Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline domenica blogger
Avatar
7971 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 16:23
Reakce na Korsičanka:

"...Ale doufám, že se po úpravě webu budou ukazovat "nové reakce" všem jmenovaným adresátům. Zatím to oznámilo tvůj příspěvek jen Darye:((( "

Bude. Hromadné zmiňováni/upozornění na zmínění (doposud možnost zmínit jen jednoho uživatele v příspěvku) je jednou z priorit redisegnu. 

 

Offline Korsičanka
Avatar
12844 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 16:42
Reakce na domenica:

Super. Díky i tobě za rychlé vysvětlení, Moni. Bouře zrušila přístup přes wifi, ještě že mám nějaká data:)

Offline Korsičanka
Avatar
12844 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 16:45
Reakce na wendulka:

Děkuji za uklidnění, Wendulko. Nebaví mě studovat ty vaše návrhy na úpravy, ale pevně věřím ve zlepšování funkcí!

Offline Korsičanka
Avatar
12844 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 16:49
Reakce na alibi:

 Zdravím, Libu! Co právě zkoušíš?

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 17:02
Reakce na Korsičanka:

To je jasná věc. Ani ti nebudu říkat, kolik zelených NEW tu na mě bliká už teď, jak nestíhám číst. A až se k tomu přidá zanedlouho to vícenásobné zmiňování nahoře v liště, tak si asi rovnou hodím mašli.

Offline Korsičanka
Avatar
12844 příspěvků moje polička 11. srpna 2017 17:37
Reakce na wendulka:

No jo, ty jsi žádaná, Wendy, to je taky jasná věc:)

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 12. srpna 2017 11:48

Mohla bych poprosit o srovnání Misia EdT x EdP - kdyby měl někdo chuť na recenzi, byla bych moc ráda. Děkuji

Online luciole
Avatar
1092 příspěvků moje polička 12. srpna 2017 12:12
Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 12. srpna 2017 15:03

Sole di Positano (Tom Ford) - na začátku velmi uhlazená variace na klasickou 4711, kterou později vystřídala čerstvě pokosená svěží tráva s jetelovými květy plnými sladkého nektaru a jemným květinkovým sladce-slaným nádechem. Rozvoněla se do jemné sladké zelené konvalinky. Už dlouho jsem se nesetkala s tak povedenou konvalinkou - něžnou a sametovou.

Iris Tuberose (Creed ) - velmi autentická "vůně" květinových stonků ve váze s dlouho nevyměněnou vodou, doplněná lehkým nádechem zeleně květinové směsi linoucí se pootevřenými dveřmi z dobře zásobeného květinářství.

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 12. srpna 2017 15:59
Reakce na luciole:

Moc děkuji, nějak jsem přehlédla. O to více se těším alespoň na odstřik :-).

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 13. srpna 2017 19:58

Sel Marin (Heeley)

Mořská sůl? Ano, tak té je tam opravdu hodně.

Ze středozemí se přesouvám do míst, kde počasí není vždy přívětivé, slunečné a teplé. Napadá mě západní pobřeží Irska, kde byla pořízená fotka. 

Je to vůně oceánu,... otevřeného moře, 

je to pohled na nespoutaný mořský živel, 

je to aromaterapie mořským vzduchem.

Zpočátku slaně citrusová, velmi příjemně svěží - spousta citrónu koupajících se ve slané vodě.

Dále rozeznávám vůni řas, tančících v mořských vlnách,

vůni kamínků omývaných mořskými vlnami.

V chladnějším počasí můžete narazit i na mořské plody, (já cítila kalamáry).

A pak, slaný vetiver, který je drsný a nesmlouvavý s jemnou stopou dřevitosti, ale umí ukázat i svoji jemnější, svěže citrusovou podobu.

Na kůži má výdrž průměrnou, ale ve vlasech jsem cítila sůl ještě večer, když jsem šla spát. Intenzita je slabší.

Offline blackviolet
Avatar
3332 příspěvků moje polička 13. srpna 2017 21:03
Reakce na janejane:

Krásně napsané a krásná fotka .

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 13. srpna 2017 21:47
Reakce na janejane:

Zajímavý popis a krásná fotka. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6089 příspěvků moje polička 14. srpna 2017 07:09
Reakce na janejane:

Hezky jsi vůni vystihla - slovem i obrázkem!

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 14. srpna 2017 17:27
Reakce na blackviolet:

Renusatko a Fleur

Děkuji moc!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 14. srpna 2017 21:01

Aedes de Venustat

Tanec v duze …

V prstech rozemnu pár rajčatových lístků, nahořklá svěžest roztáhne křídla a pohladí dech … nespočet nebeských slz vsáknutých v kyprou zem se nechává paprsky slunce zlákat k dalšímu nekonečnému koloběhu. Vzduch je prosycen vlhkostí, nebe tam v dáli je stále temně šedé, ale já se již utápím v zlatavé záři … v prstech rozemnu pár rajčatových lístků a toužím se ztratit v barvách duhy klenoucí se na pozadí ocelové šedi.

Svět kolem sládne s každým nádechem. Kyselkavá sladkost ovocných plodů splývá v jedno s jemným květinově vonícím vánkem … a vzduch, volnost a lehkost prostupují veškerým bytím, prostupují mnou společně s omaností léta a s připomínkou blížícího se podzimu. Místo křídel jen vztáhnu ruce k nebi, ještě stále vnímám sametovou chuť ořechového moučníku a alespoň v myšlenkách protančím duhou.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 15. srpna 2017 11:48

Včerejší návštěva ve Vavavoom, nejsou to recenze, protože jsem zkoušela jen na papírku. Určitě některé budu ještě zkoumat dál. 

Fugit Amor - Tolik opěvovaná, při čtení popisu a složení jsem měla pocit, že to není nic pro mě. Přesto byla dnes první, kterou jsem vyzkoušela. Je to krásně zvláštní a nevšední vůně. Je z ní cítit i v parném létě chlad mramoru. Nikdy bych nevěřila, že se něco podobného dá zachytit ve vůni. Kontrast téhle vůně se ukáže až mnohem později, kdy chladnou až neosobní fázi vystřídá naopak hebká a teplá vůně dřeva a ambry posypaná malinko kořením. Po celou dobu je svěží a neobtěžující. Taková proměnlivá kráska, která rozhodně zaujala. 

Aqua Sextius - Kupodivu a bez očekávání je krásná. Letní a svěží. Posezení u moře pod borovicí. Krásný závan bílých květin a citrusů. Fík mám ve vůních ráda a tady je v moc pěkné formě. Určitě překvapila

Néa - Jediná, kterou jsem dnes mimo papírku vyzkoušela i na ruce. Jde hodně do prostoru, vytváří oblak vůně, který jsem cítila celou cestu domů, ačkoliv jsem měla jeden střik na zápěstí. Možná bych se přiklonila k té podzimní vůni, protože některé složky mi na teplý letní den úplně nesedí, i když jde o orientálku, která se krásně rozloží. Hlavně omamná vůně růže, a  švestky s karamelem jí dávají podzimní nádech. Malinko nahořklý tón, jak kdyby se ovoce připálilo při vaření, jasmín a vanilka vše osladí a vyrovnají a člověk má chuť tu vůni vypít. Výdrž neskutečná.

Bella Donna -  Omamná, možná až moc výrazná. Magnólie a jasmín hrají prim a moc dalších složek nenechají vyniknout. Možná v chladném počasí by byla úplně jiná.

Secrets du Paradis Rouge - Tady k té si bohužel značím jen ne. Ačkoliv jsem v Marrakéši nebyla, tak věřím, že uprostřed zahrad, to takhle může vonět. Na mě je ta vůně moc omamná, moc výrazná a moc růžová. Sladké složky ji ještě dorazí, takže bohužel. 

Terrasse à St-Germain - Asi moc květinová nebo zapadla v množství dnes vyzkoušených vůní. Žádné nadšení se bohužel nekoná. Možná i proto, že bylo opravdu horko a květiny v horku moc nesnesu. Bílá, krémová, hladká vůně zakončená sladkou tečkou santalu a pižma. Ještě ji nezavrhuji.

La Danza delle Libellule - Fragranza Suprema (Eau de Parfum) - Jablko v krásné podobě a svěžím začátku. Cedr mu dává trošku kyselou příchuť, vanilka sladkost  a skořice podtrhne zase kořeněnou stránku. 

Kiss Me Intense Parfums de Nicolaï - Zaujala...svou výdrží, zajímavostí i složením. Mandle s anýzem v začátku. Ten větrový tón lékořice provází vůni po celou dobu, i když jen v malém nepatrném množství. Jinak je vůně ovocná s kořením. Zvláštní je, že květiny v ní necítím. V každém případě favorit. 

Offline Miru
Avatar
13860 příspěvků moje polička 15. srpna 2017 16:58
Reakce na Renusatko:

Kiss Me Intense zní nejlépe

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 15. srpna 2017 21:17
Reakce na Renusatko:

V Kiss Me Intense mě upoutala vůně žvýkačky Pedro a nemůžu se toho vjemu zbavit. . Ale pěkná je.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 15. srpna 2017 21:19
Reakce na janejane:

Žvýkačku tam nemám, ale určitě si tam vemu ještě vzorek ke zkoušení. Přemýšlím, co dalšího ještě hodit do setu.