Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 23. října 2016 15:49
Reakce na Tezulie:

Moc děkuju, to mě těší! Bohužel jen mizivé procento vůní ve mně vzbudí nějaké emoce, o těch ostatních pak psát nedokážu.

O té "ruské" LM jsem neslyšela... Ale docela bych tomu věřila

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 23. října 2016 16:04
Reakce na Tezulie:

Je to tak. Scandinavian Crime je původní Unique Russia.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 23. října 2016 16:30
Reakce na Evanilla:

Amouage Lilac Love vnímám velmi podobně. První zkoušení bylo letmé asi před týdnem, zkoušela jsem nejprve na papírku a pak na zápěstí. Ještě ve středu jsem vůni z papírku vnímala celkem výrazně, ale má kůže jí absorbovala překvapivě rychle. Včerejší zkoušení dopadlo podobně, větší projekci má vůně na látce (v mém případě na šále).

Šeřík v půvabné podobě se celkem výrazně objevuje hned po nástřiku, úvod je květinový a šeřík tam vnímám dostatečně. V této fázi bych jí unosila spíše na jaře. Pak už se ale ztrácí pod nánosem kakaa a dalších gurmánských tónů. Kašmírový svetřík v pastelové lila barvě flakónku by se k ní hodil nejvíce právě v tomto okamžiku, Lilac Love tady vnímám spíše jako krémově- pudrovou a unosila bych jí právě v tomto období.. Nepochybně velmi hezká vůni. Na Amouage je však velmi krotká a za tuto cenu nejsem vůbec ochotná o ní ani uvažovat .

Kde jsou ty časy, kdy vůně Amouage stály téměř o polovinu méně a stačilo se navonět jen ráno .

Offline Tezulie
Avatar
232 příspěvků moje polička 23. října 2016 17:02
Reakce na domenica:

Je to tak. Scandinavian Crime je původní Unique Russia.

Ale je pravda, že ten nový název kdy sedí mnohem víc. Ruského v ní necítím nic (já vím, mohla bych si představit lesy, Sibiř a širokou slovanskou duši, ale já vždycky skončím u novodobého ruského folkloru a "Duchů Moskvy" ), za to Švédsko, jeho lesy, příroda, kostelíky i ty děti z Bullerbynu, které zmínila Blackviolet, tam vážně mám. I ta severská temná ponurost a zároveň lampička v okně by tam byla.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. října 2016 17:11
Reakce na domenica:

Já vyčítám Lilac Love mimo jiné přílišnou jemnost, a opravdu slabou výdrž, což me u Amouage nemile překvapuje. Takže já se krásného drydownu s orientem nedočkám, protože po pár hodinách je vůně kompletně fuč. A to jsem zkoušela opakovaně, trpělivě, v teple, v zimě, na ruku, na krk, normálně se navonět... vůně (hlavně u značek, kterém mám ráda) nevynáším do nebe nebo nezatracuju po jednom zkoušení v průběhu pár hodin a dávám jim šanci se ukázat (někdy marně ). Přitom Lilac Love kvalitu složek má, hladkost provedení tam je, ale to v tomto případě pro mě, a při té příšerné ceně, nestačí. A nepořídila bych si ji ani za polovinu. Fate se mi líbila hned, prostě okamžité zalíbení, jen její projekce mi přišla na začátku slabší, to bylo jediné mínus, ale to se pak nějakým zázrakem změnilo a od té doby mi přijde jak přijemně průrazná, tak úžasně držící. Takže teď mám teď signature dvě. 

Ale umím si představit, že na někom se Lilac Love... rozvoní jinak, drží (pocitově nebo de fakto) déle. Prostě klasika... Samozřejmě se k ní vrátím.

Ano, to je přesně můj případ, že já to mám úplně obráceně s těmihle dvěma vůněmi. Fate je krásná orientálka, klasická Amouage. O tom není sporu. Ale přijde mi absolutně neprůrazná a nijak ji kolem sebe necítím a ani na mně nijak zvlášť nedrží po mnoha marných zkoušeních a vynosení celého odstřiku, což mě doteď mrzí. Proto vkládám poslední naděje do čistého parfému, až se mi podaří dostat se k jeho vyzkoušení.

Naopak Lilac Love dělá kolem mně krásný obláček, který potřebuju a cítím ji dvakrát déle.

Totéž Beloved. Nádherný začátek a pak se na mně vždycky rozpadne.

Ale uznávám, že cena je u Lilac Love přestřelená. Nicméně až se objeví na parfums na elninu za cenu, za kterou dnes vedou Sunshine, tak si jí dopřeju jako náplast za to, jak se mnou Fate ani Beloved nechtějí spolupracovat.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. října 2016 17:23
Reakce na jerry:

Zrovna ta No. 7 Sekushi se mi při zkoušce docela líbila. 

Offline jerry
Avatar
8994 příspěvků moje polička 23. října 2016 17:26
Reakce na wendulka:

Mě by se taky líbila (a z náklonnosti k ovocenkám mě snad nikdo nemůže podezírat), ale ta kůže mi nějak nekonvenuje.

Offline fija
Avatar
897 příspěvků moje polička 23. října 2016 17:29
Reakce na cinkja:

Já pořád přemýšlím, jestli nemám raději už teď objednat naslepo z escentualu.... než se to tam vyprodá (jako loni...).

Offline fija
Avatar
897 příspěvků moje polička 23. října 2016 17:42
Reakce na wendulka:

S Fate jsem na tom do jisté míry podobně, za chvíli ji necítím... v tomto případě ale naštěstí, protože mi způsobuje bolehlav a nevolnost.

S Beloved je to však jinak - tady mám zase nádherný obláček já, výdrž celodenní... 

Lilac Love jsem zatím díky tobě měla možnost vyzkoušet jen letmo jednou a líbila se mi, zdá se mi, že i dobře držela, ale zatím jsem neměla čas dojít vyzkoušet znovu... plná cena je každopádně přestřelená, ale pokud bude na Parfums či Elninu za téměř poloviční, určitě se ráda ujmu nějakého odstřiku a užiju si ji.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 23. října 2016 17:44
Reakce na wendulka:

Domenice sedí Fate dokonale, vyloženě na ní čaruje . A vnímá jí tvé okolí, nemůže to být jen tvůj subjektivní pocit?

Fate byla první z vůní od Amouage, u které jsem zaznamenala určitou změnu v projekci, ale ta určitá vytrvalá delikátnost mi na ní právě vyhovuje a vnímám jí velmi dlouho. Lilac se mi ztrácí tak nějak kompletně, což je škoda, protože její gurmánská fáze je opravdu moc hezká.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 23. října 2016 17:53
Reakce na fija:

Kolekce by měla být u nás dostupná i v běžných parfumeriích, tak snad to tak bude. Já jsem zatím v klidu, také bych jích chtěla nejprve vidět .

Offline fija
Avatar
897 příspěvků moje polička 23. října 2016 18:00
Reakce na cinkja:

Kolekce by měla být u nás dostupná i v běžných parfumeriích, tak snad to tak bude. Já jsem zatím v klidu, také bych jích chtěla nejprve vidět .

Já vím, že měla, ale třeba loni přišla do obchodů strašně pozdě, až těsně před vánoci... a hlavně nikdo loni neuměl vůbec říct, zda opravdu přijde.... 

dusty
Avatar
23. října 2016 18:02

Cena za Lilac Love je momentálne všade nehorázna, ale myslím si, že pôjde rýchlo dole, lebo to nie je to, čo ľudia od Amouage očakávajú. Je krásne staromilská, a vtedajším štýlom aj erotizujúca /schválne spadnutá háčkovaná rukavička a tak ďalej/,  a namaškrtila ma na orgován až tak, že som dnes hodila do košíka v Ingredients En Passant a vyberajúc si vzorky zdarma som si spomenula, že vo štvrtok mi nasadia korunku na päťku vľavo a tá ma bude stáť o 17 eur menej ako stojí momentálne Lilac Love v Ingredients. Na strane dva - dolný chrup bude konečne bezchybný celý biely a budem sa môcť usmievať ako Marilyn.

Holt budem čakať a keď bude veľmi zle - je tu starý dobrý nevinný lilac -  lanvinovský Éclat  - a z demeterovej knižnice orgovánový talc soliflor Lilac, oba na mojej polici.

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 23. října 2016 18:34
Reakce na Tezulie:

Nádherná recenze a velmi přesná, skutečně jsi skvěle vystihla dojem z té vůně. Až mne mrzí, že tuhle imaginaci nemám, ale zase mě těší, že když čtu tvůj popis, prakticky ji cítím.

Mimochodem - říkal mi ten pán v Ingredients (ne Jakub, ten druhý), že prý je to pouze upravená verze vůně, kterou LM dělal pro ruský trh, ale tady ji uvedl pod jiným jménem, aby Rusové neztratili pocit výlučnosti. Víte o tom někdo, nebo jsem to špatně pochopila?

Áno, LM mám na zozname ešte na prednejšom mieste, než Lutensa ....aj keď na Vol d´Hirondelle by som si za iných okolností dala povedať.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. října 2016 18:45
Reakce na Tezulie:

"Mimochodem - říkal mi ten pán v Ingredients (ne Jakub, ten druhý), že prý je to pouze upravená verze vůně, kterou LM dělal pro ruský trh, ale tady ji uvedl pod jiným jménem, aby Rusové neztratili pocit výlučnosti. Víte o tom někdo, nebo jsem to špatně pochopila?"

Ona už i ta Unique Russia byla běžně dostupná jak v Ingredients, tak i jinde, takže nebyla tak výlučně ruská. Spíš tipuju, že Laurentovi asi velmi brzy došlo, že s flakonem s monstrózní pěticípou rudou hvězdou poněkud přestřelil. Jinak já to můžu potvrdit i na vlastní nos, že jsou prakticky identické, jen jiný název, neb jsem je zkoušela obě. Máme to i tady v databázi v doplňující informaci ke Scandinavian Crime ještě z doby, než Jakub toho mladíka do Ingredients přijal za asistenta.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. října 2016 19:14
Reakce na cinkja:

Domenice sedí Fate dokonale, vyloženě na ní čaruje . A vnímá jí tvé okolí, nemůže to být jen tvůj subjektivní pocit?

Fate byla první z vůní od Amouage, u které jsem zaznamenala určitou změnu v projekci, ale ta určitá vytrvalá delikátnost mi na ní právě vyhovuje a vnímám jí velmi dlouho. Lilac se mi ztrácí tak nějak kompletně, což je škoda, protože její gurmánská fáze je opravdu moc hezká.

Okolí nijak nereagovalo. Ale i kdyby, tak pokud vůni kolem sebe necítím já sama alespoň v interiéru, což je tento případ, tak přes to u mě nejede vlak. Z tohoto důvodu jsem si nakonec nepořídila ani tu Baccarat Rouge, která ale na rozdíl od Fate, i když nejde do prostoru, na mně drží výborně.

Jj, to já věřím, že domenice sedí. Doteď si pamatuju, když jsem na ní jednou v zimě zacítila vůni a pochválila jí s tím, že to bude určitě některá z guerlainovských exkluzivek a ona, že ne, že to je Shalimar. Úplně jiná vůně než na mně, společný jen akord guerlinade, čímž nechci říct, že by na mně taky nebyl krásný, holt jinak. Stejně tak Journey, s níž se moje kůže absolutně nesnese, pracovala na ní mnohem lépe.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 23. října 2016 21:22
Reakce na wendulka:

A o tom to je . Moc se mi líbí, jak jednu a tu samou vůni vnímá každý jinak, jak na každém voní jinak, jak s každou kůží spolupracuje jinak. V tom vidím velké kouzlo a baví mě to.

Mám to stejně, nikdy bych si vůni nekoupila, pokud by se mi nelíbila a necítila bych jí. Mám kolegyni, která si  vůně kupuje podle toho, zda se líbí manželovi. Já mám samozřejmě radost, když okolí na vůni reaguje dobře, ale můj subjektivní dojem je ten zásadní. Já bych spíše potřebovala, kdyby okolí moje vůně příliš nevnímalo, především v práci. Tam to bývá občas boj a ráno dost přemýšlím, co na sebe můžu a nemůžu vzít. Jo, období zavřených oken.....

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 23. října 2016 22:26
Reakce na cinkja:

Ráno také vybírám střízlivou rukou, abych okolí nezabila, ale jen pošimrala. Pecku nebo pořádné přiživení si dopřeji při odchodu, a tím formuji manželův parfémový vkus

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 26. října 2016 23:30
Reakce na cinkja:

Ano, dorazila . Vlastně dorazila celá přebalená kolekce L'Art et la Matière. Flakóny vypadají skvostně. Jen je jasné, že budou velmi nepraktické při případném přestříkávání do kabelkových flakónků nebo pořizování vzorků. Rozprašují velmi jemnou mlhu, kterou je problém odchytit (slečna se docela zapotila) .

Neroli Outrenoir jsem si rozhodně představovala více temnou, kouřovou a také jsem se těšila na můj oblíbený pomerančový květ a hlavně neroli, jehož lehce smyslnou medovou hořkost ve vůních miluji. Ale vůně na mě působí moc čerstvě, svěže, začátek vyloženě vnímám jako velmi vydařenou kolínskou. Postupem se sice stává temnější, ale na mě zoufale málo. Všechny složky, které mám ráda, jsou takové subtilní. Je hezká, určitě ano. Ale zároveň není ničím výjimečná, zajímavá, je vyloženě diskrétní. Líbila by se u nás v práci . A také už mě nebaví ta hra na exkluzivitu .

 

Tak jsem dnes Neroli Outrenoir také poprvé vyzkoušela a můj dojem z ní je v podstatě identický. Příjemná kolínská, jenže to je všechno. Na mně bohužel ani nepřešla do těch temnějších tónů, jen jsem zacítila trochu černého čaje se ždibcem myrhy, neroli jsem se nedočkala vůbec, jen svěžího pomerančového květu. A je tak zoufale intimní.

Ano je hezká, nekonfliktní, ale když ji srovnám s ostatními čajovkami, které jsem měla příležitost letos vyzkoušet, jsem v ní pro sebe nenašla vzhledem k ceně nic výjimečně exkluzivního. Škoda.

Offline blackviolet
Avatar
3323 příspěvků moje polička 27. října 2016 16:41
Reakce na wendulka:

Ach jo, to nezní moc dobře. Já už jsem vůbec po těch posledních počinech G dost skeptická a ještě jsem ji nebyla ani vyzkoušet, i když u nás už taky je.