databáze 142655 vůní od 9485 značek a 1805 parfumérů

Shalimar Philtre de Parfum Guerlain

Shalimar Philtre de Parfum
značka: Guerlain
parfumér: Wasser, Thierry
rok: 2020
určení: pro ženy
hlava: levandule, citrón, bergamot
srdce: jasmín, růže, kosatec
základ: vanilka, pačuli, balzám tolu
Diskuze:
Komentáře k vůni (13)
Avatar
Akret (13.1.2022 )

Jsem na rozpacích. Vytoužený, darovaný parfém... a já tam nemám ani ty citrusy na začátku, ani vanilku. I po třech dnech, kdy mu chci stále dát šanci, cítím jen plastelínu a spálené pneumatiky. Je možné, že bych měla špatný kus?

Avatar
daniela (18.11.2021 )

Shalimar Light v podobě dnes tak oblíbených sladkých, až cukříkových vůní. Přitom je tak opravdový, autentický, nic umělého ani "náhražkovitého", skutečné citrusy, skutečná vanilka (no dobře, vanilinový cukřík :). Přidanou levanduli jako takovou nevnímám, celek sametově dokresluje a výsledek je dokonalý. Možná jen - až příliš líbivý? V mém pomyslném pořadí Shalimarů sesadil z trůnu Shalimar Cologne, který byl v posledních letech mým Top Shalimarem. Teď mi připadá moc citrónově kyselý a vystupují v něm pižmové tóny, ty jsem předtím nevnímala - takže přidávám i malé povzdechnutí na závěr - od té doby co znám Shalimar Philtre de Parfum už pro mě není Shalimar Cologne to, co býval :)

Avatar
barbucha (28.10.2021 )

Příjemné. Bergamotu jen malinko, snítka levandule obrušuje hrany citrusů i kosatce, aby to celé zakrátko skončilo na měkkém vanilkovém polštářku.

Chtěla jsem původně napsat Shalimar pro sraby, přes filtr... ale tohle Shalimar není, ani být nemůže - bez sebemenší stopy kadidla nebo pryskyřic.

Nicméně je to fajn a milé a lahodné: jako když přičichnete k citronovému piškotu, mocně posypanému vanilkovým cukrem... a chvilkami si vzpomenete na levanduli, kterou jste ještě před pečením piškotu vázaly.

Avatar
Miru (17.10.2021 )

...levandule v ledové citronové šťáve bez citrusovosti zastrouhnuté hromádkou měkce čerstvého bergamotu
...delikátně sametovodřevitě drhnoucí kosatec ohlazený vlahou, tlumeně čokoládovou polevou
...vanilka prostupující tmavými zmačkanými listy pačuli jak molekuly konejšivého světla a lehkosti, aby přitáhly do svých osidel chuť balzámu tolu...
...zeleněvanilková nasládlost přecházející až nasládlosti naovocnělé s podrahovou, hebkou kouřovostí s patrnými akcenty kadidla
Stručně.?:
zeleně ovocný, měkký/zkrotlý Shalimar.
Kdy ono "zelené ovoce" vytváří později dojem jisté čajovosti.
Pěkné.
Nikoliv však převratné.
Varianta na líbivý Guerlain. ...na líbivý a snadno nositelný
Shalimar

EDIT: ...tak už nyní, po pár minutách se mi vůně na kůži rozpadá do "něčeho jaksi nijakého". Sice příjemného, ale zapomenutelného. Škoda, začátek i srdce = dobré. Základ = nestojí za řeč...
23/02/21

Avatar
Fleur (17.10.2021 )

Jásavější a hebká shalimarovská variace. Zatímco klasický Shalimar mi ztělesňuje kabát ze silné vlny, temně modrý, se siluetou určenou hranatými ramenními vycpávkami, tenhle je hebce alpakový, v odstínu velbloudí srsti, s pohodlnými raglánovými rukávy. Citrusy jsou tlumené nepříliš sladkou vanilkou, do níž jen občas vstoupí proužek dýmu. Levandule ten vanilkově citrusový oblak zlehka načechrává, aby neztěžknul a připravil se na spojení s kosatcovým máslem. V závěru se mihne vůně líčidel, troška pudru bez třpytek a vanilkový balzám na rty. V původním Shalimaru jsem vždycky cítila slabý naftalínový tón jako z kožichu, který i na konci zimy prozrazuje, že bude po zbytek roku odsouzen víset v temnotě skříně. Shalimar Philtre má světlou prostornou šatnu, kde se spíš jen jako dekorace objevuje vonný sáček s levandulí. Nosí se velmi příjemně.

Avatar
viktorka_od splavu (23.1.2021 )

úvod: shalimar. pěkná, zakouřená klasika s vanilkou a bergamotem.. po chvíli víc citrusů, citronová kůra - a pak skok a levandule. hodně levandule. pak kosatcová kůže, mentolové pačuli. a kosatec. je krásný, ale spíš ho tam tuším, je to takový ten chanelovsky chladivý. v porovnání s klasikou edp mi připadá sladší, květinově odlehčený a s minimálním množstvím kůže - rozhodně to ale shalimar je, narozdíl od "souffliků", ve kterých jsem z něj nic neobjevila
výdrž mi mi přijde celkem v pohodě.

Avatar
andry (13.1.2021 )

Citrusy trvají krátce, kadidlo hodně osekali, je to celkem sladké, ale ne jako např. vanilkové rohlíčky Cologne, spíš víc ke klasice. Levandule je jen lehounký nádech, květiny jsou pěkné, pudrově líčidlové, kůže jen jemná. Moderní pojetí, ale není úplně mimo, že by to nebyl Shalimar. Má docela porci té tonky, co zapomněli přidávat do Coromandelu edp. Se začátkem jsem byla naprosto spokojená, pěkná variace klasiku opravdu připomínající, ale konec se mi rozplynul v tonkově krémové sladkosti, což je dost škoda.

Avatar
Stinvlka (12.1.2021 )

Patřím k těm, na nichž se chová naprosto spořádaně a ukázkově. Jednotlivé složky krásně defilují podle pořadí a dokonale spolu ladí. Takže mám citrusy, bergamot, levanduli, zakouřenou vanilku následuje hlaďounká sametová vanilka. Jako zlatý hřeb a milý společník na dlouhé hodiny, balzám tolu s jemnou pikantní stopou skořice, spolu se zbytky vanilky. Opravdu velmi povedená, nádherná! Poněkud intimní, to ano, ale výdrž vynikající, celodenní.

Avatar
Renusatko (10.1.2021 )

Citrusový, bergamotový začátek, který není moc ostrý ani kyselý, protože od prvního okamžiku v něm cítím i výraznou levanduli. Přidávají se ostatní květiny, všechny spíš jemné. Jasmín a růže jsou tak jemné a odlehčené, že je přebije kosatec, který s levandulí vytvoří zajímavé a netradiční spojení. Vanilka je úžasná, není přeslazená a je krásně uhlazená. Celkově mi chybí ta zakouřenost a balzám tolu se mi na kůži neobjeví. Vytáhla jsem vzorky Shalimaru a nevidím nikde žádnou velkou podobnost. Dokonce si ani nemyslím, že bych podle vůně poznala, že to Shalimar má být. To hlavní, co v té klasice mám a co pro mě dělá Shalimar Shalimarem, to tady úplně chybí. Je to vůně zajímavá, krásná, ale jemná, málo jde do prostoru a trvání také není nic dlouhého. Jsem trochu překvapená z toho srovnávání, ale jinak se mi moc líbí.

Avatar
alibi (04.1.2021 )

Kupodivu (přes všechny recenze o podobnosti s čistým parfémem) ho vnímám jako mnohem, mnohem lehčí, naředěný a styčné body shledávám spíše s Iris Torréfié.

Avatar
Korsičanka (15.9.2020 )

Podepisuji se pod obě recenze znalkyň - jen dodám: střídavý chlad bergamotu, odcizenost kosatce a levandule s vřelostí vanilky v závěru - neuvěřitelně proměnlivá vůně! To se Thierrymu opravdu povedlo.

Avatar
domenica (11.9.2020 )

Shalimar od začátku do konce, není pochyb. Zpočátku odkaz k čistému parfému, překvapivě, s nádherným provedením bergamotu, jakkoli se s ním teď musí šetřit, a vůbec citrusů, následuje část, která mi připomíná oblíbený koktejl resp. vrstvení Shalimaru se Spiritueuse Double Vanille, poté odbočka k Shalimaru Cologne a v dojezdu vůně mé milované svíčky s vůní Shalimaru a s poetickým názvem Rout de la soie...
(30.8.2020)

Avatar
Martula (11.9.2020 )

Výrazný úvod je jako přivonět k extraitu Shalimar. Sytý bergamot a kouřová vanilka, vše je zaoblené a hladké. Po pár minutách vůně přechází do sladší podoby a sedá si na levandulový polštářek z Jicky. Pro mě nádherné propojení Shalimaru extrait a Jicky.

Jsem překvapená, že vůně není zařazena do některé z exkluzivních kolekcí, důstojně by se mezi nimi vyjímala.