Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 30. ledna 2018 10:25

Janulik03 A nieje dobré si zavolať niekoho na odchyt? Ja s tým vôbec nemám skúsenosti, len je to to prvé čo ma napadlo. 

Offline Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 30. ledna 2018 10:32

paktofonika no zistujeme. Ďakujem. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 30. ledna 2018 11:07

paktofonika Potrefenáhusa áno a potom sú skvelé tie keci, že nemám vychovaného psa. No nie, nemám, lebo z ich strany nedodržiavajú pravidlá a je samozrejmé, že mladý pes sa bude radšej hrať ako počúvať...

Rovnako ako keď svokrovi vysvetľujem, že nemá psa huckať na ruky, že som ho to dlho odúčala, že z toho budú problémy, keď budeme mať deti a že na to, aby hrýzol má svoje hračky. Nie, on si aj tak nechá hrýzť ruky a ešte v tom psa podporuje a ten to potom skúša doma...

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 30. ledna 2018 11:15

paktofonika to máš fajn, že psi si idú po svojom, u nás to tak nie je, jednoducho ke´d príde návšteva a hneď v začiatkoch ho roztatári, je fakt nezvládateľný, skáče na gauč, po ľuďoch, žobre jedlo (toto tiež nevieme odbúrať a nie, zo stola ho nekŕmime), vyskakuje a opiera sa o kolená...

U nás je aj ten problém, že nik z našich známych psa nemá a väčšina z nich nemá psi rada, čo občas dávajú najavo pekne hnusným spôsobom (zoziapu na psa tak, že sa tento zľakne, zhodia ho bez príčiny z gauča/lavice na zem ak si ku nim vyskočí, na chate ho zavreli von, mne o tom nepovedali a pes tam na mraze pred dverami sedel vyše hodiny), pritom by stačilo mu povedať hlasnejšie fuj/nie a odstrčiť ho, bohužiaľ je kontaktnejší. 

Aj z toho dôvodu u nás už moc u nás návštevy nechcem, radšej ideme niekam von a na návštevu chodia len overení kamaráti a rodina, ktorá so psom nemá problém.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 30. ledna 2018 11:18

Haha, týdny a měsíce učím kocoura, že nemá kousat do lidí, a když už to nedělá, přijde návštěva, začne ho drbat na bříšku (chachacha, to je švanda, jak se se mnou pere, jé on umí i kousnout, to je bojovník, super, jak mi hryže dlaň!!), pak návštěva odejde a já týdny a měsíce odnaučuju koucoura kousat...

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 30. ledna 2018 11:20

DrowRanger Ach nie sme rodina? Presne toto isté aj u nás. Mávajú s rukami pred psom a potom sa čudujú že ich doškriabe zubami. Alebo ich učia na nohy, ak ich na to upozorním tak sa tvária že nič a potom pod stolom mávajú nohami(lebo ja to nevidím) aby ich pes naháňal. No ako malé deti. A už bol samozrejme aj konflikt kvôli tomuto pretože Amy dostala po zadku predo mnou. Tak sme slušne dotyčného požiadali aby to viac nerobil že si to nežiadame a on sa ešte urazil. Fakt je to na nič. Preto k nám chodí návšteva len tak raz za mesiac. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 30. ledna 2018 11:25

Mohučanka a vzit kocoura a odnest pryc nejde?

DrowRanger mi furt nejde z hlavy jak jsem se tuhle bavila s jednou znamou, starsi pani, zvire doma nemaji nikdy nemeli ale kdyby tak pry jedine psa, protoze

- kocky jsou strasne zly, skacou lidem na zada drapou a kousou, vidi to u pribuznych boji se tam chodit

- psi, kdyz k nekomu prijde na navstevu jen klidne lezi u nohou pod kreslem (musim se priste vazne zeptat co je to za psa, jestli neni vycpanej:-))

Offline Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 30. ledna 2018 11:26

tiež mám problém s ľudmi ked prídu a začnú psa jašiť. Vždy vravím, nech si ju nevšímaju zo začiatku, lebo ked sa rozblázni, tak to nejde utnút na sekundu. A vždy sa najde niekto, kto začne blbnuť už vonku, provokuje, aby skočila na hrud a potom ked ju nevedia zastaviť, tak už začnú sa sťažovať. Vtedy mám chut sa otočiť a nechat ich tak, nech si to vybavia. Alebo jej natajnáša daju pd stolom niečo z jedla akože strašná sranda. Tých som už eliminovala. A ešte tých, čo vedia lepšie ako majiteľ čo treba so psom robiť.

Offline dzizisketa
Avatar
7463 příspěvků moje polička 30. ledna 2018 11:29

A já mám ráda návštěvy, které se psem blbnou a řádí. Já to s ní dělávám taky, tak ať si užije i s jinými.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33725 příspěvků moje polička 30. ledna 2018 11:30

Janulik03 ale to utrpení, když to fakt víš líp než majitel

za krmení pod stolem bych snad i dávala fyzický tresty...

Offline Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 30. ledna 2018 11:33

dzizisketa ale tu fakt nejde a TAKÉ návštevy. Ale o tie, kde najprv psa rozbláznia a následne skuhraju, že MOC rozbláznená. A to k nám chodia samozrejme aj takí, ktorí sa snou hraju a bláznia a nevadí to nikomu. Za tých som rada aj ja. 

Offline Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 30. ledna 2018 11:35

Potrefenáhusa tak tiež mám niekedy pocit, že by som mohla niečo okomentovat u niekoho, ale akosi si to nedovolím. Ich problém. Ale to krmenie, tak za to by som tiež fackovala. 

Offline dzizisketa
Avatar
7463 příspěvků moje polička 30. ledna 2018 11:38

Janulik03 

Moc to zveličuješ. Normálně jim řeknu, že se za chvilku uklidní, navíc jsem psa naučila formulku "konec hraní", která na tyto situace funguje bezvadně. U jednorázové náhodné návštěvy bych to dál neřešila, a ti pravidelní se to časem naučí, jak se psem zacházet. Kdyby bylo nejhůř, psa bych si zavolala a zabavila ho nějakou jinou činností, nebo odvelela na místo. Psovi neuškodí, když si užije něco nezvyklého s někým jiným, než jsem já, furt ví, že já jsem jeho panička a když to všem přeroste přes hlavu, snadno si ho srovnám.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 30. ledna 2018 11:47

paktofonika přiznávám, že odolat puzení poňuchňat si vaše psy bych odolávala těžko  takže chápu, že je vaše okolí nedisciplinované.

to s pupíkem to máme snadný - je to smraďoch, který je navíc věčně mokrý a urousaný a rád lidi trošku oslintá, navíc je velký, takže si lidi nějaký nedovolený kontakt rychle rozmyslí :) i když je to jinak mazlivý miláček.

ale bojí se dětí  onehdy jsme potkali školku na výletě a on z nich byl úplně na větvi.

Offline Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 30. ledna 2018 11:50

dzizisketa jasne, že sa to týka tých viac menej jednorázových. Mne skor vadí na tom to, že poviem čo sa nemá a just. Akoby naschvál . Ja si psa zvládnem, o to pokoj, len vravím, že niekedy mám pocit ju nechať tak , nech si to užije, ked som mu vysvetlila čo a ako a napriek tomu si urobil čo chcel. Nie že to robí každá návšteva, väčšinou k nám chodia ludia, ktorí su uplne v pohode. 

Offline Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 30. ledna 2018 11:52

Jiná Realita ňuchnat si ju možeš prísť kedy chceš, aj sa s nou blázniť, ale neskuhri že si potom špinavá a že sa nedakáže potom zastaviť v tom okamžiku ako si zmyslíš že už máš dosť. Až na moj povel totiž prestane. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 30. ledna 2018 11:57

dzizisketa Tak ja som narpíklad učila návštevu, že ak sa chcú so psami hrať a mať kontakt nech vezmú do ruky hračky a hrajú si s nimi tak. Ja nemám nič proti tomu aby bavili psy, ale keď im raz poviem že nech nemávajú rukami pred papuľou, že ten pes sa rozblázni a začne po rukách chniapať tak to ako keby som hrach o stenu hádzala. Alebo aby Percyho neťahali za hlavu, neťahali ho na ruky za predné laby a podobne. Ako som písala, niektorým to vysvetľujeme druhý rok a nič. 

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 30. ledna 2018 11:59

viktorka_od splavu Nejde, on by se hned vrátil. Jako mohla bych ho zavřít do sklepa, ale tím ho zas nechci trápit, navíc by se určitě pomstil, že jsem ho připravila o legraci s návštěvou. On je hrozně společenskej...Ale funguje na něj systém odměn a cvičení, umí "místečko", když mám v ruce misku s kapsičkou, na "hodný" tím správným tónem spolu s pohlazením, kdykoli ho člověk potká, reaguje dlouhodobějším nepeklením a když chce, dokáže i "přines myšku" :-D 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33725 příspěvků moje polička 30. ledna 2018 11:59

Jiná Realita nemohl mu někdo něco udělat ve vaší nepřítomnosti? Šťouchnout přes plot nebo tak?

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 30. ledna 2018 12:00

Jiná Realita No ale Amy už nieje šteňa, a napríklad nemá rada pohladenie, to som sa tiež snažila niektorým vysvetliť. Ona by chcela aby jej ľudia hádzali loptičku a nie sa snažili ju mojkať. Mojkať ju môžme iba my vyvolený :D Percy je ešte ňuňu, on sa rád nechá pomojkať. Sú naozaj veľmi rozdielny. Percy má strašne na háku, Amy trápi každá blbosť.