Jaro a vůně

28. května 2017 19:49
Offline Renusatko
Avatar
11565 příspěvků moje polička 07. června 2017 10:42
Reakce na Cervanek:

To bych byla ráda. Do Guerlainů se na slepo zapíšu, ale Chanel je pro mě zrádný, tam raději až po zkoušce. 

Cervanek
Avatar
07. června 2017 10:49
Reakce na Renusatko:

Plně chápu, pošli mi adresu do SZ. Ozvu se, jakmile Medvídek dorazí

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 07. června 2017 12:28
Reakce na Cervanek:

"(ta EDT je na mě moc truhlovitá a dlouho jí trvá, než se rozvine) "

Tak to si ma potešila, už Monika EdP popísala tak, že by sa mi mohol páčiť viac než EdT. Ak je v nej menej zatuchliny (lebo tá na mne skutočne vylezie pri mierne nepriaznivom počasí), tak by to mohol byť konečne ten správny Coromandel pre mňa Musím nejak lepšie preskúšať nové EdP exkluzívky od Chanelu.

Ja som dnes vytiahla Nuit Andalouse - pre mňa je to prekrásna jarno/letná vôňa

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 07. června 2017 12:48
Reakce na černá káva:

Mně na totopozdní, hodně teplé jaro dobře sedí  Promenade des Anglais (Guerlain), pořídila jsem si loni větší odstřik a jsem u dna.

Ano, fíkovky se bezvadně na teplé jaro hodí. A stejně tak na léto.

Jak se mi AA Figue Iris, ze které vychází nijak zvlášť nelíbila, tak Promenade des Anglais mi přijde hodně povedená. Akorát mi cena za ní přijde vysoká. Spíš bych ji viděla v guerlainovském mainstreamu. Taková 100 ml rozprašovací včelka za cenu Vol de Nuit například.

Jinak já mám na jaře moc ráda Stilettos on Lex (Jul et Mad), kterou zmiňovala Dalia na začátku tohoto vlákna a pak obecně mám s jarem společné konvalinkové, mimózové a šeříkové vůně z mojí poličky.

Cervanek
Avatar
07. června 2017 12:53
Reakce na wendulka:

"(Jinak já mám na jaře moc ráda STILETTOS ON LEX )Jul et MAD)"

wendulka právě jsem vyštrachala vzorek a musím Ti dát zapravdu, Vendulko, je to krásná vůně! Prostě jaro či teplo ji svědčí a i výdrž je o mnoho delší. 

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 07. června 2017 13:02
Reakce na sisa.b:

"(ta EDT je na mě moc truhlovitá a dlouho jí trvá, než se rozvine) "

Tak to si ma potešila, už Monika EdP popísala tak, že by sa mi mohol páčiť viac než EdT. Ak je v nej menej zatuchliny (lebo tá na mne skutočne vylezie pri mierne nepriaznivom počasí), tak by to mohol byť konečne ten správny Coromandel pre mňa Musím nejak lepšie preskúšať nové EdP exkluzívky od Chanelu.

Ja som dnes vytiahla Nuit Andalouse - pre mňa je to prekrásna jarno/letná vôňa

S EdT a EdP Coromandelu je to přesně tak, jak píše Červánek. Mám to zrovna tak.

Akorát že toaletku nemůžu vůbec, protože ta na mně plesniví nehledě na roční dobu, i když třeba fija a ještě někdo další říká, že na ní to prý v létě nedělá a na nátě66 dokonce voní celoročně.

Takže pokud jsi měla s toaletkou stejný problém jako já, tak u EdP se vůbec neboj. Zkoušela jsem jí teď v rozmezí tří týdnů dvakrát po sobě při slunečném počasí 25 stupňů a po zatuchlině toaletky ani památky. Voní fakt krásně v této roční době.

Jinak teda pro mě jsou nové exkluzivky spíš zklamáním. Kromě Coromandelu z těch reformulací vyšla dobře z těch, co jsem zkoušela, jen 1932 a Misia, ale to už není typ vůní pro mě. 31 Rue Cambon, má nejoblíbenější, to pěkně odskákala stejně jako 28 La Pausa. No.22 a Beige sice nedopadly tak hrozně, ale už to prostě taky není ono. Pak jsem ještě zkoušela novou Jersey, u té bych za sebe řekla, že není ani lepší ani horší. Zbytek budu muset ještě zkusit při další návštěvě Berlína.

Cervanek 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 07. června 2017 13:26
Reakce na wendulka:

Vendulko, jak to 31 RC odskákala? Já na tuto vůni v dobrém vzpomínám, ale už jsem se s ní rozloučila. Ze všech Chanelů jsem si nechala jen Coco Mademoiselle, která na mě jako jediná z nich nepůsobí chladně - tedy vzbuzuje ve mně emoce a radost. Ostatní jsem nosila stále míň a míň, až jsem si nakonec uvědomila, že je nenosím vůbec.

Offline Micuska
Avatar
909 příspěvků moje polička 07. června 2017 13:38

Na jar veľmi rada nosím Pierre de Lune, síce pôsobí na mňa melancholicky, ale mám ju spojenú s jarou. A ešte Lilac od Roja. To je vyslovene jarná vôňa, keď je jar ešte v rozpuku. Keď teploty vyskočia hore, už ju odkladám. Úplne zanikne a ani sa pekne nerozloží. Tuším tu nikto nespomenul Mitsouko, tiež sa mi páči na jar, aj keď jeseň jej pristane o kúsok viac.

Offline Micuska
Avatar
909 příspěvků moje polička 07. června 2017 13:44
Reakce na wendulka:

Mňa by veľmi zaujímala Misia v EDP. Ako na teba pôsobí. EDT už veľa nemám a ja som ešte žiadnu EDP neskúšala i keď som už vo Wiedni bola, so spoločnosťou (muž ) sa neodvážim niečo skúšať, asi by ho trafil šľak. Som rada, že mi túto záľubu aspoň toleruje a preto nedráždim hada bosou nohou. 

Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 07. června 2017 14:07

Pokud jde o Coromandel, tak mně se hodně líbil i jako toaletka a nosila jsem ho i ve vedrech - vlastně jako mnoho chanelů. Bála jsem se, jak dopadne jako parfémová voda... a dopadl skvěle, nad očekávání skvěle. Jeho charakter zůstal (pro mě je to netypický chanel a velmi mě baví, stajně jako mě baví některé velmi typické chanely ) a je svým způsobem ještě snad o něco přitažlivější, hladší.

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 07. června 2017 14:12
Reakce na Dalia:

Tak hlava ztratila ten nádherný řízný aldehydový úvod, který mě v kombinaci se zelenými tóny a pepřem dostával do kolen, teď je prostě jen citrusová. Kosatec už nehraje tolika polohami a barvami, zůstal jen ten máslový kosatec a v základu už nejde do těch lahodných tónů chypre. Navíc já mám ještě tu smůlu oproti zdensy, že na mně v první fázi dokonce hořkne až smrdí.. Teprve po hodině na mně začíná vonět jako na zdensy, kdy je v ní cítít ten původní kosatec z 31 Rue Cambon. Je pořád pěkný, ale už je to prostě jen pěkná kosatcovka. Nebaví mě.

Já to právě měla s vůněmi Chanel úplně stejně jen s tím rozdílem, že mě z původní kolekce 28 La Pausa, 31 Rue Cambon, Coco, Beige a No. 5 zůstala jen ta 31 RC. Ale až dojde

Cervanek
Avatar
07. června 2017 14:18

Nezkouseli jste nekdo Gardenii od Chanelu edp/ extrait?

Dost me zajima. Diky za shrnuti ci porovnani 

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 07. června 2017 14:19
Reakce na Micuska:

V nové Misii už nemám tu prázdnou dózu od fialkových bonbónů, ale opravdu je už jen o té vůni líčidel, čímž ovšem nechci říct, že by mi v toaletce nějak vyloženě vadila. Jen že bez ní mi to přijde lepší a je celkově intenzivnější.

Offline Micuska
Avatar
909 příspěvků moje polička 07. června 2017 14:29
Reakce na wendulka:

Po tvojich vetách o 31 RC mi do spevu nie je. V podobnom duchu sa už vyjadrila aj Domenica. Škoda mám ju najradšej z celej rady. A Misia? Teraz som viac zvedavá ako pred chviľou, viac líčidiel by som brala aj ja.

Ďakujem

Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 07. června 2017 14:30

Pokud jde o zmiňované vůně Misia a 31 Rue Cambon, tak první na přeměně trochu vydělala, druhá bohužel ne.

Když jsem loni říjnu v Paříži poprvé brala do ruky novou 31 RC, strašně jsem si přála, aby to byla pořád ona, tak jak ji miluju, a jak jsem ji kdysi dávno objevovala a obdivovala s Olekou... A strašně jsem se bála, že přijde zklamání. A když jsem po nástřiku od první vteřiny cítila, že to je stále ONA, i když na začátku místo plných bergamotových tónů zaznívají spíše plošší citrusové, oddychla jsem si... a hodně nové verzi odpustila. Ale přeci jenom, to kouzlo, které měla toaletka... ta proměnlivost, barevnost (modrofialová)... edp je celkově taková nějaká plošší, hlavně v první fázi, bohužel, rozvoněním se to zlepší. Je to pořád pěkná vůně, občas bych ji nosila (budu nosit), ale toaletka byla přeci jen lepší.

Misia mě potěšila. Pročistili ji v počátečních tónech, posílili fialkov-malinový tón rtěnky a vůni líčidel a možná přidali na projekci a výdrži. Líbila se mi i jako edt, ale edp není důvod k lítosti (jako u 31 RC) a věřím, že pro mnohé spíš důvod k vyložené radosti.

Stručná charakteristika všech vůní řady ve verzi eau de parfum tak, jak jsem je vnímala po návratu, je zde:

http://guerlinade.cz/2016/11/06/chanel-les-exclusifs-de-chanel-parfemove-vody/

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 07. června 2017 14:47

wendulka tak to si ma potešila, určite ju potrebujem vyskúšať!

A čo hovoríte na novú Cuir de Russie? Mne sa EdT celkom páči, ale po nástreku je to teda dosť veľká kopa hnoja na mňa. Červánek spomínala, že v EdP už hnoj nie je, teda by to tiež mohla byť tá správna verzia pre mňa (aj keď ja aj ten hnoj predýcham a mám ju rada - patrí tiež medzi moje jarné vône).

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 07. června 2017 14:49
Reakce na wendulka:

Tak to je opravdu škoda! U 31 RC mě právě bavila ta barevnost a proměnlivost.

Ale našla jsem naštěstí jiné krásné jarní vůně, zmiňované už v mém prvním příspěvku, a po včerejšku další - Iris Nazarena. Tento kosatec mě osobně baví snad i více než 31 RC.

Micuska 

Pierre de Lune je krásný v rozpuku jara. Právě tehdy jsem dopotřebovala odstřik a zalíbil se mi.

Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 07. června 2017 15:14

.... ale teda zase... jak jsem o 31 Rue Cambon psala, tak jsem se samozřejmě s ní navoněla... a je tam ten rozpačitý začátek, kdy to je ona, jen lehce indisponovaná ... ale po hodině, dvou je téméř identická edt. 

Já jí budu dál zkoumat, protože ji mám opravdu hodně moc ráda.

Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 07. června 2017 15:17
Reakce na sisa.b:

Kopa se trochu zmenšila, na takovou... kopičku. Ale pořád je to hezké, pokud to máš rada. Jako já! 

Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 07. června 2017 15:20

Steilettos on Lex je pro mě typickou a oblíbenou jarní vůní. Velmi mi připomíná Champs-Elysées v extraitu. Však mají podobný charakter a společné mnohé složky, ale zaměnitelné rozhodně nejsou. Tyhle jarní vůně si občas ráda uživám taky v nějakém zimním, ideálně extra ledovém, nejlépe mrazivém dní... konvalinky, květinové aldehydy a tak.