Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 21:25

Etat Libre d'Orange: Malaise of the 1970s / Sex Pistols

U některých vůní bývá změna názvu a příběhu ke škodě a přesně to je tenhle případ. Tohle totiž JE vůně anarchie a boje proti konvencím. Kovové aldehydy s drceným pepřem a citrónem v ní se do vás zaříznou jak žiletka. Jako když punkový kytarista hrábne do strun a je schopen pro vás hrát až do krve, jejíž vůně se mísí s jeho potem. Na sobě má jen kožené kalhoty, jinak je do půl těla a jako správnému rebelovi mu dech voní po slivovici.

(http://i3.mirror.co.uk)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 21:45

Rrose Sèlavy (Maria Candida Gentile)

Dnes o růžích zdál se mi sen …

nespočet poupat, tisíce květů

nespočet vůní růžových světů,

světů mě vábících

v ten jeden vzdálený májový den …

Rrose Sèlavy je dechem růží. Ve sladké růžové olejnatosti se rozpouští pár zelených lístků a dřevitých stonků. Zatřpytí se trocha rosných slz, které po chvíli vysuší dotek slunečních paprsků. Okvětní plátky bolestně chřadnou touhou po vláze, aby svou sametouvou hebkost položily na oltář vlastní proměny. Dech růží, zprvu tak vlahý, se stává šepotem sucha …

Kompozice na téma královny květin. Nevyumělkovaná přirozenost, která je ztvárněním života růže od poupěte až po její proměnu v růžový prach.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 22:48
Reakce na Dalia:

Paráda, Dali! Včera mi dorazil odstřik této rudé krásky a je to tam!

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 22:52
Reakce na wendulka:

Tak je dobře, že jsem ji darovala 15-ti letému puberťákovi, že?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. srpna 2017 08:45
Reakce na Korsičanka:

To určitě.

Dalia Ano, Rrose Sélavy je skutečně čistá, nevyumělkovaná růže. Ta se snad nemůže nikomu, kdo má její vůn obecně rád, nelíbit.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 27. srpna 2017 09:00
Reakce na wendulka:

Korsičanka Ještě bych k Rrose S. doplnila, že ač je to v podstatě vůně jen o růžích, tak má vývoj. Není lineární, ale prochází postupným odkrýváním různých podob růže, proměňuje se, nespěchá ... taková "dáma nad věcí, která ví o životě své". Povedla se! 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. srpna 2017 09:13
Reakce na Dalia:

Ano, lineární rozhodně není. Je velká růže, která má úroveň.

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 27. srpna 2017 16:13

Mon Nom est Rouge (Majda Bekkali) - počáteční svěží růže se smísila s růží na prach usušenou, sladce kořeněnou, s dřevitým stonkem a rozemnutym zeleným muškátovým lístkem. A vše zahalil závoj ledového bílého pižma. Originální a velmi luxusní vůně, hřejivá a tak trochu i hříšná... Typově připomíná Cabaret, ale ve vyšším levelu.

Magot (Etro) - začátek v podobě syté svěží levandulové kolínské mě navnadil, navíc ještě, když se přidal jemný hřebíčkový poprašek, ale pak se to nějak zvrtlo a vše se na mě rozvonělo do podivné sladce opepřené cedrovky s bergamotem (jako když umělohmotná vanilka zabloudí do pánského holičství, vyvětraného naposledy v minulém století).

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 27. srpna 2017 20:43
Reakce na Korsičanka:

alibi sisa.b Dalia Micuska domenica wendulka jerry Děkuju! Já mám vždycky to své "testovací páteční okénko", kdy bývám sama doma. Dnes zkouším Stilletos on Lex a taky se snad někdy dostanu k recenzi. Dobrá zpráva je, že ač opět nádherná vůně, tak potřebovat ji naštěstí nebudu. S Néa si tak úplně jistá nejsem.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 23:51

Parfums de Nicolaï: Vie de Château Intense

Pro mě jedna z nejhezčích chypre vůní v klasickém stylu. Je velká škoda, že výroba bude ukončena, takových vůní už není moc. Bohužel.

Ten název ji vystihuje dokonale. Vidím zámeček na francouzském venkově uprostřed parku, obklopený lesy a loukami.  V parku se shromažďují hosté na připravovaný piknik, dámy v dlouhých letních šatech s kloboučky na hlavách konverzují, služebnictvo prostírá na stoly bílé ubrusy a nosí v koších občerstvení a lahve vína. Slunce svítí a z luk voní posečené seno. Letní venkovská idyla.

Začátek je osvěžený sladkým grapefruitem, bergamotem a bylinkami. Květiny jsou zastoupeny jemným jasmínem a prostupují do zeleně tvořené větvičníkem, tabákovými listy, trochou pačuli a pryskyřicí, lehce sladký ovocný tón přetrvává a spojí se s jemným mýdlovým tónem pižma.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. zaří 2017 15:54

O´Driu: Gothic Angel

Tenhle anděl sestoupil z rybízových výšin, aby se prošel v levandulovém poli. Má alabastrovou pleť s růžolícími tvářemi a hlavu mu zdobí věneček z fialek. Než stačí odletět zpět do nebes na pižmový obláček, něžně vás polechtá svými mimózovými křídly a naplní vás pocitem vnitřního klidu, který vás zavede do nedaleké kapličky, kde mistr sochař vytesal jeho podobu do mramoru.

(http://images.all-free-download.com)

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 02. zaří 2017 15:55
Reakce na wendulka:

A tu cigaretu si andělíček fakt nezapálí? Podle složení jsem doufala, že bude trochu zhýralejší a někde bokem si dá alespoň dva šluky .

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. zaří 2017 15:58
Reakce na Fleur:

Já to po Satyricon čekala taky. Ale když nepočítám to úvodní rybízové listí, tak gotický anděl je opravdu něžnost sama.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 02. zaří 2017 20:58
Reakce na wendulka:

O´Driu: Gothic Angel

Tenhle anděl sestoupil z rybízových výšin, aby se prošel v levandulovém poli. Má alabastrovou pleť s růžolícími tvářemi a hlavu mu zdobí věneček z fialek. Než stačí odletět zpět do nebes na pižmový obláček, něžně vás polechtá svými mimózovými křídly a naplní vás pocitem vnitřního klidu, který vás zavede do nedaleké kapličky, kde mistr sochař vytesal jeho podobu do mramoru.

(http://images.all-free-download.com)

Jaj, tak tohle by se mi mohlo líbit. Krásný popis.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 02. zaří 2017 21:06
Reakce na wendulka:

Vendulko, takového anděla bych si dala líbit! Moc pěkné!  A já přidávám další mé soukromé obrazy malované vůní ...

Memory Motel

Duet sladce vonícího karafiátu a máslově hebkého kosatce … balzamicky opojné ozvěny květů se zlehka pohupují v pomalém rytmu chladnoucího vánku, který pootevřeným oknem přináší do ztemnělého prostoru letité knihovny slaně vonící vzduch. Svou přítomností probouzí k životu nehybnost prostoru … tuhle pohladí starý intarzií zdobený stolek a jen tak kradmo z něj polapí vůni několika zapomenutých snítek tabáku, támhle se dotkne ztracené minulosti ukryté ve věkem poznamenaných kožených vazbách knih … zdánlivá neživost prázdného místa.

Nespočet myšlenek povstává z prachu za ozvěn opojných květů,

je vdechnut jim život, na chvíli, nebo napořád …

to záleží, kdo zachytí ten šepot vzdálených světů

a nechat jej dál v sobě žít nebude se bát.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. zaří 2017 21:07
Reakce na alibi:

Díky.

Mohla. Jestli se náhodou chystáš za dva týdny na akci Nobile 1942, tak bych mohla vzorek přivézt s sebou.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. zaří 2017 21:12
Reakce na Dalia:

Ano, Memory Motel je skvělá vůně, která dokáže silně zapůsobit. Opět krásná recenze. A nezapomeň je, prosím, ukládat i do databáze.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 02. zaří 2017 21:29
Reakce na Dalia:

Krásné 

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 02. zaří 2017 21:40
Reakce na wendulka:

Děkuji za nabídku . Víc v SZ

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 02. zaří 2017 21:41
Reakce na Dalia:

Dali, ty tvé recenze jsou úchvatné básně