Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 22. října 2016 19:47
Reakce na Evanilla:

Čo sa orgovánu týka - tak krásny a pomerne dostupný je podľa mňa Osé , do istej miery Désarment a premňa osobne orgovánová jednička - ale ťažko dosiahnuteľná - je Highland Lilac ktorá je skutočne vyrábaná z reálneho orgovánu.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 22. října 2016 20:12
Reakce na slniecko:

Děkuji  Osé jsem zkoušela, nedostala mě, stejně tak Highland Lilac, ale Désarment neznám a posvítím si na něj

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 22. října 2016 22:49
Reakce na Evanilla:

Zkoušela jsem dnes trio vůní- z exkluzivek Néroli Outrenoir (Guerlain) a Lilac Love (Amouge) a mainstreamu Modern Muse Nuit od Estée Lauder.

A pokud bych za některou z nich byla ochotná vydat finance, tak jedině za poslední z nich. Velmi povedená orientální vůně s velmi dobrou výdrží, zvláště v poslední fázi je nádherně žensky svůdná a tajemná. Za vanilku zvláštní pochvala. Stojí za každou korunu své ceny, což se o prvních dvou nedá říci ani z poloviny, bohužel  .

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 22. října 2016 23:21
Reakce na cinkja:

Neroli Outrenoir konečně dorazila už i do Guerlain Institutu? Tak to jí tam musím zajít co nejdřív taky vyzkoušet. I když pokud ty nepřekypuješ nadšením, dost pochybuju, že u mě to bude jinak.

Modern Muse Nuit jsem zkoušela poprvé v úterý v Douglasu v Palladiu a ta mě zatím nijak zvlášť neoslovila. Každopádně i tak jí ovšem hodnotím ze všech Modern Muse jako nejlepší. Bylo to ale jen na vnitřní stranu zápěstí, což pro mě není úplně optimální místo, ale už nebylo kam jinam. Takže zajdu otestovat ještě jednou.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 22. října 2016 23:54

Musím říct, že při prvním zkoušení jsem byla z Lilac Love taky trochu rozpačitá. Pěkná vůně, to ano. Ale o pár týdnů a několik zkoušek později je to jinak. Myslím, že to je vůně, která potřebuje čas a trpělivost. A tím, a nejen tím, mi trochu připomněla mou dnes hodně oblíbenou Fate.

Tak takhle ji vidím dneska:

Lilac Love

S touto vůní opustila značka Amouage Omán a vydala se do Evropy. Skoro nic orientálního v ní nenacházím, až ... až na samotném konci. Tam ten orient pocitově vnímám.

Lilac Love se otvírá něžnou vůní pivoněk, ovocné růže a jasmínu se zeleným tónem, než něhu trochu stáhne pačuli. Když se přidá krémově vanilkový otočník, začíná se vůně podobat šeříku, ale ne přímo na kůži, spíš v obláčku, který vytvoří. Zajímavá kombinace vznikne, když se objeví lehce gurmánský tón mléčné čokolády, tonka a vanilka. Pro mě je ale nejkrásnější drydown, na který se musí pár hodin počkat. Až zmizí "šeřík", gurmánské tóny a všechno ostatní, zůstane tady jeden z nejkrásnějších kosatců doplněný o santal, a ten na mě působí lehce orientálně, i když nedokážu říct proč.

Pro mě to vlastně šeříková vůně není.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 23. října 2016 01:31
Reakce na wendulka:

Ano, dorazila . Vlastně dorazila celá přebalená kolekce L'Art et la Matière. Flakóny vypadají skvostně. Jen je jasné, že budou velmi nepraktické při případném přestříkávání do kabelkových flakónků nebo pořizování vzorků. Rozprašují velmi jemnou mlhu, kterou je problém odchytit (slečna se docela zapotila) .

Neroli Outrenoir jsem si rozhodně představovala více temnou, kouřovou a také jsem se těšila na můj oblíbený pomerančový květ a hlavně neroli, jehož lehce smyslnou medovou hořkost ve vůních miluji. Ale vůně na mě působí moc čerstvě, svěže, začátek vyloženě vnímám jako velmi vydařenou kolínskou. Postupem se sice stává temnější, ale na mě zoufale málo. Všechny složky, které mám ráda, jsou takové subtilní. Je hezká, určitě ano. Ale zároveň není ničím výjimečná, zajímavá, je vyloženě diskrétní. Líbila by se u nás v práci . A také už mě nebaví ta hra na exkluzivitu .

 

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 23. října 2016 01:45
Reakce na wendulka:

Modern Muse Nuit jsem zkoušela poprvé v úterý v Douglasu v Palladiu a ta mě zatím nijak zvlášť neoslovila. Každopádně i tak jí ovšem hodnotím ze všech Modern Muse jako nejlepší. Bylo to ale jen na vnitřní stranu zápěstí, což pro mě není úplně optimální místo, ale už nebylo kam jinam. Takže zajdu otestovat ještě jednou.

Také jí vnímám jako nejlepší z kolekce Modern Muse a i když jí zvláštní originalitu také nepřisuzuji, na mainstream je moc hezky zpracovaná. Také by se v práci líbila, jen by to tolik nestálo .

Offline fija
Avatar
897 příspěvků moje polička 23. října 2016 07:44
Reakce na cinkja:

Jarko a mají už v Institutu i tu vánoční make-up kolekci?

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 23. října 2016 10:36
Reakce na fija:

Tu ještě nemají, také mě zajímala .

Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 23. října 2016 10:51
Reakce na blackviolet:

Musím říct, že při prvním zkoušení jsem byla z Lilac Love taky trochu rozpačitá. Pěkná vůně, to ano. Ale o pár týdnů a několik zkoušek později je to jinak. Myslím, že to je vůně, která potřebuje čas a trpělivost. A tím, a nejen tím, mi trochu připomněla mou dnes hodně oblíbenou Fate.

Tak takhle ji vidím dneska:

Lilac Love

S touto vůní opustila značka Amouage Omán a vydala se do Evropy. Skoro nic orientálního v ní nenacházím, až ... až na samotném konci. Tam ten orient pocitově vnímám.

Lilac Love se otvírá něžnou vůní pivoněk, ovocné růže a jasmínu se zeleným tónem, než něhu trochu stáhne pačuli. Když se přidá krémově vanilkový otočník, začíná se vůně podobat šeříku, ale ne přímo na kůži, spíš v obláčku, který vytvoří. Zajímavá kombinace vznikne, když se objeví lehce gurmánský tón mléčné čokolády, tonka a vanilka. Pro mě je ale nejkrásnější drydown, na který se musí pár hodin počkat. Až zmizí "šeřík", gurmánské tóny a všechno ostatní, zůstane tady jeden z nejkrásnějších kosatců doplněný o santal, a ten na mě působí lehce orientálně, i když nedokážu říct proč.

Pro mě to vlastně šeříková vůně není.

Já vyčítám Lilac Love mimo jiné přílišnou jemnost, a opravdu slabou výdrž, což me u Amouage nemile překvapuje. Takže já se krásného drydownu s orientem nedočkám, protože po pár hodinách je vůně kompletně fuč. A to jsem zkoušela opakovaně, trpělivě, v teple, v zimě, na ruku, na krk, normálně se navonět... vůně (hlavně u značek, kterém mám ráda) nevynáším do nebe nebo nezatracuju po jednom zkoušení v průběhu pár hodin a dávám jim šanci se ukázat (někdy marně ). Přitom Lilac Love kvalitu složek má, hladkost provedení tam je, ale to v tomto případě pro mě, a při té příšerné ceně, nestačí. A nepořídila bych si ji ani za polovinu. Fate se mi líbila hned, prostě okamžité zalíbení, jen její projekce mi přišla na začátku slabší, to bylo jediné mínus, ale to se pak nějakým zázrakem změnilo a od té doby mi přijde jak přijemně průrazná, tak úžasně držící. Takže teď mám teď signature dvě. 

Ale umím si představit, že na někom se Lilac Love... rozvoní jinak, drží (pocitově nebo de fakto) déle. Prostě klasika... Samozřejmě se k ní vrátím.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 23. října 2016 10:55

Tom Ford - Vert des Bois - pánská fougére... dřevo nejen zelené, ale i nakyslé. Anýzu či anýzového likéru tu najdete minimálně. Nevím, co jsem si myslela a proč jsem si ke zkoušení v klidu doma nevybrala spíš Vert d'Encens, která by možná měla potenciál se mi líbit. Bohužel, pro mě jsou první dojmy z parfumerií značně zavádějící

Heeley - L'amandiere - podoba s L'Été en Douce od L'Artisan... Ve složení je tolik složek, jenže... já cítím jen lipový květ a nařezané mladé větvičky stromů. A to je mi dost málo. Neurazí, nenadchne.

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 23. října 2016 11:14
Reakce na Miru:

Miru, tobě je prostě ten Tom Ford souzen!

Já jsem se naopak našla hned v několika vůních Jul et Mad, teď ještě najít na ně i finance .

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 23. října 2016 11:35

No 7 - Sekushi (Lengling) - vůně sladce svěží, s napůl usušenými slupkami ze šťavnatých červených jablek a malinovým Vitacitem. K tomu prazvláštní ovocně ulepená zaolejovaná kůže. Poněkud divné, zdá se...

Vert des Bois (Tom Ford) -  výrazné nakyslé syté dřevo s kouřovou pryskyřicí a sladkým pepřem, se suše zeleným bylinným chypre "polstrováním". Vůně typově podobná Yataganu či Aromatisc Elixír, ale v jemnějším provedení. Unisex blížící se spíše k vůni pánské...ale vůni každopádně povedené.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 23. října 2016 11:38

LM Parfums - Scandinavian Crime

Tohle je nádhera  Za studeného, téměř až mrazivého dne na konci listopadu se ocitneš hluboko v lese. Slyšet je jen štěbetání ptáků a trochu tě zneklidňuje šelest zvěře ve větvích. Je mlha, ale tobě to nevadí, tebe to zvláštním způsobem těší. Obklopují tě vysoké staré smrky, spíš jen tušíš jejich vůni; ta už není tak vlídná a intenzivní jako byla minule, na konci léta. Je ostrá, mrazivá, kadidlová. Je ohromující, ten klid, ale je ti zima a zachce se ti domů. Tam, doma, se usadíš do koženého křesla s horkým, silným černým čajem s kousky zázvoru a s měkkými perníčky, které mají tmavou čokoládovou polevu kořeněnou kardamomem.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 23. října 2016 11:43
Reakce na domenica:

Jemnost a slabá výdrž? Tak to je zajímavé, na mně je výdrž celodenní a po včerejším zkoušení přes sprchu ji z ruky cítím stále dost výrazně. Ještě pořád je tady ten krásný drydown s troškou vanilky. Ale věřím, že na každém se rozvine jinak.

A přesto, že se mi líbí, v téhle cenové relaci o ní vůbec neuvažuju.

Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 23. října 2016 12:19
Reakce na Fleur:

...jj, ty finance.!

Mám pocit, když takhle někde jsem a zkouším, že, jasné, nejlépe odejít se dvěma třemi flakony v krásných kartonových taštičkách...,

ale aspoň s jednou, s jednou niché vůní.!

To jsou momenty zoufalství a vzteku a pocitů, že jestli s něčím neodejdu, tak je všechno na h***o...

Ano, už dávno jsem zjistila, že miluju zkoušení vůní, a mám jich ráda plno, i na nošení, ale nejlépe mi stejně vyhovuje Tom Ford...

No, ten den jsem měla v nose víc jak třicet vůní, na kůži tak polovinu z nich, 

teď potřebovala vzorky a zkoušet znovu...

Omluva za OT

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 23. října 2016 15:08
Reakce na Evanilla:

Zaujala mě už recenze od Blackviolet, a teď tohle ! Zázvor a kardamom v lese, to budu muset někde vyzkoušet. Vím, že je to extrait, ale jde do prostoru?

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 23. října 2016 15:15
Reakce na Fleur:

Mně přijde, že se drží spíš u těla. Ale máma hned komentovala, že čím to zase voním - a to jsem měla jen jeden střik na ruce.

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 23. října 2016 15:23
Reakce na Evanilla:

Dík za odpověď!

Offline Tezulie
Avatar
232 příspěvků moje polička 23. října 2016 15:34
Reakce na Evanilla:

LM Parfums - Scandinavian Crime

Tohle je nádhera  Za studeného, téměř až mrazivého dne na konci listopadu se ocitneš hluboko v lese. Slyšet je jen štěbetání ptáků a trochu tě zneklidňuje šelest zvěře ve větvích. Je mlha, ale tobě to nevadí, tebe to zvláštním způsobem těší. Obklopují tě vysoké staré smrky, spíš jen tušíš jejich vůni; ta už není tak vlídná a intenzivní jako byla minule, na konci léta. Je ostrá, mrazivá, kadidlová. Je ohromující, ten klid, ale je ti zima a zachce se ti domů. Tam, doma, se usadíš do koženého křesla s horkým, silným černým čajem s kousky zázvoru a s měkkými perníčky, které mají tmavou čokoládovou polevu kořeněnou kardamomem.

Nádherná recenze a velmi přesná, skutečně jsi skvěle vystihla dojem z té vůně. Až mne mrzí, že tuhle imaginaci nemám, ale zase mě těší, že když čtu tvůj popis, prakticky ji cítím.

Mimochodem - říkal mi ten pán v Ingredients (ne Jakub, ten druhý), že prý je to pouze upravená verze vůně, kterou LM dělal pro ruský trh, ale tady ji uvedl pod jiným jménem, aby Rusové neztratili pocit výlučnosti. Víte o tom někdo, nebo jsem to špatně pochopila?