Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 30. ledna 2018 15:19

Dalia Šiš, to je taková pusinka.

Offline Magráta
Avatar
7771 příspěvků moje polička 30. ledna 2018 15:29

Dalia 

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 30. ledna 2018 15:48

Tak fleťáci a návštěvy, to je taky něco, u Terka si třeba myslím, že doteď nepochopil, že návštěvy nechodí za ním, ale za námi. A rozjet se umí oba taky slušně, což je ale výhoda, protože při jejich velikosti a ... éééé .... dynamičnosti si to většinou lidi s tím dováděním rychle rozmyslí. 

paktofonika Já už jsem se tu po vás sháněla, dobře že jste zpět :-). Terk je naštěstí tak nějak pořád stejný jako poslední rok, na jednu nohu kulhá od narození, za druhou asi může artróza. Procházky do hodiny dává, ale někdy se zpět už hodně vleče, záleží jak kdy. Ale má nárok, bude mu 11, což je u flata už dost zasloužilej věk, a vzhledem k těm původním prognózám je to v podstatě výborný.

Jen bych potřebovala krom hodiny s nimi oběma ještě být další hodinu jen se Cidem, abych ho pořádně zapřáhla bez současnýho zatížení Terka, ale to půjde, až zas bude dýl světlo. COž už se naštěstí blíží :-).

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 30. ledna 2018 15:50

dzizisketa tak to je teda fakt dobrý! jestli zůstane na místě i když přijdou do bytu cizí lidi a čeká poslušně na povel, tyjo, borka:-)

Offline Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 30. ledna 2018 15:58

Dalia To je ňuňátko!

Naše neviňátko bylo právě načapáno, jak žebrá za plotem a obírá kolemjdoucí o dobrůtky!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 30. ledna 2018 16:00

Sweet Potato ubožátko malý, hladem tejraný

Offline Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 30. ledna 2018 16:00

viktorka_od splavu A nepomazlený.

Offline dzizisketa
Avatar
7463 příspěvků moje polička 30. ledna 2018 20:24

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 30. ledna 2018 20:27

dzizisketa neee, chudinka  tento druh cvičení mi trhá srdce!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 30. ledna 2018 20:35
Reakce na dzizisketa:

nebohy

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 30. ledna 2018 21:12

dzizisketa tyranie!!!!!  je naozaj dokonala  

Sweet Potato ajeje, Netopyrka  tie vlasky ma paradne - objem stale drzi :-) vyzera ako steniatko.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 31. ledna 2018 08:54
Reakce na dzizisketa:

paktofonika 

Tak to nacvič s lidmi, co budou spolupracovat. Ať simulují chování, které se ti nelíbí, a prostě psa nauč, jak na to má reagovat, ať tím, že odejde sám, nebo ho zavoláš ty. K nám taky chodí různí lidé, a na pokrytí všech situací mi stačí škála povelů místo - volno - konec hraní.

EDIT: Ono to asi vypadá, že si tu honím triko, ale tohle mi připadá jako o dost snazší způsob, jak udržet A&P v klidu, než se domlouvat a nervovat s každým člověkem zvlášť. Když budeš vědět, že se na psa můžeš v tomto spolehnout. Mně se osvědčila varianta povelovat Bonnie před příchodem návštěvy na místo, tam zůstane, dokud se všichni neusadí a než se atmosféra třeba po velkém vítání trochu neuklidní, a pak má volno a jde se taky účastnit dění. Tím místem je ložnice a tam návštěvy nechodí, ty se usazují v obýváku/kuchyni.

​Tak ja som to vôbec nechápala tak že si tu honíš triko. Aj keď fotka s piškotkou na nose je číra provokácia!!! 

Ja by som aj rada trénovala s ľudmi čo sú v pohode len akosi nieje s kým. Dúfam, že ak budem v Prahe tak to budem mať s kým trénovať :D Ako ja keď ich zapovelujem tak poslúchnu akurát, že sa trasú na mieste z toho nepokoju a len čakajú kedy budú môcť znovu vyštartovať. Percy je v tomto lepší, vie sa ZATIAĽ celkom dobre ovládať, ale Amy je satan. Viem že s nimi musím pracovať na sebaovládaní. No snažím sa, len ja niesom prirodzený talent a v tom výcviku sa mi nedarí tak ako by som chcela. 

Offline dzizisketa
Avatar
7463 příspěvků moje polička 31. ledna 2018 09:02

paktofonika DrowRanger 

To se zlomí, Boňule se po 2. roce dost uklidnila, jako vážně výrazně! A na místě se taky třepe, čumák natahuje co nejdál a ocasem mlátí do všeho okolo A furt lepší, že mají radost ze života, kterou nás páníčky taky pořádně dopují

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 31. ledna 2018 09:04

dzizisketa A piškóty kupuješ normálne alebo sú to psie piškóty? Prepáč za moju nevedomosť ale čo si tak všímam dosť ľudí používa piškóty ale nikdy som sa neopýtala čo sú zač. 

Offline dzizisketa
Avatar
7463 příspěvků moje polička 31. ledna 2018 09:08

paktofonika 

Někdy normální lidské, někdy psí, jak si vzpomenu. Ona je nedostává denně, někdy ani ne týdně , přece jen i ty psí jsou slazené (aspoň ty, co jsem viděla já), z obilí a s vejci.

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 31. ledna 2018 09:10

paktofonika Je to dobrý nápad to trénovat, k nám chodí kamarádi každý týden hrát DnD, tak jsem se pod vlivem zdejší debaty rozhodla, že to začneme nacvičovat.  
Zrovna tohe je věc, co se s dvěma psama dělá o dost hůř, ale bylo by fajn se tomu, jak to popisuje dzizisketa, aspoň přiblížit.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 31. ledna 2018 09:12

dzizisketa v lidlu maj takový minipiškůtky, ale Rufík nemá rád žádný (von je hrozná frfňa ale, nepovažuje za jídlo celkem dost věcí včetně některých sýrů, zelenina a ovoce jsou otrávený všechny, zatím jediný, co si dal, byly hodně zralý meruňky, nežere ani mrkev, když nemusí)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 31. ledna 2018 09:13
Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 31. ledna 2018 09:26

Potrefenáhusa No asi tak. U nás je problém ze jeden deň je Amy stopercentná a na druhy deň by som si najradšej zahrabala hlavu do piesku.

A čo sa týka jedla mam opačný problém, A&P by zjedli čokoľvek. Minule mi spadol na zem strúčik cesnaku a trúbka Percy ho hneď zjedol, no samozrejme že mu bolo celú noc zle, ale poučil sa z toho? Nie. Ešte sa mi nestalo že by nad niečím ohŕňali nos. Aspoň sú dobre motivovateľný na odmeny, v tomto určite nezávidím. A nešpekuluje Rufík aj s granulami?

Minule som len dostala psí popcorn a spálila som ho 

dzizisketa Ďakujem, skúsim sa po nich pozrieť. Ako občasné spestrenie by sa im to mohlo páčiť, predpokladám ze budú robiť všetky povely naraz keď nevedia čo so sebou(sadnúť, ľahnúť, miesto, mávať labkami ako na prvého mája a pod)

Zina No však práve ja by som rada dosiahla toho aby boli v pohode keď príde návšteva. Ja si uvedomujem ze robím mnoho chýb pri výcviku a aj keď som si čítala rôzne knihy a teóriu mám v podstate v hlave realita je iná a častokrát si omyl a chybu uvedomím neskoro. Ale snažím sa. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 31. ledna 2018 09:32

paktofonika nad granulemi Rufík samozřejmě špekuluje, ale nad tím teda zas nešpekuluju já a má smůlu :-))) I když teď mi přijde, že se nějak strašně zhoršily granule, co kupujem (Essential), jsou takový strašně suchý, už je kupovat nebudem.

Ale s tou motivací je to těžký, doma žere většinou v pohodě, ale venku je to kolikrát bída, nechce nic (nejlíp se u nás Rotschildů osvědčil uzenej losos). Ale von vůbec moc nechce bejt cvičenej :-)