Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 15. srpna 2017 21:19
Reakce na janejane:

No vida, nakonec sis se Sel Marin poradila přímo ukázkově.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 15. srpna 2017 21:30
Reakce na janejane:

V Kiss Me Intense mě upoutala vůně žvýkačky Pedro a nemůžu se toho vjemu zbavit. . Ale pěkná je.

To mi zní dobře! Kiss Me budu muset časem určitě vyzkoušet. 

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 15. srpna 2017 22:33
Reakce na Dalia:

Vyzkoušej, myslím, že by se Ti mohla líbit (i bez žvýkačky).

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 16. srpna 2017 12:57
Reakce na Renusatko:

zkus té Terrasse dát ještě šanci, ona nijak moc květinová (na mně) není. netuším jak na papírku

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 16. srpna 2017 18:47
Reakce na Dalia:

Já v Kiss Me Intense třeba Pedro nemám. Pro mě je to vůně léta, zároveň i lehce gurmánská. Myslím si, že nadcházející podzim bude ideální doba pro její vyzkoušení.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 16. srpna 2017 20:36
Reakce na wendulka:

Určitě se taky na ni ještě chystám...v pondělí toho bylo hodně dokupy a na papírku. Hlavně bylo strašné vedro, takže polovina zkoušených vůní byla určitě v tom počasí jiná. 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 16. srpna 2017 22:08

O´Driu: Satyricon

Inspirací k této vůni se staly fragmenty antického románu Gaia Petronia Arbitera a rovněž stejnojmenný slavný film Federica Felliniho, který je jakousi středověkou road movie mladíků Encolpia a Ascylta světem plných hostin, orgií a výstředností. A přesně takovými divokými bakchantskými parfémovými orgiemi je i Pregoniho Satyricon.

V první fázi bylinnými tóny evokuje obilnou sklizeň, aby vás následně uvrhla do bahna březového dehtu, z nějž vás po rozvoní vytáhne na hostinu, kde se podávají lepkavé datle, kandované švestky a kakao. Pálí se tu myrha, která se mísí s vůni zpocených těl, oddávajících se milostným hrátkám, kdy každého z účastníků zdobí jen věnce z karafiátů a heřmánku.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 16. srpna 2017 22:32
Reakce na blackviolet:

"Thierry Mugler Les Exceptions

Oriental Express

Ambra? Kosatec? Pudr? To všechno se na vás vyhrne. Orient expres dostane zelenou a asi bude projíždět různými krajinami. Nejdřív zemí pudrového kosatce, potom zemí balzamické ambry a zemí vanilky, zemí krémového santalu a pak se tempo vlaku natolik zrychlí, že všechny krajiny splynou v jedno krásné orientální království s králem Kosatcem v čele. 

Krásná kosatcovka bez kosatce a ambrovka bez ambry. Tak to se povedlo."

Zkouším ji už pár dní. Mně projede na začátku i zastávkou zemitého a mrkvového kosatce, pak se doputuje k pudrovému kosatci s balzamickou ambrou, vanilkou a krémovým santalem s tím, že mně nakonec vlak zastaví v bazalkovém poli se solným květy. Sranda je, že ten kosatec, ani ta ambra tam vlastně nejsou. Asi bych jí nenosila, musím ovšem říct, že tahle jízda mě vážně pobavila. Oriental Express mi způsobem zpracování totiž konečně připomíná klasické Mugleroviny jako Alien a Womanity.

Offline blackviolet
Avatar
3332 příspěvků moje polička 16. srpna 2017 23:19
Reakce na wendulka:

Už je to dost dlouho, co jsem ji zkoušela, ale taky mě bavila. Ale na bazalkové pole si teda nevzpomínám .

Satyricon vypadá jako pěkná divočina, no O'Driù, ti rádi provokují .

Offline blackviolet
Avatar
3332 příspěvků moje polička 16. srpna 2017 23:27

Zkouším opět staré vzorečky z první exkluzivní kolekce značky Prada, která vznikala postupně od roku 2003 a je to poznat, ta doba. Jsou to vůně ještě z té "předmasové" doby, kvalitní a tak trochu old school a nejenom proto, že se jedná o koncentraci čistý parfém. Všechny vůně byly vystavěny kolem jedné centrální ingredience, ale nejsou to soliflory, jsou to originálně zpracované vůně. A pokud by se ještě daly najít, dala bych jim přednost před novou exkluzivní kolekcí Olfactories, i cena byla tenkrát rozumnější (130 EU za 30 ml č.p.).

N°4 Fleur d'Oranger

Pomerančový květ je v kytici s jasmínem, malou konvalinkou, tuberózou a růží. Opulentní vůně květin a zeleně pomalu vyprchává, vůně je hladší a krémovější a usadí se na polštářku ze santalového dřeva a kapky zemitého pačuli.

N°7 Violette

Fialka je krásná a podobnou neznám. Není ani bonbónková, ani příliš pudrová. Má u sebe kosatec a její zelené lístky byly stvořeny ze zeleného galbana. Mihne se kolem pár rybízových lístků s ovocně kořenitým podtónem, ale nejkrásnější je na ní ten semiš, na který se fialky nakonec uložily.

N°10 Myrrhe

Sladká balzamická myrha, u ní levandulové mýdlo a nastrouhaná citronová kůra, doplněná jemným pačuli a trochou dřeva.

Offline Korsičanka
Avatar
12844 příspěvků moje polička 16. srpna 2017 23:38
Reakce na wendulka:

"Thierry Mugler Les Exceptions

Koukám, že je nejde sehnat jinde než v Anglii:( Nebo ano?

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 17. srpna 2017 00:45
Reakce na blackviolet:

No právě ta bazalka s tou solí v drydownu mi z toho dělají tu Muglerovinu.

Tak je to zatím první vůně, co jsem od nich zkusila, ale teda kam se hrabe Etat Libre d´Orange. Ještě tu mám Gothic Angel a Eva Kant, kterou jsi recenzovala, tak uvidím.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 17. srpna 2017 00:45
Reakce na Korsičanka:

Pár kousků se před časem objevilo na elninu, ale už jsou fuč.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 18. srpna 2017 15:41

Excentrique pour Homme (Paolo Gigli): Vůně luxusního tuhého mýdla, která by klidně mohla být dámskou. Začátek patří exotickému ovoci, které díky zapracování do mýdla není ani sladké, ani kyselé, jen mírně nahořklé. Přibližně po hodině pak nabude vrchu lehounce květinové, v letním horku příjemně chladivé mýdlo. Projekce je střední až slabší a výdrž přes 4 hodiny.

Zdroj fotky

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 19. srpna 2017 12:55

The New Rose (Montale Paris) - "Nová růže" je v montalovském pojetí opravdu nová - průsvitné okvětní plátky svěží růžové růže, mezi které se připletlo pár konvalinkových zvonečků plných ledové rosy, to vše zahalené do ovocně bonbónového nádechu s nasládle dřevitým dojezdem. U Montale atypicky "krotká" vůně, jemná, až nenápadná.

Acqua Nobile (Nobile 1942) - jemná osvěžující kolínská - lehce zeleně citrusově nakyslá, dřevitě nasládlá s jemnou stopou nefalšované myrty (která se obecně v parfémech moc často nevyskytuje). Bohužel intenzita ani výdrž nejsou nikterak valné...

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 19. srpna 2017 19:35

Mirko Buffini: Klitō

Je zásluhou hřebíčkového karafiátu květinovou aldehydovkou z rodiny L´Air du Temps a díky máslovému tropickému ylangu s vůní přezrálých banánů čáštečně i z rodiny chanelovské Pětky. Od obou se ovšem odlišuje moderním rtěnkovým akordem, tvořeným růží a sladce bonbónovou fialkou. V nadýchaném pižmovém základu s vanilkou a drhnoucím cedrem se pak podoba s Ninou Ricci i Chanelem vytratí už docela.

Beaufort London: Vi et Armis / East India

Každá z vůní této značky je vždy naprosto ojedinělým olfaktorickým zážitkem a nejinak je tomu zde. Tentokrát se nenalézáme na bitevní, ale na staré zaprášené obchodní lodi, směřující lodi, směřující z Východní Indie zpět do Evropy. Přesto i ona má na své palubě na obranu těžká kovová děla. Především však veze obrovský náklad pepře, uzeného černého čaje, kůže a tabáku. Část posádky dostala na dnešní večer volno, a tak se zpocení námořníci, ještě špinaví od práce s dehtem v podpalubí, mohou nakrátko oddat neřestem jako je popíjení whisky a kouření dýmky opia.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 19. srpna 2017 21:47

L´Attesa

Svět za mlhou …

L´Attesa je pro mě jako probuzení do mlžného rána. Svět kolem je chycen v nadýchané vatě, rozplývající se kontury všeho jakoby proměňovaly hmotné v abstrakci …

Letmé zašimrání bulinek v nose, záblesk jiskrné rozvernosti citrusů, pár slunečních paprsků se v prchavém okamžiku snaží dosáhnout na svět utopený v bílé pasti … marně. Ostrý vjem jasu prvotních tónů se v momentě tlumí a matní. Rozpíjí se ve vlhkem ztěžklém vzduchu, ztrácí se v bílém oparu, který je zlehka prosycen vůní mokré hlíny. Jemné nuance holubí šedi prostoupí bílou, aby se v té chvíli čas zastavil … z mlhavé clony vystupuje pastelová modř.

Uhlazený suše sametový kosatec se vyloupne v celé své kráse, obestřený zemitou vlhkostí se nechá konejšit pudrovou něhou, distingovaně si zalaškuje s akordem kůže a zůstává němým společníkem v tom tichém ránu … nebo kdykoliv.

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 19. srpna 2017 21:53
Reakce na Dalia:

Dali, tie tvoje recenzie ma vždy zasiahnu.

Presne do duše.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 19. srpna 2017 21:56
Reakce na milacka:

 ... děkuji. 

Offline blackviolet
Avatar
3332 příspěvků moje polička 19. srpna 2017 22:32

Prada Exclusive Collection

N°2 Oeillet

Oeillet začíná poněkud netypicky - máslovým kosatcem a vanilkově mandlovým otočníkem, do kterých se prolíná kořenitý hřebíček a karafiát. U samotného karafiátu ale nezůstane, doplní ho růže s trochou suchého dřevitého vetiveru a krémový santal s čistým pižmem. Krása.

N°8 Opoponax

Kolekce různobarevných amber, sladkých s nádechem sušeného ovoce, pryskyřičně hladkých, suše pudrových a jemně zakouřených a krásně podmalovaných santalem. Dokonalé.