Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 23. května 2017 20:48
Reakce na Miru:

Máš pravdu, typově by se Kisses Rain dala zařadit mezi Botrytis a M. Micallef, ale ty mi přijdou už takové vlezle ulepené. Na Kisses Rain se mi líbí ten lehounký orientální podtext, který působí jako neznatelný vyvažující prvek.

Jo, není na poli gurmánek to sice není vyloženě originální vůně ve smyslu téma, jaké zpracovává, ale jinak je dobře udělaná. Cenově jsou s tím Botrytis i ve stejné cenové kategorii, což bych řekla, že je celkem adekvátní.

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 24. května 2017 16:48

SÉCRÉTIONS MAGNIFIQUES (Etat Libre d´Orange)

Pokaždé, když jsem začala psát tuhle recenzi, jsem skončila přesně tam, kam jsem se vůbec dostat nechtěla... Jenže se značkou Etat Libre d´Orange to není jednoduché, navíc když se parfém jmenuje Sécrétions Magnifiques, na etiketě je vyvíteco, jako bonus se do myšlenek připlétá vzpomínka, jak jsem před pár lety vzala svého kolegu v Paříži do butiku ELdO, načež mi s neskrývaným překvapením a uznáním řekl, že zrovna ode mě by fakt nečekal, že ho s sebou vezmu do luxusního sexshopu... 

V první řadě je nutné si přiznat, že tohle není parfém, kterým byste se měli/chtěli navonět ráno, když odcházíte do práce (tedy pokud nepracujete v nějakém hodně specifickém/lehce bizarním oboru).

Nejdříve...

... krev a chuť zrezivělého kovu

... slanost, pot a pižmo

... intimní vlhkost a v ní určitá zjitřenost 

... zemitost, kterou můžete doslova rozemnout mezi prsty 

... rozpálenost i tiché vychládání 

... hřích a slané hořké mandle

... koš s ještě nevypraným spodním prádlem

A taky...

... stará ohmataná mosazná klika, jejíž vůně vám ulpí na prstech, projde chřípím a zastaví se až o patro, kde se neodbytně usadí

... trnutí zubů, které cítíme, když jsme velmi udýchaní

... tepající zpěněná krev

... a neustávající déšť hustého a teplého kokosového mléka

Vím, jaká je to vůně - jako když se po dlouhém letním dni vrátíte večer domů. Máte za sebou několik cest taxíkem, pár hodin strávených v kanceláři, drink po práci, možná nějaké to "private meet and greet" místo oběda, jedno s kým, jedno kde... Jste rozpálení, unavení, cítíte svůj parfém, svoje tělo, jeho tělo, jeho dech, mix pižma, kožené sedačky taxíku, rtěnku na zubech... Něco, co ze sebe většinou /někdy lehce zahanbeně/ chceme smýt. Není to vůně lásky, štěstí, intimity, je to prostě sex a živočišnost a chemické pochody lidského těla a hormony... Kdysi mi bylo řečeno, že sex voní a chutná jako vítězství. Zní to tak... vzletně. Sécrétions Magnifiques vám ukážou odvrácenou stranu tohoto vítězství - nahou, obnaženou na kost, ničím nepřikrášlenou...

Zmínila jsem se, že cítím i růžový grep? 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 24. května 2017 17:45
Reakce na euridike:

Ty jo! Já nemám slov.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 24. května 2017 17:48
Reakce na Krehutka:

Zpětně dočítám - já to mám s tou Copal Azur úplně stejné. U rozprašovače se mi líbí, ale na mojí kůži hrozně vylézá mátově želatinový kašmeran, který tu krásnou borovicovou pryskyřici docela kazí.

Offline razorblade
Avatar
8175 příspěvků moje polička 24. května 2017 19:56
Reakce na euridike:

Da se nekde v cz sehnat vzorek? Myslim, ze takovou vuni potrebuju vyzkouset jako protipol mych odtazitych vuni:)

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 24. května 2017 20:23
Reakce na blackviolet:

Kreolfleurage: Ambre Vert, EdP

Jedna moje hodná kamarádka se vrátila z dovolené ze Seychel a protože ví, že se zajímám o vůně, předala mi s úsměvem balíček s nápisem Ambre Vert. Prý z jedné manufaktury na ostrově Mahe, která zpracovává pouze lokální suroviny. Tak to zní zajímavě.

Při první zkoušce mě překvapila mírná podoba s Chanel No.5. Přitom ve složení nejsou žádné aldehydy. Při dalších zkouškách ta podoba tak velká není, ale našlo by se pár styčných bodů.

Ambre Vert je v každém případě balzamičtější a zelenější, to je patrné hned na začátku. Zeleň a balzamickou ambru doplní po krátké chvíli květiny a to zpracování ylang-ylangu s pačuli a ambrou bylo asi to, co mi evokovalo No.5. V Ambre Vert doplňuje ambru ještě špetka skořice, zázvoru a zeleně větrového kardamomu a takhle už to zůstane. Zelená, balzamická, trochu květinová a jemně kořeněná ambra. Musím říct, že mě velmi příjemně překvapila, je to dobře zpracovaná vůně a určitě ji budu nosit.

www.photodom.com

Rainforest, Seychelles, autor Galina Kantor

Tak jsem jí prozkoušela a máš pravdu. Po úvodním závanu zeleného kardamomu je v Ambre Vért i já cítím chanelovské aldehydy z No.5. Velmi rychle ale přejde do temnějších pryskyřičnatých tónů se zemitým pačuli, zeleným ylangem, pikantním zázvorem a skořicí. Mně se tam ovšem paradoxně s nástupem ambry ta pětka vrátí znovu, kdy zeleň z ylangu opadne a nabere chanelovskou, hladce mýdlovou podobu. Skutečně je to dobře zpracovaná vůně.

Ještě jednou děkuju za možnost se s ní seznámit.

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 24. května 2017 20:35
Reakce na razorblade:

Ja mela vzorky z jejich parizskeho butiku, pak ze Scent Baru, ale ten neposila do CR. Ale vzorky o ruznych velikostech maji na The Perfumed Court, ten myslim do CR posila, taky na ALZD (www.ausliebezumduft.de) - ale u vzorku se to asi kvuli postovnemu nevyplati... Ale upozornuji, ze ja patrim k tem stastnejsim, kteri citi relativne prijemnou/snesitelnou vuni, mnozi lide pry citi hlavne krev, spinu, sperma, fekalie, smrt a zmar. 

Offline razorblade
Avatar
8175 příspěvků moje polička 24. května 2017 20:36
Reakce na euridike:

no... me prave laka ta krev, smrt a zmar :D (to ostatni teda uz moc ne:D). koukala jsem prave na notino a tam ji nemaj, holt zkusim zainvestovat, protoz emi to neda :D

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 24. května 2017 20:52
Reakce na razorblade:

Mame asi podobny vkus... Tak to by se Ti mohla libit Bloodflower (Parfums Quartana) - vzorky Bloodflower i Secretions Magnifiques maji na www.parfumaria.com, taky posila do CR. 

Offline blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 24. května 2017 20:52
Reakce na wendulka:

Rádo se stalo, samotnou mě překvapilo, že i na Seychelách umí umíchat dobré vůně. Zajímaly by mě i ty ostatní, ale je to trochu z ruky.

Offline razorblade
Avatar
8175 příspěvků moje polička 24. května 2017 20:59
Reakce na euridike:

zkusim! malem jsem si ten vzorek ted koupila na nejakym luckyscent... ale nenasla jsem tam ceskou republiku (pritom v nabidce bylo slovensko nebo i bulharsko:/). jinak ja si vlastne na zaklade tvy recenze koupila journaliste od pana gaglewskeho :) mam ji na sobe krasne korenenou, citim v ni hodne skorici, byt neni psana ve slozeni

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 24. května 2017 21:06
Reakce na razorblade:

No ja se prave chtela zeptat, jak to dopadlo s Journaliste.  Mluvila jsi primo s Didierem (rikal mi, ze v kvetnu bude v obchode velmi casto)? Luckyscent je prave ten Scent Bar, o kterem jsem psala, na Slovensko posila, do CR ne...

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 24. května 2017 21:09

Beuafort London: 1805 Tonnerre

Píše se rok 1805 a u Trafalgaru právě svádí námořní bitvu armáda viceadmirála Nelsona s francouzsko-španělskou armádou, vedenou viceadmirálem Pierrem de Villeneuve. Ve slaném vzduchu je cítit vůně střelného prachu, kovových mušket, soudků s brandy a kožených kabátců. Ve 13:15 vyšlehne odněkud z lanoví další výstřel a zasáhne Nelsona, který se právě nachází na velitelské palubě s kapitánem Thomasem Hardym. Admirál padá obličejem k zemi a vůně dřevěné paluby se začne mísit se sladkou pachutí jeho krve.

Nevím, jak to u Beaufort dokázali, ale všechno tohle v Tonnerre najdete. Vyzkoušet by ji měli hlavně příznivci vůní Blood Concept, protože tohle je už záležitost pro vyloženě fajnšmekry, co si potrpí na divnovůně. A i když ji možná nakonec nezvládnete nosit, minimálně vás její zkoušení bude bavit. Pány tedy asi spíš trošku víc.

Offline razorblade
Avatar
8175 příspěvků moje polička 24. května 2017 21:13
Reakce na euridike:

jj, vytahla jsem z nej nejaky moudra, protoze chci o grasse napsat clanek a vlozit do toho prave i predstaveni nejakyho parfumera. az mi trochu opadne prace, tak se do toho pustim, aby to vyslo co nejdriv:)

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 24. května 2017 21:26
Reakce na razorblade:

Tak jestli to bude i na webu, tak dej pak prosim odkaz, rada si to prectu... 

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 24. května 2017 21:27
Reakce na wendulka:

Diky Tve recenzi jsem si v hlave vytvorila impozantni scenerii - dekuju, fakt jsem si tu predstavu uzila...    A 1805 Tonnerre musim vyzkouset... 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 24. května 2017 21:31
Reakce na razorblade:

Jé, no takový článek si určitě moc ráda přečtu, jestli dáš odkaz!

A když tě tak vidím, zrovna mám rozezkoušené vůně Imaginary Authors, které před 14 dny dorazily do Odéru a řekla bych, že by tě mohly docela bavit, a taky se pokouším o nic napsat něco víc.

Hlavně teda A City On Fire, která se podle všeho stala předlohou pro již beznadějně nedostupnou Winter Night, když miluješ Bvlgari Black. No a pak taky Bull´s Blood, Every Storm a Serenade a The Cobra and The Canary.

Od léta by měli konečně spustit i e-shop včetně sample service i pro mimopražské.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 24. května 2017 21:37
Reakce na euridike:

Tak já dostala varování už předem, že 1805 Tonnerre je pěkná divočina, ale právě proto jsem jí musela zkusit.

Opravdu bych ji jednou chtěla potkat naživo na chlapovi.

Offline razorblade
Avatar
8175 příspěvků moje polička 24. května 2017 21:41
Reakce na wendulka:

jj, ja pak dam odkaz :) a diky za tip, nekdy v cervnu se chystam do prahy, tak se snad konecne do oderu odvazim :)

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 24. května 2017 22:10
Reakce na euridike:

Mame asi podobny vkus... Tak to by se Ti mohla libit Bloodflower (Parfums Quartana) - vzorky Bloodflower i Secretions Magnifiques maji na www.parfumaria.com, taky posila do CR. 

Sécrétions Magnifiques

My hádám nemáme stejný vkus... ale tohle je napsáno tak podmanivě, že bych ji ráda zkusila, ryze z výzkumných důvodů, protože tohle asi neunosím... ale zvědavost tedy vzplála!