Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 27. května 2017 23:47

Amouroud: Oud du Jour

V úvodu vás osvěží sklenicí ledově vychlazené, stoprocentně přírodní malinové šťávy, osvěžené růžovým pepřem, aby vás po rozvonění obdarovala kyticí kořenitých růží, převázaných semišovou stužkou ze šafránu a hrstí sušených švestek, prohřátých trochou kadidla a ambry. Růžový puget pak v další fázi okoření ještě pačuli se zemitě peprným guajakem.

Slíbený „oud dne“ se objeví až v samotném základu, ale rozhodně není potřeba se ho obávat. Je totiž jen tenkou nitkou, která protkává šafránovou stužku na kytici. Kdo má tedy rád orientální růže typu Opulent Shaik Gold Edition for Women, měl by určitě vyzkoušet i Oud du Jour. U mě osobně o malinký kousek vítězí Amouroud z důvodu, že mi přijde plnokrevnější.

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 28. května 2017 14:29
Reakce na wendulka:

To s temi vilami jsi mi nemela rikat, ted je tam budu mit taky!  A vidim, ze v Amouroud jsme nasly zalibeni obe, u me porad tak nejak vede Santal des Indes... 

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 28. května 2017 14:48
Reakce na wendulka:

Amouroud: Oud du Jour

V úvodu vás osvěží sklenicí ledově vychlazené, stoprocentně přírodní malinové šťávy, osvěžené růžovým pepřem, aby vás po rozvonění obdarovala kyticí kořenitých růží, převázaných semišovou stužkou ze šafránu a hrstí sušených švestek, prohřátých trochou kadidla a ambry. Růžový puget pak v další fázi okoření ještě pačuli se zemitě peprným guajakem.

Slíbený „oud dne“ se objeví až v samotném základu, ale rozhodně není potřeba se ho obávat. Je totiž jen tenkou nitkou, která protkává šafránovou stužku na kytici. Kdo má tedy rád orientální růže typu Opulent Shaik Gold Edition for Women, měl by určitě vyzkoušet i Oud du Jour. U mě osobně o malinký kousek vítězí Amouroud z důvodu, že mi přijde plnokrevnější.

Ach jo, Opulent Shaik Gold mám VELMI ráda, takže si značím: Nutně vyzkoušet

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 28. května 2017 14:53
Reakce na euridike:

Jj, našly. Máš pravdu, že Santal des Indes v sobě skrývá nejvíc emocí, pokud jde o zkoušení. Ale když bych si z těch tří, co jsem od Amouroud zkusila měla vybrat, tak bych si vybrala Oud du Jour, protože pro orientální růže mám prostě slabost..

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 28. května 2017 14:55
Reakce na Martula:

Marti, přesně na Tebe jsem tou zmínkou myslela. Moc ráda Ti ten vzoreček po víkendu pošlu. Mám ho z polské Missaly. Je v té rozprašovací viálce, jako prodává Vaňkát. Zbyla ho tam ještě půlka.

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 28. května 2017 14:57
Reakce na wendulka:

Jé, tak to jsi nejhodnější Děkuji moc. Jak ti to jen oplatím? Píšu SZ.

Offline barbucha blogger
Avatar
30584 příspěvků moje polička 28. května 2017 19:58

Frederick Malle Superstitious

Na tohle zkoušení jsem se těšila jak malé děcko - předchozí recenze slibovaly něco mezi jiskřivou aldehydovkou a sofistikovanou chyprovkou, všechno znělo tak lákavě... i připravovala jsem se na nezapomenutelný olfaktorický zážitek a zároveň na psaní recenze, jejíž délka a vytříbenost povede přímo a nevyhnutelně do zlatého fondu parfumánie a citovat ji budou ještě vnoučata dnešních členek.

Mno. Růže s trochou aldehydů zazněla přesně jen v okamžiku nástřiku, aby po jediné vteřině zmizela (ponechávajíc mě v nejistotě, jestli jsem se jen nespletla), převálcována obrovskou náloží jasmínu. Jasmín rozkvetlý, jasmín omamný, jasmín bílý... pořád jen jasmín. Až po dobře třech-čtyřech hodinách, kdy už jsem nad celou slavnou Superstitious téměř zlomila hůl (a několikrát nevěřícně zkontrolovala nápis na vzorku), začal se kradmo prosazovat i vetiver s pačuli a znovu lehce zavanula růže. Jasmín samozřejmě setrval ve své vedoucí pozici, ale jakmile k tomu pustil i ostatní, konečně to dostalo směr - a rozhodně směr k chypré.

A to k chypré velmi pěkné a téměř klasické, ačkoliv bych nevzpomínala ani tak na starší Arpege, jako spíš na mladší 24 Faubourg a Soir de Lune. Superstitious mi připadá vysloveně jako jejich kříženec, ehm, lépe řečeno, jako jejich potomek, samozřejmě v tomto případě jednoznačně s PP :-) který si z obou vzal - a ponechal - to nejlepší. Z 24F tu nálož bílých květin na ambře, ze SdL určitou kořeněnou, vetiverovou drsnost a pěknou vzdušnou pačuli...

Jako obě již zmíněné vůně i Superstitious disponuje nadprůměrnou výdrží a stejně dobře se nese i do prostoru. Milovnice chypré rozhodně potěší... Zájemcům bych ale doporučila andělskou trpělivost - vzhledem k rozjezdu - a také opatrné dávkování. Jen vzhledem k té zmiňované podobnosti se obávám, že (aspoň pro mě) nejde o objev roku... 

Offline barbucha blogger
Avatar
30584 příspěvků moje polička 28. května 2017 21:06

Historiae - Hameau de la Reine

Tak Marie Antoinetta odložila medovníkový zákusek zpět na talíř a po tomto vyčerpávajícím výkonu se vydala pro kapku osvěžení do své rurální rezervace. 

Ulepené prstíky si cestou utírá tu do listů fíkovníku, tu do keře černého rybízu... a  šťavnatá tráva jí křupe pod střevíčky, když sejde z cestičky, aby přivoněla k pivoňce. U zídky skleníku nakrčí nosík nad zvláštním odérem exotických tomates... nahlédne dovnitř, jak si vede zahradník s citrusy... a kolem záhonu růží se vrací, aby si utrhla ještě jeden fíkový list.

jako obyčejně -  wendulka  dík za vzorky 

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 28. května 2017 21:25
Reakce na barbucha:

V mém případě si s těmi rajčatovými lístky zalaškovala podstatně víc a ještě si k tomu promnula mezi prsty bazalku.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 28. května 2017 23:27
Reakce na barbucha:

A kde ti skončila v Superstitious ta zelená broskev, kterou jsem z tebe na srazu cítila. Ten jasmín ti ji nakonec umlátil?

Jinak moc pěkná recenze na Hameau de la Reine. I když jsem tušila předem, že na tebe už bude sladká.

Offline barbucha blogger
Avatar
30584 příspěvků moje polička 28. května 2017 23:44
Reakce na wendulka:

Zelená broskev podlehla jasmínu, totálně KO. Vono taky asi záleží na konkrétní chvíli... dneska, kdy jsem se tomu hodlala věnovat vědecky, prostě nic. Jen ten jasmín. A chyprovka až za dlouho. Jako pěkná, pěkná... kdyby mi ji někdo daroval 

Hameau de la Reine mi vychází jako hezká fíkovka, a ty jsou dost sladký vždycky. Příjemný, ale sladký. Však ty mě už znáš 

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 29. května 2017 14:15

OUTRAGEOUS! /Frederic Malle/

My dva.

Dva roky spolu.

Dva byty.

934 společných fotek, které jsi udělal Ty.

... a 9 fotek, které jsem udělala já...

1960 cigaret.

17 polštářových bitev.

1 skutečná.

3 tetování.

1 parfém.

Outrageous!

Na mně voněl jako navinulá zelená jablka, která někdo s gustem rozsekal ostrým a ledově chladným kusem plechu...

Nebo jako extra kyselé žvýkačky Center Shock.

Na Tobě jako nezralé ořechy v záplavě velkých krystalů bílého cukru.

A jindy jako benátský terpentýn.

Pokaždé trochu jiná. 

Ale vždy čistá, jasná, zářivá, asertivní.

A zvláštně chladná.

Ostrá.

Arogantní.

Nezaměnitelná.

Nezapomenutelná.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 29. května 2017 15:13
Reakce na euridike:

Kdybych se do Outrageous nezamilovala virtuálně už kdysi po přečtení úžasné recenze Chandlera Burra dávno před tím, než mi Mitzi věnovala vzoreček ještě té původní, tak po Tvojí recenzi bych v tom byla až po uši zcela určitě.

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 29. května 2017 15:18
Reakce na euridike:

Zpětně si pročítám tvé recenze a jsou nádherné. Navíc perfektně vystihují charakter vůně, mám podle nich naprosto reálnou představu, jak parfém voní. Až je všechny vydáš knižně (a že by si to zasloužily), hlásím se o výtisk z prvního vydání

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 29. května 2017 15:49
Reakce na wendulka:

On je Ch. Burr totiz nesmirne sugestivni, z kazde vety je citit, ze ma fantazii a velkou vasen pro parfemy... A stejne tak Etienne de Swardt z ELdO, proto mam pro oba takovou slabost, kvuli te jejich vasnivosti a lehke posedlosti parfemy a vunemi... Ja jsem jednou mela moznost mluvit s Thomasem Lindetem, coz byl osobni asistent E. de Swardta (ted myslim zastava nejakou managerskou pozici), a fakt me potesilo, ze jsem z naseho rozhovoru mela pocit, ze to vsechno, na cem de Swardt filozofii sve znacky postavil, neni jen dobre a peclive zvolena image (jakoze sazka na kontroverzi etc.), ale ze oni fakt v sobe maji tenhle druh vnimani, pristupu a vasnivosti... 

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 29. května 2017 15:50
Reakce na Martula:

... ja vubec nevim, co na takto mila slova rict... dekuju! 

Offline Ayuri
Avatar
669 příspěvků moje polička 29. května 2017 15:52
Reakce na euridike:

Mám rovnakú túžbu ako Martula - mať tvoje recenzie všetky v jednej zbierke

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 29. května 2017 16:56
Reakce na Ayuri:

... dekuju...  

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 29. května 2017 18:32
Reakce na euridike:

To je prekrásna recenzia! 

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 29. května 2017 18:42
Reakce na euridike:

On je Ch. Burr totiz nesmirne sugestivni, z kazde vety je citit, ze ma fantazii a velkou vasen pro parfemy... A stejne tak Etienne de Swardt z ELdO, proto mam pro oba takovou slabost, kvuli te jejich vasnivosti a lehke posedlosti parfemy a vunemi... Ja jsem jednou mela moznost mluvit s Thomasem Lindetem, coz byl osobni asistent E. de Swardta (ted myslim zastava nejakou managerskou pozici), a fakt me potesilo, ze jsem z naseho rozhovoru mela pocit, ze to vsechno, na cem de Swardt filozofii sve znacky postavil, neni jen dobre a peclive zvolena image (jakoze sazka na kontroverzi etc.), ale ze oni fakt v sobe maji tenhle druh vnimani, pristupu a vasnivosti... 

To ale třeba ty a Miru máte taky, jak jsem stihla z vašich recenzí vyčíst... Jsou vlastně moderní poezií, která se parádně čte i bez povědomí o vůních