Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Online Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 09. srpna 2017 08:48
Reakce na rozarka:

To je fakt. Někdy si říkám,že bych si i troufla tvrdit,že poznám,že je dávala Miru . Když roluju od konce.

Přesně to jsem taky chtěla napsat. Že pokud jdu od konce, tak podle fotek už vím

Miru  Moc hezké.  Máš velký talent vystihnout barvami a atmosférou fotografií charakter vůně. V kombinaci s tvými poetickými recenzemi je to dokonalé.

Offline ISON
Avatar
327 příspěvků moje polička 09. srpna 2017 11:13
Reakce na razorblade:

Dnes jsem vyzkousela prvni vuni od byredo a nemela jsem to delat, protoze zase mam pocit, ze nutne potrebuju celej flakon  a uz se dostavame do jine cenove relace, nez je serge lutens  jehoz vunim jsem propadla nedavno. K tomu byredu... je to accord oud. Konecne jsem diky nemu asi pohopila, jak asi trn slavnej oud voni :) no.. takze zitra jdu do hrackarstvi koupit to nejvetsi prasatko :)

He he, něco podobného (včetně toho Lutense) jsem si říkala nedávno u Oud Immortel. Snad jí při dalším zkoušení (mám odstřik) nepropadnu natolik, abych ji nutně potřebovala. Už tak je ten seznam vůní, co mám v plánu, jakýsi dlouhý, natož aby se mi do toho montovala další značka

A zrovna Accord Oud mám v plánu někdy vyzkoušet, teď jsem ještě víc zvědavá, jak bude působit na mě :)

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 09. srpna 2017 13:35
Reakce na ISON:

Oud Immortel jsem dlouho plánovala pořídit, než jsem ji pak těsně před koupí vyzkoušela znova, a to jsem neměla dělat. Z neznámýho důvodu jsem tam najednou objevila pánskej tón, kterej na mně vylezl až moc...

Accord Oud taky patří k těm povedenějším. Se mi totiž zdá, že čím starší (Byredo), tím lepší - ty novější jsou už moc poplatný současnejm módním trendům.

(A Miru  se žádá, aby se s těma dortíkama laskavě přesunula do... jídelního vlákna, děkuji )

Offline Unnamed
Avatar
1141 příspěvků moje polička 09. srpna 2017 19:51

Tak jsem dneska mohla vyzkouset v Cannes MFK Baccarat Rouge extrait a "bohuzel" ho v zari urcite v Ingredients budu kupovat, malem jsem ho vzala dneska, ale radeji podporuji nase obchody, kde to jde. Rozhodne tam hned poznavam vuni EDP, ale je jemnejsi, neni tam tak silny zacatek toho pripaleneho cukru. Vune mi prijde dostatecne jina, abych mohla ospravedlnit koupi, ale nastesti je to porad rozhodne Rouge Baccarat. A fascinuje me, jak tady (stejne jak ve Vidni) tu vuni prodavacka v butiku naprosto miluje, uplne se rozzarila, kdyz o ni mluvila. V La Parfum prodavac rikal, ze se nemuzou dockat, az ji dostanou.

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 09. srpna 2017 19:56
Reakce na ISON:

Proboha, nedelej to! Neshanej si vzorek! :D ja se dneska zbytkem zlila a celej den jsem premejslela, jak si oduvodnim koupi plneho baleni. Sef pak rozesilal maila, jestli se nekdo chce pridat k minorandnymu projektu, ktereh bude extra placenej... taxem se prihlasila :D s az se budu ve volnym case srat s textama, co me nebavi, budu u toho cuchat k prazdny vialce od accord oud :D

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 09. srpna 2017 20:09
Reakce na razorblade:

No ale to je strašně silný doporučení! 

Offline ISON
Avatar
327 příspěvků moje polička 09. srpna 2017 20:44
Reakce na razorblade:

Mám pocit, že mě to akorát víc navnadilo :D

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 09. srpna 2017 20:51
Reakce na Ellen:

& ISON muhehe :D me ta vune fakt zaujala, protoze je "v mym stylu", ale zaroven neco uplne jinyho nez moje ostatni vune :) a je super, ze me aspon neco motivuje ke zvysene pracovni aktivite :D

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. srpna 2017 23:36
Reakce na Unnamed:

Ach jo, další lákavá recenze. To jsou kšefty, tohle.

Do konce týdne snad už také konečně vyzkouším.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. srpna 2017 00:12

Map of Heart: Black Heart V.2

Přiznávám, že odjakživa mám moc ráda pohádku O statečném kováři, zejména pak scénu, v níž Pavel Kříž rozdrtí černé srdce (vejce) zlého černého krále a vysvobodí tak ze zakletí svou vyvolenou princeznu. Už od dětství mě zajímalo, jak takové černé srdce asi musí vonět. A teď to konečně vím. Je eukalyptově a kardamonově chladné. Jen tohle se neukrývá v těle psa, ale v dřevěné truhle. Je zuhelnatělé, chladné jako mramorové kadidlo, skořicově štiplavé a když ho rozmáčknete, rozpadne se na pepřový prach. Geniální!

Mancera: Wild Candy

Když nepočítám úvodní, lehce syntetickou broskev, pak voní Wild Candy jako mix kakaových kuliček a kokosek, mezi něž nakrájíme na kolečka jeden přezrálý banán a následně vše poprášíme moučkovým cukrem.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 10. srpna 2017 02:26

ad Clandestine Clara

...něco mi připomíná, něco z vůní

Venezia Laura Biagiotti(původní)

a

Joop Le Bain

macko.pu
Avatar
10. srpna 2017 09:05

... dievčatá, potrebujem pomoc

v rámci rozšírenia parfémových obzorov sa chystám kúpiť nejaké ostreky ženských vôni od Amouage, ale chcem si vybrať tie, ktoré vyznievajú minimálne unisexovo

z toho čo som na nete naštudoval mi vychádzajú, že pre pánov by boli vhodné Epic, Interlude, Lyric a Memoir

je to pravda??, môžem tieto zobrať???

vďaka

Online Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 10. srpna 2017 09:12
Reakce na macko.pu:

Jmenované čtyři vůně určitě ano a klidně bych k nim přidala i Ubar. Na manželovi voní skvěle, občas mi na flakon chodí.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 10. srpna 2017 09:15
Reakce na macko.pu:

Já osobně si Lyric na muži představit nedokážu. Je to pro mě ryze ženská vůně. Memoir a Epic snad ano, Interlude neznám.

Jinak souhlasím s výše zmíněným Ubarem.

Online Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 10. srpna 2017 09:22
Reakce na Dalia:

Já osobně si Lyric na muži představit nedokážu. Je to pro mě ryze ženská vůně. Memoir a Epic snad ano, Interlude neznám.

Jinak souhlasím s výše zmíněným Ubarem.

No já konkrétně i Lyric mám na manželovi otestovanou a rozvíjí se na něm o hodně jinak než na mně.

Více vyniká koření a růže vyznívá absolutně nesladce. Takže pro muže, který má rád růže ve vůních - proč ne

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 10. srpna 2017 09:26
Reakce na Martula:

Nemám na kom testovat, takže nemohu posoudit. Beru to jen podle toho, jak vnímám Lyric na sobě a jeho celkové vyznění. 

Online Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 10. srpna 2017 09:32
Reakce na Dalia:

Máš pravdu, že vůně růží obecně je spíš ženská záležitost. Ale v případě Lyric si myslím, že na vhodném muži (správná chemie pokožky) by mohla vyznívat přímo božsky

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 10. srpna 2017 09:38
Reakce na Martula:

Možné je všechno ... 

macko.pu
Avatar
10. srpna 2017 11:02

ďakujem martula + dalia, ste zlaté

ten lyric určite zoberiem, mne ruže nevadia, aj pánsky lyric je tak dobrýýýý a niekde som čítal, že je ešte viacej ženský ako dámsky lyric :)))

Online domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 10. srpna 2017 11:28
Reakce na Martula:

"Máš pravdu, že vůně růží obecně je spíš ženská záležitost...."

V našem kulturním to tak je a je to škoda. V arabském světě se muži vůněmi s výraznou růží polévají rádi.