Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 11. května 2017 18:51

... i diky Miru jsem se uz v zime vratila ke zkouseni parfemu Toma Forda, takze...

NOIR POUR FEMME /Tom Ford/

... recept na Crème Noire...

K přípravě tohoto krému přistupujme s vášnivým srdcem, ale chladnou hlavou... 

Do mísy nalijeme sladké a krémové kondenzované mléko. Přidáme na setinu mililitru stejné množství likéru Lejay Noir de Bourgogne. Nemilosrdně šleháme do zhoustnutí (stopa alkoholu se vytratí, zbude jen temně sladká chuť černého ovoce). 

Pak vezmeme jeden baby zázvor, jemný a máslový, který něžně rozmělníme plochou stranou čepele nože, následně lehce vmícháme do krému.

Dále nadrobno nasekáme slané pistácie i s nahořklou hnědou slupkou, kůru z krvavého pomeranče a exotické kandované ovoce. Ničím nešetříme. Vsypeme do krému a... ano, znovu šleháme a šleháme...

Nastává kritická fáze. Musíme být opatrní. Takže se zhluboka nadechneme a začneme...

Nabereme si plné hrsti květů jasmínu a vymačkáme z nich veškerou vůni. Rychle zašleháme do krému. 

Přidáme pár kapek růžového oleje

Vyšleháme k dokonalosti.

Ozdobíme jedním nádherným jasmínovým květem, několika zrnky kardamomu a posypeme tabákem Rattray´s Old Gowrie (došel-li tabák, neváháme sáhnout do našich tajných zásob střelného prachu). Na vrch pár rudých kapek ovocného sirupu - a máme hotovo. 

Podáváme ihned. A počítáme se samovznícením.

Jen pozor na prsty, tenhle krém je horký a lehce výbušný - a nikdy nevychladne... 

Na Fordových parfémech mám ráda to samé, co mě přitahuje na lidech - když se pod zdánlivě nepřístupným zevnějškem zmítají tisíce různých vášní. Fordovy parfémy jsou velká dramata uvězněná ve flakonech. 

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 11. května 2017 19:37
Reakce na euridike:

...Tvá poslední věta - ano, naprosto přesné.!

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 11. května 2017 23:28

Parfums de Nicolai: Rose Royale

Rose Royale je inspirovaná záhony růží u Palais Royal v Paříži, kde má Patricia Nicolai svůj parfémový butik. Pro mě královská růže spíš než ta čerstvá na záhonu, je růže perleťová. Mošusové semínko s pižmovým a ovocným tónem vnímám jako takovou perleť, kterou jsou okvětní plátky růže potažené. Ovocný tón je zesílený i sladkokyselou maracujou, rybíz je tu spíš ve formě květů a zelených listů. Perleťová růže dostane pak stonek z kořenité slaměnky, zakouřeného dřeva a krémového pižma.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 12. května 2017 19:23

The Scent of Peace (Bond No. 9 The Scent of Peace) - pudrově hebká kombinace nepříliš sladkého černého rybízu a konvalinky. Jemná jarní vůně se slušnou výdrží. Ovšem za ty peníze...

Fleur de Portofino (Tom Ford) - Miluju vůni kvetoucího šeříku, fialek a pajasmínu (neboli pustorylu). Zatímco fialky a šeřík se v parfémech vyskytují, pustoryl v podobě solifloru (nebo aspoň skorosolifloru) aby pohledal... Ať teď - z počátečních květinek ve svěžím větříku vanoucím od moře se vyloupl ON - větvička pajasmínu se zelenými lístky, obsypaná trsy květů naplněných sladkým nektarem. Ostatní květiny se diskrétně drží vpovzdálí. Lehká svěží květinovka, která se hodí do tepla.

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 12. května 2017 21:29

Tam Dao Diptyque

Nejprve je třeba se přiznat, že málokdy mě zaujme parfém jen podle názvu. Tam Dao. Co to jako je? Zní to jako nějaký zvuk, který vydávájí dřevěné bicí nástroje. A taky že jo. Dřevo. Zvuk paliček. Rytmus je nejprve jednoduchý, trapnej dvoutakt...dřevěná palice do hlavy. Pak se přidávají čím dál složitější rytmické kreace. Bambusové tyčky. Dešť bubnuje na střechu a vybíhají první tanečníci. Jeden za druhým, dupají do rytmu, na nohou jim chřestí náramky z dokonale vyschlého cedru. Divoce mávají vějíři z pralesních rostlin, vtom se tanečníci rozestoupí na stranu. Sólo pro santal. Je opálený, ve nejlepší kondici a předvádí jeden ze svých životních výkonů. Tak a teď znovu přečíst a pustit si k této "recenzi" Jungle Drum od Emiliany Torrini. Povinně, no šup šup!

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 13. května 2017 00:10

Od včerejška zkouším tři novinky od Jul et Mad: Bella Donna - Fugit Amor - Mon Seul Désir, na které jsem se tak těšila od prvních zmínek o jejich uvedení.

A jsem moc ráda, že jsem si mohla zároveň zopakovat všechny parfémy této, pro mě jedné z nejoblíbenějších značek. Jeden po druhém byly parfémy představeny na velice komorní akci, která se odehrála ve čtvrtek v Praze, v hotelu Emblem Prague, v těsném sousedství Staroměstského náměstí, v prostorách Maharal Clubu. Lucie Levenson z Vavavoom mi sice naznačovala, že pražská akce (na rozdíl od brněnské) bude spíše komorní, že bude pozváných jen pár zástupců tisku, ale skutečnost předčila má očekávání v tom nejlepším slova smyslu. Bylo nás tam tak deset, převážně redaktorky lifestylových časopisů... a vlastně Julien tam byl úplně samotný a jediný můž. Jak jsem zmínila už v jiném vláknu, prezentace se nesla ve velmi neformálním duchu ... v podstatě jako kdyby jste se s Madalinou a Julienem setkali doma v obývacím pokoji.

Poslouchat o oblíbených parfémech přímo od jejich duchovních tvůrců, to je vždycky zajímavé. U Madaliny a Juliena ten zážitek umocňuje ještě i fakt, že oba dva jsou neskutečně milí a doslova okouzlující. Atmosféra byla maximálně uvolněná, nebyl daný žádný přesný časový plán, takže netlačil čas ani povinnosti, netvořily se fronty na rozhovor nebo na focení, jak to často bývá na větších akcích... zkrátka ideální stav.

Později jsem se s Madalinou a Julienem přesunula ještě na jiné místo a povídali jsme si, a nejen o parfémech...  a bylo krásně vidět, jak je ten vztah, který převyprávěli jako příběh jejich setkání a lásky v mnoha svých parfémech,  stále živý. Drobná gesta, mimika, mimoděk pronesené věty... K tomuto krásnému setkání se ještě vrátím na blogu. A samozřejmě budou recenze všech tří parfémů. 

 

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 13. května 2017 08:11
Reakce na domenica:

Tak to je úžasné! Značku bohužel znám jen z databáze,   takže na recenze se moc těším a to osobní setkání...K tomu není co dodat. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 13. května 2017 21:54
Reakce na Luna:

Jo, Tam Dao je krásná vůně, ale Tvoje recenze je možná ještě lepší.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 13. května 2017 22:16

Jo Malone: Mimosa & Cardamom

Je naprosto kouzelným zpracováním čerstvě rozkvetlých chomáčků sladké mimózy, jejíž přirozená sladkost s podtóny sena je zde nepatrně zdůrazněna mandlovou tonkou, mléčným santalem a perlivými coca-colovými tóny otočníku. Zároveň je přitom zasypaná hromadou chladivého kardamomu, který jí dodává příjemně lehkou pikantnost, čímž celkově nevyzní tak sladce jako Farnesiana, na kterou jinak nedám dopustit, ale na druhou stranu tak působí trochu vzdušněji, jak se na vůni jara sluší a patří.

 

Olympic Orchids Artisan Perfumes: Kyphi

Zpracování tématiky Kyphi, starodávného egyptského vykuřovadla, od Ellen Covey též patří k těm, které stojí za pozornost. Dokonce bych řekla, že je ještě věrohodnější než Onde 7, protože zde najdeme už opravdové mazlivé kadidlo se sladce dřevitou myrhou, jemně štiplavou skořicí a dokonce i zázvorový galgán. Ellen ho zahřála s pomocí včelího vosku, který v kombinaci s dalším kořením přináší i kýžené tóny medu, vína a rozinek, čímž vzniká dokonalá meditační vůně s dlouhou výdrží.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 13. května 2017 22:30
Reakce na Luna:

Tak já se zas těším, až se s vůněmi Jul et Mad seznámíš a budu zvědavá, jak se ti budou líbit. A jestli se necháš ovlivnit příběhy, se kterými je prezentují. Já bych si za normálních okolností od takovéhoto obsahového marketingu (byť dokonale vymyšleného a realizovaného), udržovala zdravý odstup... jenomže když pak Madalinu a Juliena vidím... jako jasně, pořád vnímám promyšlený koncept (jednoduše geniální), ale tím, že protagonisté jsou tak reální, a tak charismatičtí, spolu i jeden každý zvlášť, je to prostě působivé. Mnohem víc, než bych si uměla představit. A to by mi ty parfémy přišly dobré, i kdyby za nimi stál starý, ošklivý bručoun.

A tvoje recenze Tam Dao je úchvatná. Zrychlila mi tep, samozřejmě!  

Online cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 13. května 2017 22:32
Reakce na domenica:

Na další dojmy ze setkání i zkoušení novinek se opravdu moc těším. I takto přes monitor z těch několika řádků vnímám tvoje nadšení a pohodová atmosféra i osobní kouzlo hlavních protagonistů vyzařuje i z té fotografie . Musel to být skvělý zážitek...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 14. května 2017 15:48

GOLD HEART V 4 (Map of the Heart)

Lehce lascivní parfém.

Zpěněný mléčný koktejl pro dospělé.

Gold Heart si v sobě nese tajemnou hřejivost z Freudian Wood, ale také explicitní sexuální nádech z Etat Libre d´Orange Sécrétions Magnifiques.

Vše se podřizuje základní sladké mléčné stopě.

V ní se rozpouští skořice i pikantnější kardamom, v ní tiše uhasíná doutnající dřevo.

Malý mléčný vodopád se pak velmi něžně a pomalu začne přelévat přes medově zralou broskev... Což vyvolává lehce hříšné představy...

Situaci naštěstí přispěchá uklidnit dominantně působící santal, který se postará o lehce /a příjemně/ maskulinní akcent.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 14. května 2017 15:57

#402 M2 Black March (CB I Hate Perfume) - naprosto autentická vůně zanedbané zahrady s vegetací víc než bujnou a s půdou rozmáčenou mnohadenním studeným podzimním deštěm. Mokrá hlína, stará tráva, padající listí, chladno, vlhko, deprese, zmar... Natolik pesimistická vůně, že si nedovedu představit, že by takto chtěl někdo vonět.  

Cologne Indélébile (Frederic Malle) - klasická 4711 se na začátku nezapře - ovšem vcelku rychle nastoupily výrazné zelené svěží narcisy a stejně tak svěží pomerančový květ, podbarvené příjemnou sladko-kyselo-hořkostí. A vše se postupně uhladilo, narcisy se utlumily, pomerančový květ trochu zesládl a vůně "přilnula" ke kůži. Nakonec vše překryl výrazný nasládlý bergamot a vůně se stala bergamotovým soliflorem a la Les Saisons: Hiver.   Ovšem intentita a výdrž jsou obdivuhodné. Takto vypadá kolínská v niché provedení...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 14. května 2017 16:15
Reakce na jerry:

"Natolik pesimistická vůně, že si nedovedu představit, že by takto chtěl někdo vonět."

Ja se k tomu dobrovolne a hrde hlasim, mela jsem flakon a tuhle vuni jsem mela /a mam/ moc rada.... 

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 14. května 2017 16:44
Reakce na euridike:

V tom ti rozumím - na mě podobným dojmem (i když tedy mnohem méně) působí Après L'ondée. A taky jí mám moc ráda (a už jsem v průběhu let nejeden flakón spotřebovala).

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 14. května 2017 22:27

Bracken Woman (Amouage)

Tahle vůně je ze světa fantastických bytostí a podobných stvoření. Ne éterická víla jako Lutensova Bois de Violette, ale taková jezinka, co po kamenech přeskakuje zurčící potok, v šatech z mlhy a pavučin, ve vlasech věnec z kapradí a lesních bobulí.

To je vlastně úplně přesně, o čem Bracken je: svíravě hořce, ale až šťavnatě zelené kapradí, které jak zjemňuje, pomalu ustupuje plným hrstem lesních plodů, sladkých a zralých, ale spíš způsobem osvěžujícím jako sorbet než sladkým jako marmeláda. Dřevo z hlubokého lesa, lehce zvlhlé, zem a hlína a osvěžující vánek s až mátovým nádechem. 

Po posledních počinech od Amouage, které pro mě byly spíš o ničem, jsem velice ráda, že se po vydařených orientálkách vydali tímto směrem, který je mi jednak bližší a jednak - konečně něco zajímavého! (tak nějak obecně...)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. května 2017 00:01
Reakce na euridike:

Ha, zrovna nad Map of the Heart jsem uvažovala, že bych si od nich při příští objednávce z parfumarie vzala vzorky. Dobře, tak čtyřku si teda vezmu určitě.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. května 2017 00:06
Reakce na andry:

Závidím. Mně se ta jezinka vyválela v nastrouhaném mýdle.

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 15. května 2017 12:45

Mar Pacifico Linari.

Když jsem byla malá, milovala jsem jednu dětskou knížku, ve které se dva sourozenci na břehu moře ze zvědavosti chytnou za ocas duhové ryby a ta je vtáhne do oceánu. Děti pak bloudí podmořskou krajinou, cestou uzdraví nemocného delfína, který jim dá na cestu svůj zub a ten jim v hlubinách svítí. Knížka je nádherná, plná barevných bublinek, ploutviček a lastur, plná dobrodružství, nechybí ani zlá chobotnice a její pomsta, když zjistí, že jí děti snědly hostinu v podmořské jeskyni. Na tuto část bych ráda poukázala, protože autor zde nesmírně sugestivně líčí, jak se hladové děti zakousnou do šťavnatých ananasů, pomerančů a jak se jim šťáva lepí na prsty. Zde jsem vždycky dostala hroznou chuť na tehdy nedostupné ovoce. No a teď jsem zkrátka byla zvědavá, jak bude vonět parfém, co má tak krásný mořský název. A...ne, neměla jsem si malovat duhové bublinky a představovat si vůni, která by evokovala tu dětskou knihu. Protože tahle vůně se bohužel nekonala. Děti sice vtáhla do oceánu duhová ryba, ale pak se na ně vybodla, nechala je bez světýlka v krajině hnijících chaluh a když se konečně dopotácely k jeskyni zlé chobotnice, našly na stole jen zbytky mořských korýšů pokapaných citronovou šťávou. Chobotnice totiž už hostinu snědla a právě zapínala myčku s chemickou šumivou tabletou. Smůla děcka, přišly jste mimo sezónu.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 15. května 2017 13:25
Reakce na wendulka:

Gold Heart V 4 se mi fakt libi... ale... ale Purple Heart V 5 je v mem soukromem zebricku jeste o neco vys, jenze jsem ho zatim nezkousela sama na sobe, jen jsem si ocichavala kamarada - inkoust, visne, lekorice, svestky... pro me cista (a temna) krasa...