Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. srpna 2017 23:14
Reakce na Dalia:

Přesně to je L´Attesa. Tuhle recenzi určitě nenechávej jenom ve vlákně, Dali. To se Ti moc povedlo!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 19. srpna 2017 23:21
Reakce na wendulka:

Děkuji, Vendulko. 

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 20. srpna 2017 08:50
Reakce na Dalia:

Skutočne krásna recenzia 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 20. srpna 2017 09:08
Reakce na sisa.b:

Vidím, že i Tebe L´Attesa oslovila.  Všimla jsem si, že ji máš v tužebníku, a navíc jsi o ní pěkně psala v jiném vlákně. 

Umím si L´Attesu představit jako vůni pro podzim, zimu a jaro. Léto pro ni není, ale nynější ochlazení už jí začíná svědčit.

Děkuji ... 

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 20. srpna 2017 11:35
Reakce na Dalia:

Áno, oslovila ma veľmi. Priznávam, že nie tak na prvé privoňanie, vlastne voňala mi hneď, ale rozložila sa na mne do kysla. To bolo niekedy v zime, vo vykúrenej miestnosti. Potom som ju vyskúšala naplno na jar a bolo to tam  Potrebujem na ňu to správne počasie, tiež trošku chladnejšie, aby sa na mne krásne ukázala. Podobne to mám aj s Opardu.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 20. srpna 2017 12:57
Reakce na sisa.b:

Taky si myslím, že jaro a podzim se k L´Attesa hodí nejlépe.

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 20. srpna 2017 16:41
Reakce na wendulka:

Tak to bude aj u mňa, už keby som ju mohla z plného flakónu skúšať 

Veľmi by ma zaujímala od Amuage Figment Woman, skúšali ste už niekto?

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 20. srpna 2017 19:08
Reakce na sisa.b:

Už o Figment Women psala Martula, Sisi. A pořád chceš tu L'Attesu plnou?:)

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 20. srpna 2017 20:48
Reakce na Korsičanka:

Momentálne L´attesa nie je mojou prioritou (furt chcem ten Stilettos  ). Tak uvidím, keď príde na ňu rada.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 20. srpna 2017 20:49
Reakce na sisa.b:

macko.pu
Avatar
21. srpna 2017 11:56

NASOMATTO Baraonda

tak tu príchodzie zvesti neklamali, voní to naozaj ako keď si pričuchnete k práve naliatej whisky

vôňa je lineárna, nikam sa nehrnie, v dry downe vylezie trochu dreva a ambroxan, (dosť, vlastne až zbytočne veľa), trochu mi to pokazilo dojem, ale ináč fajn, samozrejme až na tú cenu

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. srpna 2017 13:16
Reakce na macko.pu:

Mně se Baraonda taky líbí. Taky až na tu cenu.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 21. srpna 2017 13:40
Reakce na macko.pu:

Ovoňovaly jsme s wendulka  a slniecko v Bratislave a opravdu voněla z unisexů Nasomatto nejlíp

macko.pu
Avatar
21. srpna 2017 20:04
Reakce na wendulka:

Mně se Baraonda taky líbí. Taky až na tu cenu.

... mňa nedostanú, za tú cenu určite nie

macko.pu
Avatar
21. srpna 2017 20:07
Reakce na Korsičanka:

Ovoňovaly jsme s wendulka  a slniecko v Bratislave a opravdu voněla z unisexů Nasomatto nejlíp

... a som teraz pozeral, a oni majú len 11 parfémov zatiaľ, som prekvapený, že tak málo

no, ja nedám dopustiť na Black Afgano, aj keď musím povedať že Gucci Intense Oud je taká sofistikovanejšia verzia Black Afgana, menej dymu a hašisu a viacej drevitosti a oudu, prekvapilo ma to, lebo tí GUCCI ma serú už riadne dlho s tými sračkami čo dávajú na trh, ale toto sa im podarilo

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 21. srpna 2017 20:27
Reakce na macko.pu:

Mně se líbí i Pardon a zpočátku i Blamage (v dámské Narcotic Venus mi vadí asi fialka) a Černý Afgánec není vůbec k zahození

macko.pu
Avatar
21. srpna 2017 20:52
Reakce na Korsičanka:

Mně se líbí i Pardon a zpočátku i Blamage (v dámské Narcotic Venus mi vadí asi fialka) a Černý Afgánec není vůbec k zahození

... jo, jo, aj Pardon je dobrý

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. srpna 2017 23:49

Zoologist Perfumes: Civet

Musím souhlasit s Červánkem, Civet je poctivá květinová chypre, která velmi připomíná již nevyráběnou Unspoken od Roja Parfums, jen daleko propracovanější a s ještě větší intenzitou a výdrží. Kromě svěží bergamotu a aldehydů se navíc vyznačuje drceným pepřem s estragonem a nastrouhanou pomerančovou kůru, Místo jasmínu tu najdeme zelenou vůni hyacintu a palčivou dřevitost hřebíčku zde nahrazuje ještě intenzivnější hřebíčkový karafiát, který Civet dodává společně s cibetkou, kadidlem, koženým tónem labdana a větvičníkem ještě výraznější kouzlo vintage. Jinak ale obsahuje stejný ylang ylang, jehož ovocnou máslovost zdůrazňuje tuberóza s plumérií. A to stále ještě není všechno. Díky sladce perlivému otočníku, kávy a vanilky totiž mimo jiné nabízí i gurmánský akord mandlových sušenek s kávovou náplní.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 22. srpna 2017 14:12

Baccarat Rouge 540 Extrait de Parfum

Verzi EdP mám velmi ráda a nečekala jsem, že ji něco překoná. Stalo se. Extrait de Parfum mi sedí ještě lépe.

Je sladší, hustší, noblesnější. V EdP někdy cítím ostřejší kovový tón (hlavně těsně po nástřiku), extrait je od první minuty hedvábně hladký a přítulný. Ano, EdP jde ještě více do prostoru a extrait se drží více u těla, ovšem výdrž je opět famózní. Složení vnímám stejné v obou verzích, krvavé pomeranče a horká cukrová vata s lehounkou minerální slaností.

Pokud bych si měla vybrat, volím Extrait de Parfum (ale nejdřív doberu EdP, co mám na poličce ).

Cervanek
Avatar
22. srpna 2017 14:41
Reakce na wendulka:

Jé, Vendulko, to jsem ráda, že máme podobné vnímání na Civet o Zoologist s Unspoken. (která tím pádem není až tak ztracená).

Šla jsi do vzorků?

(já jsem se zatím dál - k lepšímu zkoumání z časových důvodů ani nedostala)