Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline MP Marge
Avatar
5809 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 16:02
Reakce na Samantha:

​Pozor, aby si to nepřečetl přítel MP Marge a nepořídil domů dalšího pejska za účelem povzbuzení apetitu

​Jezismarja 

No, on uz se pres vikend nekolikrat tak jako nenapadne zminil, ze kdyz uz jednoho psa mame, tak ze dva uz by se taky zvladli 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33799 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 16:02
Reakce na MP Marge:

- nicmene kvuli byvalemu snoubenci jsem zustala trcet v Illinois!!!

​to zní jako kdyby ten bídák potom prásknul do bot a nechal tam dámu v nesnázích!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33799 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 16:03
Reakce na MP Marge:

​Jezismarja 

No, on uz se pres vikend nekolikrat tak jako nenapadne zminil, ze kdyz uz jednoho psa mame, tak ze dva uz by se taky zvladli 

Offline MP Marge
Avatar
5809 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 16:05
Reakce na Sweet Potato:

MP Marge Hele ono vařit pro pidipsa kdyžtak není taková tragédie, a to já vaření fakt nevyhledávám.Z jedné várky toho namrazíš kolik porcí. 

​Jako je fakt, ze on i kdyz zere, tak zere fakt malo  Taky asi pro psa to nebude zadne komplikovane vareni, aspon doufam...

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 16:06

MP Marge dva jsou super, ale na fotkách paktofoniky nebo potrefenýhusy, ne doma 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 16:07

MP Marge Ja som granulami kŕmila z nedostatku času a trochu aj z lenivosti, ale vtedy som žiadne zlé pocity nemala. Čo sme prešli na barf tak by som im už granule asi nikdy nedávala, vyzerajú skvelo a na nič si nesťažujú. Ja nevidím dôvod psovi variť, ryža jedine v dobe diéty, kuracím nekŕmim vôbec, je to alergén. Skús mu dať surové mleté hovädzie, primiešaj mu obľúbenú zeleninu alebo ovocie a uvidíš či si dá. Neviem či pri kuracom s ryžou dostane všetky potrebné látky, to by si mu musela určite dávať ešte niečo iné, doporučujem si prečítať niečo o barfe/raw food diet for dogs. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33799 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 16:10

nellielovett ale jako pobavíš se, to jo.....

 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 16:12

nellielovett Ja som to nikdy neoľutovala aj keď niekedy je to fakt na palicu :D 

Offline MP Marge
Avatar
5809 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 16:14
Reakce na Potrefenáhusa:

MP Marge jako jestli běžně nevaříš a nenakupuješ, tak ti říkám rovnou, že na sebe pleteš strašnej bič, protože budeš muset vařit furt. To vaření mi ze všech možnejch způsobů přijde nejnáročnější a vařila bych jenom, kdyby to pes vyloženě potřeboval (to potom jo, to je jasný) - taky jak je malej, tak budeš vařit poměrně malý porce, aby se to nekazilo. Zvážila bych zkusit buď to krmení syrovým masem s přílohama (to je asi nejsnazší, ale chce to mrazák) nebo kombinaci granulí a konzerv, je malej, tak se ti to tak neprodraží jako s velkým.

​Jako ja varim moc rada, od te doby, co jsem vareni prestala povazovat za symbol patriarchalniho utlaku, ale je fakt, ze jsem si nikdy nezvykla na takovou tu rutinu "kazdy den tepla vecere". Jak jsem tolik let pri praci studovala, tak jsem si to proste nemohla casove dovolit. A i ted, kdyz uz nestuduju, delam po praci rada i jine veci nez vareni. Takze jsem takova narazova kucharka - uvarim o vikendu, rozdelim do krabicek, neco dam do lednicky, neco zamrazim (to je mimochodem taky problem s pripadnym BARFEM - na americke pomery mam maly mrazak).

Ale v nove domacnosti tento system moc nefunguje, protoze pritel vzdycky vsechno predcasne sezere 

Takze uz jsem si rikala, ze zmenim taktiku a budu pres tyden varit vic prubezne...

Offline MP Marge
Avatar
5809 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 16:16
Reakce na dynda:

MP Marge 

Ono to vaření pro zvíře zní nejdřív jako hrozná šichta, ale když se porce zamrazí, je to pak pohodlný, víš, co přesně psovi dáváš, a vyjde to levněji než konzervy. Rozhodně se toho neboj a klidně vyzkoušej. 

​No, kdyby to byl nejakej jednoduchej recept... Slecna v PetSmartu rikala, ze ona pouziva pomaly hrnec - vecer tam vsechno nahazi, zapne a rano je hotovo. 

Pomaly hrnec mam 

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 16:21

Potrefenáhusa paktofonika to je jasný, všichni jsou úplně boží 

Offline MP Marge
Avatar
5809 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 16:22
Reakce na Potrefenáhusa:

​to zní jako kdyby ten bídák potom prásknul do bot a nechal tam dámu v nesnázích!

​No... Do bot jsem praskla spis ja, pote, co prodelal "duchovni obrozeni" a dospel k zaveru, ze je vlastne prorok   Ale v nesnazich, to jo, protoze diky svemu novemu poslani odmitl svou praci "podporovat prohnily kapitalisticky system", coz me stalo veskere uspory, abych vubec dodelala bakalare a udrzela si strechu nad hlavou! Ale pote, co jsme se definitivne rozesli, jsem dostudovala, nasla si skvelou praci a spoustu novych kamaradu, a Illinois byl najednou domov 

Offline MP Marge
Avatar
5809 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 16:23
Reakce na nellielovett:

MP Marge dva jsou super, ale na fotkách paktofoniky nebo potrefenýhusy, ne doma 

​Souhlasim, zejmena kdyz se uvazi, ze pritelovo oblibene plemeno je pitbul 

Offline MP Marge
Avatar
5809 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 16:24
Reakce na paktofonika:

MP Marge Ja som granulami kŕmila z nedostatku času a trochu aj z lenivosti, ale vtedy som žiadne zlé pocity nemala. Čo sme prešli na barf tak by som im už granule asi nikdy nedávala, vyzerajú skvelo a na nič si nesťažujú. Ja nevidím dôvod psovi variť, ryža jedine v dobe diéty, kuracím nekŕmim vôbec, je to alergén. Skús mu dať surové mleté hovädzie, primiešaj mu obľúbenú zeleninu alebo ovocie a uvidíš či si dá. Neviem či pri kuracom s ryžou dostane všetky potrebné látky, to by si mu musela určite dávať ešte niečo iné, doporučujem si prečítať niečo o barfe/raw food diet for dogs. 

​Mne ten barf vzdycky pripadal vubec nejlepsi, ale kdyz ja mam fakt malej mrazak...

Hele, ale kure je alergen!? To jsem netusila 

Offline MP Marge
Avatar
5809 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 16:26

paktofonika Mlete hovezi doma mam casto, pac ho kupuju kvuli krabum, tak to bych mohla zkusit! Pez zere jablka a z nejakeho duvodu lilek - jinak jeste, co se tyka ovoce a zeleniny, moc nevim. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33799 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 16:30

MP Marge Trnka kuřecí vůbec nemůže, Rufíkovi nevadí

Offline MP Marge
Avatar
5809 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 16:32

Potrefenáhusa Je ji po tom spatne?

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 16:33

MP Marge No ja som nechcela aby to vyznelo, že ťa chcem presvedčiť ba nútiť to nie. Prečítať si o tom je ale fajn, čo by pes mal prijať a tak, neviem podľa čoho mu chceš variť ale asi aj pri varenej strave by to malo byť pestré. Na dobrých granuliach je fajn to, že pes dostane tú svoju vyváženú dennú dávku, kdežto u alternatívnej stravy som ja napríklad mala strach aby som ich o niečo neochudila. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33799 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 16:33

MP Marge má průjem

Offline MP Marge
Avatar
5809 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 16:38
Reakce na paktofonika:

MP Marge No ja som nechcela aby to vyznelo, že ťa chcem presvedčiť ba nútiť to nie. Prečítať si o tom je ale fajn, čo by pes mal prijať a tak, neviem podľa čoho mu chceš variť ale asi aj pri varenej strave by to malo byť pestré. Na dobrých granuliach je fajn to, že pes dostane tú svoju vyváženú dennú dávku, kdežto u alternatívnej stravy som ja napríklad mala strach aby som ich o niečo neochudila. 

​Ne ne, ja to tak vubec neberu, naopak jsem vdecna za kazdy nazor a zkusenost - vsak proto tady tady porad plevelim 

S tou alternativni stravou mas urcite pravdu, to mi rikala i ta slecna v PetSmartu, ktera svemu psovi vari. Pry mu musi dokupovavat ruzne vitaminy a potravinove doplnky, aby mel vsechno, co potrebuje. Jako to zase zlate granule...