovou přeháňkou s kapkami grapefruitové šťávy. Přitom si hraje na honěnou se svou starší sestřičkou levandulí kafrovou, zaprášenou od drceného kardamomu a hřebíčku, kterou pronásleduje sladce dřevitá myrha. Brzy si to ale rozmyslí a raději se pustí do chytání citrusové magnólie a banánového ylangu, které naláká do santalové pasti s pomocí vanilkového cukru s kousky kandovaného zázvoru a kakaového benzoinu.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 06. zaří 2017 08:33
Reakce na jerry:

santal to jsou zapaleny vonny tycinky ze? to znam a v nekterych parfemech me az dusi, ale taky to neni ono:-)

Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 06. zaří 2017 11:11

To taky, ale santal může mít těch podob víc (podobu vonných tyčinek - zapálených i nezapálených - nemůžu taky).

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 06. zaří 2017 11:27
Reakce na jerry:

chjo... to mě fakt mate-jmenuje se to stejně ale má to víc podob...

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 06. zaří 2017 13:12
Reakce na wendulka:

To mám radost, že jste ji popsaly obě, studovala jsem ji s překladačem, když jsi minule od této značky něco recenzovala, a zdála se mi právě velmi zajímavá

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 06. zaří 2017 20:44

Pierre Guillaume / Collection Croisière: Paris Fidji

Při tomhle výletu se Pierre prý inspiroval Tiki koktejlem, což je ovocný drink na bázi rumu. Tenhle je sladce pomerančový s několika kapkami grapefruitové šťávy. Dokonce v něm plavou i kousky pomerančové dužiny. Bílým rumem je ovoněný jen tak lehce. Místo do vysoké sklenice nám jej ale barman nalil do kokosové skořápky, kterou chvíli před tím vydlabal a ozdobil pomerančovou kůrou. A kromě čerstvého kokosu vám k němu naservíruje i žloutkové věnečky s bílým fondánem.        

Paul Emilien: Musc Angélique

Je nadýchaným obláčkem růžového a fialkového pudru, skropeného dešťovými kapkami citrusů, který se po rozvonění skutečně promění v záplavu andělského bílého pižma. Škoda jen, že tento dojem pokazí drogérkový cedr se syntetickou ambrou.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 06. zaří 2017 21:44

Iris de Nuit Heeley - Nahořklá, zemitá, vlhká, zelená. V začátku víc fialková než kosatcová. Tenhle typ nemám moc ráda, mám z ní pocit podzimní zahrady a dušiček. Asi po půl hodině je pro mě velký obrat, kdy se kosatec začne měnit do hladké máslové podoby s popraškem pudru, ta zelenost tam ovšem stále převládá. Uvítala bych něco sladkého, co by vůni zjemnilo. A jak píše Vendulka, když přišel podařený, mírně sladký, pudrový závěr, tak trval jen velice krátkou dobu. 

Murmure des Dieux Une Nuit Nomade / Une Nuit à Bali - Květinová, zvláštní a nevšední. Složky se mi zdály, že vůbec nejdou k sobě a přitom vytváří pěknou kompozici. Nejdříve jsou květiny kořeněné až štiplavé a potom naopak hebké a sladké. Dovedu si představit pláž na Bali, slaný mořský vzduch, písek, ale i sladkost kvetoucí zahrady. Cítím tam i malinké množství kadidla.

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 07. zaří 2017 00:56

zvyšok prázdninových restov:

Atelier Cologne – Café Tuberosa: Wow. Ako vône tejto značky mám rada, ale toto je wow. Výrazná krásna kávová vôňa s tmavým kakaom a silne kvetinovou tuberózou s mierne marhuľovým nádychom. Napriek popisu nepôsobí ako gurmánka, ale je to skutočne bravúrne vyvedená, teplá až horúca výrazná vôňa, neprehliadnuteľná a nezameniteľná. Tipujem na hlavootáčač, v každom prípade putuje do túžobníku.

Atelier Cologne – Bergamote Soleil: Trpký bergamot s kardamómom, horkosvieža vôňa dosť pripomínajúca kolínske od Toma Forda.

Atelier Cologne – Mandarine Glaciale: Trocha trpkejšej mandarinkovej kôry, ktorá je dosť prebitá bergamotom. Postupne pôsobením vetiveru horkne a začína sa preklápať skôr do pánskej polohy.

Atelier Cologne – Clémentine California: Sladšie, ale svieže citrusy skrotené jalovcovými bobuľami, na pozadí trocha dreva. Príjemná a ľahulinká.

Maison Martin Margiela – Jazz Club: Jazzový koncert v záhradnej reštaurácii. Podvečer, jemný odér kvalitného rumu, bylinky z okolia, trocha tabaku, jemne podfarbené vanilkou. Kľud, pokoj a príjemná hudba.

Maison Martin Margiela – Beach Walk: Horkastý nádych od začiatku až do konca, vodný nádych so suchým cédrom. Ylang ani kokos ani náhodou. Možno už tester nebol v poriadku?

Maison Martin Margiela – Lazy Sunday Morning: Jemná, čistá, aldehydovo-kvetinová vôňa, ale veľmi slabá a so slabou výdržou.

Commodity – Book: Najprv nepochopiteľný chaos viacmenej sviežich a viacmenej prapodivných tónov, ktoré sa postupne usadia a prepracujú do celkom zaujímavej suchej drevenej vône.Papierové tóny sa v tom dajú vystopovať, ale je to skôr drevená knižnica s knihami, než kniha sama.

Derek Lam 10 Crosby – Rain Day:  Že neroli s vetiverom, hehe. Drogériová zameniteľná vodnička, celkom únosná, ale toť vsjo. Unisex.

Tom Ford – Vert de Fleur: Fíha, galbanum, ktoré na mne ani v teplotách a vlhkosti amerického juhu nepôsobí upotene! To je voľačo! Okrem tohto zázraku je to zelená vôňa tvorená okrem zmieneného galbana umierneným hyacintom, trpkým pomarančovým kvetom, podobným ako je v TF kolínskych, zeleným jazmínom a zeleným vetiverovým základom. Vôňa pôsobí veľmi zjednotene, je klasická a moderná zároveň, vyslovene nadčasová.Nie je vtieravá, ale napriek tomu pomerne neprehliadnuteľná. Elegantná. Toto Tomovi zase raz vyšlo.

Aerin - Amber Musk: Začiatok rozpačito neurčitý, prehupne sa do telovej jemne pižmovej „nijakej“ vône, ktorú neskôr trochuzahustí štipka ambroxanu. Ak pani Aerin skúsila ktorúkoľvek vôňu od Sylvaine Delacourte, mala by plakať v kúte. Ešte aj Nivea EdT vyznieva zaujímavejšie ako toto.

Diptyque - Ofrésia: Výrazná silná frézia s drevitými tónmi. Neopakovateľná, aj keď bez vývoja. Zato s výdržou.

Diptyque -  Essences Insensées (2016): tak ja neviem, kde je tm tá ruža...je fakt, že tester, z torého som to skúšala bol už prakticky prázdny a žmýkala som z neho posledný prsk, ale jediné čo som cítila bolo veľmi jemné, veľmi hebké a veľmi príčetné kadidlo.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 07. zaří 2017 08:53
Reakce na slniecko:

Ta Diptyquová růže Essences Insensées (2016) je krásná, vezmu ti do Košic vzorek z odstřiku - mělas asi starý:(

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 07. zaří 2017 12:36
Reakce na Korsičanka:

Vďaka!!!

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 08. zaří 2017 13:03

Bvlgari - Desiria: Tak táto ma po ostatných z danej kolekcie ľahko sklamala. Ako nie je zlá, ale pomerne tuctová, konieckoncov, čo sa dá už z magnólie, ruže a pižma urobiť objavného. Navrch je strašne slabunká. Hodnotím ju ako luxus pre zbytočne zakríknuté introvertky. Not my Desire.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 08. zaří 2017 23:13

Arte Profumi: Samharam

Samharam je starobylý přístav v Ománu, které tvořilo součást tzv. kadidlové stezky a rozváželo se odtud do celého světa. Dlouhou dobu byl považovaný za ztracený, než archeologové znovu objevili jeho ruiny. Dnes je zaražený na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO a patří k velmi oblíbeným turistickým cílům.

Proto asi nepřekvapí, že Samharam je kadidlovka. Kadidlo v ní je zpočátku štiplavé, vlažné a tak trochu strohé podobně jako v Cardinal. Jakmile se však k němu přidá myrha, zažehne potřebný plamen a pozdvihne jej na meditační úroveň. Benzoin pak kadidlo příjemně zakulatí a svou vanilkovou sladkostí s tóny kakaa jej zbaví posledních zbytků strohosti.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 09. zaří 2017 00:08

Figment Woman u mě aspiruje na nejslabší vůni mé oblíbené značky Amouage. A to nemám na mysli intenzitu nebo projekci. Jasmín mám ráda, tuberózu mám ráda... tady ale, po pěkném, několikaminutovém pikantním pepřovém úvodu, a po nástupu bílé květinové záplavy v podobě jasmínu a tuberózy, dojde k nějaké chybě. Najednou, proti své vůli, strkám hlavu do kufru nacpaného předčasně staženým prádlem ze šňůry. Prádlo bylo ještě vlhké, když se kufr ve spěchu zavíral. A teď, po dlouhé, téměř celodenní cestě kufr otevírám a... je to průšvih. Sejdu do hotelového baru, objednávám pomerančový fresh a dvě deci bílého a přemýšlím, co s tím prádlem provedu.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 10. zaří 2017 19:33

Jacques Zolty: Sparkling Sand

Při pohledu na složení jsem si říkala, kde by se v téhle vůni mohl vzít jiskřivý písek. No písečná pláž lemovaná vzrostlým pelyňkem tam skutečně je. A díky svěžím citrusům opravdu jiskří. Procházíte se po ní v semišových sandálech s kvítky heřmánku, vpletenými do vlasů. Proti slunci vás přitom chrání mastný opalovací krém s kosatcovou vůní. Nakonec se zastavíte v plážovém baru na meruňkovou zmrzlinu, politou vanilkovým krémem. Jen je možná trošičku škoda, že písečné duny vám nevydrží dělat společnost trochu déle a brzy je nahradí ambra s bílým pižmem a cedrovým jehličím.

MiN New York: Dune Road

Zapomeňte na romantické letní procházky podél teplého moře. Tohle je oceán za hluboké kardamonově noci, ozářený pouze ledovým měsíčním svitem. Moře ale nespí. Naopak. Zpěněný mořský příboj vyplavuje na pláž kromě kusů dřeva a mořských řas, na nichž se třpytí krystalky soli i staré rybářské vlasce a pomačkané plechovky. Ano, jak napsala euridike, tenhle oceán je studený, slaný a nezkrotný a právě v jeho autentické nezkrotnosti tkví jeho podmanivé kouzlo, které vás láká vrhnout se do těch ledových vln.

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 10. zaří 2017 23:16
Reakce na wendulka:

Je Dune Road nositelná? Ten popis zní moc dobře, ale nedokážu si představit, že bych se s ní navoněla.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 10. zaří 2017 23:19
Reakce na wendulka:

janejane Taky by mě to zajímalo...Ale na první mrk mi přijde nositelnější, než ten blázinec od Zoltyho, co jsi zkoušela taky dnes

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 10. zaří 2017 23:41
Reakce na janejane:

No mně osobně přijde určitě nositelnější než Sel Marin, ale asi bude záležet na chemii pokožky, však víš.

Můžu vzorek když tak přivézt s sebou příští týden.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 10. zaří 2017 23:46
Reakce na Korsičanka:

Náhodou ta Sparkling Sand mi přijde naopak nositelnější a líbivější (obecně vzato) a kvalitně udělaná, i když to z recenze možná tak nevyznělo. Ten máslovej kosatec v ní je vysloveně boží. Akorát se nedrží tématu až do konce.

Nicméně máš dobrý odhad, že konkrétně Tvůj šálek kávy to nejspíš nebude.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 11. zaří 2017 00:04
Reakce na wendulka:

Já kosatec fakt nemusím:), ale když snesu Gábinu, možná bych mohla i toto Přišlo mi to jako děsnej mišmaš vůní...

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 11. zaří 2017 00:11
Reakce na wendulka:

No, pokud budeš tak hodná, ráda vyzkouším, jsem zatím žadnou mořskou pro sebe nenašla.

A ta první, ta mi z Tvého popisu naopak nositelná a jak píšeš i líbívá připadá.