Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 24. května 2017 22:11
Reakce na wendulka:

Beuafort London: 1805 Tonnerre

Tohle chci zkusit taky. :)

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 24. května 2017 22:37
Reakce na Ellen:

Jo, ty myslíš v souvislosti s Fordovým Londonem, viď? Tak to ano.

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 24. května 2017 22:42
Reakce na wendulka:

 Máš mne prokouknutou.

... A taky že jsem povrchní a hrozně se mi líbí ten obrázek s pistolí.

Offline Luna
Avatar
10440 příspěvků moje polička 25. května 2017 11:26
Reakce na euridike:

 Já jsem ji ještě nezkoušela, ani nevím, jestli bych měla odvahu. Od dob recenze Miru na Allure Sensuelle, kdy se bojím sama jezdit taxíkem, bych s tímhle nemohla ani pro nákup do večerky.Byla jsem vychovaná v prostředí, kde se o takových věcech nejenže nemluvilo, ale dokonce se tvářilo, že neexistují. Dodnes bych takovou recenzi nedokázala napsat, jedině opět pomocí psychedelických výjevů.

Online Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 25. května 2017 11:46
Reakce na euridike:

...nádherné a i smutné.

Realistické.

Krásné

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 25. května 2017 12:11
Reakce na euridike:

Ještě tedy doplním...

Ta recenze je boží. ;-) Nepohoršuje mě... s tou vůní ale zjevně nemám moc styčných bodů. ;-) Mám teorii, že by na mě zkrotla, nějaký náboj by určitě zůstal, ale zmizela by ta "špinavost". Hádám, že bych ji trošku "umravnila", aniž bych se ovšem o to jakkoli cíleně pokoušela, prostě by se stalo, přijde mi, že na mě většinou vůně krotnou.  Třeba taková Serge Noire je na mě fakt pěkná, ale není to rozhodně žádná divočina... měla jsem ji na oslavě máminých narozenin! A líbila se!

Nebo bych půlku těch významů nevnímala.

Moc bych ji chtěla zkusit, jsem zvědavá, jestli by tahle moje hypotéza obstála. 

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 25. května 2017 12:34
Reakce na Ellen:

Myslim, ze tohle je parfem, ktery je treba vyzkouset ciste pro ten specificky zazitek. Ja jsem se zatim jeste neodhodlala poridit si flakon, ze mi staci na to obcasne ocichavani jen vzorek, jenze v te vuni je proste neco, co me nuti se k ni vracet... Ona je to vlastne takova vune "zakazaneho ovoce", neni v ni nic libiveho, ale je duverne znama... A evokuje mnoho nesdelitelnych pocitu a emoci, myslim, ze si z kazdeho z nas "vytahne" neco jineho, podle toho ji pak vnimame... 

Luna 

Vyrostla jsem v podobnem prostredi... Ja jsem byla vetsinu sveho dosavadniho zivota extremne introvertni, ticha, stydliva, nenapadna - pak se to nejak zlomilo, ale treba i dnes mam problem rict vulgarni slovo, neumim to... Ale naucila jsem se vyjadrovat otevrene, uprimne a svobodne, jen si hlidam hranice vkusu/slusnosti/vhodnosti, i kdyz je mi jasne, ze je kazdy mame nekde jinde... A jdu si precist tu recenzi od Miru... 

Miru 

... vedela jsem, ze Ty mi budes rozumet... 

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 26. května 2017 20:48

Olympic Orchids Artisan Perfumes. Golden Cattleya

Tahle vůně je skutečně kapalným zlatým sluncem v lahvi. Je obrovskou kyticí žlutých narcisů s kořenitými a zemitými podtóny s kalichy, které doslova přetékají pylem, vedle které leží velká porcelánová mísa, kde se v medové lázni koupou plátky pomeranče. Parfémy s medem mají dost často tendenci působit přeslazeně a ulepeně, ale tady je šikovně vyvážený právě sennou vůní narcisů s takřka nekonečnou výdrží.

Sospiro: Duetto

Po úvodním letmém závanu hořce pomerančového koriandru, osvěženého špetkou růžového pepře se skutečně objeví kořenitá růže, která by se skutečně dala typově přirovnat k Portrait of a Lady. Už po chvílí se však začne rozpouštět v lázni z takřka máslového ylangu s jasmínem a palčivě dřevitým hřebíčkem, aby se z ní po delším rozvonění vynořila znovu, posílená pačuli, ambrou a především kvalitním oudem, jenž ji podobně jako v případě Oud Palao zavede do vyhřívané koňské stáje s koženými sedly. A i zde je v základu zaoblen s pomocí vanilky a santalu. U Xerjoffu opět dokázali, že poctivé arabky se skvělou výdrží opravdu umí.

Offline blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 26. května 2017 23:19

Mirko Buffini Firenze: Mu

Tak trochu jiná čajovka, hutná a sladká. A k tomu i orientální díky koření.

Černý čaj s bergamotem je schovaný pod listy fialky a sladkým fialkovým pudrem, je ochucený muškátovým oříškem a skořicí. Vedle šálku s čajem, který stojí na stole z olivovníkového dřeva s trpkým podtónem zelených oliv, leží pár usušených tabákových listů. 

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 27. května 2017 09:26
Reakce na wendulka:

Golden Cattleya se mi taky libi, vystihla jsi ji skvele.

Ja ted testovala Arsenic Osman, je takova... pohlcujici... (nejak me nenapada vystiznejsi adjektivum)

Online Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 27. května 2017 10:18
Reakce na wendulka:

Popis Golden Cattleya mi zní jako rajská hudba. Kde prosím koupím vzorky této značky?

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 27. května 2017 10:46
Reakce na euridike:

Díky, to jsem ráda. Zatím se mi z těch tří, co jsem od Ellen zkoušela, líbí jednoznačně nejvíc.

Ještě tu mám Café V a Californian Chocolate.

Arsenic Osman se mi taky líbí. Jen ten design flakonu měli nechat původní.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 27. května 2017 10:55
Reakce na Martula:

Nejvýhodnější je objednat si je přímo z USA od Ellen Covey, zvolit variantu 5 vzorků za 17,50 dolaru včetně poštovného http://www.orchidscents.com/productinfo_v3.aspx?productid=SAMP-01 .

Klasicky platba PayPalem a pro jistotu jsem si udělala registraci na stránkách, abych viděla, v jakém stavu se objednávka nachází. Asi 5 dnů po potvzrené obednávce mi přišla přímo od Ellen zpráva, že je odesláno včetně čísla zásilky USPS Frist Class s odkazem na sledování, což je ta základní, která se dá sledovat jen na území USA. Akorát mi to teda z nepochopitelných důvodů na rozdíl od potvrzení objednávky spadlo do spamu, takže jsem to objevila až o další den později.

Asi za další tři dny doputovala obálka podle sledování do San Francisca, kde po informaci Departed území USA opustila. No a týden na to jsem měla vzorečky ve schránce.

Online Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 27. května 2017 11:00
Reakce na wendulka:

Moc děkuji za podrobné informace, jdu objednat

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 27. května 2017 16:57

LOVE IN BLACK /CREED/

... přišla noc 

... a v jednom jediném zvláštním okamžiku všechny fialky na světě přestaly být květinami

... zbyla jen jejich vůně a temně fialový kouř, který pomalu a tiše začal usedat na zem

... ten kouř byl hustý, sladký a hřejivý, když se dotknul chladné země, lehce se zachvěl, ale stejně už zůstal v její blízkosti

... z toho spojení vzešla jemná, lehce prašná vůně, která se usazuje v duši i v duhovkách vašich očí, v nichž se pak už navždy třpytí malé nachové hvězdy

... aby fialková temnota nebyla příliš těžká a neprodyšná, začnou v ní zářit stříbrné jiskry - svěží, chladivé, kovové, lehce nakyslé, rybízové...

... a zemité tóny jsou najednou lehčí a ostýchavější, mění se v delikátní vůni dřevitě-kořeněného potpourri

... a pak je tu něco velmi zvláštního, jako lesní ovoce, které už překročilo svoji zralost a začíná podléhat zmaru - je to vůně (a pocit) přesně na hraně mezi "ano, ano, ještě" a "prosím, už ne"

Love in Black reprezentuje vše, co mám na Creed ráda - je sofistikovaná, vyvážená, má dokonalou formu, šarm, ale taky je svůdná a nonšalantní, má kouzlo a esprit. Nebojí se balancovat na hraně, nepotřebuje se zalíbit všem, kompromisy jsou jí proti mysli. 

Offline Ayuri
Avatar
669 příspěvků moje polička 27. května 2017 17:16
Reakce na euridike:

Krásne ...ako sen.

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 27. května 2017 17:28
Reakce na Ayuri:

... dekuju, ja tu vuni vnimam jako takovou snovou /a snivou/ zalezitost... 

Offline Ayuri
Avatar
669 příspěvků moje polička 27. května 2017 17:50
Reakce na euridike:

Áno, pre mňa je to vôňa noci..

Už ma dosť dlho pokúša, kúpiť si ju, ale asi by som ju nosila len občas. 75ml by som neminula a u 30ml ma odrádza škaredý flakón, akoby v ňom ten parfum zrazu niečo stratil, možno  tajomnosť...

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 27. května 2017 19:55
Reakce na Ayuri:

Naprosto souhlasim, flakon u tricitky jde v podstate uplne proti charakteru te vune, zrovna u Creed me to docela nemile prekvapuje. Ja bych si ciste teoreticky poradila i s petasedmdesatkou, protoze mam ten neblahy zvyk, ze rada pouzivam parfem i na noc /jsem velky nespavec, takze abych si ty dlouhe noci trochu "osladila"/ -a tohle by byla na noc idealni vune... Jenze tu mam jeste ve fazi testovani SL Bois de Violette, ktery Love in Black vcelku zdatne konkuruje... /A pomijim fakt, ze jsem prave dostala Apres l´Ondee.../

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 27. května 2017 23:35
Reakce na euridike:

Tak Tvoje podání Bois de Violette by mě ohromně zajímalo! To je totiž i pro mě fialka z říše snů podobně jako Love in Black (krásné čtení jako vždy), akorát mně v Lutensovi tančí i lesní víly.