Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 22. srpna 2017 20:53
Reakce na moora:

Když na tu fotku zírám delší dobu a trochu se mi rozmlží, připomíná mi hrnek kapučína při pohledu shora. I s ouškem .

Offline moora
Avatar
7542 příspěvků moje polička 22. srpna 2017 21:55
Reakce na Bledule:

jj, v misce krmím žakouše. a když jsou pak nakrmení a ta miska je taková nevyužitá...

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 22. srpna 2017 23:42

Nesnáším, když slyším, jak na sebe venku řvou kočky a ty naše přitom nejsou doma 

Všichni chlupáči i opeřenci tady jsou úžasní po delší době je jich tu pěkná nálož - takový psychický doping.

Offline GChK
Avatar
287 příspěvků moje polička 23. srpna 2017 14:47

Zdravím veškeré osazenstvo! Dlouhodobě sleduji celou parfumanii, ale bohužel nepřispívám. Teď ale našel čas, abych požádala o pomoc :). S přítelem si pořizujeme štěně a chtěla bych se zeptat, co jsou nutnosti, které se běžně nedoporučují/pejskaře začátečníka nenapadnou. Co doporučujete jako nejbezpečnější způsob přepravy do auta? Rádi bychom psa vozili na zadních sedačkách, taky dost jezdíme a budeme psa tahat hodně sebou. 

Je možné barfovat i když člověk nemá velký mrazák? Je možné kombinovat barf + granule (kdyby granule, chceme krmit Orijenem)?  

Máte tip na dobrého veterináře na Praze 8 (ideálně okolí Palmovka/Libeň)? 

Omlouvám se za spoustu dotazů - ráda si nechám doporučit stránky nebo knížky, kde odpovědi dostanu (klidně v Aj).

Google používat umím, ale osobní reference mi vždy přijdou nej. Předem díky!! 

PS.: Počítám s případným posláním do prčic... 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 23. srpna 2017 17:32
Reakce na GChK:

Doporucuju veterinu Podebradska,s barfem neporadím,ja kvuli malými mrazáku (jen ta jedna Polička v lednici) furt váhám,orijen jsou dobry granule a na Palmovce je slusnej psi obchod (Pesko (pesco?) ulice novakovych.

preprava asi záleží taky na velikosti psa a aute,taky pocitat s tim,ze z nej bude v aute slusnej bordel. Mel by bejt nejak zajistenej, bud v přepravce nebo postroj a pasy.

Offline baltik
Avatar
4428 příspěvků moje polička 23. srpna 2017 17:35
Reakce na GChK:

osobne doporucuje prepravu v kufru, pokud to velikost psa a auta umozni

Offline GChK
Avatar
287 příspěvků moje polička 23. srpna 2017 19:35

Kufr docela řešíme, protože hodně jezdíme, cestujeme a de facto žijeme v autě - rádi bychom proto psa naučili ma zadní sedačky. Díky za rady :). 

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 10:47
Reakce na GChK:

Nezmiňujete, co za pejska to bude, to je věc, co začátečníci nejčastěji podcení, a to je volba psa podle toho, co od něj člověk čeká. I vpřípadě adopce z útulku jde leccos odhadnout, řešila bych tempermanet a předpoklady, tak velikost. Přijde mi, že hodně problémů je fakt zapříčiněno tím, že lidi blbě odhadnou svoje možnosti a schopnosti, dobrá zpráva je, že pak zas mají spoustu příležitostí k osobnímu rozvoji :-D.

Pes na zadních sedačkách vozit jde, prodávají se takové speciální deky, dobrý má třeba Baron tu. Jsou v nich i průstřihy na pásy, nácvik štěněte na pásy může být trochu oříšek, ale bez toho je to nebezpečné pro obě strany. Zase záleží na velikosti psa, ale na delší cesty by tam měl mít dost místa, takže počítejte, že třeba retrívr vám to tam zabere celé. 

Kombinování BARFu a granulí se nedoporučuje kvůli odlišné době trávení, pokud už byste to chtěla kombinovat, tak spíš ve stylu týden granule a týden maso, ale nevím o nikom, kdo by to dělal v běžném provozu. Já to dělám jen na dovolené, když není k dispozici mrazák, tak koupím kvalitní granule a ten týden jedeme v nich. Mrazák zas záleží od toho, jestli bude krmná dávka na den kilo masa, nebo patnáctdeka. Já jsem s retrívrem vystačila s mrazákem o 3 šuplících pod ledničkou, když přibyl ještě vlkodav, pořídili jsme velký mrazák, ale tuhle kombinaci nejspíš neplánujete :-). Ohledně BARFu doporučuju knížku K. Novosádové, vydala k tomu pak ještě další 2 myslím, ale tady je myslím všechno, co potřebujete. Na tomtéž odkazu po pravé straně je k BARFu dost informací, který taky doporučuju prostudovat.

Do prčic vás tu samozřejmě nikdo nepošle, naopak, nováčci jsou více než vítáni :-).

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 10:48
Reakce na Zina:

"mají spoustu příležitostí k osobnímu rozvoji :-D." 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 11:07

Rufíček si teď užíval mimo ruch velkoměsta

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 11:09

Dva barzojové na jihočeským venkově dost překvapili 

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 11:20
Reakce na Potrefenáhusa:

A kde jste byli? Přiapdá mi to jako okolí Soběslavi nebo Jindřichova Hradce? Mně to tam vždycky táhned trochu "níž", k Novohradkám, protože kopce, ale třeba ty vesničky kolem Červený Lhoty mám taky ráda a mám tam myslím někde rodinné kořeny.

Edit: Jo, a Rufík se tam fakt krásně hodí!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 11:25
Reakce na Zina:

nojo, Jindřichův Hradec, po úzkokolejce směrem na Novou Bystřici, už to tam v tomhle směru kopcovatý trochu je. 

Já mám rodinný kořeny kolem Veselí, Chlumu u Třeboně a Budějic (a Gemerský Polomy )

Offline Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 11:30

Darujem kočky. Obe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Večer chodím, hladám, čo mi smrdí. A za gaučom kôpka . Tak som oprala záclony, ktoré sa toho dotkli, vyčistila, dezinfikovala, predtým zarevala a kočky zmizli. Dúfam, že sa nevrátia. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 11:32
Reakce na Janulik03:

tak možná by teda chtěly doma záchůdek? 

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 11:34
Reakce na Potrefenáhusa:

Já tuším v Deštný, vyšlo to najevo, když se mamka shodou okolností přestěhovala do vedlejší vednice. Jinak Budějce jsou moje rodný město  a Veselí je naopak neoblíbený, protože se přes něj vždycky blbě stopovalo, jak je dlouhý. Což teď už neplatí, pře se jezdí okolo a stopaři jsou stejně na vymření.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 11:43
Reakce na Janulik03:

no jen ať pak nechodíš do stěžovacího vlákna, kde že jsou kočenky .... :-)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 11:49
Reakce na Zina:

Veselí je hrozný, ono bylo hrozný už za mýho dětství, jednak ta strašná štreka od vlaku do města a pak ten hlavní tah na Budějice přímo prostředkem města. Ony to jsou navrch dvě spojený města Veselí a Mezimostí, tak to ten dojem předlouhý zatáčky ještě umocní.

Ale my měli bejvalý hospodářství s megazahradou kousek od Nežárky, tak se to dalo přežít, tam už to teda naopak idylický bylo velmi. A ta začínající třeboňská pánev a selský baroko ve vesnicích okolo taky dobrý. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 11:51

Jo a Rufíček včera na poli vodkrágloval myš. Byl by mi ji asi i dal, ale musela bych si pro ni sáhnout, což se mi tak úplně nechtělo, takže ji i celou sežral. 

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 12:01
Reakce na Potrefenáhusa:

To jsem nevěděla, že to jsou vlastně dvě města, pak to nemá být tak dlouhý...

A Rufíček vás koukám k tomu BARFu ani nepotřebuje :-D.