Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Jolly
Avatar
8 příspěvků moje polička 23. srpna 2017 13:09

Jo Malone English Pear & Freesia.

Moc jsem se těšila na frézii a byla jsem velmi zklamaná. Necítila jsem ani trochu vůni frézie, ale hned od začátku růži, pak se přidalo pižmo a konec. Na mé kůži vše do kysela a těžko něčím přebít. Růže byla podobná jak v Damasceně, tak jsem to po několika hodinách umlátila, ale jinak bych musela vzít rejžák .

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. srpna 2017 13:23
Reakce na domenica:

Kdo cítí ty minerální "divnotóny", nazvěme je třeba dezinfekcí nebo slaně-kovovým tónem v edp, nejspíš je ucítí i v extraitu (viz recenze), jen možná trochu v jemnějším podání. Naproto chápu, že tuhle vůni někdo miluje a někdo si neumí představit, že by se s ní navoněl.

Mně původně v edp nevadily, i se mi líbila, ale zřejmě tím přímým porovnáním obou si jich nos začal všímat ještě víc a už to nedopadlo dobře. 

Navíc za mě taky extraitu udělaly hodně dobře ty mandle. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. srpna 2017 13:26
Reakce na Jolly:

Já se zase v téhle vůni těšila na hrušku a taky smolik 

Ale už se těším na podzim, až zase vytáhnu Mimosa & Cardamom a Orris & Sandalwood. Ty se podle mě povedly. 

Offline Jolly
Avatar
8 příspěvků moje polička 23. srpna 2017 13:48
Reakce na wendulka:

Já se zase v téhle vůni těšila na hrušku a taky smolik 

Ale už se těším na podzim, až zase vytáhnu Mimosa & Cardamom a Orris & Sandalwood. Ty se podle mě povedly. 

Nečetla jsem před zkoušením složení, abych si nekazila první dojem a od začátku až do té Damasceny pozdě odpoledne jsem necítila nic , než shnilou růži. Teprve pak jsem koukla do složení a hodně mě překvapilo, co všechno tam má být. Máš pravdu, že na hrušku bych si musela vzít nějaký čichový mikroskop.Meloun, ambra , pačuli, kde jste ?Nevím jestli se to vytvořilo jen s mou kůží, ale okolo takové "hrušky a frézie " budu chodit velmi opatrně.

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 14:24

Dnes jsem po dlouhé době zkoušela 

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 14:45
Reakce na Luna:

Dnes jsem po dlouhé době zkoušela 

pěkný vějíř 

těším se na shrnutí dojmů

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 19:14
Reakce na Luna:

Takhle jsem přesně odcházela taky. Vše pečlivě popsané a zkoušela jsem to ještě večer doma. Dala jsem je do skříně a ještě týden mi voněly.

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 19:30
Reakce na Renusatko:

Jojo, vonim na kilometr  Navíc mám opět vzorky. Zitra večer budu mít klid na testování a moc se těším!!!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 19:31
Reakce na Luna:

Zkoušela jsi Rose America?

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 19:34
Reakce na Dalia:

Ano, tu jsem zkoušela, velmi zajímavá "slaná" růže.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 19:42
Reakce na Luna:

Těším se na tvé postřehy a recenze  

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 21:15
Reakce na Luna:

Dost mě zajímá. Čekám na vzorek. 

Offline Hanele12
Avatar
79 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 22:41
Reakce na domenica:

Mohu se zeptat, kde sehnat miniaturu Oud Satin Mood exrait? Nikde jsem ji u nás nenašla. Děkuji moc.

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 25. srpna 2017 12:14
Reakce na Hanele12:

U nás leda tak v Ingredients, třeba jako dárek k nákupu...

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 25. srpna 2017 12:22
Reakce na Hanele12:

Já jsem ji dostala k nákupu nad 200€ u MFK online. Zvlášť se myslím nedá koupit, leda v rámci nějakych setu (akorát to má jiné baleni), kdyžtak mrkni na jeho stránky, objednávka byla vyřízena i doručena rychle.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 25. srpna 2017 14:22

Papillon Artisan Perfumes: Dryad

Óda na hořkost. Vůně tohoto typu obvykle nevyhledávám. Důkazem toho budiž Romanza nebo Myths Woman a jiné. Liz Moores už ovšem několikrát dokázala, že ona se stejným zadáním dovede pracovat úplně jinak, což potvrdila i v tomto případě. Přivítá vás příjemně svíravý bergamot s hořkým pomerančem, hořkým zeleným galbanem a bylinkami, které vás zavedou na lesní mýtinu se spadaným, již rezavějícím jehličím.

Na navlhlém zemitém podkladu tu mezi puškvorcem vykvetly slámově žluté narcisky a kosatce. Z dálky k vám doléhá vůně meruňkového sadu a doutnajícího klestí. Vás ale nohy zanesou na mechový palouček, na němž možná tančily i ty lesní víly. To vše dělá z Dryad dokonalou nesladkou zeleno-dřevitou chypre, která se podle mě se vztyčenou hlavou může postavit vedle parfémových velikánů jako Miss Dior či Vol de Nuit a jiných pohádkových lesů.

(https://scentofwetpavementspoustsummerstorms.files.wordpress.com)

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 25. srpna 2017 14:43
Reakce na wendulka:

To zní hodně dobře. Mám teď nějaké "lesní" období, tak si Dryad musím poznamenat

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 25. srpna 2017 14:50
Reakce na Martula:

Určitě. S A Midsummer Dream jsem bohužel měla smůlu, tak jsem si to teď s Dryad naštěstí vynahradila.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 25. srpna 2017 14:56
Reakce na Hanele12:

Normálně jsem si u MFK vzorky za 14 Euro na zdejší radu objednala. A ještě mi napsali, že mám u nich k příštímu nákupu těch 14 Éček bonusPřišlo to za 2,5 dne od objednání, neuvěřitelné!

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 25. srpna 2017 15:02

Zariskovala jsem po delší době a neodolala nákupu na slepo: Royal Crown - Oud Al Melka

Po The Night od F. Malle je tato vůně pro mě dalším důkazem, že i nearabská značka může mít v nabídce skvělou arabskou vůni s velmi kvalitním složením.

Oud Al Melka je výrazně oudová a přesto velmi ženská. Setkává se v ní kontrast až mýdlově čistého musku, zářivých květinových tónů jasmínu a růží spolu s výrazně živočišným oudem. Je to oud z kategorie "těžký kalibr", připomíná zauzenou vůni/nevůni vnitřku dýmky z vřesového kořene. Vše se prolíná jako by ve vlnách, chvilku andělská čistota, chvilku temné živočišno. Kvalita složek je znatelná na první počich, výdrž a projekce skvělá.

Zdroj:https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/83/70/10/8370101377bf6bfa8583a2aac412448a--beautiful-people-beautiful-women.jpg