Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Online barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 27. října 2016 18:40
Reakce na wendulka:

Máte pravdu, holky. Neroli O. je pěkná a příjemná. Pomerančovej květ hezkej, zelený lístky osvěžující a čaj tomu dává dobrou příchuť. Ale nějaká osobitost veškerá žádná. Nic, co by vybočovalo, aby ji člověk už nikdy nezapomněl 

Ovšem kdyby patřila (cenově) do mainstreamu, pořídila bych.

Offline jerry
Avatar
8994 příspěvků moje polička 27. října 2016 21:25

Long Courrier (Pierre Guillaume)- sladká pryskyřice s drcenými kakaovými slupkami a plátkem sušeného pomeranče posypaného několika solnými krystalky. Ovšem sladkost vcelku rychle ustoupila a spolu se zvýrazněnou slaností a kakaovou nahořklostí se objevily tóny dřeva vysychajícího na mořském břehu s pár kapkami pomerančového likéru. Dojezd je pak doplněn výrazným prachovým pižmem. Typově je zpočátku podobná L´Ambre des Merveilles, ale pak už je to svébytná vůně. Jedinou vadu pro mě má - přivítala bych větší intenzitu.

No 2 - Skrik (Lengling) - kupa dřevité sušené levandule na mořském pobřeží, později s lehkým nasládle pižmovým obláčkem. Ale je to přespříliš syntetické.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 28. října 2016 10:14
Reakce na barbucha:

Ano, ztotožňuji se s názorem na Neroli Outrenoir. Na běžné nošení v okamžicích, kdy člověk ani nechce, aby ho vůně nějak rozptylovala a upoutávala pozornost, by to bylo ideální.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 28. října 2016 10:20
Reakce na Fleur:

...čili kulantně(z úcty ke značce) řečeno -

vůně o ničem...?.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 28. října 2016 10:26
Reakce na Miru:

Ne, to by bylo příliš nespravedlivé. Je to dobře udělaná vůně, hezká citrusová čajovka, evidentně z kvalitních surovin. Ale nic víc. U exkluzivek přece jenom čekáš, že ta vůně nějak vybočí z hlavního proudu, přinese překvapení v podobě nezvykle zakomponované složky...

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 28. října 2016 10:29
Reakce na Miru:

Upřímně, podobný dojem jsem měla i z Floral Romantique, který podle mě v řadě Elixir Charnel nemá co dělat.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 28. října 2016 10:32
Reakce na Fleur:

...ahááá, tak to naopak zní dobře - Floral Romantique...

Ten se mi líbí, je tak trochu neguerlainovský, ale velmi povedený.!, brala bych ho...

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 28. října 2016 10:34
Reakce na Miru:

Ne že by to byly podobné vůně, ale i u Floralu jsem měla dojem, že by patřil spíše do mainstreamu, že není ničím výlučný.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 28. října 2016 10:39
Reakce na Fleur:

...já jsem pochopila, jak to myslíš...

Ano, Floral Romantique není Bois d´Armenie nebo Rose Barbare či Chypre Fatal, a tak...

Ale ve smyslu romantiky je, podle mě, výborný, ojedinělý...

Hm, já naopak myslím, že v mainstreamu, resp. průměrnou populaci by nezaujal už vůbec, je to vůně, která, ač relativně kompozičně mdlá, také potřebuje jistou osobnost nositele...,

resp. na průměrné holce zanikne, absolutně nevyzní...

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 28. října 2016 10:42

...tohle je Floral Romantique...:

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 28. října 2016 10:47
Reakce na Miru:

Omlouvam se za OT, ale kdyz vas tu vidim, musim vam rict, ze moc rada ctu vase komentare k vunim, ten styl je mi velmi blizky a vzdycky potesi moji fantazii. Diky za to.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 28. října 2016 10:54
Reakce na euridike:

...chybí mi stydící se smajlík...

Moc děkuji

Tvůj písemný projev mi je také velmi sympatický, čtu Tvoje recenze(prosím, tykej mi...), příspěvky...

Vlastně mě dostala Tvoje polička, Moon Dance, v kombinaci s ikonkou...

Omluva za OT

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 28. října 2016 12:08

...tu vůni už pár dní, týdnů mám,

a pořád se mi nějak nechtělo do popisování.

Nevím, proč.

Je "divná", ta vůně.

 Někdy je mi z ní až fyzicky zle - stačí přičichnout i jen k rozprašovači a

je to jak v zimě ve studeném autě páchnoucím benzínem, motorem, navlhlou kůží, kouřem...

(ne, že by to stejně  "vonělo", ale je to shodně žaludekzvedající),

a jindy - zešplíchám se jí celá, a pořád nemám dost.!

Jsem touhle drsnou potvorou osprchovaná, na hřbet ruky si pořád dostříkávám a fetuju...

Takže - jak to bude dnes, 

teď.?

Palais Nizam Wiener Blut

U rozprašovače - chlast.

Ano, velmi silná brandy, téměř koncentrát tohoto alkoholu.

A s ním švestka.

Ne však sladký šťavnatý plod, ale peckovice, jejíž šťavnatost je tlumeně tuhá a bez sladkosti, jako by někdo veškerý cukr hrubě vykrad´ a pod krkem utáhnul kožený řemínek, aby ani necekla...

Vnímáte z onoho pachu

chlad,

tvrdost,

výsměch,

aroganci...

...jenže jakýmsi zvláštním způsobem tušíte, že tam je ještě něco..?.

Jako když sklenici z olovnatého skla obejmete dlaněmi, prohřejete a křišťálovým leskem začíná prostupovat teplo...

Na kůži - 

šafrán.

Zlatočerný, vláčně prašný, étericky olejovitý,

chlípný, jak olizování prstů se šťávou, kterou nedáváte každému...

...a teď!,

ted ona výše zmiňovaná brandy,

u rozprašovače tak ledová, až zlá...,

tady, v tomto momentu však měkoučká, jemně teplá/teple prohřívající,

vláčná,

lascivní, lascivně mazlivá, lascivně něžná...

Vanilka a kůže...

 ...tyhle dvě mrchy jsou zde také -

odvažovány lakomcem, kterému se kroutí palce u nohou, že musí trošinku pustit žilou...

Palais Nizam je vůně děvka

se slzami na krajíčku...

 ...je to zas

na

hraně

a nemůžu

spát

a

dýchám

trhaně

...mám

po

Tobě

hlad...

Kdo vymyslel

(tuhle)

hru

nervů

jak

struny

harfy

při

koncertu...?.

...umírám!

A/ale 

chci to...

...k čertu.!

Dosaďte si tam chlast a nebo chlapa, vyjde to nastejno...

...někdy se nemůžete nabažit a jindy je vám z - obou - zle.

Orientální alkoholově kožená vůně pro dospělé...

Offline Unnamed
Avatar
1141 příspěvků moje polička 28. října 2016 17:38

Priznejte se, ktera z vas dnes byla se svym milym v Le Parfum ve Vidni? 

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 29. října 2016 20:39
Reakce na Miru:

Díky za Palais Nizam (cítím se, jako kdyby mi v rádiu právě zahráli písničku na přání ), i když je mi jasné, že tahle vůně není určena pro mě. Já bych potřebovala švestku v povidlové podobě, nebo přezrálou a zcukernatělou, nebo sušenou a vláčně lepkavou, klidně s koňakem či brandy, ale ve výsledku spíše hebkou.

Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 29. října 2016 21:30

Dnes byl velky den. Konecne, po tolika letech, jsem vyzkousela MUSC RAVAGEUR a uz v tom litam. Chci 3D tiskarnu, ktera mi bude celou noc plivat flakony jako na bezicim pasu. Bude zapnuta celou noc a jestli se rano vzbudim a v me loznici nebude 350 stomililitrovych lahvicek, vyhlasi vam vsem tatinek valku!!! Ok, zacnu znovu, zadny vyhrozovani... Musc Ravageur je glamour punk modelka, ktera se vsadila o pytlik kvalitni gandzi, ze zvladne upect vanocni cukrovi. Skorice, vanilka, hrebicek a...co tam vrznout, aby to bylo vegan friendly a bez lepku? Jasny, santalovy drevo. A vis co? Zapalime si tu gandzu k tomu peceni, at je nam veseleji. :)

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 29. října 2016 22:21
Reakce na Fleur:

...no, sladká není, téměř velmi nesladká, ta švestka...

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 29. října 2016 23:14

Lalao Zeromolecole

...typický pach hustého teplého mléka, 

které se právě ohřívá na plotně.

A vy si přivoníte přesně v ten moment, kdy ho z rozpálené plotýnky musíte stáhnout, protože se mu tvoří nadýchaná čepice a promeškat pár vteřin a museli by jste ho ze sporáku seškrabovat...

Nasládlé pouze samotným odérem mléka s trochou vanilky.

Jsem na vážkách, jestli se mi ta vůně líbí nebo vlastně ne.?

Mám ráda gurmánské vůně, i mléčné, sladké, ale Lalao voní opravdu jako normální teplé mléko a to nejsem schopna pozřít, nesnáším to...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 30. října 2016 11:31
Reakce na jerry:

No to se o Skrik vyjadřuješ ještě celkem diplomaticky. Já v ní měla zapařenou prádelnu, kde někdo rozlil francovku napuštěnou eukalyptem a levandulí. Fuj.

A potvrzuju, Long Courrier je opravdu intimní, což je škoda, protože mi jinak přijde od Pierra povedená.

Offline jerry
Avatar
8994 příspěvků moje polička 30. října 2016 12:17
Reakce na wendulka:

Tak Skrik v "provedení" tvé kůže bych asi ani poznat nechtěla...mě stačila ta "moje" verze.